Registrants For
2020 Around the Point Race
Davis Island Yacht Club

February 01, 2020
36 people have registered for this event

    Skipper Club Sail# Boat Name Division Make/Model Rating
1. Chuck Hendrick
Davis Islands Yacht Club 5166 Windarra catalina / 30 Tall Rig Deep Keel 203 / 0 / 0
2. Robert Hobbs
Paul Silvernail, Leslie Fisher
DIYC USA 52686 Scorpion Beneteau / 36.7 84 / 83 / 87
3. Bob RIDING
DIYC 185 Seasearcher Pearson / 35 236 / 233 / 239
4. Russ Hoadley
DIYC 1 BLUE HERON CATALINA / C425 115 / 115 / 124
5. Mike Danielson
DIYC 53275 Wings C&C / 30 MK1 221 / 0 / 0
6. Collin Thompson
Rusty Shenk
DIYC 283 Komus Morgan / 24 241 / 0 / 0
7. Kathy Walsh
DIYC 32 Bella Morgan / 321 252 / 0 / 0
8. Chris Toro
Pat Figley
DIYC 335 WILDTHING Catalina / 36 215 / 0 / 0
9. OH Rodgers
DIYC 1 Catraption Custom Rodgers / 39.4' cat -105 / 0 / 0
10. Geoff Conroy
Dana Coberly. DIYC member
DIYC 61058 Shearwater Conser 47 / 47 multihull 24 / 0 / 0
11. Dave German
Dave German
DIYC 60740 Sacred Cow Beneteau / Oceanis 473 81 / 0 / 0
12. Jose suarezhoyos
DIYC 42696 No Way Jose J boat / J35 72 / 0 / 45
13. Ray Dunn
DIYC 482 Javelina Tartan Marine / 37 111 / 114 / 114
14. Larry and Cary Willis
Diyc 23 Patronus Morgan Catalina / Morgan 45 177 / 0 / 0
15. Robert Meyer
Jackie Meyer
DIYC 60 Lucky Tiger Beneteau / Oceanis 321 237 / 0 / 0
16. Art Cupps
DIYC 4951 First Wind CSY / CSY44 195 / 0 / 0
17. Michael Reed
SPSA 434 Amber Looe Beneteau / First 235 237 / 237 / 243
18. Tim Ruman
Tim Ruman
Davis Island Yacht Club H100 Another Road Heritage / West Indies 36 174 / 0 / 0
19. Lee Burstiner
Davis Island Yacht Club 005 REVENGE Dufour / 34 132 / 0 / 0
20. Paul Phillips
Paul Phillips
TSS 479 Play Actor Ta Shing / Baba 263 / 260 / 260
21. Gail Heausler
Ed & Penny Ruark
Davis Island Yacht Club 8484 Liquid Time Beneteau / Oceanis 108 / 0 / 0
22. Rene Ben-Avraham
DIYC 23556 Therapy Jboat / J30 138 / 0 / 0
23. Gordon Latrobe
DIYC 83170 ALPHADOG A Henderson / SR33 54 / 0 / 0
24. Grant Dumas
Grant Dumas
SPYC 42341 Warrior A Mark Lindsay / Tripp 38 57 / 57 / 57
25. George Haynie
Davis Island Yacht Club 180 Volpe A Melges / Melges 32 12 / 0 / 0
26. Jody Abrams
SPYC 155 Arista A Melges / Melges 32 12 / 0 / 0
27. William Merlin
William F Merlin Jr
DIYC 46453 Chip's All In A B Boats / B32 54 / 0 / 0
28. Tarry Grimsdale
Tarry Grimsdale
DIYC 48 Rocket B J35 / J35 72 / 72 / 72
29. Jamie Myers
Brent Bacon
DIYC 40688 Yard Goat B Soverel / 33 84 / 84 / 87
30. Vladimir Kulinichenko
USSA 687 Firewater B Melges / 24 75 / 0 / 0
31. George Cussins
DIYC 83198 Fire & Ice B J boats / J-105 81 / 0 / 87
32. Steven Lewis
DIYC 155 Raptor B J Boat / J 105 81 / 81 / 87
33. stephen mitcham
DIYC 93 Breezin Bayou B Jboat / 106 72 / 0 / 0
34. Alexander Korakis
Alexander Korakis
DIYC 40787 Meltemi C S2 Yachts / 9.1 132 / 0 / 0
35. Frank Selph Jr
DIYC 41186 Junior C J Boats / J27 123 / 0 / 0
36. Steve Vincent
DIYC 97925 Fully Involved C B Boats / B25 135 / 0 / 138

Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2020 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network