Registrants For
USA JUNIOR OLYMPIC MID-ATLANTIC SAILING FESTIVAL 2019
Island Heights Yacht Club

July 22-23, 2019
210 people have registered for this event

Club 420
    Skipper Sail Boat Name Fleet Yacht Club Notes
1. Max Boni
Ethan Cane
CYCCM3 Club 420 Corinthian Yacht Club of Cape May
Corinthian Yacht Club of Cape May
2. Aidan Boni
Alex Boni
4058 Club 420 CYCCM
CYCCM
3. Annabel Bornebusch
Paige Lubrano
6599 Club 420 IHYC
IHYC
4. Ben Bredin
Riley McCabe
4572 Club 420 MYC
MYC
5. Hannah Cane
Dillan Smith
644 Club 420 Corinthian Yacht Club of Cape May
Corinthian Yacht Club of Cape May
6. Owen Carolan
Liam Preyer
5873 Club 420 Metedeconk River Yacht Club
Metedeconk River Yacht Club
7. Meghan Carpentier-Kiernan
Daniella Walkowicz
7338 Club 420 TRYC
TRYC
8. Nate Ciak
Taylor Warwick
2736 Club 420 IHYC
IHYC
9. Talia Cohen-Fette
Isabella Scala
MA5 Club 420 Mantoloking YC
Mantoloking YC
10. Madeleine Cook
Reagan Wimsatt
6152 Club 420 Bay Head Yacht Club
Bay Head Yacht Club
11. Tommy Daniels
Jane McKenzie
1393 Club 420 Mantoloking Yacht Club
MYC
12. Michael Dasaro
Mia Dasaro
MBC 1204 Club 420 Monmouth Boat Club
Monmouth Boat Club
13. Lucas Escandon
Angelina D'Altrui
2605 Club 420 MCYC
None
14. Thomas Feldkamp
Ashley Abboud
3991 Club 420 SSYC
SSYC
15. Matthew Gaupp
[Pending]
1738 Club 420 Monmouth Boat Club
16. Michael Gublo
Dominick Welham
8519 Club 420 GWYC
Greater Wildwood Yacht Club
17. Evan Harrison
James(Jimmy) Novak
7134 Club 420 SAYC
Shore Acres Yacht Club
18. Liam Hurley
William Pruitt
835 Club 420 MYC
Mantoloking Yacht Club
19. Payton Kliesch
Reese Zebrowski
431 Club 420 BBYC
BBYC
20. jenna lebbing
Whitney Lebbing
5266 Club 420 SPYC
SPYC
21. Caroline Maher
Anna Schwartz
3608 Club 420 NBYC
NBYC
22. Michael Meehan
Joseph Richter
3 Club 420 SSYC
SSYC
23. Claire Miller
Lauren Murray
8520 Club 420 Brigantine Yacht Club
Brigantine Yacht Club
24. Esteban Pedroza
Will Kernan
3405 Club 420 MBC Monmouth Boat Club
Lavallette
25. John Reynolds
Bridger Espinosa
8646 Club 420 Mantoloking Yacht Club
MYC
26. Garrett Roach
Justin Roach
7827 Club 420 Yacht Club of Stone Harbor
Yacht Club of Stone Harbor
27. Charlie Sarlund
Geoffrey Dougherty
5735 Club 420 Bay Head Yacht Club
Bay Head Yacht Club
28. TJ Smith
Tanner Curtis
BH2 Club 420 Bay Head Yacht Club
Bay Head Yacht Club
29. Devin Smith
Avery Campbell
CYCCM4 Club 420 CYCCM
CYCCM
30. Olivia Sowa
Audrey Commerford
7535 Club 420 SCC
Sailing Center Chesapeake
31. Mikaela Walsh
William Walsh
8689 Club 420 SPYC
SPYC
32. Arianna Weber
Caroline Davis
3417 Club 420 IHYC
IHYC
33. John Whelan
Gavin Kelly
MA2 Club 420 Mantoloking Yacht Club
Mantoloking Yacht Club
34. Maggie Whelan
Kearney Spillane
MA6 Club 420 Mantoloking Yacht Club
MYC
35. Alexa Whitman
Sydney Gusmer
7199 Club 420 Metedeconk
MCYC
36. Michael Yorke
Christopher Poskay
55101 Club 420 Toms River Yacht Club
tryc
37. Amanda Ziomek
Ian Ziomek
1819 Club 420 Ocean gate
Ocean gate
 


