Registrants For
DIYC Full Moon Series 2019-20
DIYC

November 07-March 05, 2020
76 people have registered for this event

Non-Spinnaker
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Clay Morris


Dulcinea 6058 Non-Spinnaker
TEMPLE TERRACE, Florida DIYC
2. John Gifford


Volant II 99 Non-Spinnaker
Tampa, FL DIYC
3. Tim Ruman


Another Road H100 Non-Spinnaker
Plant City, FL DIYC
4. Bill Van Emburg


Satori 21 Non-Spinnaker
Lutz, FL USSA
5. Raymond MacGrogan


Starchaser 50 Non-Spinnaker
Tampa, FL DIYC
6. Art Cupps


First Wind 4951 Non-Spinnaker
Tampa, FL DIYC
7. Kathy Walsh


Bella M32 Non-Spinnaker
Tampa, FL DIYC
8. Emily Reed
Doug Roberts

Abracadabra 511 Non-Spinnaker
Tampa, FL DIYC
9. David Coffee


Emotional Rescue 22268 Non-Spinnaker
Plant City, FL DIYC
10. Daphne Ullman
James Bostick

WTFlyer 97 Non-Spinnaker
Tampa, FL DIYC
11. Bob Meyer
Jackie Meyer

Lucky Tiger 60 Non-Spinnaker
Lutz, FL DIYC
12. Jack Whitwam
Steven Lewis

Rag Doll 5226 Non-Spinnaker
Tampa, FL DIYC
13. Rusty Shenk
Todd Gartrell; Jim Stewart; Matt Venture; Jessie Brasier

Komus 283 Non-Spinnaker
Tampa, FL DIYC
14. Jason Baruch


Mazel 124 Non-Spinnaker
Tampa, FL DIYC
15. Phil Waller


Long Gone 10225 Non-Spinnaker
Tampa, FL DIYC
16. Finn Walling


Satisfaction 5690 Non-Spinnaker
Tampa, FL DIYC
17. Mike Danielson


Wings 53275 Non-Spinnaker
Tampa, FL DIYC
18. Tim Rutherford


Chamamé 244 Non-Spinnaker
Tampa, FL DIYC
19. Nathaniel Pariseau


TARA 41263 Non-Spinnaker
Tampa, FL DIYC
20. Stephen Brooks


Gypsy 77 Non-Spinnaker
Tampa, FL DIYC
21. Chris Toro
Pat Figley

Wild Thing 335 Non-Spinnaker
Tampa, FL DIYC
22. Robert Abberger
Steven Lewis

impulse 10863 Non-Spinnaker
Tampa, FL DIYC
23. Craig Cameron


Sentimental Over You 050 Non-Spinnaker
Brandon, FL DIYC
24. Reg Aitken
Susan Aitken

Karma 3844 Non-Spinnaker
Brandon, FL DIYC
25. Chuck Hendrick


Windarra 5166 Non-Spinnaker
Tampa, FL DIYC
26. Bob Riding


Seasearcher 185 Non-Spinnaker
Tampa, FL DIYC
27. Sharon Anderson


Puffin 633 Non-Spinnaker
Tampa, FL DIYC
 


Racer-Cruiser
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Dave German


Sacred Cow 60740 Racer-Cruiser
Tampa, Florida DIYC
2. William Cooper


Eagles Wings 21004 Racer-Cruiser
Lutz, FL DIYC
3. Jose Suarezhoyos


NO WAY JOSE 42696 Racer-Cruiser
Tampa, FL DIYC
4. Mike Doyle
Lesa Doyle

Wing-it 43620 Racer-Cruiser
Tampa, FL DIYC
5. Lee Burstiner


REVENGE 005 Racer-Cruiser
Tampa, FL DIYC and TSS
6. Russell Hoadley


Blue Heron 1 Racer-Cruiser
TAMPA, FL DIYC
7. Craig Stanley


Matou 70 Racer-Cruiser
Tampa, FL DIYC
8. Ralph Stoddard
Dragos Zanchi

Esperanza 007 Racer-Cruiser
Tampa, FL DIYC
9. Ed Ruark
Gail Heausler

Liquid Time 8484 Racer-Cruiser
Tampa, FL DIYC
10. Bob Crawford
Nancy Baird

Blue Moon 291 Racer-Cruiser
St Petersburg, 12 DIYC
 


Spinnaker
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. George Haynie


Volpe USA 180 Spinnaker
Tampa, FL DIYC
2. Frank Selph, Jr.


