Registrants For
GIYS ANNUAL JUNIOR REGATTA
10 July 2019

July 10, 2019
118 people have registered for this event

420
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Blake Vogel 7056 Raam Fox
420 / Annapolis Yacht Club
2. Josiah Chase 7603 Izzy Fadullon
420 / AYC
3. Nolan Corson AYC 5 Tyler Hughes
420 / AYC
4. William Donald AYC#3 Bryce Williams
420 / Annapolis Yacht Club
5. Ian Ronald 5825 Lachlan Hooper
420 / NERYC
6. Katie Yost 7791 Isabella Hillman
420 / Miles River Yacht Club
7. Jimmy Flake 5889 John Tilton
420 / Annapolis Yacht Club
8. skylor sweet 7289 Lilliana webb
420 / NERYC
9. Anna Groszkowski 8094 Maddison Carew
420 / SSA
10. Caitlin Rosner 13 Lily Newman
420 / YCCSC
11. Liam Doyen 2419 Heather Doyen
420 / CSC
12. Audrey Commerford 6437 Hannah Davis
420 / Sailing Center Chesapeake
13. Gerard Perez Carbó 7838 Ty Ryan
420 / SSA
14. Jackson Park 7054 Chase OMalley
420 / AYC
15. Nicholas Savage 51 Maggie Nolan
420 / Gibson Island Yacht Squadron
16. William Wrightson 3311 Liam Edgell
420 / TAYC
17. Tad Clifton 6987 Cal Norris-Berlin
420 / Annapolis Yacht Club
18. Max Penders 4114 Alex Brenia
420 / Annapolis Yacht Club
19. Wynne Williams 4772 Finley Heflin
420 / annapolis yacht club
20. Andrew Tollefson AYC#2 Lucy Lobaugh
420 / Annapolis Yacht Club
21. George Carty AYC 4 Ryan Tatelbaum
420 / Annapolis Yacht Club
22. Sarah Rosa AYC6 Anna Howell
420 / AYC
23. Beckett Kumler 131 Orion Adelman
420 / AYC
24. ava cornell 8064 madeline amthor
420 / annapolis yacht club
25. Molly Jethwa GI 1 Grace McDonnell
420 / GIYS
26. Chase Conway 8075 Zoe Hoctor
420 / Annapolis Yacht Club
 


Laser Radial
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Brooke Bogdan 211538
Laser Radial / NERYC
2. Lucy Paskoff 175212
Laser Radial / Sailing Center Chesapeake
3. Magnus Weissenberger 170331
Laser Radial / GIYS
4. Alex Adams 158770
Laser Radial / Annapolis Yacht Club
5. Noah Macielag 153375
Laser Radial / RHYC
6. Hayden Gibbons-Neff 200403
Laser Radial / TAYC
7. Ben Anthony 164214
Laser Radial / RHYC
8. Jack Armstrong 1
Laser Radial / Rock Hall Yacht Club
9. Griffin Richardson 189792
Laser Radial / SSA
10. Jean-Pierre Piasecki 192060
Laser Radial / TAYC
11. Emma Kurtz 184472
Laser Radial / Rock Hall Yacht Club
12. John O'Donnell 44
Laser Radial / TAYC
13. Robby Meek 200404
Laser Radial / SSA
14. Xavier Shattuck 180050
Laser Radial / SSA
15. Charles Anderson 184618
Laser Radial / SSA
16. Gregory Kosmowski 544
Laser Radial / Gibson Island
17. Katherine Weaver 157851
Laser Radial / SSA
18. Cole Canuel 210869
Laser Radial / AYC
19. Robert Mullikin 145418
Laser Radial / MRYC
20. Jack McDonnell 6
Laser Radial / GIYS
 


