Registrants For
2019 Junior Ol’ Man of the Sea Regatta

September 27-29, 2019
94 people have registered for this event

420
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Alexander Wise 7229 Taylor Snyder
420 / Lakewood YC
2. Tony Slowik 7056 Nathan Gantala
420 / Austin Yacht Club
3. Fiona Froelich 2379 Kate Hennig
420 / Austin YC
4. Hanna Progelhof 8542 Max Ross
420 / RCYC
5. Lucy Brock 6225 Julius Heitkoetter
420 / AYC
6. James Brock 6224 Vivian Heitkoetter
420 / AYC
 


Laser 4.7
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Max Nilsson 176237
Laser 4.7 / Fort Worth Boat Club
2. Parker Younger 215463
Laser 4.7 / Fort Worth Boat Club / P1
3. Brindle Burt 46
Laser 4.7 / FWBC
4. Brock Smith 195915
Laser 4.7 / FWBC
5. Aubin Hattendorf 15
Laser 4.7 / CSC
6. Keaton Chandler 161116
Laser 4.7 / RCYC
7. Andrew Hemker 139056
Laser 4.7 / Rush Creek Yacht Club
8. Jake Rice 07
Laser 4.7 / GSC
9. Matthew Schloemer 212599
Laser 4.7 / Rush Creek Yacht Club
 


Laser Radial
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Caleb Fogle 186109
Laser Radial / LCYC
2. Ashton Pigulski 200196
Laser Radial / GSC
3. Jacob Brown 162400
Laser Radial / Lakewood Yacht Club
4. Reid Johnson 1
Laser Radial / FWBC/RYC
5. Daniel Polson 201311
Laser Radial / GSC
6. Wendi Froelich 171186
Laser Radial / Austin YC
7. Jack Van Zanten 18767
Laser Radial / Fort Worth Boat Club
8. John Lightfoot 190495
Laser Radial / GSC
9. Ethan Polsen 214576
Laser Radial / Lakewood Yacht Club
10. Emma McInnis 200396
Laser Radial / Rockport Yacht Club/GCYSA
11. Dax Thompson 192486
Laser Radial / CCYC
12. Otto Beall 158921
Laser Radial / Corinthian Sailing Club Dallas
13. jacob granberry 20696
Laser Radial / CCYC
14. Scott Mather 195888
Laser Radial / LYC
15. Abi Beesley 143393
Laser Radial / RCYC
16. Gust Schmiege 187677
Laser Radial / RCYC
 


Opti
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Ava Anderson 22490
Opti / Red Lakewood YC
2. Korbin Bendele 19455
Opti / Blue Lakewood Yacht Club
3. Ramzi Matous 21813
Opti / Blue AYC
4. Ewan Dossin 12808
Opti / Blue Lakewood Yacht Club
5. Taylor Barney 15583
Opti / Red Rush Creek Yacht Club
6. Mercedes Porter-Via 15555
Opti / Blue RCYC
7. Tanner Ward 17420
Opti / Red Lakewood
8. Ashleigh Hoye 18422
Opti / White Rush Creek Yacht Club
9. Purin Songrug 19601
Opti / White FWBC/WSC
10. Casey Small 19580
Opti / White Lakewood
11. Sydney Small 20465
Opti / White Lakewood
12. Zachary Brown 22264
Opti / Blue Lakewood Yacht Club
13. Mathieu Brown 22265
Opti / Blue Lakewood Yacht Club
14. Luke LaQuey 20124
Opti / Red FWBC
15. Cole Gourley 22285
Opti / Blue Lakewood Yacht Club
16. Dylan Tomko 22754
Opti / White LYC
17. Nicholas Carew 19627
Opti / Red AYC/P1
18. Catherine Froelich 19624
Opti / Blue Austin YC
19. Hollis Fincher 19797
Opti / Blue Fort Worth Boat Club
20. A.J. Ghazi 19289
Opti / Blue FWBC
21. Blake Polsen 8910
Opti / Blue Lakewood Yacht Club
22. Noah Gammell 9032
Opti / Red Fwbc
23. Kynes Cabrera 18959
Opti / Blue LYC/AYC
24. Keen Cabrera 9759
Opti / White LYC/AYC
25. Mac Cronan 22385
Opti / Blue HYC
26. Karaline Cronan 21823
Opti / White HYC
27. Ian Farley 15973
Opti / White Lakewood YC
28. Austyn Johnson 20133
Opti / Blue FWBC - P1
29. Roni Sela 19634
Opti / Blue AYC
30. Wyatt Singh-Tauber 21141
Opti / Red American Yacht Club
31. Rohwan Singh-Tauber 22681
Opti / Blue American Yacht Club
 


Opti Green
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Genevieve Young 13458
Opti Green / Rush Creek Yacht Club
2. Ozzie Young 10
Opti Green / Corinthia Sailing Club
3. Winnie Young 15612
Opti Green / Corinthia Sailing Club
4. Kale Bendele 20817
Opti Green / Lakewood Yacht Club
5. William Wise 16102
Opti Green / Lakewood YC
6. Henry Murphey 8854
Opti Green / Ft Wort Boat Club
7. Sebastian Porter-Via 21040
Opti Green / RCYC
8. Vance Wells 8160
Opti Green / Fort Worth Boat Club
9. Ryan Mitchell 21137
Opti Green / AYC/LCYC
10. Eli Pfarrer 18160
Opti Green / GSC
11. Luke Wilson 13
Opti Green / Grapevine
12. Katie Adler 09
Opti Green / Grapevine
13. Linde Prins 18123
Opti Green / CSC
14. Meike Prins 16013
Opti Green / CSC
15. Isla Mrstik 7780
Opti Green / Fort Worth Boat Club
16. Harrison Fincher 21163
Opti Green / Fort Worth Boat Club
17. Pressley Massey 17354
Opti Green / Ft. Worth Boat Club
18. Carson Callaway 18957
Opti Green / Fort Worth Boat Club
19. Alex Van Zanten 17761
Opti Green / Fort Worth Boat Club
20. Isabel Gammell 15657
Opti Green / Fwbc
21. Liz Cleaves 7906
Opti Green / CSC
22. Asher Lee 7
Opti Green / Grapevine
23. Finn Messner 1960
Opti Green / FWBC
24. Hudson Koustoumbardis 10377
Opti Green / Houston Yacht Club
25. Lukas Goris 15120
Opti Green / AYC
26. Noah Goris 19115
Opti Green / AYC
27. Yuval Sela 17380
Opti Green / AYC
28. Walker Wilkins 16108
Opti Green / FWBC
29. Jackson Brock 20139
Opti Green / Jeff Brock
30. Calvin Brock 19924
Opti Green / AYC
31. Adam Rumsey 7700
Opti Green / FWBC
32. Luke Scott 15673
Opti Green / RCYC
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2019 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network