Registrants For
Oxford Regatta Jr. One Design - Optimist, Jr. 420 & Jr. Laser Radial
Tred Avon Yacht Club

August 07-08, 2021
102 people have registered for this event

Jr. 420
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Walker Angus
*
Mason Chapman
8832 Jr. 420
*, * FBYC
2. George Carty
*
Ty Ryan
8853 Jr. 420
*, * Annapolis Yacht Club
3. Hartley Cooper
*
Louisa Kalinski
8086 Jr. 420
*, * TAYC
4. Malia Deane
*
Abby Wyman
5825 Jr. 420
*, * The Chesapeake Experience
5. Luca DeSimone
*
Sofia Forsberg
3196 Jr. 420
*, * Annapolis Yacht Club
6. Will Donald
*
Julia Hlousek
5790 Jr. 420
*, * Annapolis Yacht Club
7. Jimmy Flake
*
Owen MacWilliams
5889 Jr. 420
*, * Annapolis Yacht Club
8. Will Friedell
*
John Szynal
AYC1 Jr. 420
*, * Annapolis Yacht Club
9. Beylen Gode
*
Ben Gendell
8075 Jr. 420
*, * Annapolis Yacht Club
10. Michael Grube
*
Nash Bailey
89 Jr. 420
*, * Severn Sailing Association
11. William Harding
*
Ava Farley
Boatsea 4719 Jr. 420
*, * Severn Sailing Association
12. Parker Herman
*
GAVIN Fretz
7169 Jr. 420
*, * Severn Sailing Association
13. Ann Howell
*
Jon Jon Weed
7056 Jr. 420
*, * Annapolis Yacht Club
14. Eric Johnson
*
Phillip Johnson
6040 Jr. 420
*, * Severn Sailing Association
15. Chiara Kalinski
*
Abigail Nolan
8091 Jr. 420
*, * Tred Avon Yacht Club
16. Sterling Maggard
*
Jack DeVito
111 Jr. 420
*, * Sailing Center Chesapeake
17. Christopher McCollum
*
Annie Lapides
AYC5 Jr. 420
*, * Annapolis Yacht Club
18. Jack Powers
*
Helena English
8104 Jr. 420
*, * SSA
19. Kyle Reinecke
*
Lilly Baker
7838 Jr. 420
*, * Annapolis Yacht Club
20. Jonathan Stevenson
*
Daniel Aaron
414 Jr. 420
*, * Sailing Center Chesapeake
21. Antigua Steward
*
Owen Bott
tba 2889 Jr. 420
*, * Baltimore County sailing Center
22. Hudson Stewart
*
Fiona Harp
n/a 8088 Jr. 420
*, * Tred Avon Ya
23. Skylor Sweet
*
Ava Arepally
Seaglass II 7289 Jr. 420
*, * NERYC/TAYC
24. Patrick Tis
*
Lucy Sunderland
4769 Jr. 420
*, * BCSC
25. Lilliana webb
*
Jake Crandall
na 4467 Jr. 420
*, * NERYC
26. Michael Yost
*
Isabela Hillmann
7791 Jr. 420
*, * MRYC
 


Jr. Laser Radial
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Joshua Almany
*