Laser 4.7
    Skipper Sail Boat Name Fleet Yacht Club Notes
1. Gabriel Anama
175123 Laser 4.7 Ocean gate yacht club
2. Jackson Bjorklund
166162 Laser 4.7 SPYC
3. Henry Brickner
20013 Laser 4.7 CRYC
4. Olivia Burke
CYCCM 2 Laser 4.7 cyccm
5. Carol Davis
209680 Laser 4.7 CYCCM
6. Ella Demand
148009 Laser 4.7 MCYC/TRYC
7. Jaxon DePaul
5 Laser 4.7 Barnegat Light
8. DD Dittenhofer
179159 Laser 4.7 TRYC
9. Elizabeth Fourney
165866 Laser 4.7 Greater Wildwood Yacht Club
10. Loghan Hughes
158627 Laser 4.7 PBYC
11. James Iorio
160260 Laser 4.7 N/A
12. Garrett Johnston
177690 Laser 4.7 PBYC
13. Alice Kilkelly
190518 Laser 4.7 cryc
14. Jack Leahy
207152 Laser 4.7 OGYC
15. Parker Long
171627 Laser 4.7 CYCCM
16. Aaron Long
173705 Laser 4.7 Greater Wildwood Yacht Club
17. Katie Martin
152173 Laser 4.7 IHYC
18. Rhett Morris
212618 Laser 4.7 LYC
19. Ceci Muller
124406 Laser 4.7 NBYC
20. Sloane Nelson
165118 Laser 4.7 IHYC
21. Reilly Roedel
203948 Laser 4.7 CYCCM
22. Meghan Sharpe
206160 Laser 4.7 OGYC
23. Mackenzie Smith
CYCCM 1 Laser 4.7 CYCCM
24. Elliot Smith
213070 Laser 4.7 Riverton Yacht Club
25. Shawn Tivone
212610 Laser 4.7 OGYC
26. Iliana Vasslides
177010 Laser 4.7 Toms River Yacht Club
 


Laser Radial
    Skipper Sail Boat Name Fleet Yacht Club Notes
1. John Bishop
211602 Laser Radial LEHYC
2. Leo Brickner
200127 Laser Radial CRYC
3. Daniel Chaplick
201245 Laser Radial Island Heights Yacht Club
4. Quinn Collins
195652 Laser Radial IHYC
5. Isabelle Duffy
156619 Laser Radial Monmouth Boat Club
6. Michael Frankovich
199853 Laser Radial Island Heights
7. Sophie Harrington
181782 Laser Radial MBC
8. Connor Harvey
190516 Laser Radial Cooper River Yacht Club
9. John Juzefyk
212117 Laser Radial ogyc
10. Sonja Krajewski
162460 Laser Radial PBYC
11. Timothy Levin
179132 Laser Radial BLYC
12. Skye Mada
212126 Laser Radial Cooper River Yacht Club
13. Sam Martin
199237 Laser Radial IHYC
14. Jacob McAllister
200161 Laser Radial Cooper River Yacht Club
15. Patrick Mccarron
165091 Laser Radial Riverton Yacht Club
16. Alexander Plaskon
149116 Laser Radial Metedeconk River Yacht River
17. Aidan Sharpe
199576 Laser Radial OGYC
18. Devyn Walkowicz
154375 Laser Radial TRYC
19. Matthew Wilhelm
199772 Laser Radial Seaside Park
 


