Registrants For
Sarasota One Design Midwinter and Windmill Midwinter Championship.

March 20-22, 2020
82 people have registered for this event

E Scow
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Robert Cole

Marie McKee
Peter Weir
David Cameron
Sarasota Sailing Squadron SF-9 Encore E Scow / / 0 03/09/2020
2. Thomas Carney

Rich Lorenz
Jeff Barton
Gerald Fleer
Twin Lakes Sailing Club 0000 TL2 E Scow / / 0 02/05/2020
3. Mark Schneider

Lucinda Schneider
LEHYC LE66 Checkmate E Scow / / 0 02/09/2020
4. Mont Echols

SOUTHERN NO-1 Wilder E Scow / / 0 01/28/2020
5. JPHN GALLICK

SSYC CL22 HANG TEN E Scow / / 0 02/23/2020
6. Andrew Kuryluk

New Orleans Yacht Club NO-3 ANDYGATOR E Scow / / 0 02/06/2020
7. david atkinson

SSS SF4 newbie E Scow / / 0 03/05/2020
8. Richard Elsishans

Phyllis Elsishans
Sarasota Sailing Squadron SF 3 E Scow / / 0 01/19/2020
9. Jordan Murphy

Jarrett Lynn
Sean Bradley
TRYC T-88 MOZAMBIQUE E Scow / / 0 01/20/2020
 


F18
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. James Zellmer

SSS 21 Hobie 21 F18 / / 0 01/23/2020
2. Kyle Nussdorfer

James Hulderman
CRAM USA217 BigBoi F18 / / 0 02/28/2020
3. Skip Whyte

Jack Famiglietti
Wickford Yacht Club 286 No Worries F18 / / 0 02/20/2020
4. Miro Kaffka

SSS ITA77 F18 / / 0 03/04/2020
5. Todd Riccardi

Sail Newport USA 7 Fly Tradewind F18 / / 0 01/22/2020
6. Alex Hart

Samantha Hart
Catamaran Racing Association of Michigan USA 213 Sunova Beach F18 / / 0 01/22/2020
7. DAN MAXWELL

SARASOTA SAILING SQUADRON USA 77 F18 / / 0 01/22/2020
 


Finn
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Joe Burke

Sarasota Sailing Squadron USA 1111 D’s Olde Boat Finn / / 0 01/20/2020
2. Mike Dorgan

San Diego Yacht Club USA 8 Finnster Finn / / 0 01/27/2020
3. Charles Rudinsky

Great Bay marine NH USA 40 Finn / / 0 02/19/2020
4. Charles Heimler

US Sailing Center Miami CAN 69 Collusion Finn / / 0 01/27/2020
5. Fabiano Vivacqua

Coconut Grove Sailing Club USA44 Balada Finn / / 0 02/13/2020
6. Peter Frissell

NCYC USA101 Fast Finn / / 0 01/24/2020
7. Stephen Fuccillo

Coconut Grove Sailing Club USA 99 Finn / / 0 02/11/2020
8. Hans Claesson

GKSS USA 155 Lili III Finn / / 0 03/03/2020
9. A.J. Pereira

Lake Lanier Sailing Club/Buccaneer Yacht Club TBD Finn / / 0 02/23/2020
10. Jim Hunter

Buccaneer Yacht Club USA23 Damnifino Finn / / 0 02/01/2020
11. Scott Griffiths

Missouri USA 1138 Red Ferrari Finn / / 0 02/06/2020
12. Kay M Statz

Coconut Grove Sailing Club USA 13 Finn / / 0 02/06/2020
13. Keith Beverly

Key West Community Sailing Center 259 Finn / / 0 02/02/2020
14. Darrell Peck

BucYC 35 Child's Play Finn / / 0 01/30/2020
15. Michael Entwistle

San Diego Yacht Club USA 70 Finn Shui Finn / / 0 01/26/2020
16. Rodion Mazin

USCG USA 16 USCG Finn / / 0 01/22/2020
17. Nikita Mazin

Drifter YC USA 7 RN Masters Finn / / 0 01/22/2020
18. Dave Martin

Coconut Grove Sailing Club USA 64 Finn / / 0 02/07/2020
19. David Brockbank

key west community sailing center 1202 Finn / / 0 02/18/2020
 


RS Aero
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. melissa solnick

Fraglia Vela Riva 1980 RS Aero RS Aero / / 0 02/10/2020
2. Boris Mezhibovskiy

Sebago (SCC) 2732 RS Aero RS Aero / / 0 02/10/2020
3. TIMOTHY DESMOND

WADAWANUCK CLUB 1041 MAX BETA RS Aero / / 0 02/22/2020
4. James Myers

Watch Hill Yacht Club 2639 Satisfaction RS Aero / / 0 01/21/2020
5. Don Winston

Hempstead Harbour Club 2770 Sforzando RS Aero / / 0 01/22/2020
6. Hank Saurage

Pontchartrain YC 2757 RS Aero / / 0 02/10/2020
7. Eric Aker

none 1422 RS Aero / / 0 01/26/2020
 


VX One
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Beat Steffen

SCH NZL-269 Double the Fun VX One / / 0 01/31/2020
2. Michelle Warner Reed Baldridge

