ARC1
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Joey Kolisch

CRYC 310 Lil White Magic ARC1 / PHRF 1 J Boat / J 70 117 09/18/2020
2. Zachary Segal

Coral Reef 501 Andiamo ARC1 / PHRF 1 Jeanneau / 479 120 09/18/2020
3. Eduardo Luaces

CGSC 12 Tiburon ARC1 / PHRF 1 Lightwave / Lindenberg 28 123 10/03/2020
4. harold brandan

none 60664 petisa ARC1 / PHRF 1 salona / salona 44 77 10/05/2020
5. Alex Sastre

Yacht Club Argentino 9440 Mr Brightside ARC1 / PHRF 1 US Watercarft / Farr 40 -6 10/05/2020
6. James Bill

CRYC STYC 39509 Senara ARC1 / PHRF 1 Carroll Marine / Farr 395 51 09/21/2020
 


ARC2
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Evan Duffy

coconut grove sailing club 057 ms. Mary Lou ARC2 / S2 / 228 10/05/2020
2. Duane Smith

Coconut Grove Sailing Club 807 Team Paradise ARC2 / SHUMWAY / Sonar 174 10/06/2020
3. JoaquĆ­n Vinas

Cryc, cgsc 60467 Loquat ARC2 / Beneteau / First 35s5 129 09/21/2020
4. Trisha Aiken

Coconut Grove Sail Club 5742 Brooks ARC2 / Catalina / MK II - 30 foot 174 09/29/2020
5. Justin Long

Captain Winky Sailing Syndicate 53 Captain Winky ARC2 / Gunkhole MBW / 21 180 09/30/2020
6. Michael Lingswiler

Miami River Yacht Club none Echo ARC2 / Gunkhole Custom / 40' Cat Rigged Sloop 125 10/04/2020
7. wilfredoparedes paredes

ussailing 24 sunquest ARC2 / PHRF 1 beneteau43 / oceanic 125 09/18/2020
8. Doug Broeker

CRYC 3 Maiden ARC2 / PHRF 2 Tartan / 28 183 09/29/2020
9. Fernando Javier Brawn

Crandon Park Marina 60317 BlueWater ARC2 / PHRF 2 Beneteau / First 305 Shoal Draft 185 09/14/2020
10. Becky Lyons

CGSC 40 Osita ARC2 / PHRF 2 Tartan Yachts / Tartan 40 Sloop 138 10/01/2020
11. Carl Wehe

HISC 967 The Rabbit ARC2 / PHRF 2 Hunter / H240 250 10/05/2020
12. Amado Leon

Coconut Grove Sailing Club 4 Lokura ARC2 / PHRF 2 Jeanneau / Sun Odyssey 349 153 10/05/2020
13. Jay Flynn

Coconut Grove Sailing Club 212 Elizabeth Belle ARC2 / PHRF 2 Sabre / 362 Winged Keel 139 10/02/2020
 


ARC3 non spin
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. James McInerney

Brickell Place Marina 23 Orion ARC3 non spin / Hunter / 27 219 09/16/2020
2. David Bannister

CRYC none Calypso ARC3 non spin / PHRF 2 Beneteau / 36CC 160 09/20/2020
3. Bruce Hutson

CGSC 038 Irie Mon ARC3 non spin / PHRF 2 Beneteau / Oceanis 134 09/30/2020
4. Danilo Nanni

The Basset Hounds none CAT'S PAW ARC3 non spin / PHRF 2 Hunter / Hunter 30 183 09/15/2020
5. Jennifer Wirth

CGSC/CRYC 69 Sunday Morning ARC3 non spin / PHRF 2 Beneteau / Oceanis 352 171 09/16/2020
 


Freedom
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. JP White

Shake-A-Leg 6 Absconder Freedom / Catalina / Freedom 0 10/07/2020
2. Nick & Bradley Show

Shake-A-Leg Miami 7 Freedom / Catalina / Freedom 0 10/07/2020
3. Henah Zablah

SALM 4 SALM #4 Freedom / Tillerson Pearson / Freedom 0 10/07/2020
4. Harry Horgan

