Registrants For
CRA Race Your Household I

May 23, 2020
40 people have registered for this event

3 or More
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Rudolph Hasl

Rudolph Hasl
Philip Hasl
Melanie Hasl Harris
SDYC 93145 Palaemon 3 or More / J Boats / J145 -15 05/20/2020
2. Calvin Schmid
*
Paula Schmid
Jon Schmid
Alice Schmid
Anton Schmid
SDYC 97670 Echo 3 or More / Thomas / T-35 75 05/22/2020
3. Carolyn Sherman
Sandra Sherman
Brian Fritzges
SWYC 46447 Sea Maiden 3 or More / Ericson / Mk III 120 05/22/2020
4. Mike Schrager

Mike Schrager
James Harvey
James Nesbitt
CRA 87268 Blind Squirrel 3 or More / Santana / 30/30 GP 120 05/22/2020
5. Mick Moore

Manisha Moore
Daphne Faulkner
PLYC / SGYC / CRA 37600 Masquerade 3 or More / Ranger / 37 120 05/20/2020
6. Ken Henehan

Ken Henehan
Nanci Henehan
Kyle Henehan
Jen Henehan
Marleigh Henehan
Meghan Henehan
CRA 52170 An Dara Claddagh 3 or More / C&C / MKII 132 05/23/2020
7. Roy Mumma

Sandy Mumma
Garrett Mumma
Brandon Mumma
Sdyc 47200 Bolero 3 or More / Ranger / Ranger 33 150 05/22/2020
8. Christian Seidel

Susan Seidel
Ella Seidel
Holly Seidel
CRA/CMYC 77129 Cygnet 2 3 or More / Jboats / J/24 174 05/21/2020
9. Jacques Naviaux

Christophe Naviaux
Philippe Naviaux
Southwestern Yacht Club 56751 Hot Dog 3 or More / Catalina / Capri 22 204 05/21/2020
10. Sandy Leon

Mark Leon
James Leon
CRA / CSC 648 Liberator 3 or More / Catalina / Victory 21 274 05/22/2020
 


Double RLC 150 or greater
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Ryan Georgianna

Christine Sasaridis
SWYC 137 Bluebird Double RLC 150 or greater / Moore / 24 156 05/20/2020
2. John Klitsner

Tina Ordway
CRA 61246 Nauti Cal Double RLC 150 or greater / Beneteau / 331 159 05/20/2020
3. Lisa Leweck

Craig Leweck
SDYC 60 American Girl Double RLC 150 or greater / Alerion / Express 171 05/21/2020
4. Timothy Sanders

Leslie Graney
CRA/PLYC 57717 Rumlined Double RLC 150 or greater / Catalina / 30 TR 174 05/20/2020
5. James Bailey

Lisa Bailey
SDYC 87854 Shibui Double RLC 150 or greater / WD Schock / Santana 525 192 05/22/2020
6. Dale Greaney

Mary Greaney
CRA 7502 Pelican Double RLC 150 or greater / Islander / 32-3 192 05/22/2020
7. David Basham

Robin Basham
CRA 8096 Janis Double RLC 150 or greater / W.D. Schock / Santana 525 192 05/20/2020
8. Jerry Lewis

Cameron Lewis
SWYC, GCYC 67123 Kudzu 2 Double RLC 150 or greater / Catalina / Catalina 27 198 05/22/2020
9. Cleve Hardaker

Sandy Hardaker
SGYC/CRA 46351 Sojourn Double RLC 150 or greater / Catalina / Sloop 198 05/20/2020
10. Scot Tempesta

Ford Matsushima
SDYC/CRA 212 Bambini Double RLC 150 or greater / Schock / Harbor 20 222 05/21/2020
 


Double RLC less than 150
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Jay Sorensen

Dorothy Sorensen
CRA 46705 Twister Double RLC less than 150 / Sydney / 41 18 05/21/2020
2. Brad Alberts

Chari Bowery
CRA 46307 El SueƱo Double RLC less than 150 / Beneteau / First47.7 18 05/21/2020
3. John Downing

Zack Downing
SDYC / CRA SUI 30 Ran Double RLC less than 150 / Schuchter Sportboot AG / Esse 750 75 05/20/2020
4. Bill Quealy

Robert Quealy
CRA 218 J Rabbit Slim Double RLC less than 150 / J / j 105 84 05/22/2020
5. Jeremy Barrett

Laura Cedergren
Silver Gate 39 Passion Double RLC less than 150 / Pearson / 39-2 108 05/23/2020
6. Mark Beaty

Sara Carpenter
NA 97965 Broad Reach Double RLC less than 150 / Catalina / Catalina 38 114 05/21/2020
7. Joe Saad

Shirley Saad
CRA 32636 Fiasco III Double RLC less than 150 / S2 / 10.3 120 05/22/2020
8. Marc Northover

Jennifer Edwards
CRA 97661 A Wisp of Wind Double RLC less than 150 / Olson / 911SE 129 05/21/2020
9. Paul Scott

Rosalba Prieto
CRA 77550 Sonrisa Double RLC less than 150 / Choate / 30 schumauker 135 05/21/2020
10. tim lynch

sandy vissman
sdyc 23801 ruffian Double RLC less than 150 / J boats / J/30 138 05/21/2020
11. WILLIAM POSNER

Susan Evans
CRA 61204 Audeamus Double RLC less than 150 / Bavaria / Vision 42 149 05/22/2020
 


Multi-hull
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Peter Lucas

CRA 27065 Flexible Flyer Multi-hull / Corsair Marine / 31 UC Trimaran -6 05/22/2020
2. IAN STORER

Southwestern USA 367 Dilligafan Multi-hull / DNA / A-cat 31 05/20/2020
3. Mark Berdan

Amanda Berdan
SGYC 23 UnEven Keel Multi-hull / Farrier / F82R Trimaran 51 05/21/2020
 


Single
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Don Garber

SWYC 4 Zealot Single / TPI / Alerion Express 38-2 107 05/20/2020
2. Dennis Frost

CRA 57435 Allure Single / Ericson / 381 117 05/21/2020
3. Will Stout

sdyc 1 Uno Single / Peterson / 141 05/23/2020
4. Rich Chambers

SGYC/SDCatA 83 Last Call ! Single / Catalina / C36 144 05/20/2020
5. Peter Blake

SWYC 56403 Rio Del Mar Single / Catalina / Catalina 34 153 05/22/2020
6. Eric Hanson

New York Yacht Club 2257 Given-Ho! Single / Catalina / Cat 30 198 05/22/2020
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2020 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network