Registrants For
AYC Junior Annual
Annapolis Yacht Club

July 02, 2019
129 people have registered for this event

C420
    Skipper Sail Boat Name Fleet Yacht Club Notes
1. Beckett Kumler
Orion Adelman
8569 C420 AYC
AYC
2. Blake Vogel
Raam Fox
AYC 1 C420 Annapolis Yacht Club
Annapolis Yacht Club
3. Josiah Chase
Izzy Fadullon
7603 C420 AYC
SSA
4. Walker Angus
Mason Chapman Jr.
8582 C420 FBYC
FBYC
5. Finley Heflin
[Pending]
N/A N/A C420 AYC
6. skylor sweet
isabella Webb
7289 n/a C420 NERYC
neryc
7. Jimmy Flake
John Tilton
5889 JimmyJohns C420 Annapolis Yacht Club
Annapolis Yacht Club
8. Tad Clifton
Bryce Williams[Pending]
6987 C420 AYC
9. Olivia Sowa
Audrey Commerford
7535 C420 NERYC
NERYC
10. Andrew Tollefson
Lucy Lobaugh
AYC#6 C420 Annapolis Yacht Club
Annapolis Yacht Club
11. Matt Budington
Linnea Forsberg
8580 C420 Annapolis Yacht Club
Annapolis Yacht Club
12. Nick Budington
Liam Gronda
8579 C420 Annapolis Yacht Club
Annapolis Yacht Club
13. George Carty
[Pending]
tbd C420 Annapolis Yacht Club
14. Mae Wallace Angus
Eleanor Patterson
3196 C420 FBYC
FBYC
15. Nolan Corson
[Pending]
TBD C420 AYC
16. William Donald
Ryan Tatelbaum
AYC #2 C420 Annapolis Yacht Club
Annapolis Yacht Club
17. Wynne williams
[Pending]
ayc# C420 AYC
18. Chase Conway
Hayden Lamb
8075 C420 AYC
AYC
19. ava cornell
madeline amthor
8064 C420 Annapolis Yacht Club
Annapolis Yacht Club / Fishing Bay Yacht Club
20. Gerard Perez Carbo
Ty Ryan
7838 C420 SSA
SSA
21. Peter Lobaugh
Molly Roden
5790 C420 annapolis yacht club
Annapolis Yacht Club
22. Anna Groszkowski
Maddison Carew
8094 C420 SSA
SSA
23. Molly Jethwa
Mary Nolan
GI1 M&M C420 GIYS
GIYS
24. Coard Benson
Graham Richards
4769 C420 TAYC
TAYC
25. Matthew Periconi
R. Patrick Gallagher
1375 C420 TAYC
TAYC
26. Ian Ronald
Lachlan Hooper
5825 C420 NERYC
NERYC
27. Blake Goodwin
Hunter Wheary
TBD2 C420 HRRT
HRRT
28. Max Penders
[Pending]
4114 C420 Annapolis Yacht Club
29. William Wrightson
Liam Edgell
3311 C420 TAYC
Tred Avon Yacht Club
30. Henry Ciszewski
Olivia Gilmore
13196 C420 fishing Bay Yacht Club
fishing Bay Yacht Club
31. Caitlin Rosner
Lily Newman
13 None C420 YCCSC
YCCSC
32. Grace McDonnell
Nicholas Savage
## C420 Gibson Island
Gibson Island
33. Zander King
rees tindall
5964 C420 Annapolis Yacht Club
ayc
34. Sarah Rosa
Alex Brenia
4772 Sarah Rosa C420 AYC
AYC
 


Laser
    Skipper Sail Boat Name Fleet Yacht Club Notes
1. Jack Cabell
187977 Laser FBYC
2. James Golden
210869 Laser Annapolis Yacht Club
3. Charles Anderson
184618 N/A Laser SSA
4. Jack McDonnell
### Laser GIYS
 


Laser Radial
    Skipper Sail Boat Name Fleet Yacht Club Notes
1. Morey Levy
203629 laser Radial Laser Radial FBYC
2. Joshua Almany
191980 Mary Almany Laser Radial FBYC
3. Jordan Bendura
208760 Laser Radial FBYC
4. Joshua Bendura
190238 Laser Radial FBYC
5. andrew Ciszewski
166915 Laser Radial fishing Bay Yacht Club
6. Guthrie Braun
USA206116 Laser Radial Fishing Bay Yacht Club/St. Petersburg Yacht Club
7. Alex Adams
158770 Switch Laser Radial Annapolis Yacht Club
8. Robert Shand
132899 Laser Radial NERYC
9. Xavier Shattuck
180050 Laser Radial SSA
10. Jennifer Permenter
201217 Laser Radial Big Blue Sailing Academy
11. Philip Ralph
205406 Laser Radial TAYC
12. Katherine Weaver
157851 Laser Radial SSA
13. Jack O'Donnell
44 Laser Radial TAYC
14. cole canuel
000 Laser Radial AYC
15. MORGAN ESSEX
187173 Dauntless Laser Radial NERYC
16. Magnus Weissenberger
170331 Laser Radial GIYS
17. Griffin Richardson
189792 Laser Radial SSA
18. LOGAN HAYES
200622 Laser Radial FISHING BAY YACHT CLUB
19. Robby Meek
200404 Laser Radial SSA
20. Wade Anthony
164214 Laser Radial RHYC
21. Hayden Gibbons-Neff
200403 Laser Radial TAYC
22. Jon Jon Weed
184454 Laser Radial Annapolis Yacht Club
 


