Registrants For
AYC Junior Annual
Annapolis Yacht Club

July 02, 2019
129 people have registered for this event

C420
    Skipper Sail Boat Name Fleet Yacht Club Notes
1. Nolan Corson
[Pending]
TBD C420 AYC
2. William Donald
Ryan Tatelbaum
AYC #2 C420 Annapolis Yacht Club
Annapolis Yacht Club
3. William Wrightson
Liam Edgell
3311 C420 TAYC
Tred Avon Yacht Club
4. Matt Budington
Linnea Forsberg
8580 C420 Annapolis Yacht Club
Annapolis Yacht Club
5. Wynne williams
[Pending]
ayc# C420 AYC
6. Nick Budington
Liam Gronda
8579 C420 Annapolis Yacht Club
Annapolis Yacht Club
7. Henry Ciszewski
Olivia Gilmore
13196 C420 fishing Bay Yacht Club
fishing Bay Yacht Club
8. Chase Conway
Hayden Lamb
8075 C420 AYC
AYC
9. Coard Benson
Graham Richards
4769 C420 TAYC
TAYC
10. Blake Vogel
Raam Fox
AYC 1 C420 Annapolis Yacht Club
Annapolis Yacht Club
11. George Carty
[Pending]
tbd C420 Annapolis Yacht Club
12. ava cornell
madeline amthor
8064 C420 Annapolis Yacht Club
Annapolis Yacht Club / Fishing Bay Yacht Club
13. Gerard Perez Carbo
Ty Ryan
7838 C420 SSA
SSA
14. Peter Lobaugh
Molly Roden
5790 C420 annapolis yacht club
Annapolis Yacht Club
15. Anna Groszkowski
Maddison Carew
8094 C420 SSA
SSA
16. Mae Wallace Angus
Eleanor Patterson
3196 C420 FBYC
FBYC
17. Matthew Periconi
R. Patrick Gallagher
1375 C420 TAYC
TAYC
18. Andrew Tollefson
Lucy Lobaugh
AYC#6 C420 Annapolis Yacht Club
Annapolis Yacht Club
19. Tad Clifton
Bryce Williams[Pending]
6987 C420 AYC
20. Ian Ronald
Lachlan Hooper
5825 C420 NERYC
NERYC
21. Olivia Sowa
Audrey Commerford
7535 C420 NERYC
NERYC
22. Walker Angus
Mason Chapman Jr.
8582 C420 FBYC
FBYC
23. Grace McDonnell
Nicholas Savage
## C420 Gibson Island
Gibson Island
24. Beckett Kumler
Orion Adelman
8569 C420 AYC
AYC
25. Blake Goodwin
Hunter Wheary
TBD2 C420 HRRT
HRRT
26. Max Penders
[Pending]
4114 C420 Annapolis Yacht Club
27. Zander King
rees tindall
5964 C420 Annapolis Yacht Club
ayc
28. Josiah Chase
Izzy Fadullon
7603 C420 AYC
SSA
29. Jimmy Flake
John Tilton
5889 JimmyJohns C420 Annapolis Yacht Club
Annapolis Yacht Club
30. Molly Jethwa
Mary Nolan
GI1 M&M C420 GIYS
GIYS
31. skylor sweet
isabella Webb
7289 n/a C420 NERYC
neryc
32. Finley Heflin
[Pending]
N/A N/A C420 AYC
33. Caitlin Rosner
Lily Newman
13 None C420 YCCSC
YCCSC
34. Sarah Rosa
Alex Brenia
4772 Sarah Rosa C420 AYC
AYC
 


Laser
    Skipper Sail Boat Name Fleet Yacht Club Notes
1. James Golden
210869 Laser Annapolis Yacht Club
2. Jack McDonnell
### Laser GIYS
3. Jack Cabell
187977 Laser FBYC
4. Charles Anderson
184618 N/A Laser SSA
 


Laser Radial
    Skipper Sail Boat Name Fleet Yacht Club Notes
1. LOGAN HAYES
200622 Laser Radial FISHING BAY YACHT CLUB
2. Jordan Bendura
208760 Laser Radial FBYC
3. Joshua Bendura
190238 Laser Radial FBYC
4. Robby Meek
200404 Laser Radial SSA
5. Wade Anthony
164214 Laser Radial RHYC
6. Robert Shand
132899 Laser Radial NERYC
7. Hayden Gibbons-Neff
200403 Laser Radial TAYC
8. Jack O'Donnell
44 Laser Radial TAYC
9. Philip Ralph
205406 Laser Radial TAYC
10. Katherine Weaver
157851 Laser Radial SSA
11. andrew Ciszewski
166915 Laser Radial fishing Bay Yacht Club
12. Magnus Weissenberger
170331 Laser Radial GIYS
13. Xavier Shattuck
180050 Laser Radial SSA
14. Griffin Richardson
189792 Laser Radial SSA
15. cole canuel
000 Laser Radial AYC
16. Jennifer Permenter
201217 Laser Radial Big Blue Sailing Academy
17. Jon Jon Weed
184454 Laser Radial Annapolis Yacht Club
18. Guthrie Braun
USA206116 Laser Radial Fishing Bay Yacht Club/St. Petersburg Yacht Club
19. MORGAN ESSEX
187173 Dauntless Laser Radial NERYC
20. Morey Levy
203629 laser Radial Laser Radial FBYC
21. Joshua Almany
191980 Mary Almany Laser Radial FBYC
22. Alex Adams
158770 Switch Laser Radial Annapolis Yacht Club
 