Austin Powers
Reed Baldridge
Dillon Yacht Club 296 Tudo Bem VX One / / 0 02/25/2020
3. Adam Ceely

Sail Newport 159 Sleighride VX One / / 0 02/19/2020
4. Paul Currie

RCYC Can222 Wild Deuces VX One / / 0 02/19/2020
5. Mark Liebel

Kaitlyn Liebel
Sarasota Sailing Squadron USA 313 Another Bad Idea VX One / / 0 02/19/2020
6. Doug Petter

Juli Petter
MBYC 169 End/End VX One / / 0 02/28/2020
7. Bill Wiggins / Ashley Maltempo

South Carolina Yacht Club 160 Sendit VX One / / 0 02/17/2020
8. Ian Maccini

Curtis Adam
Sail Newport 167 Blue Lobster VX One / / 0 01/21/2020
9. Ken Corsig

Lake Norman Yacht Club 163 Magic 8 Ball VX One / / 0 03/09/2020
10. John Cramer

Ft Walton Yacht club 105 Thai Girl VX One / / 0 02/20/2020
11. Emily Billing

Clearwater 284 Jailbreak VX One / / 0 01/21/2020
12. John Potter

David Guggenheim
Emily Potter
BYSC 187 VX One / / 0 02/17/2020
13. Heather Robertson

South Shore 132 Struggle Bus VX One / / 0 02/14/2020
14. Michael A. Norris

Christina Norris
Macatawa Bay Yacht Club 185 Flash Rider VX One / / 0 02/17/2020
15. Paul Murphy

geordie shaver
Severn Sailing Assoc/Storm Trysail Club 216 The Sea Bin Project VX One / / 0 02/20/2020
16. scott collinson


Tony Gaffney
Royal Canadian YC 171 VX One / / 0 02/26/2020
17. Culberson/ Marshall

BucYC 195 Vixen VX One / / 0 02/10/2020
18. JOHN ZELLI

Edgewater Yacht Club 140 Free Energy VX One / / 0 02/10/2020
19. James HARRELL

OSYC 104 FSM VX One / / 0 02/12/2020
20. Terence Ford

Edgewater Yacht Club 119 White Lightening VX One / / 0 02/27/2020
21. Michael Laing

Christopher Laing
Windjammers Sailing Club 116 VX One / / 0 02/18/2020
22. Craig Kvale Kevin Milligan

Edgewater Yacht Club 178 Grin Factor VX One / / 0 02/21/2020
23. John Morreale

Crescent Sail Yacht Club 298 Rosebud VX One / / 0 01/20/2020
 


Windmill
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Colin Browning

SPSC 5252 Bella Windmill / / 0 02/10/2020
2. Allen Chauvenet

Sarah Steward
Rock Hall Yacht Club 5586 Beauty & The Beast Windmill / / 0 01/20/2020
3. Lin Robson

SPSC 5706 Sojourner Windmill / / 0 02/05/2020
4. Ralph Sponar III

Matthew Sponar
Rockhall Yacht Club 5702 Hummingbird Windmill / / 0 02/13/2020
5. Annslee Maloy
*
Elizabeth Sulllivan
Boca Ciega Yacht Club seascout ship 915 4049 Magic Dragon Windmill / / 0 02/16/2020
6. Stuart Proctor

Sarah Proctor
Downtown Sailing Center 5404 BIRD IN HAND Windmill / / 0 01/21/2020
7. John Danneberger

Anne Danneberger
Rock Hall Yacht Club 5710 Good Question Windmill / / 0 02/09/2020
8. James Watson

Declan Donovan
CCA 5700 james watson Windmill / / 0 02/23/2020
9. Roy Sherman

Maggie Arnesen
RHYC 3446 Frost Free Windmill / / 0 01/22/2020
10. Kurban Ali

Tyler Rogers
Sea Scouts / FSU Sailing 4886 Bleu Bayou Windmill / / 0 02/12/2020
11. Lon Ethington

Margaret Gimmi
St petersburg 5070 Pig Headed Windmill / / 0 02/27/2020
12. PATRICK Huntley

Janet Huntley
Erie Yacht club 5707 Graffiti Windmill / / 0 01/23/2020
13. Mike Fontaine

Mary McCormick
Davis Island YC 5045 Bacon Bits Windmill / / 0 03/03/2020
14. Nathaniel Plant

Sheila Plant
SPSC 5271 Oreo Speedwagon Windmill / / 0 02/03/2020
15. ALAN TAYLOR

Joel Blade
Carolina Sailing Club 4051 Hurricane Windmill / / 0 02/10/2020
16. Mike Crotty

Matt Crotty
EYC 3886 Windmill / / 0 02/27/2020
17. Larry Christian

Allie Sponar
Massabesic 5319 Dave Windmill / / 0 01/31/2020
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2020 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network