Registrants For
2020 470 NORTH AMERICAN CHAMPIONSHIP REGATTA
Coconut Grove Sailing Club

January 10-12, 2020
39 people have registered for this event

470 Men/Mixed
    Skipper/Crew Bow# / Sail# Class Division Hometown Country Payment
1. Fernando Gwozdz
Tomas Dietrich
87 ARG 470 Men/Mixed Quilmes, Buenos Aires ARG ARG
2. Mathew Belcher
Will Ryan
11 AUS 470 Men/Mixed PALM BEACH, QLD AUS AUS
3. David Bargehr
Lukas Mähr
1 AUT 470 Men/Mixed Bregenz, Vorarlberg AUT AUT
4. Nikolaus Kampelmühler
Thomas Czajka
17 470 Men/Mixed Vienna LP, Vienna AUT AUT
5. Luke Ramsay
Hunter Lowden
89 470 Men/Mixed Vancouver, BC CAN CAN
6. Jacob Chaplin Saunders
Oliver Bone
76 470 Men/Mixed Halifax, NS CAN CAN
7. Josh Yale
Michael Montagnese
416 470 Men/Mixed Toronto, ON CAN CAN
8. Jordi Xammar
Nicolas Rodriguez
44 470 Men/Mixed San Juan Despí, Barcelona ESP ESP
9. KEVIN PEPONNET
JEREMIE MION
2 470 Men/Mixed Marseille, Provence-Alpes-Côte FRA FRA
10. luke patience

[Pending]
4 470 Men/Mixed southampton, England GBR GBR
11. Malte Winkel
Matti Cipra
13 470 Men/Mixed Kiel, SH GER GER
12. Simon Diesch
Philipp Autenrieth
11 GER 470 Men/Mixed Deggenhausertal, BW GER GER
13. Balazs Gyapjas
Zsombor Gyapjas
1 HUN 470 Men/Mixed Los Alamos, NM HUN HUN
14. Nitai Hasson
Tal Harari
15 ISR 470 Men/Mixed Habonim, Israel ISR ISR
15. Kazuto Doi
Naoya Kimura
11 JPN 470 Men/Mixed Yokohama, Kanagawa JPN JPN
16. keiju okada

[Pending]
20 JPN 470 Men/Mixed kamakura, kanagawa JPN JPN
17. takayama daichi
Taiyo Nakamura
15 JPN 470 Men/Mixed 逗子市, 神奈川県 JPN JPN
18. Hector Guzmán
Jerónimo Guzmán
9 USA 470 Men/Mixed Mexico, Méx. MEX MEX
19. Carlos Daniel Romero Ramón
Bruno Acierno
27 MEX 470 Men/Mixed MERIDA, Yucatán MEX MEX
20. Pavel Sozykin
Denis Gribanov
5 RUS 470 Men/Mixed RUSSIA, Krasnodar Krai RUS RUS
21. Kilian Wagen
Grégoire Siegwart
46 SUI 470 Men/Mixed La Tour-de-Peilz, Vaud SUI SUI
22. Deniz Cinar
Ates Cinar
890 470 Men/Mixed Istanbul, Istanbul TUR TUR
23. Stu McNay
Dave Hughes
1 USA 470 Men/Mixed Providence, RI USA USA
24. Alfonso Garcia-Bringas
Daniel O farril
11 MEX 470 Men/Mixed Miami, FL USA MEX
25. Rachel Bryer
Trevor Bornarth
1834 470 Men/Mixed Jamestown, RI USA USA
26. Anton Dahlberg
Fredrik Bergström
349 470 Men/Mixed Stockholm, sodermanland USA SWE
27. Francis Martocci *
Laura Slovensky
1819 470 Men/Mixed *, * USA USA
 


470 Women
    Skipper/Crew Bow# / Sail# Class Division Hometown Country Payment
1. Nia Jerwood
Monique deVries
5 AUS 470 Women Perth, WA AUS AUS
2. Camille Lecointre
ALOISE RETORNAZ
9 FRA 470 Women Brest, Bretagne FRA FRA
3. Theres Dahnke
Birte Winkel
20 GER 470 Women Plau am See, Mecklenburg Vorpomme GER GER
4. Frederike Loewe
Anna Markfort
26 470 Women Kiel, SH GER GER
5. Maria Bozi
Rafailina Klonaridou
216 470 Women Thessaloniki, Thessaloniki GRE GRE
6. Afrodite Zegers
Lobke Berkhout
11 NED 470 Women Den Haag, Zuid Holland NED NED
7. Susannah Pyatt
Brianna Reynolds-Smith
75 470 Women Auckland, -- Not Specified -- NZL NZL
8. Tina Mrak
Veronika Macarol
64 SLO 470 Women Portoroz, Slovenia SLO SLO
9. Beste Kaynakci
OKYANUS ARIKAN
99 TUR 470 Women izmir, urla TUR TUR
10. Atlantic Brugman Cabot
Nora Brugman
1836 470 Women Winthrop, MA USA USA
11. Nikole Barnes
Lara Dallman-Weiss
1810 470 Women Miami, FL USA USA
12. Carmen Cowles
Emma Cowles
1824 470 Women Larchmont, NY USA USA
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2020 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network