Registrants For
2020 Junior Ol’ Man of the Sea Regatta

June 20-21, 2020
84 people have registered for this event

420
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. William Baker 8542 Hanna Progelhof
420 / Lakewood Yacht Club
2. James Brock 6225 Lucy Brock
420 / Austin Yacht Club
3. Julius Heitkoetter 622 Vivian Heitkoetter
420 / Austin Yacht Club
4. Tony Slowik III 62 Ben Crooks
420 / Austin Yacht Club
 


Full
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Aliyah Ravji 197593
Full / RCYC
2. Isaac Barkley 199792
Full / RCYC
3. Gustav Schmiege 187677
Full / Rcyc
4. Cullen Bryant 211539
Full / Corinthian Sailing Club
5. Aston Atherton 197059
Full / RCYC / GCYSA
 


Laser 4.7
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Parker Younger 215463
Laser 4.7 / FWBC / GCYSA
2. stephen momeier 19028
Laser 4.7 / Lakewood Yacht Club
3. Katie Adler 8012
Laser 4.7 / Grapevine
4. Eli Pfarrer 100623
Laser 4.7 / Grapevine Sailing Club
5. Luke wilson 10
Laser 4.7 / Grapevine
6. Drew Gourley 214588
Laser 4.7 / Lakewood Yacht Club
7. Brock Smith 195915
Laser 4.7 / Fort Worth Boat Club
8. Elfi Van Kuilenburg HYC2
Laser 4.7 / Houston Yacht Club
9. Kaylee Keever 187419
Laser 4.7 / HYC
10. Ava Anderson 190289
Laser 4.7 / Lakewood Yacht Club
11. Hayden McCready 194183
Laser 4.7 / HYC
12. Kailey Warrior 192922
Laser 4.7 / HYC
13. Jake Rice 7
Laser 4.7 / Grapevine Sailing Club
14. Kate Dennis 209339
Laser 4.7 / Lakewood Yacht Club / PCYC
15. Max Nilsson 176237
Laser 4.7 / Fort Worth Boat Club
 


Laser Radial
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Michael Morse 186510
Laser Radial / Lakewood Yacht Club
2. Alex Horne 216604
Laser Radial / USC/Community Sailing of Colorado
3. Tamsin Horne 185462
Laser Radial / USC/Community Sailing of Colorado
4. Scott Mather 195888
Laser Radial / Lakewood Yacht Club
5. Ethan Polsen 162029
Laser Radial / Lakewood Yacht Club
6. Jack Van Zanten 18767
Laser Radial / Fort Worth Boat Club
7. Reid Johnson 214546
Laser Radial / FWBC/RYC
8. Brindle Burt 46
Laser Radial / FWBC
9. Keaton Chandler 161116
Laser Radial / RCYC
10. Aubin Hattendorf 188092
Laser Radial / Corinthian Sailing Club
11. Emma McInnis 200396
Laser Radial / GCYSA
12. Matthew Schloemer 212599
Laser Radial / RCYC
13. Andrew Hemker 192905
Laser Radial / Rush Creek Yacht Club
14. Camryn Colonna 211534
Laser Radial / RCYC
 


Opti
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Ian Farley 15973
Opti / White Lakewood YC
2. Dylan Tomko 22754
Opti / Blue Lakewood Yacht Club
3. Henry Murphey 8854
Opti / Blue FWBC
4. Ewan Dossin 12808
Opti / Red Lakewood Yacht Club
5. Sydney Small 20465
Opti / White Lakewood
6. Casey Small 19580
Opti / White Lakewood
7. Blake Polsen 11270
Opti / Blue Lakewood Yacht Club
8. Hollis Fincher 19797
Opti / Red Fort Worth Boat Club
9. Harrison Fincher 21136
Opti / White Fort Worth Boat Club
10. AJ Ghazi 19289
Opti / Red FWBC
11. Gavin Galway 22942
Opti / Blue HYC
12. Luke LaQuey 20124
Opti / Red FWBC
13. William Wise 16102
Opti / White Lakewood YC
14. Korbin Bendele 19455
Opti / Red Lakewood Yacht Club
15. Kale Bendele 20817
Opti / Blue Lakewood Yacht Club
16. Purin Songrug 19601
Opti / Blue WSC/FWBC
17. Cole Gourley 22285
Opti / Red Lakewood Yacht Club
18. Mac Cronan 22385
Opti / Red HYC
19. Karaline Cronan 21823
Opti / White HYC
20. Alia Dennis 1287
Opti / Blue LYC/PCYC
21. Roni Sela 17380
Opti / Blue AYC
22. Pressley Massey 22006
Opti / Blue FWBC
23. Kynes Cabrera 18959
Opti / Red Lakewood Yacht Club
24. Keen Cabrera 9759
Opti / Blue Lakewood Yacht Club
25. Liz Cleaves 7906
Opti / Blue Corinthian Sailing Club
26. Taylor Barney 15583
Opti / Red Rush Creek Yacht Club
27. Mercedes Porter 15555
Opti / Blue RCYC
28. MATIAS MARTIN 19032
Opti / Red Lakewood YC
29. Addison Scott 13569
Opti / Red HYC
 


Opti Green
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Brice Howard 17922
Opti Green / Oklahoma City Boat Club
2. Carson Callaway 18957
Opti Green / Fort Worth Boat Club
3. Noah Cina 12226
Opti Green / OCBC
4. Vance Wells 17761
Opti Green / FWBC
5. Sophia Shubin 8160
Opti Green / FWBC
6. Scarlett Dennis 1143
Opti Green / Lakewood YC/PCYC
7. Milou Van Kuilenburg 20824
Opti Green / Houston Yacht Club
8. Yuval Sela 17380
Opti Green / AYC
9. Madeleine Perdue 14
Opti Green / Houston Yacht Club
10. Sebastian Porter 21040
Opti Green / Rush Creek Yacht Club
11. Finn Messner 1960
Opti Green / FWBC
12. Isla Mrstik 19478
Opti Green / Fort Worth Boat Club
13. Genevieve Young 13458
Opti Green / Rush Creek Yacht Club
14. Luke Scott 18422
Opti Green / RCYC
15. adam rumsey 7700
Opti Green / FWBC
16. Jakov Ruzevic 16108
Opti Green / DCYC/FWBC
17. Osborn Young 16013
Opti Green / Corinthian
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2020 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network