Registrants For
2020 Columbia Gorge One-Design Regatta
Columbia Gorge Racing Association

July 25-26, 2020
36 people have registered for this event

Laser 4.7
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Nicholas Mueller
*

184588 Laser 4.7
*, * ABYC
2. Kaitlyn Beaver
*

216554 Laser 4.7
*, * SSP
3. Aaron Beaver
*

216531 Laser 4.7
*, * SSP
 


Laser Radial
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Jack Carroll
*

210702 Laser Radial
*, * SYC
2. Andrew Holdsworth


Extreme Ways 214304 Laser Radial
Seattle, WA StFYC and Yorkshire Dales SC
3. William Mueller
*

TBD1 Laser Radial
*, * ABYC
4. Rob Hodson


212132 Laser Radial
Portland, OR WSC
5. jay Winberg


Streaker 210668 Laser Radial
Seattle, WA CYC
6. Tim Player


119207 Laser Radial
Woodinville, WA Corinthian Yacht Club
7. Erik Anderson
*

Buffoon 189812 Laser Radial
*, * CYC/SSP
8. Bill Symes


212594 Laser Radial
Portland, OREGON (OR) WSC/NHYC
9. Hannah Beaver
*

216586 Laser Radial
*, * SSP
10. Dave Jursik


194598 Laser Radial
Portland, OR Willamette Sailing Club/CGRA
11. Corbin Torralba
*

Sakayan 198658 Laser Radial
*, * NRT
12. Erik Skeel


Tbd Laser Radial
Seattle, WA UW, CYC
13. Walt Mintkeski


198643 Laser Radial
Portland, OR Willamette Sailing Club
14. Sammy Farkas
*

208820 Laser Radial
*, * Seattle Yacht Club
15. Ollie Kunz


155210 Laser Radial
Hood River, OR HRYC
 


Laser Standard
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Caleb Yoslov
*

megaboat 212597 Laser Standard
*, * San Francisco Yacht Club
2. Ali Fuat Yuvali


Wave Goodbye 191905 Laser Standard
Santa Cruz, CA Lunar Mare YC
 


Tasar
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Luke Johnson

Brian Johnson
Pteranodon 2687 Tasar
Seattle, WA NATA
2. Anthony Boscolo

Haley Boscolo
Cohete Azul 505 Tasar
Redmond, WA SYC
3. Jay Renehan

Lisa Renehan
Fast & Thorough & Sharp as a Tack 2916 Tasar
Seattle, WA Seattle Yacht Club
4. Alyosha Strum-Palerm

Audrey Jacobs
Dr. Beverly 2597 Tasar
Tacoma, WA SYC
5. Jonathan McKee

Libby Johnson McKee
New Tasar 477 Tasar
Seattle, WA Seattle Yacht Club/Corinthian YC of Seattle
6. Chris Lanzinger

Molly Lanzinger
Tasar 2691 Tasar
Bellevue, WA Seattle Yacht Club
7. Jay Leon

Lindsey Bauer
Head Full of Dreams 2393 Tasar
SEATTLE, WA Cyc
8. Stasi Burzycki

Sophia Kasper
Tuna 2398 Tasar
Seattle, WA Port Madison YC
9. Derek Bottles

Becca Galfer
Pooka 1601 Tasar
Seattle, WA Seattle Yacht Club
10. Andy Mack

Jaime Mack
2918 Tasar
White Salmon, WA Hood River YC
11. Karas Michael

Molly Jackson
TBD Tasar
Bainbridge Island, WA SYC
12. Dalton Bergan

Lindsay Bergan
2690 Tasar
Seattle, WA Seattle YC
13. Paul Stewart

Scott Wilson
2596 Tasar
Spokane, Washington SSP
14. Jackson McCoy

Hanna Brush
Maple Sugar 2392 Tasar
Bainbridge Is., WA Port Madison YC
15. Nino Johnson

Casey Pruitt
2399 Tasar
SEATTLE, WA Sail Sand Point
16. Molly Howe


[Pending]
Ginger 2268 Tasar
Seattle, WA CYC
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2020 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network