Registrants For
Sarasota Youth Sailing 33rd Annual Sailfest Regatta
Sarasota Youth Sailing

April 10-11, 2021
226 people have registered for this event

C420
    Skipper/Crew Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Alice leroux
KatyLyn Daniel
88 C420 *, * USA Halifax
2. Camden Sullivan
Nicholas Dewitt
25 C420 *, * USA Sarasota Youth Sailing
3. Mason Sullivan
Claire Macaluso
8137 C420 *, * USA Sarasota Youth Sailing
4. Aden Anderson
Jesse Anderson
8138 C420 *, * USA Sarasota Youth Sailing
5. Natalie Ryder
Cadence Oswald
9004 C420 *, * USA Palm Beach Sailing Club
6. Charles Sweeney
Sophia Massey
4 C420 *, * USA SAYC
7. Adrian Winkelman
Niah Ford
8136 C420 *, * USA Clearwater Community Sailing Center
8. Blake March
Zachary Mason
2 C420 *, * USA SAYC
9. Patrick Igoe
Kay Brunsvold
1112 C420 *, * USA Sarasota Youth Sailing
10. Michael Ladd
Nick Crull
1100 C420 *, * USA Youth Sailing Foundation of IRC
11. Millie French
Chloe Macaluso
7913 C420 *, * USA Sarasota Youth Sailing
12. Carter Weatherilt
john michel
7850 C420 *, * USA Clearwater Community Sailing Center
13. Richard Menke
Nikki Gay
8105 C420 *, * USA Clearwater Community Sailing Center
14. Gianna Talarico
Leona Mounts
2681 C420 *, * USA CCSC
15. Joe Marynowski
Andrew Sutcliffe
7224 C420 *, * USA CRYC
16. James Freund
Cooper Duquette
8 C420 *, * USA MRPF
17. Dylan Cook
Maddie Ferretti
6 C420 *, * USA St Augustine yacht club
18. Tanner DeMarzo
Luke King
7955 C420 *, * USA Sarasota Youth Sailing
19. Vestinic Dulcio
Aili DeLisi
16 C420 *, * USA PBSC
20. Reid Nelson
Jonathan Pittman
7840 C420 *, * USA Davis Island Yacht Club
21. Madeline Ansay
Evelyn Bruckerhoff
188 C420 *, * USA Palm Beach Sailing Club
22. Finn Martin
Aiden Norvell
9010 C420 *, * USA palm beach sailing club
23. Matias MARTIN
Georges Helme
9119 C420 *, * USA Coral Reef Yacht Club
24. William Kulas
Grant Schmidt
8762 C420 *, * USA US Sailing Center Martin County
25. Olivia Drulard
Boris Bialer
8152 C420 *, * USA Coral reef
26. Julia Conneely
Alexandra Crow
7844 C420 *, * USA Davis Island Yacht Club
27. Ash Raval
Aidan Weirich
8150 C420 *, * USA CRYC
28. Noah Dyson Davis
Cruz Vanalain Helmstetter
33 C420 *, * USA Admiral Farragut Academy
29. Hudson Riggs
Robert Rosa
13 C420 *, * USA Admiral Farragut Academy
30. Sara Lemba
Elizabeth Wire
8735 C420 *, * USA USSCMC
 


Laser
    Skipper/Crew Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Peter Eberley

208102 Laser *, * USA Sarasota Youth Sailing
2. DNC Ian Brown

DNC 176266 Laser *, * USA Davis island yacht club
3. Ian Iles-Lee

212605 Laser *, * USA None
 


Laser 4.7
    Skipper/Crew Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Sophia Woodbury

