Registrants For
2021 HYC Youth Invitational
Hyannis Yacht Club

August 10-11, 2021
164 people have registered for this event

420
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Kiki Fowler 7911 Mari Mather
420 / Mudratz/NESS
2. Colter Gladish 111
[Pending]
420 / HYC
3. Henry Hagedorn TBD Hilary Watts
420 / NBYC
4. Sophie Menyhart 1021 Erik Menyhart
420 / Hyannis Yacht Club
5. Crawford Phillips 8937
[Pending]
420 / Edgartown Yacht Club
6. Jack Spillane Tbs Nate Gulachenski
420 / HYC
7. Peter Herlihy 8771 Finn Sperry
420 / New Bedford Yacht Club
8. Zachary Earnshaw WDYC Faye Adams
420 / WDYC
9. Emily Bunn 1300 Caroline Sullivan
420 / Cotuit Mosquito Yacht Club
10. Jacob Mikutowicz TBD Gaelen Adam
420 / NBYC
11. Grace Powers 8080 Emma Coonan
420 / WDYC
12. Will Hurd 6673 Jack Thompson
420 / West Dennis YC
13. Merle Durant 8772 Will Fairfax
420 / New Bedford Yacht Club
14. Waters Lloyd 000 Eliza Barker
420 / BRYC
15. Jackson Gage 8214 Will McNeill
420 / Falmouth Harbor Sailing School
16. Conor Donahue 0000 Tyler Quake
420 / Stage Harbor Yacht Club
17. Hunter Crane 1299 Xander Petrush
420 / Cotuit Mosquito Yacht Club
18. Hadley Earl 8000 Maddie Chase
420 / Stage Harbor Yacht Club
19. Nicolas Hirschmann TBD
[Pending]
420 / New Bedford Yacht Club
20. Lukas HIRSCHMANN TBD
[Pending]
420 / New Bedford Yacht Club
21. Jack Brogan TBD
[Pending]
420 / Stage Harbor Yacht Club
22. Katie Murphy TBD Kevin McNeill
420 / FYC
23. Tucker Lamoreux Unknown Chad Bartlett
420 / Chatham Yacht Club
24. Aidan Sheehan TBD Jack Gulachenski
420 / Hyannis Yacht Club
25. Nathalie Gregg TBD Jack Dempsey
420 / Hyannis Port Yacht Club
26. Ryan McGauley 8430 Audra Navey
420 / Chatham Yacht Club
27. Cailyn Murphy TBD Cody Lamoreux
420 / Chatham Yacht Club
28. Will Lucy TBA Sarah Leary
[Pending]
420 / Stage Harbor Yacht Club
29. Matt Leopold 1301 Ethan Martin
[Pending]
420 / Cotuit Mosquito Yacht Club
30. Julia Scipione TBD Finlay Sullivan
420 / Chatham Yacht Club
31. Ellie Menezes 8789 Charlie Bergendahl
420 / NESS/MudRatz/RIYC
32. Sarah Lenox TBD Zoe Maggioni
420 / Chatham Yacht Club
33. Catherine Dickson TBD Sally Wray
420 / Chatham Yacht Club
34. Ryan Smith ----
[Pending]
420 / Stage Harbor Yacht Club
35. Santiago Pastor 6923 Hudson Poor
420 / Orleans Yacht Club
36. Maizie Bartlett 6924 Karis Whitcomb
420 / Orleans Yacht Club
37. Jack Homa TBD Angelina Manchuk
420 / Hyannis Yacht Club
38. Nick Kowaleski 202122 Max Allain
[Pending]
420 / West Dennis
39. Noah Hemingway TBD Maisy Sperry
420 / New Bedford Yacht Club
40. Annika Szturma TBD
[Pending]
420 / Hyannis Yacht Club
41. Mira Herlihy n/a Clara Hagedorn
420 / NBYC
42. Peter Cotoia 1019
[Pending]
420 / Hyannis Yacht Club
43. Caroline Keeffe-Jones 6921 Parker Keeffe-Jones
420 / Orleans Yacht Club
44. Hanna Anderson TBD2 Eleanor Kinder
[Pending]
420 / Hyannis YC
45. Abigail Baird tbd
[Pending]
420 / HYC
46. Isabelle Baird tbd
[Pending]
420 / HYC
47. Robby O’Shaughnessy TBD Matt Steenstra
420 / Hyannis Yacht Club
48. Sam Sperry 100 Zachary Moses
[Pending]
420 / NBYC
49. Alexandra Anderson TBD Sophia Adams
420 / Hyannis Yacht Club
50. Hunter Downing 1726 Dominique Spinola
420 / CBC
51. Shay Bridge 1024 Chatham Bridge
420 / Hyannis Yacht Club
 


