Class 1
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model RLC/OWC/Buoy Date Entered
1. Steve Torres
Doris Torres
Hawaii Yacht Club/CRA 77000 Pendragon Class 1 / Davidson 52 / TP52 -58 / -64 / -55 10/14/2020
2. Alec Oberschmidt

SWYC/CRA 69152 Staghound Class 1 / Franklin / RP50 -57 / -55 / -63 10/30/2020
 


Class 2
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model RLC/OWC/Buoy Date Entered
1. kym kapalla
Rick Schuldt
CRA/SDYC 065 M2 Class 2 / melges / melges 32 12 / 6 / 27 10/26/2020
2. Johannes Neuendorf
Jadon Neuendorf
CRA 28 Invisible Hand Class 2 / C&C / 30 OD 36 / 33 / 45 10/20/2020
3. Tim Chin
Kris Zillmann
SGYC/CRA 8 ABACUS Class 2 / FT Boats / FT10m 45 / 42 / 54 10/28/2020
 


Class 3
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model RLC/OWC/Buoy Date Entered
1. Gregory Price

SDYC/CRA 56440 AEOLOS Class 3 / Beneteau / F44.7 17 / 11 / 23 10/14/2020
2. Jay Sorensen

CRA 46705 Infinity Class 3 / Sydney / 41 18 / 18 / 18 10/15/2020
3. Brad Alberts

CRA 46307 El SueƱo Class 3 / Beneteau / First47.7 18 / 15 / 21 10/09/2020
4. Keith Ericson
Paul Hedberg, Kevin Hunsinger
CRA 43513 B'Quest Class 3 / Carroll Marine / Tripp 40 51 / 54 / 54 10/09/2020
5. Tyler Babcock

SDYC/CRA 56046 Playa Grande Class 3 / Beneteau / 40.7 54 / 60 / 54 10/14/2020
6. Brad Stump

CRA 35353 Thunderstruck Class 3 / X / IMX 38 54 / 51 / 57 10/26/2020
7. Steve Carter
Gene Pitkin
CRA 198 Geronimo Class 3 / J-Boats / J/109 60 / 54 / 69 10/26/2020
8. Roderick Messinger

CRA 97012 Buttercup Class 3 / Schock / Schock 35 69 / 69 / 69 10/29/2020
9. Don Fulton

SDYC/CRA 97300 Blue Lunatic Class 3 / JBoats / J35 72 / 72 / 72 10/11/2020
10. Christopher Bennett

CRA 42733 Maleficent Class 3 / Beneteau / First 42s7 72 / 78 / 78 10/12/2020
 


Class 3.5
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model RLC/OWC/Buoy Date Entered
1. Chick Pyle

SDYC/CRA 7031 Kea Class 3.5 / Beneteau / 36.7 80 / 0 / 82 10/11/2020
2. Neil Senturia
Channing Hamlet
SDYC/CRA 90 LEGEND Class 3.5 / BENETEAU / 36.7 80 / 0 / 82 10/19/2020
3. Timothy Forderer

CRA/SWYC/NCYC/JRSC 77520 HolyToledo West Class 3.5 / Hobie / Hobie33 81 / 0 / 96 10/26/2020
4. Andy MARCUS

SDYC/CRA 77704 Rowdy Class 3.5 / Rogers / Rogers 39M 81 / 81 / 81 10/12/2020
5. Mark Clements

CRA/sgyc 77699 Outlander Class 3.5 / Hobie / 33 81 / 81 / 96 10/17/2020
6. Robert Kopaniasz

SDYC/CRA 7020 Sorcerer Class 3.5 / Beneteau / First 36.7 84 / 87 / 84 10/22/2020
7. steve napear

SGYC 97011 Lightray Class 3.5 / Schock / Schock 34 GPM 90 / 90 / 90 10/29/2020
 


Class 4
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model RLC/OWC/Buoy Date Entered
1. Chuck Bowers

CRA 32217 Rhumb Runner Class 4 / J Boats / J/29 111 / 111 / 111 10/15/2020
2. Carolyn/Sandra Sherman