170739 Laser 4.7 *, * USA Sarasota Youth Sailing
2. Ayla Edwards

208574 Laser 4.7 *, * USA Sarasota Youth Sailing
3. Ethan Perrin

214508 Laser 4.7 *, * USA Sarasota Yacht Club
4. Isabella Mendoza Cabezas

217340 Laser 4.7 *, * USA KBYC
5. Conor Reeser

166122 Laser 4.7 *, * USA Key Biscayne Yacht Club
6. Yana Prakhina

215955 Laser 4.7 *, * USA Lauderdale Yacht Club
7. Duncan Graham

206153 Laser 4.7 *, * USA SDYS
8. Desmond Valdes III

148581 Laser 4.7 *, * USA SDYS
9. Taylor Pelchat

208389 Laser 4.7 *, * USA SDYS
10. Dorothy Mendelblatt

195916 Laser 4.7 *, * USA SPYC
11. Mcaulay Carter

199393 Laser 4.7 *, * USA St. Petersburg yacht club
12. Samantha Jones

190474 Laser 4.7 *, * USA Sarasota Youth Sailing
13. Derek Jones

88920 Laser 4.7 *, * USA Edison Sailing Center
14. Paul Strom

194527 Laser 4.7 *, * USA Sarasota Youth Sailing
15. Phillip Hulley-Buczny

8892 Laser 4.7 *, * USA Edison Sailing Center
16. Luke Middaugh

28 Laser 4.7 *, * USA Edison Sailing Center
17. Evan Wern

209677 Laser 4.7 *, * USA Davis Island Yacht Club
18. Ian Richardson

190462 Laser 4.7 *, * USA DIYSF
19. Bella Shakespeare

8 Laser 4.7 *, * USA SPYC
20. Annie Samis

217747 Laser 4.7 *, * USA Lauderdale
21. Wyatt Wrigley

180085 Laser 4.7 *, * USA Sarasota Yacht Club
22. Sutton Bohannon

23 Laser 4.7 *, * USA Edison Sailing Center
23. Mary Madison Smith

222 Laser 4.7 *, * USA Edison Sailing Center
24. Ryan Terski

169810 Laser 4.7 *, * USA ESC
 


Laser Radial
    Skipper/Crew Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Claire Miller

213423 Laser Radial *, * USA DIYC
2. Alex Liebel

216972 Laser Radial *, * USA Sarasota Youth Sailing
3. Morgan Smith

194546 Laser Radial *, * USA Sarasota Youth Sailing
4. Tommy McCormick

216282 Laser Radial *, * USA Key Biscayne Yacht Club
5. Jackson McAliley

216292 Laser Radial *, * USA KBYC
6. Martin Barrera

217343 Laser Radial *, * USA KBYC
7. Nico GARCIA-CASTRILLON

217339 Laser Radial *, * USA Key Biscayne Yacht Club
8. Brayden Benesch

168572 Laser Radial *, * USA cryc
9. Spencer Dominguez

212869 Laser Radial *, * USA Key Biscayne Yacht Club
10. Nicholas Reeser

212862 Laser Radial *, * USA Key Biscayne Yacht Club
11. William Wardlaw

204770 Laser Radial *, * USA KBYC
12. Benjamin Reeser

190253 Laser Radial *, * USA Key Biscayne Yacht Club
13. Humberto Porrata

208099 Laser Radial *, * USA KBYC
14. Elyse Bernthal

181272 Laser Radial *, * USA SDYS
15. Brodie Hausman

200564 Laser Radial *, * USA MRPF
16. Guthrie Braun

206116 Laser Radial *, * USA Saint Petersburg Yacht Club
17. Ethan Danielson

216255 Laser Radial *, * USA SPYC
18. Kate DANIELSON

195494 Laser Radial *, * USA SPYC
19. Daniela Dreyfuss

191582 Laser Radial *, * USA NCSC
20. Maxwell Freeman

216966 Laser Radial *, * USA Sarasota Yacht Club
21. Preston Weaver

204115 Laser Radial *, * USA SPYC
22. Peyton Weaver

208396 Laser Radial *, * USA SPYC
23. Sidney Moyer

203631 Laser Radial *, * USA SPYC
24. chris purcell

217977 Laser Radial *, * USA kbyc
25. Ava Shakespeare

190373 Laser Radial *, * USA SPYC
26. Logan RImel

204409 Laser Radial *, * USA SPYC
27. Sebastian Spinelli-Sax

143964 Laser Radial *, * USA Sarasota Youth Sailing
28. Caleb Kinnear

20857 Laser Radial *, * USA Lauderdale YC, Chicago YC
29. Marina Geilen

216265 Laser Radial *, * USA KBYC
30. Kurt Stuebe

218455 Laser Radial *, * USA Key Biscayne Yacht Club
31. Nathaniel Meloro

177002 Laser Radial *, * USA Sarasota yacht club
32. Owen Kane

1 Laser Radial *, * USA SYC
33. Osvaldo DeLeon

16117 Laser Radial *, * USA Admiral Farragut Academy
 


Optimist
    Skipper/Crew Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Finn Robinson