Junior 41186 Spinnaker
Tampa, FL DIYC
3. Chris Jones


Privateer 282 Spinnaker
Tampa, FL DIYC
4. Bill Wingrove


Pigs in Hiding 2217 Spinnaker
Tampa, FL DIYC
5. Nate Vilardebo
Ben Givens

Sabotage USA1858 Spinnaker
Dover, FL DIYC
6. Rene BEN-Avraham


Therapy 23556 Spinnaker
Tampa, FL DIYC
7. Todd Saunders


son of A Sailor 11 Spinnaker
TAMPA, FL DIYC
8. Tarry Grimsdale


Rocket 48 Spinnaker
Tampa, FL DIYC
9. Steven Lewis


Raptor 155 Spinnaker
Tampa, FL DIYC
10. Neal Burns
Martin Zonnenberg

No Limit 39526 Spinnaker
Tampa, FL DIYC
11. Bob Kroetsch


Rogue 457 Spinnaker
Tampa, FL DIYC
12. Rob Britts


Hot Mess 397 Spinnaker
Saint Petersburg, FL DIYC
13. Kevin Holmberg


Fawkes 020 Spinnaker
Tampa, FL DIYC
14. Michael Maher
John Lackey

Dr Bligh 30 Spinnaker
Tampa, FL DIYC
15. g Richard Karran


Mal de Mer 747 Spinnaker
Apollo Beach, FL DIYC
16. Gordon Latrobe


ALPHADOG 83170 Spinnaker
Palm Harbor, FL DIYC
17. Martha Bone
Bob Touton

Mojo 532 Spinnaker
Tampa, FL DIYC
18. George Cussins


Fire & Ice 83198 Spinnaker
Apollo Beach, FL DIYC
19. William Terry


Tampa Girl 83242 Spinnaker
Tampa, FL DIYC
20. Tom Barry


Alliance B 734 Spinnaker
Saint Petersburg, FL DIYC
21. Stefan Achilles
Siggi Brocks

Wired 39511 Spinnaker
Tampa, FL DIYC
22. Ed Peters
Scott Peters

TIGRESS 19 Spinnaker
Apollo Beach, FL TSS
23. Donald Rychel


Volcano 7170 Spinnaker
Tampa, FL DIYC
24. Greiner Hobbs
Robert Hobbs

Dark Horse 208 Spinnaker
TERRA CEIA ISLAND, FL DIYC
25. John Brennan


Bay Wolf 40177 Spinnaker
Tampa, FL DIYC
26. John Poulson


Long Shot 151 Spinnaker
Saint Petersburg, FL DIYC
27. David Ciesla


88 88 Spinnaker
Tampa, FL DIYC
28. Kenneth Hardy


Tenacity 241 Spinnaker
Riverview, FL DIYC
29. Jeffrey Siewert
James Guarnieri

Kraken 3203 Spinnaker
Brandon, FL DIYC
30. Steve Vincent


Fully Involved 97925 Spinnaker
Tampa, FL DIYC
31. Robby Brown
Mark Liebel

Angel of Harlem 799 Spinnaker
Saint Petersburg, FL DIYC
32. Chip Merlin
Brian Malone

Chip's All In 46453 Spinnaker
Tampa, FL SPYC
33. Alexander Korakis


Meltemi 40787 Spinnaker
Tampa, FL DIYC
34. Katie Nelson
*

Yellow Tail 17 Spinnaker
*, * DIYC
35. Stephen Mitcham
*

Breezin Bayou 93 Spinnaker
*, * DIYC
36. JA Booker


Shambhala 069 Spinnaker
Riverview, fl DIYC
37. David Clement


Whiplash 27 Spinnaker
Tampa, FL DIYC
38. Nadia Daggett


Mustache Ride 2535 Spinnaker
Lutz, FL DIYC
39. OH Rodgers


Catraption 1 Spinnaker
Thonotosassa, FL DIYC
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2020 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network