191980 Jr. Laser Radial
*, * Fishing Bay Yacht Club
2. Joshua Bendura
*

Sheila too 215478 Jr. Laser Radial
*, * FBYC
3. Brooke Bogdan
*

215441 Jr. Laser Radial
*, * Severn Sailing Association
4. Tate Bothner
*

204425 Jr. Laser Radial
*, * SSA
5. EJ Brody
*

44 Jr. Laser Radial
*, * TAYC
6. Cole Canuel
*

210869 Jr. Laser Radial
*, * SSA/AYC
7. Liam Chapman
*

187763 Jr. Laser Radial
*, * Miles River Yacht Club
8. Henry Ciszewski
*

216725 Jr. Laser Radial
*, * Fishing Bay Yacht Club
9. James Cottage
*

190383 Jr. Laser Radial
*, * North East River Yacht Club
10. Reuben Danyali
*

170757 Jr. Laser Radial
*, * SSA
11. sam de los Reyes
*

218478 Jr. Laser Radial
*, * ssa
12. Willem DeSimone
*

169655 Jr. Laser Radial
*, * SSA
13. Christopher Draper
*

212615 Jr. Laser Radial
*, * Severn Sailing Association
14. Vincent Dyer
*

168 Jr. Laser Radial
*, * MRYC
15. Hayden Gibbons-Neff
*

200403 Jr. Laser Radial
*, * TAYC
16. Jack Grace
*

212633 Jr. Laser Radial
*, * SSA
17. Logan Hayes
*

197129 Jr. Laser Radial
*, * FBYC
18. Nathan Jensen
*

217366 Jr. Laser Radial
*, * NERYC
19. Porter Martin
*

Grey Ghost 171635 Jr. Laser Radial
*, * AYC
20. John Thomas Mason
*

168468 Jr. Laser Radial
*, * Fishing Bay Yacht Club
21. Reed McAllister
*

208758 Jr. Laser Radial
*, * FBYC
22. Tommy McGeady
*

218117 Jr. Laser Radial
*, * Annapolis Yacht Club
23. Finlay Proud
*

48888 Jr. Laser Radial
*, * NERYC
24. Chase Utley
*

183917 Jr. Laser Radial
*, * FBYC
25. Luca Webb
*

216504 Jr. Laser Radial
*, * NERYC
26. Caroline Welte
*

n/a 199180 Jr. Laser Radial
*, * Cambridge Yacht Club
27. Noah Wensell
*

200368 Jr. Laser Radial
*, * FBYC
28. Izzy Wu-Karr
*

212124 Jr. Laser Radial
*, * SSA
 


Opti Green
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Charlie Abell
*

Sea Hawk 22487 Opti Green
*, * Tred Avon Yacht Club
2. John Ackerly
*

Pippy P1523 Opti Green
*, * FBYC
3. Zane Barone
*

7580 Opti Green
*, * Severn sailing association
4. Sophia Buckler
*

Cherry blossom 8049 Opti Green
*, * Severn sailing association
5. Drew Christiansen
*

11638 Opti Green
*, * MRYC
6. Mateo Cole
*

hydra 8714 Opti Green
*, * Severn Sailing Association
7. Sofia Cole
*

Kracken 16237 Opti Green
*, * Severn Sailing Association
8. Gracie Crespin
*

20615 Opti Green
*, * Severn Sailing Association
9. Kaia Deane
*

Swag 11 Opti Green
*, * The Chesapeake Experience
10. Finn Erickson
*

16039 Opti Green
*, * Severn Sailing Association
11. Cyrus Garrett
*

6176 Opti Green
*, * FBYC
12. Delphia Greeley
*

22563 Opti Green
*, * SSA
13. Phebe Greeley
*

22382 Opti Green
*, * SSA
14. Coleman Harris
*

7 Opti Green
*, * MRYC
15. Jamison Jones
*

16804 Opti Green
*, * AYC
16. Henry Latell
*

Crush USA 6768 Opti Green
*, * FBYC
17. Nolan Matney
*

Titanic II 12496 Opti Green
*, * TAYC Member
18. Charlie McGeady
*

8729 Opti Green
*, * Annapolis Yacht Club
19. Morgan Rosenthal
*

Captain Morgan 9550 Opti Green
*, * Annapolis Yacht Club
20. Peter Shingledecker
*

14931 Opti Green
*, * SSA
21. Saoirse Taylor
*

unknown 21860 Opti Green
*, * TAYC
22. Alice Tromblay
*

22096 Opti Green
*, * Miles River Yacht Club
23. Stephen Utley
*

18207 Opti Green
*, * FBYC
24. Trey Waters
*

15146 Opti Green
*, * AYC
25. Virginia Williams
*

The Wasp 1 Opti Green
*, * FBYC
26. Ord Williams
*

Whitecap 102 Opti Green
*, * FBYC
27. Nathanial Wyman
*

Highflyer 14272 Opti Green
*, * NERYC
 


Opti RW&B
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Alex Baker
*

22777 Opti RW&B
Red
*, * Annapolis Yacht Club
2. Mason Bothner
*

Rooster 19470 Opti RW&B
Red
*, * AYC/ChesX
3. Robert Carey
*

19552 Opti RW&B
Blue
*, * Tred Avon Yacht Club
4. Caroline Carey
*

Honey Badger 18996 Opti RW&B
Blue
*, * Tred Avon Yacht Club
5. Halsey Carter
*

16064 Opti RW&B
Red
*, * Annapolis Yacht Club
6. Thomas Christiansen
*

11630 Opti RW&B
Blue
*, * MRYC
7. Dylan Cook
*

Wave Hopper 20686 Opti RW&B
White
*, * Severn Sailing Association
8. Caroline Corson
*

Sassy Squirell 17412 Opti RW&B
Blue
*, * tayc
9. Isabella Ford
*

17347 Opti RW&B
Blue
*, * MRYC
10. Madeleine Garrett
*

Running Wild 18363 Opti RW&B
Red
*, * FBYC
11. Clarke Garrett
*

Dragon Run 18459 Opti RW&B
Blue
*, * FBYC
12. Grayson Gibbons-Neff
*

4067 Opti RW&B
Red
*, * TAYC
13. Alden Gibbons-Neff
*

12215 Opti RW&B
Blue
*, * TAYC
14. Taylor Hainey
*

Clever Girl 20502 Opti RW&B
White
*, * Miles River Yacht Club
15. Robert Herzog
*

Poseidon 19320 Opti RW&B
Blue
*, * Severn Sailing Association
16. Charlotte Hugo
*

22995 Opti RW&B
Red
*, * Annapolis Yacht Club
17. Nicholas Lesher
*

11668 Opti RW&B
Blue
*, * MRYC
18. Will Mohler
*

18046 Opti RW&B
Blue
*, * Annapolis Yacht Club
19. William Rosenthal
*

Little Catch 23062 Opti RW&B
Red
*, * Annapolis Yacht Club
20. Andrew Shingledecker
*

Arrowhead 13186 Opti RW&B
Blue
*, * SSA
21. Daniel Skutch Tyson
*

22212 Opti RW&B
White
*, * Severn Sailing Association
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2021 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network