Registrants For
Bird Rocks Race
Anacortes Yacht Club

September 12, 2020
22 people have registered for this event

Class 1
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Chris Sherman

Anacortes YC 69919 SON OF RAVEN Class 1 / 1 Corsair Marine / F-31 Trimaran 15 02/24/2020
2. Jenny Welch

Anacortes YC 031 RECON Class 1 / 1 J Boat / j111 42 02/24/2020
3. Walt Meagher

Anacortes YC 69532 SUNSHINE GIRL Class 1 / 1 Tillotson-Pearson / J35 72 03/08/2020
4. Doug Fryer

Anacortes YC 59494 NIGHT RUNNER Class 1 / 1 Lange / Custom cutter 81 03/10/2020
5. Vincent Townrow

Anacortes YC 440 KINETIC Class 1 / 1 J / 105 93 03/07/2020
6. Trevor DiMarco

Anacortes YC 45 ZEPHYROS Class 1 / 1 Beneteau / First 30 JK 102 03/09/2020
7. Mac Madenwald

Anacortes YC 59059 PANGAEA Class 1 / 1 Baltic Yachts / Baltic 39 105 02/23/2020
8. Eric Beemer

Anacortes YC 284 CAPRICHO Class 1 / 1 C&C / 35MKII 156 05/15/2020
 


Class 2
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Kate/Zachary Hawken/Norris

Anacortes YC 46407 BLUR Class 2 / 2 leif / b 25 150 03/18/2020
2. Jeff Hulme

Anacortes YC 84 OFF CONSTANTLY Class 2 / 2 Santa Cruz / SC 27 156 03/06/2020
3. James Mahan

Anacortes YC 56 SEAGLASS Class 2 / 2 Jeanneau / SO 349 162 02/10/2020
4. Stephanie Schwenk

Anacortes YC 51 AREA 51 Class 2 / 2 Martin / 242 165 03/04/2020
5. Greg Siewert

Anacortes YC 450 AVALON Class 2 / 2 S2 / 7.9 183 05/20/2020
 


Class 3
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Scott Soes

Anacortes YC 1777 RANGER Class 3 / 3 catalina / 34 189 03/17/2020
2. William Porter

Anacortes YC 234 NORMANDIE Class 3 / 3 Catalina / Capri 22 216 03/04/2020
3. Kevin Pratt

member 319 CHATTERBOX Class 3 / 3 Ranger / 20 303 03/18/2020
 


Class 4
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Stephen Orsini

Anacortes YC 232 BLACK RABBIT Class 4 / Wauquiez / Gladiateur 33 168 07/09/2020
2. Murray Laidley

Anacortes YC 61093 ASYLUM Class 4 / 4 Beneteau / Moorings 38 174 02/04/2020
3. Tim Wenger

Anacortes YC 11 ZENYATA Class 4 / 4 Miller / 38 189 01/29/2020
4. Bob Neumann

Anacortes YC 193 RUACH Class 4 / 4 Ericson / 35-Mark II 200 03/05/2020
5. John Gunn

Anacortes YC 265 LITTLE ANNIE Class 4 / 4 Beneteau / 265 207 03/05/2020
6. Charles Webb

Anacortes YC 162 SANCTUARY Class 4 / 4 Hinterholler / Nonsuch 26C 243 02/10/2020
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2020 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network