SALM 1 SALM 1 Freedom / Tillerson Pearson / Freedom 0 10/07/2020
5. Apollo Legarde Jr

SALM 12 SALM 12 Freedom / Tillerson Pearson / Freedom 0 10/07/2020
6. Victoria Carrero

SALM 2 SALM 2 Freedom / Tillerson Pearson / Freedom 0 10/07/2020
7. Tiffany Clark

SALM 10 SALM 10 Freedom / Tillerson Pearson / Freedom 0 10/08/2020
8. CARLOS M GONZALEZ

Shake-A-Leg Miami 11 Freedom / Catalina / Freedom 20 0 10/05/2020
 


Gunkhole Bill Beavers
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. john long

Cocanut Grove Sailing Club none Longsdory Gunkhole Bill Beavers / Cape Dory / CD25D 252 10/03/2020
2. Mitchell Pierce

Coconut Grove Sailing Club none Bueller Gunkhole Bill Beavers / Beneteau / Beneteau Monohull 393 126 10/07/2020
3. william harrington

Coconut Grove Sailing Club 3569 Que Sera Gunkhole Bill Beavers / O'Day / Mariner 19 280 10/06/2020
4. Cathy Buller

CGSC / UKSC / GBCA 1811 Otro Cuba LIbre Gunkhole Bill Beavers / Gunkhole Beneteau / Oceanis 350 205 09/18/2020
5. Doug Hanks

Coconut Grove Sailing Club 995 Echo Gunkhole Bill Beavers / Gunkhole Pearson / Ensign 248 10/01/2020
6. Geoff Sutcliffe

Coconut Grove Sailing Club 104 Moon Glow Gunkhole Bill Beavers / Gunkhole Bristol / 30 232 09/21/2020
7. Gene Rosenthal

CRYC 4411 Jennie Rose Gunkhole Bill Beavers / Gunkhole Cherubini / Cherubini 44 111 09/21/2020
8. Russell Dunn

CRYC 42535 Dire Wolf Gunkhole Bill Beavers / Gunkhole Catalina / 425 SD 142 09/23/2020
9. Darren McColl

NA 122 MOFN Gunkhole Bill Beavers / Gunkhole Beneteau / OC41 123 10/02/2020
10. Charles Brennan

N/A 302 Urchin Gunkhole Bill Beavers / PHRF 2 Laguna Yachts / Sloop 339 09/12/2020
 


J/24
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. V. Andres Martinez

CRYC 5172 Erika II J/24 / J Boats / J24 0 10/05/2020
2. Rick Jarchow

US Sailing Miami 5333 Team Exit Strategy J/24 / J/Boats Argentina / J/24 0 10/06/2020
3. Val Shestopalov

US Sailing Center 4862 Victoria J/24 / PHRF 2 J-boats / J-24 0 09/18/2020
4. Ed Cabassa

CRYC 3696 Main Squeeze J/24 / PHRF 2 J Boats / j 24 0 10/01/2020
5. DORIAN GOLDBERG-Sambolin

CRYC 4591 JIBARO J/24 / PHRF 2 J BOATS / J24 0 09/19/2020
6. L.A. Prieto y Munoz

CRYC 1470 Blanca Borracha J/24 / PHRF 2 J Boats / J-24 0 10/02/2020
 


Multihull1
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Hans Evers

Hans Evers 313 Dutch2 Multihull1 / Goodall / F-16 Phantom 63 10/03/2020
2. Larry Geller

HISC 164 THIRD TRI 2 Multihull1 / Corsair Marine / Sprint 750 MK2 33 09/18/2020
3. Joseph Geller

HISC 1 TriPolar Multihull1 / Corsair / Sprint 750MKII 33 09/17/2020
4. Martin Langhoff

MRC 156 Nacra 15 FCS Multihull1 / NACRA / NACRA 15 FCS 72.1 10/05/2020
5. William Stolberg

Hillsboro Inlet Sailing Club 1054 Duet Multihull1 / Seawind / 1000 126 09/21/2020