SWYC/CRA 46447 Sea Maiden Class 4 / Ericson / Mk III 120 / 0 / 126 10/26/2020
3. Scott Bennett
Mike Schrager
CRA, MBYC 87268 Blind Squirrel Class 4 / WD Schock / Santana 30/30 GP 120 / 120 / 120 10/12/2020
4. Chris Winnard

SWYC/CRA 18267 M8 Class 4 / J Boats / J/27 129 / 129 / 129 10/29/2020
5. Ken Henehan

CRA 52170 An Dara Claddagh Class 4 / C&C / 33MKII 132 / 132 / 132 10/26/2020
6. William Mason

SWYC/CRA 61181 Komet Class 4 / Dehler / Optima 106 135 / 0 / 135 10/15/2020
7. Paul Scott

CRA 77500 Sonrisa Class 4 / Dencho / 30 Schumauker 135 / 135 / 135 10/25/2020
8. Robert Noe

cra/mbyc 433 Mad Hatter Class 4 / J / J30 138 / 138 / 138 10/13/2020
9. Scot Tempesta

SDYC/CRA 7079 Anarchy V Class 4 / Ericson / Ericson 35-2 141 / 138 / 144 10/13/2020
 


Class 5
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model RLC/OWC/Buoy Date Entered
1. Peter Blake

SWYC/CRA 56403 Rio Del Mar Class 5 / Catalina / Catalina 34 153 / 153 / 153 10/26/2020
2. William Ramacciotti

SWYC/CRA 1130 Quiet Riot Class 5 / J-Boat / J24 174 / 174 / 174 10/17/2020
3. Christian Seidel

CRA 77129 CYGNET 2 Class 5 / Jboats / J/24 174 / 0 / 174 10/09/2020
4. Ryan Jurkowski

CRA 2275 Irie Class 5 / JBoats / J24 174 / 174 / 174 10/29/2020
5. Robin & David Basham
Darah Basham
CRA 8096 Janis Class 5 / W.D. Schock / Santana 525 192 / 192 / 192 10/14/2020
6. jerry lewis

SWYC/CRA/GCYC 67123 Kudzu 2 Class 5 / Catalina / Catalina 27 198 / 198 / 210 10/12/2020
7. Sandy Leon

CRA / CSC 648 Liberator Class 5 / Catalina / Victory 21 274 / 274 / 275 10/26/2020
 


Class 6 Non-Spin
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model RLC/OWC/Buoy Date Entered
1. Don Garber

SWYC 4 Zealot Class 6 Non-Spin / TPI / Alerion Express 38-2 107 / 0 / 111 10/30/2020
2. Chuck Peinado

MBYC/CRA 60762 Gaucho Class 6 Non-Spin / Tartan / 3700 111 / 111 / 111 10/23/2020
3. Joe Saad

CRA 32636 Fiasco III Class 6 Non-Spin / S 2 / 10.3 120 / 123 / 123 10/09/2020
4. Ryan Rogers

NYCSD 7005 Elusive Class 6 Non-Spin / Beneteau / First 33.7 123 / 0 / 126 10/30/2020
5. John Meihls

CRA 97661 A Wisp of Wind Class 6 Non-Spin / Ericson Yachts / Olson 911SE 129 / 129 / 129 10/30/2020
6. John Voigt

CRA/SDYC 46698 ZigZag Class 6 Non-Spin / C&C / Sloop 168 / 168 / 168 10/30/2020
7. Mike Dore

SDYC/CRA 97662 Decoy Class 6 Non-Spin / hunter 28.5 / hunter 28.5 186 / 0 / 186 10/27/2020
8. Dale Greaney

CRA 7502 Pelican Class 6 Non-Spin / Islander / 32-3 192 / 0 / 192 10/26/2020
 


Class 9 J-105
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model RLC/OWC/Buoy Date Entered
1. Bill Quealy

CRA 218 J Rabbit Slim Class 9 J-105 / J Boats / J 105 84 / 84 / 90 10/19/2020
2. Steve & Lucy Howell

David Gould
Tracy Nackel
Molly Holman
Chris Burchhardt
SDYC/CRA 435 Blink! Class 9 J-105 / J Boats / J/105 84 / 84 / 90 10/23/2020
3. George Scheel

SDYC/CRA 514 Sun Puffin Class 9 J-105 / J Boat / J-105 84 / 84 / 90 10/13/2020