20724 Optimist Red *, * USA SDYS
2. Blake Vincent

22937 Optimist Blue *, * USA SPYC
3. Pete Caputo

10150 Optimist Blue *, * USA DIYC
4. Duncan Hardy

17404 Optimist Blue *, * USA DIYC
5. Noveli Skinner

17395 Optimist White *, * USA DIYC
6. Cabel Clark

8455 Optimist Blue *, * USA DIYS
7. Tilly Miller

22525 Optimist White *, * USA Tilly Miller
8. Jason Folvig

22969 Optimist Red *, * USA Sarasota Yacht Club
9. Josh Folvig

22996 Optimist Blue *, * USA Sarasota Yacht Club
10. Alexander Getzels

23116 Optimist Red *, * USA Sarasota Youth Sailing
11. Olivia Castaldi

23098 Optimist Blue *, * USA DIYS
12. Jade Campbell

15106 Optimist Red *, * USA Sarasota Youth sailing
13. Oliver Woodbury

1578 Optimist Blue *, * USA Sarasota Yacht Club
14. Gwendolyn Woodbury

15784 Optimist Red *, * USA Sarasota Yacht Club
15. Ernie Plass

10684 Optimist Red *, * USA Sarasota yacht club
16. Jonah Sroka

22446 Optimist Red *, * USA Sarasota Yacht club
17. Curt Wheeler

20398 Optimist Red *, * USA Sarasota Yacht Club
18. Nils Wheeler

22977 Optimist Red *, * USA Sarasota Yacht Club
19. Bradley Barnum

22307 Optimist Blue *, * USA DIYC
20. Luke Mullinax

18313 Optimist White *, * USA DIYC
21. matthew RAY

23063 Optimist Red *, * USA SYS
22. Ella Diaz

21330 Optimist Blue *, * USA SYC
23. Cole Wall

21914 Optimist Red *, * USA Sarasota Youth Sailing
24. Jake Hoddinott

22968 Optimist Red *, * USA Sarasota Yacht Club
25. Danika Hoddinott

22970 Optimist Red *, * USA Sarasota Yacht Club
26. Maks Hoddinott

22997 Optimist White *, * USA Sarasota Yacht Club
27. Trey Piver

21680 Optimist Blue *, * USA SYC
28. Anna Andert

22603 Optimist Blue *, * USA SPYC
29. Maija Andert

22993 Optimist Blue *, * USA SPYC
30. Natalie Hoffman

23151 Optimist Red *, * USA SYS
31. Mina Bernthal

17772 Optimist Blue *, * USA SDYS
32. Keegan Skipper

19592 Optimist Blue *, * USA SDYS
33. Wyatt Furman

17701 Optimist Blue *, * USA Venice Yacht Club
34. Landon Coleman

1701 Optimist Red *, * USA Venice Youth Boating Association
35. Adam Mendelblatt

22229 Optimist Red *, * USA SPYC
36. Reid Mendelblatt

22353 Optimist Red *, * USA SPYC
37. Gloria Privis

15537 Optimist Red *, * USA SPYC
38. Jan Mistak

19717 Optimist Red *, * USA SPYC
39. Leah Abrams

23110 Optimist White *, * USA SPYC
40. Jackson Lee

22764 Optimist Red *, * USA SPYC
41. Finn Cox

10167 Optimist Blue *, * USA SPYC
42. Cole Rogers

21422 Optimist Blue *, * USA SPYC
43. John HARTNEY

7377 Optimist Blue *, * USA St. Petersburg Yacht Club
44. Ryder ELLIS

22952 Optimist Blue *, * USA SPYC
45. Jad Abedrabbo

22988 Optimist Blue *, * USA SPYC
46. Reese ELLIS

18298 Optimist Red *, * USA SPYC
47. Bennett Lamb

20288 Optimist White *, * USA SPYC
48. Wesley Wood

18122 Optimist Blue *, * USA SPYC
49. Parker Connell

11395 Optimist Blue *, * USA SPYC
50. Sophia Fuller

9710 Optimist Red *, * USA SPYC
51. Christopher Shaffer

12900 Optimist Blue *, * USA SPYC
52. Kristopher Carman

23085 Optimist Blue *, * USA Space Coast Sailing
53. Garrett January

18295 Optimist Red *, * USA CCSC
54. Elina Oswald

10400 Optimist White *, * USA PBSC
55. Tom Seibold

10210 Optimist Red *, * USA CCSC
56. Serenity Jackson

17716 Optimist Blue *, * USA CCSC
57. Benjamin Dreyfuss

13969 Optimist Blue *, * USA NCSC
58. Chase Carney

11157 Optimist Blue *, * USA CCSC
59. Carson Dec

22565 Optimist Blue *, * USA VYBA
60. Regina Rettig

21646 Optimist Red *, * USA MRPF
61. Benjamin White

21549 Optimist Blue *, * USA Palm Beach Beach Sailing Club
62. Hollis Harding

20280 Optimist Blue *, * USA BBHYC
63. Rosie Simpson

14898 Optimist Red *, * USA St. Petersburg Yacht Club
64. Julian Alvarez

7698 Optimist Red *, * USA TYCC
 


Optimist Green
    Skipper/Crew Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Alex Infanti