Optimist Gold
    Skipper Sail Boat Name Fleet Yacht Club Notes
1. Elizabeth Achtau
17989 Optimist Gold Blue Team LBI / SCYC
2. Julia Arditi
19349 Optimist Gold Red SCYC/Team LBI
3. Taylor Barney
15584 Optimist Gold Red CYCCM
4. Gannon Botwinick
15463 Optimist Gold White SCYC
5. Grace Boudreau
18917 Optimist Gold Red SSYC
6. Aly Breckenridge
21064 Optimist Gold Blue M YC
7. George Breckenridge
22186 Optimist Gold White MYC
8. Isabel Bright
6467 Optimist Gold Blue OGYC
9. James Burns
7663 Optimist Gold Red Manasquan River Yacht Club
10. Olivia Calvanese
17783 Optimist Gold Blue GWYC/CBOT
11. Dyer Chaplick
9813 Optimist Gold Blue Island Heights Yacht Club
12. Greyson Colman
15239 Optimist Gold Blue Seaside Park
13. Henry Cook
18667 Optimist Gold Blue Bay Head Yacht Club
14. Alexandra DaCosta
22517 Optimist Gold Red SSYC
15. Sara Davis
20323 Optimist Gold Blue IHYC
16. Connor Demming
20570 Optimist Gold Red SCYC, Team LBI
17. Madeline Dolan
21414 Optimist Gold Red Lavallette
18. Addison Dunn
9750 Optimist Gold Red IHYC
19. Marthinus Ebersohn
20391 Optimist Gold Red SCYC
20. Connor Feeney
12683 Optimist Gold Blue MRYC
21. Leighton Houston
15202 Optimist Gold Blue BHYC
22. Harrison Hubbard
21305 Optimist Gold Red BBYC / Team LBI
23. Adelaide Hughes
7601 Optimist Gold Red PBYC
24. William Hughes
9929 Optimist Gold Red PBYC
25. Briana Hummel
22522 Optimist Gold Red IHYC
26. Grace Hummel
18073 Optimist Gold Blue IHYC
27. Teresa Iorio
16243 Optimist Gold Red N/A
28. David Junkin
15323 Optimist Gold Red CYCCM
29. Patrick Kunz
22268 Optimist Gold Red BLYC/ Team LBI
30. Alexander Kunz
18196 Optimist Gold Red Team LBI
31. Tyler Lamm
19458 Optimist Gold Red TRYC
32. Andrew Lamm
21958 Optimist Gold Blue TRYC
33. Matthew Laufer
18381 Optimist Gold Red MRYC
34. Reagan Leahy
9013 Optimist Gold Red OGYC
35. lily major
9035 Optimist Gold Blue riverton yacht club
36. Jack Martin
10559 Optimist Gold Blue TRYC
37. Peter Mazzagatti
17815 Optimist Gold Blue scyc
38. Elizabeth McCarron
6756 Optimist Gold Blue Riverton Yacht Club
39. Teddy McKenzie
21952 Optimist Gold Blue Mantoloking YC
40. Max Miller
20897 Optimist Gold Red Avalon Yacht Club
41. Marco Molino
20347 Optimist Gold Blue SSYC
42. sean moran
15326 Optimist Gold Blue Ocean Gate Yacht Club
43. Max Naseef
12328 Optimist Gold Red MYC
44. Kate Outcalt
16614 Optimist Gold Blue BHYC
45. Brady Parkes
15001 Optimist Gold Blue BHYC
46. Gabriel Pasquale
22372 Optimist Gold Blue Mantoloking
47. Matteo Pasqualicchio
7852 Optimist Gold Red Ogyc
48. Luke Pennisi
21896 Optimist Gold Red SCYC
49. Luke Phillips
18652 Optimist Gold Blue SSYC
50. Richard Pokorny
17214 Optimist Gold Blue Metedeconk River
51. Will Pringle
21917 Optimist Gold Blue BHYC
52. Rex Salzer
6904 Optimist Gold Blue Toms River Yacht Club
53. Christopher Small
21486 Optimist Gold Blue LEHYC / CERT
54. Jack Tonzola
20523 Optimist Gold Red BHYC
55. Richard Underwood
22512 Optimist Gold Blue Team LBI/SCYC
56. John Underwood
20654 Optimist Gold White SCYC
57. Gabriel Vasslides
18894 Optimist Gold Blue Toms River Yacht Club
58. Thomas Walden
22081 Optimist Gold Blue Bay Head Yacht Club
59. Teague Walker
21379 Optimist Gold Blue MYC
60. West Walker
14632 Optimist Gold Blue MYC
61. Piper Walsh
18466 Optimist Gold Blue Mantoloking Yacht Club
62. Nicholas Wudzki
21430 Optimist Gold Blue TRYC
 


