Registrants For
2019 OPEN ORANGE BOWL REGATTA
COCONUT GROVE SAILING CLUB

December 26-30, 2019
52 people have registered for this event

29ER
    Skipper Boat Name Sail# Bow# Class Hometown Yacht Club
1. Griffin Gigliotti
Aidan Iaconis
USA 668 29ER *, * Yankee2Niner
Yankee2Niner
2. Stephan Baker
Marco Misseroni
USA 2 29ER *, * 2niner/Circolo Vela Arco
2niner/Circolo Vela Arco
3. Emily MUELLER
Shane Riera
[Pending]
GBR 2743 29ER *, * HISC/RLymYC
4. Ben Mueller
Sebastian Clark
GBR 2229 29ER *, * HISC/ RLymYC
HISC/ RLymYC
5. Ryan Kronrad
Garret Dixon
USA 2591 29ER *, * 2NINER
2NINER
6. Emily Alfortish
Scott Sonnier
2781 29ER *, * Southern Yacht Club
Southern Yacht Club
7. Ashley Alfortish
Emory Friend
2407 29ER *, * Southern Yacht Club
Southern Yacht Club
8. Theo Westerlind
Marius Westerlnd
SWE 15 29ER *, * GKSS
GKSS
9. Sophie Fisher
Steven HARDEE
ISV2562 29ER *, * NYYC
St. Croix Yacht Club
10. Landon Cormie
Jack Welburn
[Pending]
2667 29ER *, * vhyc
11. Sofia Giunchiglia
Marta Giunchiglia
2831 29ER *, * Circolo velico sferracavallo
Circolo velico sferracavallo
12. Kelly Holthus
Hoel Menard
TBD 29ER *, * SDYC/StFyC/RYC
SFYC/StFYC/RYC
13. Clark Morris
Jack Solmo
USA 2561 29ER *, * American Yacht Club/CT2Niner
Yankee2Niners
14. Ludmila Lira
Julia Ollivier
BRA 2437 29ER *, * Cabanga Iate Clube
Cabanga Iate Clube
15. Jake Julien
Hilton Kamps
TBA 29ER *, * 2NINER US Sailing Center Miami
2 Niner Muller Sailing
16. Ben Sheppard

[Pending]
2411 29ER *, * Yankee2Niner
17. Charlie Leigh
Lilliana Bonner
[Pending]
2783 29ER *, * 2niner/Team Zim
18. Noah Zittrer
Thomas Kerrigan
2776 29ER *, * Lakewood Yacht Club
Southern Yacht Club
19. Jordan Janov
Grant Janov
2383 29ER *, * California Yacht Club
California Yacht Club
20. Milo Miller
Joseph Croney
ISV 147 29ER *, * St. Croix Youth Sailling Association
St Croix Youth Sailing Association
21. Svenja Leonard
Adra Ivancich
2886 29ER *, * SBYC
Cal YC/ LEHYC
 


I-420
    Skipper Boat Name Sail# Bow# Class Hometown Yacht Club
1. Will MICHELS
Spencer Kriegstein
55175 I-420 *, * LISOT
Centerport YC / Lisot
2. Peter Foley
Audrey Foley
558766 I-420 *, * LISOT/CRYC
USSCMC
3. Parker Tyson
Laurel Tyson
55173 I-420 *, * Outfit Sailing
Outfit Sailing
4. Ben Honig
Connor Fischetti
55998 I-420 *, * LISOT/Old Cove Yacht Club
Old Cove
5. Alec Van Kerckhove
Dylan Murphy
Tbc I-420 *, * Peninsula Youth Sailing Foundation
Peninsula Youth Sailing Foundation
6. Kyra Phelan
Sophia Browne
56715 I-420 *, * Santa Cruz Yacht Club
EYC
7. Cordelia Burn
Sarah Moeder
56343 I-420 *, * BHYC / Outfit Sailing
BHYC / Outfit Sailing
8. Oliver Hurwitz
Ethan Froelich
56658 I-420 *, * American YC
Austin YC
9. Justin Callahan
Mitchell Callahan
55620 I-420 *, * Outfit Sailing
Outfit Sailing
10. Thomas Hall
Mariner Fagan
56341 I-420 *, * Annapolis Yacht Club
Annapolis YC
11. Mason Stang
Timmy Gee
56033 I-420 *, * Peninsula Youth Sailing Foundation
Peninsula Youth Sailing Foundation
12. Robert Ziman
Garrett Blosen
53337 I-420 *, * PYSF
PYSF
13. Margaux Cowles
Henry Allgeier
USA56365 I-420 *, * Larchmont Yacht Club / LISOT
LISOT/Norfolk Yacht and Country Club
14. Trevor Davis
Will Cornell
55317 I-420 *, * Severn Sailing Association/Oyster Bay 470
Annapolis Yacht Club
15. Liam O'Keefe
Libby Redmond
56466 I-420 *, * Outfit Sailing
Outfit Sailing
16. Kurt Stuebe
Margot Gordon
55876 I-420 *, * Belle Haven Club/LISOT
LISOT
17. Ava Hurwitz
Natalie Fear
56266 I-420 *, * American YC
American YC
18. Lachlain McGranahan
Emery Diemar
USA 56343 I-420 *, * Outfit Sailing
Outfit
19. Madeleine Rice
Chloe Hudgins
55616 I-420 *, * Seawanhaka Corinthian Yacht Club/H&R Sailing
USSCMC
20. Ben Mowatt
John Mowatt
56205 I-420 *, * Rothesay Yacht Club
Rothesay Yacht Club
21. Connor Bennett

[Pending]
53899 I-420 *, * LISOT
22. Hannah Freeman
Francesca EDMANDS
56109 I-420 *, * Old Cove Yacht Club
OCYC
23. Carlos Romero
Bruno Acierno
Mex 55145 I-420 Miami Beach, FL Yucatan YC
Yucatan Costa Club
24. Haru Masumoto
Nicky Abate
USA55116 I-420 *, * LISOT
lakewood Yacht Club/LISOT
25. Jack Murphy
Tatem Gee
TBD I-420 *, * Peninsula Youth Sailing Foundation (PYSF)
Peninsula Youth Sailing Foundation (PYSF)
 


Laser
    Skipper Boat Name Sail# Bow# Class Hometown Yacht Club
1. Chad Coberly

212607 Laser EAST GRAND RAPIDS, MI Grand Rapids Yacht Club
2. Steven Schwartz

171880 Laser Miami, FL Coconut grove sailing club
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2019 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network