21959 Optimist Green *, * USA Sarasota Yacht Club
2. Andrew Getzels

22155 Optimist Green *, * USA Sarasota Youth Sailing
3. Jessica Martello

11 Optimist Green *, * USA Davis Island Yacht Club
4. Benjamin Vaughan

22864 Optimist Green *, * USA Sarasota Youth Sailing
5. Sam Vaughan

111 Optimist Green *, * USA Sarasota Youth Sailing
6. Alyson Fernandez

22325 Optimist Green *, * USA Sarasota Youth Sailing
7. Oliver Osterman

21716 Optimist Green *, * USA Sarasota Yacht Club
8. Daniel Castaldi

20832 Optimist Green *, * USA DIYS
9. Violet Jonas

20818 Optimist Green *, * USA DIYC
10. Constantino Conrad

23083 Optimist Green *, * USA DIYSF
11. Talon Schenck

9843 Optimist Green *, * USA DIYC
12. Jackson Phillips

20498 Optimist Green *, * USA DIYS
13. Vivienne Edinger

44 Optimist Green *, * USA DIYSF
14. Alexander Scarberry

11371 Optimist Green *, * USA DIYSF
15. Kohl Hoddinott

22998 Optimist Green *, * USA Sarasota Yacht Club
16. Luke Hoddinott

12 Optimist Green *, * USA Sarasota Yacht Club
17. Jonas Schechter

5 Optimist Green *, * USA Sarasota Yacht Club
18. DNC Gage Haber

DNC 7151 Optimist Green *, * USA Tampa Yacht Club
19. Griffin Roberts

22518 Optimist Green *, * USA Sarasota Youth Sailing
20. Piper Roberts

22309 Optimist Green *, * USA Sarasota Youth Sailing
21. Christopher Lynch

22566 Optimist Green *, * USA Vyba
22. Everett Perrin

22303 Optimist Green *, * USA Sarasota Yacht Club
23. Eddie Miersch

8 Optimist Green *, * USA Sarasota Yacht Club
24. Sydney Hardy

191921 Optimist Green *, * USA Venice Youth Boating
25. Kai Bernthal

18599 Optimist Green *, * USA SDYS
26. Mason Valdes

13352 Optimist Green *, * USA SDYS
27. Brendan Leonard

6 Optimist Green *, * USA SAYC
28. Cahan Raymond

21748 Optimist Green *, * USA Sarasota Youth Sailing
29. Mia Quijano

9141 Optimist Green *, * USA VYBA
30. Cooper Lee

17053 Optimist Green *, * USA SPYC
31. Ethan Cox

14303 Optimist Green *, * USA SPYC
32. Thomas Weider

18588 Optimist Green *, * USA SPYC
33. DNC Landon Bullard

DNC 22564 Optimist Green *, * USA VAYB
34. Dalton Cellamare

14691 Optimist Green *, * USA SPYC
35. Scarlet Bizouarn

15531 Optimist Green *, * USA SPYC
36. Reese Bizouarn

16761 Optimist Green *, * USA SPYC
37. Andersen Mohre

001 Optimist Green *, * USA SAYC
38. Olivia George

10992 Optimist Green *, * USA CCSC
39. Ava Weatherilt

8298 Optimist Green *, * USA Clearwater Community Sailing Center
40. Max Farris

