Registrants For
MRYC Annual Junior Regatta
Miles River Yacht Club

August 08, 2019
88 people have registered for this event

Club 420
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Will Friedell AYC2 Asha Meyers
Club 420 / Annapolis Yacht Club
2. Skylor Sweet 7289 Isabella Webb
Club 420 / NERYC
3. Olivia Sowa 7535 Audrey Commerford
Club 420 / NERYC
4. Marguerite Lejeune 3733 Wade Anthony
Club 420 / RHYC
5. Corbin Voorhees ayc 5
[Pending]
Club 420 / Annapolis Yacht Club
6. William Donald AYC 3 Anna Howell
Club 420 / Annapolis Yacht Club
7. Ian Ronald 5825 Lachlan Hooper
Club 420 / NERYC
8. George Carty AYC4 Ryan Tatelbaum
Club 420 / Annapolis Yacht Club
9. Isabela Hillmann 6914
Club 420 / Miles River Yacht Club
10. Andrew Tollefson AYC#6 Tyler Hughes
Club 420 / Annapolis Yacht Club
11. Ava Farley 7838 Ty Ryan
Club 420 / SSA
12. Matt Budington 8580 Linnea Forsberg
Club 420 / Annapolis Yacht Club
13. Jack Deerin 2879
Club 420 / MRYC
14. Hartley Cooper 4769 Coard Benson
Club 420 / TAYC
15. JT Lizewski 2171
[Pending]
Club 420 / MRYC
 


Green Fleet Opti
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Daniel Draper 9399
Green Fleet Opti / Annapolis Yacht Club
2. Dylan Scales 12318
Green Fleet Opti / SSA
3. Charlotte Hugo 18664
Green Fleet Opti / Annapolis Yacht Club
4. Ben Gendell 21629
Green Fleet Opti / Annapolis Yacht Club
5. Saoirse Taylor 21860
Green Fleet Opti / MRYC
6. Andrew Shingledecker 13186
Green Fleet Opti / Severn Sailing Association
7. Sofia Forsberg 20775
Green Fleet Opti / Annapolis Yacht Club
8. Caroline Carey 18996
Green Fleet Opti / TAYC
9. Robert Carey, Jr. 19320
Green Fleet Opti / TAYC
10. Reese Bonney 6195
Green Fleet Opti / Annapolis Yacht Club
11. Quinn Bonney 20628
Green Fleet Opti / Annapolis Yacht Club
12. William Rosenthal 9550
Green Fleet Opti / Annapolis Yacht Club
13. Kennedy Cooper 11660
Green Fleet Opti / MRYC
14. Nicholas Lesher 3549
Green Fleet Opti / MRYC
15. Isabella Ford 17347
Green Fleet Opti / MRYC
16. Madeleine Fiorenini 3932
Green Fleet Opti / MRYC
17. Atticus Forloney 4939
Green Fleet Opti / MRYC
18. Leo Forloney 19493
Green Fleet Opti / MRYC
19. Alden Gibbons-Neff 12215
Green Fleet Opti / TAYC
20. Taylor Hainey 42
Green Fleet Opti / MRYC
21. Liam Chapman 8288
Green Fleet Opti / MRYC
22. Gigi Chapman 11668
Green Fleet Opti / MRYC
23. Stan Coletta 18286
Green Fleet Opti / MRYC
24. Philip Thompson 9411
Green Fleet Opti / Annapolis YC
25. John Mautz 7884
Green Fleet Opti / MRYC
26. Evelyn Mautz 16680
Green Fleet Opti / MRYC
27. Meg Ronayne 10788
Green Fleet Opti / MRYC
28. Cristian Botsis 11862
Green Fleet Opti / Miles River Yacht Club
29. Daniel Boci 7434
Green Fleet Opti / MRYC
30. Tommy McGeady 8729
Green Fleet Opti / Annapolis Yacht Club
31. Alexander Cheyne 15054
Green Fleet Opti / Annapolis Yacht Club
32. Sam Benson 15982
Green Fleet Opti / TAYC
33. Dawson Cooper 19067
Green Fleet Opti / TAYC
34. Louisa Kalinski 11218
Green Fleet Opti / TAYC
35. Keon Otmishi 18408
Green Fleet Opti / MRYC
36. Jeremy Vogel 14466
Green Fleet Opti / MRYC
37. Sebastian Gieske 9499
Green Fleet Opti / MRYC
38. Chloe Gieske 116608
Green Fleet Opti / MRYC
 


Laser Radial
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Jamie Cottage 132899
Laser Radial / North East River Yacht Club
2. Robert Shand 4848
Laser Radial / NERYC
3. Jack O'Donnell 44
Laser Radial / TAYC
4. Hayden Gibbons-Neff 200403
Laser Radial / TAYC
5. Noah Macielag 153375
Laser Radial / RHYC
6. Henry Mullikin 145418
Laser Radial / MRYC
7. Jon Jon Weed 184454
Laser Radial / Annapolis Yacht Club
8. Alex Adams 158770
Laser Radial / Annapolis Yacht Club
 


Optimist
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Christopher Draper 22667
Optimist / Blue Annapolis Yacht Club
2. Lizzy Scales 10641
Optimist / White SSA
3. luca Webb 22852
Optimist / Red NERYC
4. Conor Mastromarco 20367
Optimist / Blue Annapolis Yacht Club
5. Jake Beaver 16186
Optimist / White SSA
6. Owen MacWilliams 18948
Optimist / Red Annapolis Yacht Club
7. Clare Kammeier 15693
Optimist / Red Annapolis Yacht Club
8. Luca DeSimone 21073
Optimist / Blue Tred Avon Yacht Club
9. Willem DeSimone 15924
Optimist / Red Tred Avon Yacht Club
10. Kyle Reinecke 22595
Optimist / Red AYC
11. Thomas Christiansen 11630
Optimist / White MRYC
12. Michael Yost 21360
Optimist / Blue MRYC
13. Ava Arepally 20616
Optimist / Red TAYC
14. Campbell Conway 20811
Optimist / Red Annapolis Yacht Club
15. Matthew Coale 14188
Optimist / Blue mryc
16. Grayson Gibbons-Neff 15811
Optimist / Red TAYC
17. Flora Cole 15446
Optimist / White SSA
18. Nathan Richards 18241
Optimist / Red TAYC
19. James Ronayne 4137
Optimist / Blue MRYC
20. Alders Kulynych-Irvin 17649
Optimist / Blue Annapolis Yacht Club
21. Beylen Gode 19788
Optimist / Blue Annapolis Yacht Club
22. Michael Groszkowski 14888
Optimist / Blue SSA
23. Benedict Dyer 15345
Optimist / Blue MRYC
24. Charlotte Brody 714
Optimist / Red TAYC
25. EJ Brody 18961
Optimist / Red TAYC
26. Robbie Wilmer 20369
Optimist / Red Annapolis YC
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2019 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network