Optimist Silver
    Skipper Sail Boat Name Fleet Yacht Club Notes
1. William Boyle
18576 Optimist Silver Red Greater Wildwood Yacht Club
2. Madeline Brisby
8092 Optimist Silver White Lavallette Yacht Club
3. Margaret Burns
11750 Optimist Silver White Lavallette Yacht Club
4. Maggie Carolan
16751 Optimist Silver White Metedeconk River Yacht Club
5. Grace Ciak
15204 Optimist Silver Blue IHYC
6. Chase Corbett
20373 Optimist Silver White IHYC
7. Brandon Dean
12734 Optimist Silver Red Haven Beach Club
8. Maryn Demand
19597 Optimist Silver White MCYC/TRYC
9. ANTHONY FELICIANO
080 Optimist Silver Blue Pine Beach Yacht Club
10. Natalie Gaver
6491 Optimist Silver White SSYC
11. Hunter Grasso
12892 Optimist Silver White Lavallette Yacht Club
12. Vincent Grasso-Dias
11981 Optimist Silver White Toms River Yacht Club
13. Sienna Guerrieri
17349 Optimist Silver White Lavallette Yatch Club
14. Cameron Hart
21513 Optimist Silver White TRYC
15. Darren Hedden
13459 Optimist Silver White Mryc
16. Blythe Hoffman
21947 Optimist Silver White BHYC
17. Claire Hoffman
21939 Optimist Silver White BHYC
18. Shane Hughes
17003 Optimist Silver White Toms River Yacht Club
19. Joseph Krajewski
11412 Optimist Silver White PBYC
20. Shane Landau
20904 Optimist Silver White SSYC
21. Walker Lapham
21281 Optimist Silver White MYC
22. Leonardo lechner
8707 Optimist Silver Blue HBC
23. Callahan Mahoney
20989 Optimist Silver Red SPYC
24. Liam Marcell
3873 Optimist Silver White Pine Beach Yacht Club
25. jimmy mccann
2840 Optimist Silver White tryc
26. Collin McCarthy
9319 Optimist Silver Blue Lavallette Yacht Club
27. Cailin Mundry
14039 Optimist Silver White TRYC
28. Cooper Naseef
12464 Optimist Silver White MYC
29. John O'Leary
17220 Optimist Silver White Pine Beach Yacht Club
30. Hamilton Pederson
13669 Optimist Silver Red TRYC
31. Vin Pierini
21976 Optimist Silver Red SSYC
32. Erica Pokorny
3976 Optimist Silver Blue Metedeconk River
33. Jonas Reader
18063 Optimist Silver White Toms River Yacht Club
34. Vivienne Rios
4680 Optimist Silver White Pine Beach
35. Ian Rosenzweig
17048 Optimist Silver Red Haven Beach Club
36. Nathan Roth
18447 Optimist Silver Blue Haven Beach Yacht Club
37. Sage Sakowicz
9300 Optimist Silver White Lavallette Yacht Club
38. Mae Schlenker
18028 Optimist Silver White BHYC
39. Reese Schultz
12840 Optimist Silver Blue Lavallette Yacht Club
40. Sonja Schwartz
10393 Optimist Silver White Toms River YC
41. Amelia Scuorzo
9735 Optimist Silver White LYC
42. Grayson Sinnett
11508 Optimist Silver White IHYC
43. Taylor Sipe
9260 Optimist Silver White TRYC
44. Mollie Smith
14972 Optimist Silver Blue Pine Beach Yacht Club
45. Harrison Szot
8130 Optimist Silver White BHYC
46. Kilian Walker
21910 Optimist Silver White MYC
47. Christopher Walsh
18466 Optimist Silver White Mantoloking Yacht Club
48. Austin Weber
11481 Optimist Silver Blue Toms River Yacht Club
 


RS Feva
    Skipper Sail Boat Name Fleet Yacht Club Notes
1. Reese Auth
Claire Dooren
1368 RS Feva Metedeconk River Yacht Cub
Metedeconk River yacht club
2. Morgan Auth
Matthew Moses
6426 RS Feva Metedeconk
Metedeconk
3. Tessa Buczkowski
[Pending]
6356 RS Feva MCYC
4. Seamus Carolan
Charlotte Bradley
6343 RS Feva Metedeconk River Yacht Club
MCYC
5. Crosby Collins
Kieran Collins
4854 RS Feva Metedeconk River Yacht Club
Metedeconk River Yacht Club
6. Caroline Felser
Alaina Sollas
6895 RS Feva MCYC
MCYC
7. Mitchell Hnatt
Michael Sleys
6341 RS Feva MCYC
MCYC
8. Bryce Vitiello
Nicholas Pistolakis
5227 RS Feva Metedeconk River Yacht Club
Metedeconk River Yacht Club
 


Sunfish
    Skipper Sail Boat Name Fleet Yacht Club Notes
1. Courtney Ayres
4473 Sunfish OGYC
2. Zachary Brooks
416 Sunfish OGYC
3. Christopher Brusgard
81327 Sunfish PBYC
4. Logan Connolly
13673 Sunfish Toms River Yacht Club
5. Jessica Feldstein
70823 Sunfish Haven Beach Club
6. Ginger Juzefyk
93954 Sunfish OGYC
7. Patrick Quan
7829 Sunfish Toms River Yacht Club
8. Gunnar Schwartz
8667 Sunfish Tryc
9. Lily Vidal
5704 Sunfish Ocean Gate Yacht Club
10. Dylan Walkowicz
79025 Sunfish TRYC
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2020 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network