Registrants For
Al Morris Regatta 2019

August 03-04, 2019
30 people have registered for this event

A-Cat
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Stan Breed

N/A CAN29 A-Cat / / 0 06/29/2019
2. Randall Nikolai

Pacific NW A-Cats 23 A-Cat / / 0 07/11/2019
 


Daysailer
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Rachel Patterson

Noah M
Willamette Sailing Club 3 Wild Child Daysailer / / 0 07/12/2019
2. John Olsson

Mike McIver
WSC 1945 Eyeball Daysailer / / 0 07/12/2019
3. Lori Daily

Big D
Buccaneer Yacht Club 997 Child's Play Daysailer / / 0 07/26/2019
4. Toby Deming

Janis Adler
Willamette Sailing Club 4501 Daysailer / / 0 07/09/2019
5. Colin Walker

Gwyn Mauritz
Willamette Sailing Club 127 Mischief Managed Daysailer / / 0 07/21/2019
6. Tom Block

Holly Zelhart
WSC TBD Fabians Freighter Daysailer / / 0 07/29/2019
7. Richard Haslacher

Cecily Gourley
WSC 1 Maori Magic Daysailer / / 0 07/12/2019
8. Mitchell Burke

Ashley Lund
WSC 6 Da Dippity Daysailer / / 0 07/26/2019
9. Peter McMinn

Craig McMinn
Joel McMinn
WSC 4 GerryMac3 Daysailer / / 0 07/26/2019
10. John Gridley

Quanna Green
WSC/CGRA 2266 Johnfoolery Daysailer / / 0 07/28/2019
11. RORY BANYARD

Jennifer Tufenkian
Willamette Sailing Club 7 Daysailer / / 0 07/22/2019
12. Arjan Duyvestein

Daniel Duyvestein
Willamette Sailing Club 9 No Name Daysailer / / 0 07/19/2019
 


Geary 18
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Michael Rodde

Max Rodde
Cultus lake 1111 Whippet III Geary 18 / / 0 07/03/2019
2. Oscar Barney

Laura Mills
WSC 1111-1496 Ghost Geary 18 / / 0 07/12/2019
3. Jason Green

Amy Green
Coos Bay Yacht Club 1488 Godzilla Geary 18 / / 0 07/29/2019
4. Thad Vincent

Emily Vincent
Coos Bay Yacht Club 1474 zephyr Geary 18 / / 0 07/08/2019
5. Chris Knudson

Tami Knudson
Santa Barbara Sailing Club 1497 Gemini Geary 18 / / 0 07/31/2019
6. KATHERINE LONG

Jim Harper
WSC 0001 Geary 18 Geary 18 / / 0 07/31/2019
7. Memo Jasso

Colin Jenkins
Coos Bay YC 1198 Photo Finish Geary 18 / / 0 07/13/2019
8. Sean Randle

Jacob Randle
CBYC 1499 Exit Geary 18 / / 0 07/26/2019
9. Sean Randle

Dannett Randle
CBYC 1504 Enhanced rigging Geary 18 / / 0 07/26/2019
10. Scott Randle

Shannon Randle
CBYC 1491 Glasswings Geary 18 / / 0 07/03/2019
 


Laser
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Christine Stamper

WSC tbd Flipper Laser / / 0 07/13/2019
 


Lido
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Everett McAvoy
*
WSC 14 Freighter Lido / / 0 07/27/2019
2. Rachel O Johnson

Malcolm Orendurff
Willamett Sailing Club 3828 Lido / / 0 07/26/2019
3. Susan Ellis

Todd Enlund
Willamette Sailing Club 4931 Moulin Rouge Lido / / 0 07/22/2019
4. Geoff Fanning

Willamette Sailing Club 6129 Tadpole Lido / / 0 07/21/2019
 


Other
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Norman Eder
*
David Chvatal
Willamette Sailing Club E 16 Ma Cherie Other / / 0 07/10/2019
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2019 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network