Registrants For
2019 Junior Ol’ Man of the Sea Regatta

September 27-29, 2019
94 people have registered for this event

420
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Lucy Brock 6225 Julius Heitkoetter
420 / AYC
2. James Brock 6224 Vivian Heitkoetter
420 / AYC
3. Fiona Froelich 2379 Kate Hennig
420 / Austin YC
4. Hanna Progelhof 8542 Max Ross
420 / RCYC
5. Tony Slowik 7056 Nathan Gantala
420 / Austin Yacht Club
6. Alexander Wise 7229 Taylor Snyder
420 / Lakewood YC
 


Laser 4.7
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Brindle Burt 46
Laser 4.7 / FWBC
2. Keaton Chandler 161116
Laser 4.7 / RCYC
3. Aubin Hattendorf 15
Laser 4.7 / CSC
4. Andrew Hemker 139056
Laser 4.7 / Rush Creek Yacht Club
5. Max Nilsson 176237
Laser 4.7 / Fort Worth Boat Club
6. Jake Rice 07
Laser 4.7 / GSC
7. Matthew Schloemer 212599
Laser 4.7 / Rush Creek Yacht Club
8. Brock Smith 195915
Laser 4.7 / FWBC
9. Parker Younger 215463
Laser 4.7 / Fort Worth Boat Club / P1
 


Laser Radial
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Otto Beall 158921
Laser Radial / Corinthian Sailing Club Dallas
2. Abi Beesley 143393
Laser Radial / RCYC
3. Jacob Brown 162400
Laser Radial / Lakewood Yacht Club
4. Caleb Fogle 186109
Laser Radial / LCYC
5. Wendi Froelich 171186
Laser Radial / Austin YC
6. jacob granberry 20696
Laser Radial / CCYC
7. Reid Johnson 1
Laser Radial / FWBC/RYC
8. John Lightfoot 190495
Laser Radial / GSC
9. Scott Mather 195888
Laser Radial / LYC
10. Emma McInnis 200396
Laser Radial / Rockport Yacht Club/GCYSA
11. Ashton Pigulski 200196
Laser Radial / GSC
12. Ethan Polsen 214576
Laser Radial / Lakewood Yacht Club
13. Daniel Polson 201311
Laser Radial / GSC
14. Gust Schmiege 187677
Laser Radial / RCYC
15. Dax Thompson 192486
Laser Radial / CCYC
16. Jack Van Zanten 18767
Laser Radial / Fort Worth Boat Club
 


Opti
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Ava Anderson 22490
Opti / Red Lakewood YC
2. Taylor Barney 15583
Opti / Red Rush Creek Yacht Club
3. Korbin Bendele 19455
Opti / Blue Lakewood Yacht Club
4. Zachary Brown 22264
Opti / Blue Lakewood Yacht Club
5. Mathieu Brown 22265
Opti / Blue Lakewood Yacht Club
6. Kynes Cabrera 18959
Opti / Blue LYC/AYC
7. Keen Cabrera 9759
Opti / White LYC/AYC
8. Nicholas Carew 19627
Opti / Red AYC/P1
9. Mac Cronan 22385
Opti / Blue HYC
10. Karaline Cronan 21823
Opti / White HYC
11. Ewan Dossin 12808
Opti / Blue Lakewood Yacht Club
12. Ian Farley 15973
Opti / White Lakewood YC
13. Hollis Fincher 19797
Opti / Blue Fort Worth Boat Club
14. Catherine Froelich 19624
Opti / Blue Austin YC
15. Noah Gammell 9032
Opti / Red Fwbc
16. A.J. Ghazi 19289
Opti / Blue FWBC
17. Cole Gourley 22285
Opti / Blue Lakewood Yacht Club
18. Ashleigh Hoye 18422
Opti / White Rush Creek Yacht Club
19. Austyn Johnson 20133
Opti / Blue FWBC - P1
20. Luke LaQuey 20124
Opti / Red FWBC
21. Ramzi Matous 21813
Opti / Blue AYC
22. Blake Polsen 8910
Opti / Blue Lakewood Yacht Club
23. Mercedes Porter-Via 15555
Opti / Blue RCYC
24. Roni Sela 19634
Opti / Blue AYC
25. Rohwan Singh-Tauber 22681
Opti / Blue American Yacht Club
26. Wyatt Singh-Tauber 21141
Opti / Red American Yacht Club
27. Casey Small 19580
Opti / White Lakewood
28. Sydney Small 20465
Opti / White Lakewood
29. Purin Songrug 19601
Opti / White FWBC/WSC
30. Dylan Tomko 22754
Opti / White LYC
31. Tanner Ward 17420
Opti / Red Lakewood
 


Opti Green
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Katie Adler 09
Opti Green / Grapevine
2. Kale Bendele 20817
Opti Green / Lakewood Yacht Club
3. Jackson Brock 20139
Opti Green / Jeff Brock
4. Calvin Brock 19924
Opti Green / AYC
5. Carson Callaway 18957
Opti Green / Fort Worth Boat Club
6. Liz Cleaves 7906
Opti Green / CSC
7. Harrison Fincher 21163
Opti Green / Fort Worth Boat Club
8. Isabel Gammell 15657
Opti Green / Fwbc
9. Lukas Goris 15120
Opti Green / AYC
10. Noah Goris 19115
Opti Green / AYC
11. Hudson Koustoumbardis 10377
Opti Green / Houston Yacht Club
12. Asher Lee 7
Opti Green / Grapevine
13. Pressley Massey 17354
Opti Green / Ft. Worth Boat Club
14. Finn Messner 1960
Opti Green / FWBC
15. Ryan Mitchell 21137
Opti Green / AYC/LCYC
16. Isla Mrstik 7780
Opti Green / Fort Worth Boat Club
17. Henry Murphey 8854
Opti Green / Ft Wort Boat Club
18. Eli Pfarrer 18160
Opti Green / GSC
19. Sebastian Porter-Via 21040
Opti Green / RCYC
20. Linde Prins 18123
Opti Green / CSC
21. Meike Prins 16013
Opti Green / CSC
22. Adam Rumsey 7700
Opti Green / FWBC
23. Luke Scott 15673
Opti Green / RCYC
24. Yuval Sela 17380
Opti Green / AYC
25. Alex Van Zanten 17761
Opti Green / Fort Worth Boat Club
26. Vance Wells 8160
Opti Green / Fort Worth Boat Club
27. Walker Wilkins 16108
Opti Green / FWBC
28. Luke Wilson 13
Opti Green / Grapevine
29. William Wise 16102
Opti Green / Lakewood YC
30. Genevieve Young 13458
Opti Green / Rush Creek Yacht Club
31. Ozzie Young 10
Opti Green / Corinthia Sailing Club
32. Winnie Young 15612
Opti Green / Corinthia Sailing Club
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2019 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network