Registrants For
USA JUNIOR OLYMPIC MID-ATLANTIC SAILING FESTIVAL 2019
Island Heights Yacht Club

July 22-23, 2019
62 people have registered for this event

Optimist Gold
    Skipper Sail Boat Name Fleet Yacht Club Notes
1. Olivia Calvanese
17783 Optimist Gold Blue GWYC/CBOT
2. Teresa Iorio
16243 Optimist Gold Red N/A
3. lily major
9035 Optimist Gold Blue riverton yacht club
4. Thomas Walden
22081 Optimist Gold Blue Bay Head Yacht Club
5. Elizabeth McCarron
6756 Optimist Gold Blue Riverton Yacht Club
6. Marco Molino
20347 Optimist Gold Blue SSYC
7. Tyler Lamm
19458 Optimist Gold Red TRYC
8. Andrew Lamm
21958 Optimist Gold Blue TRYC
9. Grace Boudreau
18917 Optimist Gold Red SSYC
10. Adelaide Hughes
7601 Optimist Gold Red PBYC
11. William Hughes
9929 Optimist Gold Red PBYC
12. Alexandra DaCosta
22517 Optimist Gold Red SSYC
13. Max Naseef
12328 Optimist Gold Red MYC
14. Sara Davis
20323 Optimist Gold Blue IHYC
15. Aly Breckenridge
21064 Optimist Gold Blue M YC
16. Matthew Laufer
18381 Optimist Gold Red MRYC
17. Richard Underwood
22512 Optimist Gold Blue Team LBI/SCYC
18. John Underwood
20654 Optimist Gold White SCYC
19. Elizabeth Achtau
17989 Optimist Gold Blue Team LBI / SCYC
20. Julia Arditi
19349 Optimist Gold Red SCYC/Team LBI
21. George Breckenridge
22186 Optimist Gold White MYC
22. Madeline Dolan
21414 Optimist Gold Red Lavallette
23. Jack Martin
10559 Optimist Gold Blue TRYC
24. Nicholas Wudzki
21430 Optimist Gold Blue TRYC
25. Max Miller
20897 Optimist Gold Red Avalon Yacht Club
26. Addison Dunn
9750 Optimist Gold Red IHYC
27. Connor Feeney
12683 Optimist Gold Blue MRYC
28. Briana Hummel
22522 Optimist Gold Red IHYC
29. Piper Walsh
18466 Optimist Gold Blue Mantoloking Yacht Club
30. Grace Hummel
18073 Optimist Gold Blue IHYC
31. Gannon Botwinick
15463 Optimist Gold White SCYC
32. Luke Pennisi
21896 Optimist Gold Red SCYC
33. Gabriel Vasslides
18894 Optimist Gold Blue Toms River Yacht Club
34. Peter Mazzagatti
17815 Optimist Gold Blue scyc
35. Teddy McKenzie
21952 Optimist Gold Blue Mantoloking YC
36. Richard Pokorny
17214 Optimist Gold Blue Metedeconk River
37. Christopher Small
21486 Optimist Gold Blue LEHYC / CERT
38. Taylor Barney
15584 Optimist Gold Red CYCCM
39. David Junkin
15323 Optimist Gold Red CYCCM
40. Reagan Leahy
9013 Optimist Gold Red OGYC
41. Connor Demming
20570 Optimist Gold Red SCYC, Team LBI
42. Isabel Bright
6467 Optimist Gold Blue OGYC
43. Gabriel Pasquale
22372 Optimist Gold Blue Mantoloking
44. James Burns
7663 Optimist Gold Red Manasquan River Yacht Club
45. Luke Phillips
18652 Optimist Gold Blue SSYC
46. Jack Tonzola
20523 Optimist Gold Red BHYC
47. Harrison Hubbard
21305 Optimist Gold Red BBYC / Team LBI
48. Greyson Colman
15239 Optimist Gold Blue Seaside Park
49. Kate Outcalt
16614 Optimist Gold Blue BHYC
50. Henry Cook
18667 Optimist Gold Blue Bay Head Yacht Club
51. Marthinus Ebersohn
20391 Optimist Gold Red SCYC
52. Matteo Pasqualicchio
7852 Optimist Gold Red Ogyc
53. Rex Salzer
6904 Optimist Gold Blue Toms River Yacht Club
54. Brady Parkes
15001 Optimist Gold Blue BHYC
55. Will Pringle
21917 Optimist Gold Blue BHYC
56. West Walker
14632 Optimist Gold Blue MYC
57. Teague Walker
21379 Optimist Gold Blue MYC
58. Leighton Houston
15202 Optimist Gold Blue BHYC
59. Dyer Chaplick
9813 Optimist Gold Blue Island Heights Yacht Club
60. Patrick Kunz
22268 Optimist Gold Red BLYC/ Team LBI
61. Alexander Kunz
18196 Optimist Gold Red Team LBI
62. sean moran
15326 Optimist Gold Blue Ocean Gate Yacht Club
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2020 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network