Registrants For
2020 Bay Cup II
Lakewood Yacht Club

August 01, 2020
19 people have registered for this event

Cruising Spinnaker
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Gerhard Wittich

Omar Lyle
Keith Wilson
Marc D’Agostino
Steve Reeve
Mike LeCompte
Kelley Dees
Linda Hill
LYC 45 Figaro2 Cruising Spinnaker / Saga / 43 90 07/27/2020
2. Marty Pedowicz

Tom Sharkey
Craig Martin
Cyndi McDermott
LYC 586 Hobgoblin Cruising Spinnaker / Hunter / Legend 40 117 07/24/2020
3. Robert Hunkins
Kathy Hunkins
David Brannen
E.J. Kennedy
Mark Yanker
John Walker
Lakewood Yacht Club 31630 Leopard Cruising Spinnaker / S2 Tiara / 10.3 123 07/26/2020
4. Ronald Eddleman

Marion Herndon
Bill Jenko
Nancy Welch
Robert Hill
GBCA 133 Stellar of Course Cruising Spinnaker / Cal / 33-2 147 07/27/2020
5. Nicole Laster

Gary Thies
Jim (James) Powell
Darren Hendrickson
Darcy McNiel
Nikola Nikolovski
GBCA 60120 Bad Girl Cruising Spinnaker / Cal / 33-2 156 07/17/2020
 


J/105
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. J B Bednar
Kevin Bednar
Kevin Bednar
Ann Binion
Norm Hagan
Alan Bates
Kelly Bates
Alex Wise
LYC 296 Stinger J/105 / J-Boats / J/105 0 07/21/2020
2. Chuck Wielchowsky

LYC 624 Texas Ranger IV J/105 / J Boats / J/105 0 07/15/2020
3. Uzi Ozeri

lyc USA184 bonbon J/105 / j 105 / 78 07/24/2020
4. Bill Lakenmacher

Daniel Lakenmacher
Luke Lakenmacher
Ann Graham
Rob Brann
Tom Lloyd
Alexander Lloyd
LYC 649 Radiance J/105 / J Boat / J/105 78 07/24/2020
 


ORC TOT - Spinnaker
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Paul Cammarata

Doug Cagle
Josh Hayes
Andrew Maitland
Rheannon Schaefer
Ellie Hudson
Javier Almodovar
Andrew Reynolds
Houston Yacht Club 41940 Bella Vita ORC TOT - Spinnaker / Carroll Marine / Frers 41 1.027 07/27/2020
2. Albrecht Goethe
Albrecht Goethe
Doug Cummings
Andrew Houghton
Scott Sims
Larry Wise
Hannah Goethe
Jonathan McMillan
Chris May
Steve Guerin
Farley Fontenot
Steve Hammermann
LYC 51709 Hamburg II ORC TOT - Spinnaker / J/Boats / J46 1.0755 07/16/2020
3. Forbes Durdin

Brian Shores
Kevin Orff
Timothy Withall
Donald Thinschmidt
Fritz Eggen
Brett Allred
James Berry
Lyc 60241 Bear ORC TOT - Spinnaker / J boats / J 121 1.1115 07/15/2020
 


PHRF Non-Spin
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Ash Walker

Greg Walker
Mark Matthews
Lakewood Yacht Club 17 GOOD NEWS PHRF Non-Spin / TPI / Alerion Express 117 07/08/2020
2. HANS KNICKREHM
HANS KNICKREHM
LYC 1152 SEUTE DEERN PHRF Non-Spin / TRINTELLA / SLOOP 132 07/20/2020
3. Tim Vogelsang

Justin Erickson
Jim Apple
Don Thorton
Lewis Clifton
LYC/GBCA 31707 NEMESIS PHRF Non-Spin / Island Yachts / Peterson 34 151 07/29/2020
4. Carl Drechsel

Dale Stokes
June Shaw
LYC 17 Patriot PHRF Non-Spin / Morgan / 462/Ketch 207 07/30/2020
 


PHRF Spinnaker
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Brian Tulloch
Elizabeth Wheeler
HYC US51 Water Nymph lll PHRF Spinnaker / Melges / M-24 96 07/28/2020
2. Jim Foster

Sergei Lissotchenko
Robbie Hampton
Sarah Hampton
Rob Browning
GBCA 584 Big D PHRF Spinnaker / Peterson / 34 129 07/26/2020
3. Xavier Varela

Alie Franklin
Mark Lamdeck
HYC,GBCA 671 Alacran PHRF Spinnaker / J22 / J22 174 07/22/2020
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2020 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network