5860 Optimist Green *, * USA CCSC
41. Teagan Parke

10009 Optimist Green *, * USA CCSC
42. Emerson Brandt

16456 Optimist Green *, * USA Clearwater Community Sailing Center
43. Kolton Drum

9136 Optimist Green *, * USA Englewood Sailing Association
44. Morgan Temple

21550 Optimist Green *, * USA Palm Beach Sailing Club
45. Zade Abedrabbo

11437 Optimist Green *, * USA SPYC
46. Matthew Sheppard

9161 Optimist Green *, * USA Englewood Sailing Association
47. Jocelyn Sheppard

9595 Optimist Green *, * USA Englewood sailing association
48. Kamila Murray

6636 Optimist Green *, * USA NCSC
49. Elijah Wahba

115 Optimist Green *, * USA Clearwater Community Sailing Center
50. Micah Wahba

6752 Optimist Green *, * USA Clearwater Community Sailing Center
51. Hudson Cavell

17259 Optimist Green *, * USA Palm Beach Sailing Club
52. Alexander Delamarter

23117 Optimist Green *, * USA Indian River Youth Sailing Foundation
53. Nathaniel Kai Simmons

86 Optimist Green *, * USA PBSC
54. Gabriel John Sullivan

115 Optimist Green *, * USA Sarasota Youth Sailing
55. Jake arbuckle

19188 Optimist Green *, * USA Englewood sailing
56. Lee Rhoades Munder

22413 Optimist Green *, * USA Palm Beach Sailing Club
57. Lucas Jacobs

20681 Optimist Green *, * USA SAYC
58. Vincent Zadlo

15531 Optimist Green *, * USA NCSC
59. Wesley Wrigley

22979 Optimist Green *, * USA Sarasota Yacht Club
60. Jack Jentgen

5589 Optimist Green *, * USA naples sailing center
61. Emma Maroney

3 Optimist Green *, * USA Saint Augustine Yacht Club
62. Stefan Sultana

23138 Optimist Green *, * USA Sarasota Yacht Club
63. Dylan Lopez

22865 Optimist Green *, * USA Sarasota Youth Sailing WAITLISTED
 


Other
    Skipper/Crew Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. DNC Rachel Ady

DNC 22538 Other *, * USA Sarasota Youth Sailing
2. DNC Wilkes Borden

DNC 22981 Other *, * USA Sarasota Yacht club
3. DNC Jax MacAlister

DNC 11 Other *, * USA Venice
4. DNC Erinne Fenton
Melodie Sexton
DNC Other *, * USA VYBA
5. DNC Kane Fenton

[Pending]
DNC Other *, * USA VYBA
6. DNC Nick Crull

[Pending]
DNC Other *, * USA Youth Sailing Foundation of Indian River County
7. DNC Cody Reynolds

DNC Other *, * USA Venice Youth Boating Association
8. DNC River Keysers

DNC 204421 Other *, * USA SDYS
9. DNC Callen Burnett

DNC 187816 Other *, * USA Diyc/spyc
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2021 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network