Registrants For
21st Annual Lake Norman Hospice Regatta
Lake Norman Yacht Club

September 17-19, 2021
35 people have registered for this event

Division 2 (Sportboat)
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Peter Marriott
John Killeen
LNYC 64 Blue Division 2 (Sportboat) / / 84 09/11/2021
2. Greg Polek
John Polek
PYC 31 Alchemy Division 2 (Sportboat) / / 84 09/07/2021
 


Division 3 (U20)
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Jonathan Few
Allison Binkley
Kerri Lalli
LNYC 14 Nitro Division 3 (U20) / / 0 09/07/2021
2. Kenneth (BJ) Jones

Kenneth (BJ) Jones 151 Rumbullion Division 3 (U20) / / 0 09/08/2021
3. Teresa Decker

Ashlyn Park
Isaac Kuykendall
Lake Norman Yacht Club 148 Semantics Division 3 (U20) / / 0 07/29/2021
4. Mark Aspland

Joe Aspland
Brad Russell
Mark Aspland 88 a3+ Division 3 (U20) / / 0 09/14/2021
5. William Toole

Lisa Cox
Lake Norman yacht club 25 William Toole Division 3 (U20) / / 0 09/07/2021
6. John Pescatrice

Matt Fisher
John Pescatrice 203 John Pescatrice Division 3 (U20) / / 0 08/27/2021
7. Tim Porter

Timothy Porter 21 Mighty Mouse Division 3 (U20) / / 0 09/13/2021
8. Scott Olson

Dana Olson
Indiana Olson
LNYC 187 no soup for u Division 3 (U20) / / 0 09/13/2021
9. John Butine

Amy Butine
Lake Norman YC 173 Knot Tea Division 3 (U20) / / 0 09/09/2021
 


Division 4 (Flying Scot)
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Dave Safirstein

Gib Heilman
Dave Safirstein 6139 Division 4 (Flying Scot) / / 0 09/14/2021
2. Buddy Marterre

Carol Sandke
2021 6032 Smoke Division 4 (Flying Scot) / / 0 09/01/2021
3. Walter Rothschild

Cindy Rothschild
LNYC 5615 Division 4 (Flying Scot) / / 0 09/12/2021
4. Dave Rink

Brad Lewis
LNYC 6125 Cancer Sucks Division 4 (Flying Scot) / / 0 09/02/2021
5. Kathy Miles

Kelly Kerbs
Fleet204 24 Division 4 (Flying Scot) / / 0 09/15/2021
 


Division 4 (Highlander)
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Thomas Raymond

Pedram Leilabady
LNYC 916 Lollygagger Division 4 (Highlander) / / 0 08/30/2021
2. Patrick Rykens

SUSAN RYKENS
LNYC 926 PORRIDGE Division 4 (Highlander) / / 0 08/15/2021
3. Steve Hesler

Kathy Hesler
Fred Jones
Steve Hesler 1003 Division 4 (Highlander) / / 0 08/15/2021
4. Bruce Busbey

Debbie Busbey
WCSC 500 Moby Dick Division 4 (Highlander) / / 0 08/15/2021
5. Robert Bouknight

Nancy Torkewitz
LNYC 22 Division 4 (Highlander) / / 0 09/09/2021
 


Division 4 (San Juan 21)
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Michael Robinson

Michael Robinson
The Lake Norman Yacht Club 1694 Ragtop Division 4 (San Juan 21) / / 261 07/27/2021
 


Division 5 (Laser Full)
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Jeroen (Lucas) Kaijser Bots
*
Lucas Kaijser Bots
Lake Norman Yacht Club 140 544 Division 5 (Laser Full) / / 0 09/17/2021
2. Kevin Fass
*
Kevin Fass
Kevin Fass
Junior Member 180000 Kevinator Division 5 (Laser Full) / / 0 09/17/2021
3. Zachary Scallan
*
Zachary Scallan
Member 160220 Stinky Division 5 (Laser Full) / / 0 09/06/2021
 


Division 5 (Laser Radial)
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. John Cole McGee
*
n/a n/a
John Cole McGee 208586 Division 5 (Laser Radial) / / 0 09/13/2021
2. Leighton McGee
*
n/a n/a
Leighton McGee 1 Division 5 (Laser Radial) / / 0 09/13/2021
3. Hank Wolfe

LNYC 189774 Fire Hydrant Division 5 (Laser Radial) / / 0 09/15/2021
 


Division 5 (Sunfish Junior)
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Preston Miller
*
Youth member 73 No surrender Division 5 (Sunfish Junior) / / 0 09/11/2021
2. Julia Boutet
*
LNYC n/a Division 5 (Sunfish Junior) / / 0 09/13/2021
3. Rohan Patel
*
LNYC 1 Division 5 (Sunfish Junior) / / 0 09/15/2021
 


Division 5 (Sunfish)
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Michael Chenard

Lake Norman Yacht Club 80845 Division 5 (Sunfish) / / 0 09/13/2021
 


Miscellaneous
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Chris Ross

LNYC G11 Janet C Miscellaneous / / 67.7 09/09/2021
2. Adam Coker

Watauga Lake Sailing Club 3905 Log Flume Miscellaneous / / 83 09/14/2021
3. Matthew Pudlo

Jason Perryman
Nick Demarco
Carolina Sailing Club 14202 Moxie Miscellaneous / / 87 09/12/2021
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2021 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network