OPEN Skiff
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Eli Frohn NA
OPEN Skiff / VHYC
2. Rockford Ramsey 7277
OPEN Skiff / Tiverton Yacht Club
3. Kin_ Anderson 11387
OPEN Skiff / HYC
4. Magnus Caspersen 8693
OPEN Skiff / Tiverton Yacht Club
 


Opti Championship
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Kaitlin Hynes 20463
Opti Championship / FYC
2. Lydia Stanney 19257
Opti Championship / Hyannis Yacht Club
3. Grace Tucker 20550
Opti Championship / Hyannis Yacht Club
4. Elizabeth Spillane 19889
Opti Championship / HYC
5. Lilly Menyhart 12663
Opti Championship / Hyannis Yacht Club
6. Lucille Gage 20976
Opti Championship / Falmouth Harbor Sailing School
7. Alexa Davos 19883
Opti Championship / Hyannis Yacht Club
8. Eliot Fox 16309
Opti Championship / Falmouth Harbor Opti Team
9. Ren Hirose 21803
Opti Championship / New Bedford Yacht Club
10. Sage Wadlow 22243
Opti Championship / Wianno Yacht Club
11. Avery Quake 13050
Opti Championship / Stage Harbor Yacht Club
12. Kaelin Greer 8530
Opti Championship / Hyannis Yacht Club
13. Palmer Spillane 15000
Opti Championship / Hyannis Yacht Club
14. Harrison Kintz 22578
Opti Championship / Chatham Yacht Club
15. Thomas Richards 22261
Opti Championship / Falmouth Yacht Club
16. Benjamin Richards 16301
Opti Championship / Falmouth Yacht Club
17. Bailey Kreszswick 10399
Opti Championship / Stage Harbor Yacht Club
18. Trent Richards 7542
Opti Championship / Falmouth Yacht Club
19. Tyler Richards 12021
Opti Championship / Falmouth Yacht Club
20. Phineas Foraste USA-7081
Opti Championship / Hyannis YC
21. Paige Fenton 20497
Opti Championship / Stage Harbor Yacht Club
22. Phoebe Foraste USA-13910
Opti Championship / Hyannis YC
23. Corinne Adamo 00008
Opti Championship / Stage Harbor Yacht Club
24. Dahlia Brown 20549
Opti Championship / FYC
25. Olivia Calise 19210
Opti Championship / HYC
26. Eli Gertsberg 22600
Opti Championship / Chatham Yacht Club
27. Jessica Scipione 13889
Opti Championship / Chatham Yacht Club
28. Summer Girard 22836
Opti Championship / Falmouth Yacht Club
29. Justin HUNTER 21072
Opti Championship / Bass River
30. Delaney Link 10349
Opti Championship / Hyannis yacht club
31. Alexis Sanborn 13536
Opti Championship / Stone Horse Yacht Club
32. Morgan Sanborn 10851
Opti Championship / Stone Horse Yacht Club
33. Rosie Benson 106194
Opti Championship / Chatham Yacht Club
34. Annie Benson 19471
Opti Championship / Chatham Yacht Club
35. Millie DiRocco 16887
Opti Championship / Chatham Yacht Club
36. Colton McKenna 22548
Opti Championship / New Bedford Yacht Club
37. Luca Vezza 8182
Opti Championship / Hyannis Yacht Club
38. Charlotte Naughton 10447
Opti Championship / Stone Horse Yacht Club
39. Chase Berner 19402
Opti Championship / Chatham yacht Club
40. Evan Scholter 21636
Opti Championship / NBYC
41. Kristen McLean 20782
Opti Championship / Chatham Yacht Club
42. Gus Nappellio 22868
Opti Championship / Duxbury Bay Maritime School
43. Andrew Lee 22926
Opti Championship / New Bedford Yacht Club
44. John Hughan 3590
Opti Championship / BRYC
45. Zach Wesp 19884
Opti Championship / Chatham Yacht Club
46. Constantine Mitrokostas 15
Opti Championship / Stone Horse Yacht Club
47. Arthur Blank 9074
Opti Championship / Hyannis yacht club
48. Eva Lacoche 21093
Opti Championship / Stone Horse Yacht Club
49. Max Schmitz USA 8981
Opti Championship / NBYC
50. Payton Bridge 9546
Opti Championship / Hyannis yacht club
 