Opti Blue
    Skipper Sail Boat Name Fleet Yacht Club Notes
1. Charlotte Brody
714 Opti Blue TAYC
2. Parker Moore
22233 Opti Blue HYC/CBOT
3. EJ Brody
18961 Opti Blue tayc
4. Grayson Gibbons-Neff
15811 Opti Blue TAYC
5. Samuel Viola
16743 Opti Blue Hampton Yacht Club/CBOT
6. Declan McDonnell
##### Opti Blue GIYS
7. Bo Angus
22562 Opti Blue FBYC
8. Luca DeSimone
21073 Opti Blue Tred Avon Yacht Club
9. Christopher Draper
22667 DoubleTrouble Opti Blue Annapolis Yacht Club
10. Michael Werblow
22777 Fang Opti Blue Annapolis Yacht Club
11. Conor Mastromarco
20367 Gael Force Opti Blue Annapolis Yacht Club
12. Noah Wensell
21798 Mojo Opti Blue FBYC
13. Kayla Roper
21782 Opti Opti Blue FBYC
14. Josie Brindley
14101 Orca Opti Blue HRRT
15. Hartley Cooper
19067 Sea Dog Opti Blue TAYC
16. Alders Kulynych-Irvin
12448 Sea Salt Opti Blue Annapolis Yacht Club
17. Guy Franklin
17424 TNT Opti Blue FBYC
18. Trey Burman
20770 Tomcat Opti Blue SSA
 


Opti Green
    Skipper Sail Boat Name Fleet Yacht Club Notes
1. William Rosenthal
9550 Opti Green Annapolis Yacht Club
2. Michael Groszkowski
14888 Opti Green SSA
3. Gracie Goodwin
9927 Opti Green HRRT
4. Will Mohler
8794 Opti Green Annapolis Yacht club
5. Katie Gendell
11643 Opti Green Annapolis Yacht Club
6. Dylan Scales
12318 Bluejay Opti Green SSA
7. Sam De Los Reyes
18485 Dani De Los Reyes Opti Green AYC
8. Halsey Carter
16064 David Carter Opti Green Annapolis Yacht Club
9. Lizzy Scales
10641 Fireball Opti Green SSA
10. Sofia Forsberg
20775 Hellroaring Opti Green Annapolis YC
11. Charles Dyke
9477 Mavrick Opti Green Severn Sailing Association
12. Daniel Draper
9399 Nesquik Opti Green Annapolis Yacht Club
13. Tommy McGeady
8729 OptiCool Illusion Opti Green Annapolis Yacht Club
14. Quinn Bonney
20628 Queen of the Tribe Opti Green Annapolis Yacht Club
15. Casey Burman
16559 The Cute Otter Opti Green SSA
16. Ben Gendell
14931 Tic Tac Opti Green Annapolis Yacht Club
17. Reese Bonney
4730 Tribal Treasures Opti Green Annapolis Yacht Club
 


Opti Red
    Skipper Sail Boat Name Fleet Yacht Club Notes
1. Rebecca Schill
19187 Opti Red NYCC
2. Charlotte Staas
22112 Opti Red FBYC
3. Nathan Jensen
20956 Opti Red NERYC
4. William Lindsley
15299 Opti Red SSA
5. Nicholas Tollefson
19258 Opti Red AYC
6. Kyle Reinecke
22595 Opti Red AYC
7. Pierce Brindley
14167 Opti Red HRRT
8. Robbie Wilmer
20369 Opti Red Annapolis YC
9. Audrey Permenter
21260 Opti Red Norfolk Yacht and CC
10. Jack Butler
19470 Opti Red HYC
11. Willem DeSimone
15924 Opti Red Tred Avon Yacht Club
12. Campbell Conway
20811 Opti Red AYC
13. Owen MacWilliams
18948 Opti Red Annapolis Yacht Club
14. Parker Herman
8714 Opti Red SSA
15. Kyle Pfrang
22455 Opti Red Hampton Yacht Club
16. Leila Pfrang
15512 Opti Red Hampton Yacht Club
17. Maggie Mohler
19821 Jessica Mohler Opti Red Annapolis Yacht Club
18. Georgia Wensell
9752 Savvy Opti Red FBYC
19. luca webb
22852 sea jordan Opti Red NERYC
20. Ava Arepally
20616 Seaglass Opti Red TAYC
21. Lilliana webb
21294 shark bait Opti Red NERYC
22. Nathan Richards
6914 Silent Storm Opti Red TAYC
23. Jamie Cottage
10586 Spice Opti Red North East River Yacht Club
24. Clare Kammeier
15693 Sugar Rush Opti Red Annapolis Yacht Club
25. Meredith Werblow
20628 The Golden Snitch Opti Red Annapolis Yacht Club
 


Opti White
    Skipper Sail Boat Name Fleet Yacht Club Notes
1. Amelon Rule
20662 Opti White HRRT
2. Spencer Bruning
17630 Opti White BCSC
3. Ashton Perkins
19416 Fast Cat Opti White SSA
4. Jake Beaver
16186 Lil Bang Bang Opti White SSA
5. Eli Waltz
15222 Neptune Opti White SSA
6. Robbie Herzog
19552 Poseidon Opti White Severn Sailing Association
7. Flora Cole
15446 Queen of Hearts (Off With Her Head) Opti White SSA/CBOT
8. Cal King
19147 Wild Hare Opti White Fishing Bay Yacht Club
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2020 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network