Registrants For
2019 Junior Ol’ Man of the Sea Regatta

September 27-29, 2019
94 people have registered for this event

420
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Tony Slowik 7056 Nathan Gantala
420 / Austin Yacht Club
2. Lucy Brock 6225 Julius Heitkoetter
420 / AYC
3. James Brock 6224 Vivian Heitkoetter
420 / AYC
4. Alexander Wise 7229 Taylor Snyder
420 / Lakewood YC
5. Hanna Progelhof 8542 Max Ross
420 / RCYC
6. Fiona Froelich 2379 Kate Hennig
420 / Austin YC
 


Laser 4.7
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Andrew Hemker 139056
Laser 4.7 / Rush Creek Yacht Club
2. Jake Rice 07
Laser 4.7 / GSC
3. Matthew Schloemer 212599
Laser 4.7 / Rush Creek Yacht Club
4. Aubin Hattendorf 15
Laser 4.7 / CSC
5. Keaton Chandler 161116
Laser 4.7 / RCYC
6. Brock Smith 195915
Laser 4.7 / FWBC
7. Parker Younger 215463
Laser 4.7 / Fort Worth Boat Club / P1
8. Max Nilsson 176237
Laser 4.7 / Fort Worth Boat Club
9. Brindle Burt 46
Laser 4.7 / FWBC
 


Laser Radial
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Ashton Pigulski 200196
Laser Radial / GSC
2. Ethan Polsen 214576
Laser Radial / Lakewood Yacht Club
3. Jacob Brown 162400
Laser Radial / Lakewood Yacht Club
4. jacob granberry 20696
Laser Radial / CCYC
5. Otto Beall 158921
Laser Radial / Corinthian Sailing Club Dallas
6. Scott Mather 195888
Laser Radial / LYC
7. Emma McInnis 200396
Laser Radial / Rockport Yacht Club/GCYSA
8. Gust Schmiege 187677
Laser Radial / RCYC
9. Reid Johnson 1
Laser Radial / FWBC/RYC
10. Daniel Polson 201311
Laser Radial / GSC
11. Abi Beesley 143393
Laser Radial / RCYC
12. Wendi Froelich 171186
Laser Radial / Austin YC
13. Jack Van Zanten 18767
Laser Radial / Fort Worth Boat Club
14. John Lightfoot 190495
Laser Radial / GSC
15. Dax Thompson 192486
Laser Radial / CCYC
16. Caleb Fogle 186109
Laser Radial / LCYC
 


Opti
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Blake Polsen 8910
Opti / Blue Lakewood Yacht Club
2. Rohwan Singh-Tauber 22681
Opti / Blue American Yacht Club
3. Zachary Brown 22264
Opti / Blue Lakewood Yacht Club
4. Mathieu Brown 22265
Opti / Blue Lakewood Yacht Club
5. Korbin Bendele 19455
Opti / Blue Lakewood Yacht Club
6. Mac Cronan 22385
Opti / Blue HYC
7. Kynes Cabrera 18959
Opti / Blue LYC/AYC
8. Cole Gourley 22285
Opti / Blue Lakewood Yacht Club
9. Austyn Johnson 20133
Opti / Blue FWBC - P1
10. Catherine Froelich 19624
Opti / Blue Austin YC
11. Ramzi Matous 21813
Opti / Blue AYC
12. Ewan Dossin 12808
Opti / Blue Lakewood Yacht Club
13. Mercedes Porter-Via 15555
Opti / Blue RCYC
14. Hollis Fincher 19797
Opti / Blue Fort Worth Boat Club
15. A.J. Ghazi 19289
Opti / Blue FWBC
16. Roni Sela 19634
Opti / Blue AYC
17. Taylor Barney 15583
Opti / Red Rush Creek Yacht Club
18. Tanner Ward 17420
Opti / Red Lakewood
19. Ava Anderson 22490
Opti / Red Lakewood YC
20. Noah Gammell 9032
Opti / Red Fwbc
21. Luke LaQuey 20124
Opti / Red FWBC
22. Nicholas Carew 19627
Opti / Red AYC/P1
23. Wyatt Singh-Tauber 21141
Opti / Red American Yacht Club
24. Casey Small 19580
Opti / White Lakewood
25. Sydney Small 20465
Opti / White Lakewood
26. Karaline Cronan 21823
Opti / White HYC
27. Keen Cabrera 9759
Opti / White LYC/AYC
28. Ashleigh Hoye 18422
Opti / White Rush Creek Yacht Club
29. Purin Songrug 19601
Opti / White FWBC/WSC
30. Ian Farley 15973
Opti / White Lakewood YC
31. Dylan Tomko 22754
Opti / White LYC
 


Opti Green
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Carson Callaway 18957
Opti Green / Fort Worth Boat Club
2. Eli Pfarrer 18160
Opti Green / GSC
3. Hudson Koustoumbardis 10377
Opti Green / Houston Yacht Club
4. Genevieve Young 13458
Opti Green / Rush Creek Yacht Club
5. Luke Wilson 13
Opti Green / Grapevine
6. Vance Wells 8160
Opti Green / Fort Worth Boat Club
7. Alex Van Zanten 17761
Opti Green / Fort Worth Boat Club
8. Kale Bendele 20817
Opti Green / Lakewood Yacht Club
9. Finn Messner 1960
Opti Green / FWBC
10. Isabel Gammell 15657
Opti Green / Fwbc
11. Lukas Goris 15120
Opti Green / AYC
12. Noah Goris 19115
Opti Green / AYC
13. Liz Cleaves 7906
Opti Green / CSC
14. Walker Wilkins 16108
Opti Green / FWBC
15. Katie Adler 09
Opti Green / Grapevine
16. Linde Prins 18123
Opti Green / CSC
17. Meike Prins 16013
Opti Green / CSC
18. William Wise 16102
Opti Green / Lakewood YC
19. Ozzie Young 10
Opti Green / Corinthia Sailing Club
20. Winnie Young 15612
Opti Green / Corinthia Sailing Club
21. Isla Mrstik 7780
Opti Green / Fort Worth Boat Club
22. Jackson Brock 20139
Opti Green / Jeff Brock
23. Calvin Brock 19924
Opti Green / AYC
24. Ryan Mitchell 21137
Opti Green / AYC/LCYC
25. Adam Rumsey 7700
Opti Green / FWBC
26. Henry Murphey 8854
Opti Green / Ft Wort Boat Club
27. Luke Scott 15673
Opti Green / RCYC
28. Harrison Fincher 21163
Opti Green / Fort Worth Boat Club
29. Sebastian Porter-Via 21040
Opti Green / RCYC
30. Pressley Massey 17354
Opti Green / Ft. Worth Boat Club
31. Asher Lee 7
Opti Green / Grapevine
32. Yuval Sela 17380
Opti Green / AYC
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2019 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network