Opti Green Fleet
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Caroline Carey 18996
Opti Green Fleet / TAYC
2. Robert Carey, Jr. 19320
Opti Green Fleet / TAYC
3. Daniel Draper 9399
Opti Green Fleet / Annapolis Yacht Club
4. Lizzy Scales 10641
Opti Green Fleet / SSA
5. Dylan Scales 12318
Opti Green Fleet / SSA
6. Ian Land 261
Opti Green Fleet / NERYC
7. Michael Groszkowski 14888
Opti Green Fleet / SSA
8. Halsey Carter 16064
Opti Green Fleet / Annapolis Yacht Club
9. Charlotte Hugo 18664
Opti Green Fleet / Annapolis Yacht Club
10. Sofia Forsberg 20775
Opti Green Fleet / Annapolis Y
11. Will Rosenthal 9550
Opti Green Fleet / Annapolis Yacht Club
12. Christian Hunter 6
Opti Green Fleet / TAYC
13. Alden Gibbons-Neff 12215
Opti Green Fleet / TAYC
14. Kyle Thompson 3311
Opti Green Fleet / TAYC
15. Grant Thompson 3046
Opti Green Fleet / Tred Avon Yacht Club
16. Charlie Dyke 9477
Opti Green Fleet / Severn Sailing Association
17. Casey Burman 16559
Opti Green Fleet / SSA
18. Kai Watters 12549
Opti Green Fleet / TAYC
19. Tommy McGeady 8729
Opti Green Fleet / Annapolis Yacht Club
20. David Rogers 15624
Opti Green Fleet / TAYC
21. George Shaeffer 5641
Opti Green Fleet / Beth Ann Shaeffer
22. Sam Kurtz 1956
Opti Green Fleet / Rock Hall Yacht Club
23. Ben Gendell 14931
Opti Green Fleet / Annapolis Yacht Club
24. Olivia West 10276
Opti Green Fleet / Cape Youth Sailing
25. Alden Smith 1
Opti Green Fleet / Gibson Island yacht squadron
26. Mason Bothner 261
Opti Green Fleet / BCSC
27. Landon Dufrene 10784
Opti Green Fleet / MYC
28. Ciara Twomey 15369
Opti Green Fleet / MYC
29. Caroline Perkins 17915
Opti Green Fleet / SSA
30. James O'Leary 666
Opti Green Fleet / Cape St. Claire
31. Parker Corson 17412
Opti Green Fleet / tayc
32. Will Mohler 8794
Opti Green Fleet / Annapolis Yacht Club
33. Caroline Corson 11842
Opti Green Fleet / TAYC
34. Maddie Deane 280
Opti Green Fleet / Baltimore County Sailing Center
 


Optimist Red-White- Blue
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Robbie Wilmer 20369
Optimist Red-White- Blue / Red Annapolis YC
2. Campbell Conway 20811
Optimist Red-White- Blue / Red AYC
3. Jake Beaver 16186
Optimist Red-White- Blue / White SSA
4. Robbie Herzog 19552
Optimist Red-White- Blue / White Severn Sailing Association
5. Christopher Draper 22667
Optimist Red-White- Blue / Blue Annapolis Yacht Club
6. Jamie Cottage 10586
Optimist Red-White- Blue / Red North East River Yacht Club
7. Willem DeSimone 15924
Optimist Red-White- Blue / Red Tred Avon Yacht Club
8. Luca DeSimone 21073
Optimist Red-White- Blue / Blue Tred Avon Yacht Club
9. Nathan Jensen 20956
Optimist Red-White- Blue / Red NERYC
10. luca webb 22852
Optimist Red-White- Blue / Red NERYC
11. Ashton Perkins 19416
Optimist Red-White- Blue / White SSA
12. Clare Kammeier 15693
Optimist Red-White- Blue / Red Annapolis Yacht Club
13. Kyle Reinecke 22595
Optimist Red-White- Blue / Red AYC
14. Eli Waltz 15222
Optimist Red-White- Blue / White Severn Sailing Association
15. Mason Cook 6154
Optimist Red-White- Blue / Blue Annapolis Yacht Club
16. Ava Arepally 20616
Optimist Red-White- Blue / Red TAYC
17. Grayson Gibbons-Neff 15811
Optimist Red-White- Blue / Blue TAYC
18. Trey Burman 20770
Optimist Red-White- Blue / Blue SSA
19. Beylen Gode 19788
Optimist Red-White- Blue / Blue Annapolis Yacht Club
20. William Lindsley 15299
Optimist Red-White- Blue / Red SSA
21. Flora Cole 15446
Optimist Red-White- Blue / White SSA
22. Julia Kozlowski 15765
Optimist Red-White- Blue / Red BCSC
23. Nicholas Tollefson 19258
Optimist Red-White- Blue / Red Annapolis Yacht Club
24. Spencer Bruning 17630
Optimist Red-White- Blue / White BCSC
25. Parker Herman 8714
Optimist Red-White- Blue / White SSA
26. Michael Werblow 22777
Optimist Red-White- Blue / Blue Amy Werblow
27. Alexandra Muravyeva 8080
Optimist Red-White- Blue / Red North East River Yacht Club
28. Vladimir Muravyev 8814
Optimist Red-White- Blue / Blue North East River Yacht Club
29. Hartley Cooper 19067
Optimist Red-White- Blue / Blue TAYC
30. Owen Bott 16575
Optimist Red-White- Blue / Red BCSC
31. Tatiana Marcic 20891
Optimist Red-White- Blue / Blue Maryland Yacht Club
32. SARAH BAIN 9272
Optimist Red-White- Blue / Blue MYC
33. Declan McDonnell 16983
Optimist Red-White- Blue / Blue GIYS
34. Charlotte Brody 714
Optimist Red-White- Blue / Blue TAYC
35. Michael Yost 21360
Optimist Red-White- Blue / Blue MRYC
36. EJ Brody 18961
Optimist Red-White- Blue / Blue TAYC
37. Maggie Mohler 19821
Optimist Red-White- Blue / Red Annapolis Yacht club
38. Avery Bald 19806
Optimist Red-White- Blue / Red AYC
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2019 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network