Opti Green
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Vivian Stanney 11554
Opti Green / Hyannis Yacht Club
2. Jameson McAlpine 8538
Opti Green / Hyannis Yacht Club
3. Ian homa 11877
Opti Green / Hyannis yacht club
4. Joseph Spillane 7848
Opti Green / Hyannis Yacht zclub
5. Stella Greer 8530
Opti Green / Hyannis Yacht Club
6. Lincoln Spillane 15676
Opti Green / Hyannis Yacht Club
7. Fressia Jones 11
Opti Green / HYC
8. Fritz Conaty 18018
Opti Green / HYC/GCYC
9. Kate Lamb TBD
Opti Green / HPYC
10. Charlotte Calise 14073
Opti Green / HYC
11. William Bunn 21627
Opti Green / Cotuit Mosquito Yacht Club
12. Isabella Morris 15317
Opti Green / Cotuit Mosquito Yacht Club
13. Grace Mahoney 10219
Opti Green / Cotuit Mosquito Yacht Club
14. Anna Burgess 720
Opti Green / CMYC
15. Jake Tormey 20977
Opti Green / Falmouth Yacht Club
16. Gunnar Huber 22500
Opti Green / Hyannis Yacht Club
17. Cullen Gustafson tobedet
Opti Green / HPYC
18. Viena Desai TBD
Opti Green / Hyannis Port Yacht Club
19. Anders Gustafson tobedet
Opti Green / Jim Gustafson
20. Ava Pimental 15451
Opti Green / Falmouth Yacht Club
21. Trey Chapman 20963
Opti Green / Falmouth Yacht Club
22. Katie McNeill 22660
Opti Green / FHSS
23. Luca Mason TBD
Opti Green / Vineyard Haven Yacht Club
24. Shreve Lloyd 001
Opti Green / BRYC
25. JD Fougere 21476
Opti Green / Stage Harbor Yacht Club
26. Shawn Follett Tbd
Opti Green / Falmouth yacht club
27. Molly Seney Seney 21611
Opti Green / Falmouth Yacht Club
28. Owen Connell 5
Opti Green / Bass river yacht club
29. Margaret Hagopian 888
Opti Green / Bass River Yacht Club
30. David Hagopian 6841
Opti Green / Bass River Yacht Club
31. Tommy Gregg 20123
Opti Green / Hyannis Port Yacht Club
32. Jessica Gregg 20128
Opti Green / Hyannis Port Yacht Club
33. Alex Bloch 16923
Opti Green / Orleans Yacht Club
34. Davis Poor 16921
Opti Green / Orleans Yacht Club
35. Tommy Poor 16922
Opti Green / Orleans Yacht Club
36. Avery Allietta 21815
Opti Green / Falmouth Yacht Club
37. Thomas Dempsey 15471
Opti Green / Hyannis Port Yacht Club
38. Persia Mortazavi 14249
Opti Green / HYC
39. Charlie Carter 0642
Opti Green / Bass River Yacht Club
40. Ethan Bullerjahn Determined Late
Opti Green / Wianno Yacht Club
41. Graham Bullerjahn 11505
Opti Green / Wianno Yacht Club
42. Kin Anderson TBD1
Opti Green / Hyannis YC
43. Darius Kupcinskas US 3120
Opti Green / Hyannis yacht club
44. Molly Shainker 241
Opti Green / CYMC
45. Joey Shriver 14568
Opti Green / Hyannis Port
46. Christopher Brown 14235
Opti Green / Hyannis Yacht Club
47. Nicholas Brown 11990
Opti Green / Hyannis Yacht Club
48. Matthew Brown 20088
Opti Green / Hyannis Yacht Club
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2021 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network