Opti Blue
    Skipper Sail Boat Name Fleet Yacht Club Notes
1. Noah Wensell
21798 Mojo Opti Blue FBYC
2. Conor Mastromarco
20367 Gael Force Opti Blue Annapolis Yacht Club
3. Parker Moore
22233 Opti Blue HYC/CBOT
4. Guy Franklin
17424 TNT Opti Blue FBYC
5. Christopher Draper
22667 DoubleTrouble Opti Blue Annapolis Yacht Club
6. Bo Angus
22562 Opti Blue FBYC
7. Hartley Cooper
19067 Sea Dog Opti Blue TAYC
8. Kayla Roper
21782 Opti Opti Blue FBYC
9. Samuel Viola
16743 Opti Blue Hampton Yacht Club/CBOT
10. Josie Brindley
14101 Orca Opti Blue HRRT
11. Luca DeSimone
21073 Opti Blue Tred Avon Yacht Club
12. Michael Werblow
22777 Fang Opti Blue Annapolis Yacht Club
13. Charlotte Brody
714 Opti Blue TAYC
14. EJ Brody
18961 Opti Blue tayc
15. Grayson Gibbons-Neff
15811 Opti Blue TAYC
16. Alders Kulynych-Irvin
12448 Sea Salt Opti Blue Annapolis Yacht Club
17. Declan McDonnell
##### Opti Blue GIYS
18. Trey Burman
20770 Tomcat Opti Blue SSA
 


Opti Green
    Skipper Sail Boat Name Fleet Yacht Club Notes
1. Reese Bonney
4730 Tribal Treasures Opti Green Annapolis Yacht Club
2. Quinn Bonney
20628 Queen of the Tribe Opti Green Annapolis Yacht Club
3. Ben Gendell
14931 Tic Tac Opti Green Annapolis Yacht Club
4. Sofia Forsberg
20775 Hellroaring Opti Green Annapolis YC
5. Daniel Draper
9399 Nesquik Opti Green Annapolis Yacht Club
6. Halsey Carter
16064 David Carter Opti Green Annapolis Yacht Club
7. Sam De Los Reyes
18485 Dani De Los Reyes Opti Green AYC
8. William Rosenthal
9550 Opti Green Annapolis Yacht Club
9. Michael Groszkowski
14888 Opti Green SSA
10. Lizzy Scales
10641 Fireball Opti Green SSA
11. Dylan Scales
12318 Bluejay Opti Green SSA
12. Gracie Goodwin
9927 Opti Green HRRT
13. Will Mohler
8794 Opti Green Annapolis Yacht club
14. Tommy McGeady
8729 OptiCool Illusion Opti Green Annapolis Yacht Club
15. Charles Dyke
9477 Mavrick Opti Green Severn Sailing Association
16. Casey Burman
16559 The Cute Otter Opti Green SSA
17. Katie Gendell
11643 Opti Green Annapolis Yacht Club
 


Opti Red
    Skipper Sail Boat Name Fleet Yacht Club Notes
1. Nathan Jensen
20956 Opti Red NERYC
2. Clare Kammeier
15693 Sugar Rush Opti Red Annapolis Yacht Club
3. Georgia Wensell
9752 Savvy Opti Red FBYC
4. luca webb
22852 sea jordan Opti Red NERYC
5. Lilliana webb
21294 shark bait Opti Red NERYC
6. Robbie Wilmer
20369 Opti Red Annapolis YC
7. Campbell Conway
20811 Opti Red AYC
8. Kyle Pfrang
22455 Opti Red Hampton Yacht Club
9. Leila Pfrang
15512 Opti Red Hampton Yacht Club
10. Rebecca Schill
19187 Opti Red NYCC
11. Nicholas Tollefson
19258 Opti Red AYC
12. Charlotte Staas
22112 Opti Red FBYC
13. Audrey Permenter
21260 Opti Red Norfolk Yacht and CC
14. William Lindsley
15299 Opti Red SSA
15. Kyle Reinecke
22595 Opti Red AYC
16. Jack Butler
19470 Opti Red HYC
17. Jamie Cottage
10586 Spice Opti Red North East River Yacht Club
18. Pierce Brindley
14167 Opti Red HRRT
19. Ava Arepally
20616 Seaglass Opti Red TAYC
20. Willem DeSimone
15924 Opti Red Tred Avon Yacht Club
21. Meredith Werblow
20628 The Golden Snitch Opti Red Annapolis Yacht Club
22. Nathan Richards
6914 Silent Storm Opti Red TAYC
23. Maggie Mohler
19821 Jessica Mohler Opti Red Annapolis Yacht Club
24. Owen MacWilliams
18948 Opti Red Annapolis Yacht Club
25. Parker Herman
8714 Opti Red SSA
 


Opti White
    Skipper Sail Boat Name Fleet Yacht Club Notes
1. Jake Beaver
16186 Lil Bang Bang Opti White SSA
2. Flora Cole
15446 Queen of Hearts (Off With Her Head) Opti White SSA/CBOT
3. Ashton Perkins
19416 Fast Cat Opti White SSA
4. Robbie Herzog
19552 Poseidon Opti White Severn Sailing Association
5. Cal King
19147 Wild Hare Opti White Fishing Bay Yacht Club
6. Eli Waltz
15222 Neptune Opti White SSA
7. Amelon Rule
20662 Opti White HRRT
8. Spencer Bruning
17630 Opti White BCSC
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2019 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network