Registrants For
Northwest Junior Olympics Regatta 2021
Seattle Yacht Club

August 28-29, 2021
129 people have registered for this event

C420
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Bailey Rainbolt
*
Forbes Noland
9025 C420
*, * Narrows Race Team
2. Charlie Kuluz
*
Brent Hu
9027 C420
*, * Narrows Race Team
3. Vadim Hettena
*

[Pending]
TBD C420
*, * Olympia Yacht Club
4. Jacob Posner
*
Peter Schnell
TBD C420
*, * Seattle yacht club
5. Anna Davis
*
Poppy Green
USA TBD C420
*, * Olympia Yacht Club
6. Rian Stanton
*
Sahana Samrat
9026 C420
*, * MBYC
7. Sophia Hubbard
*
Peter Kelleher
8859 C420
*, * Oyc
8. Ellie Blakemore
*
Kaia Armas
8745 C420
*, * SSP
9. Nolan Petrin
*
Catherine Harding
4 C420
*, * Willamette Sailing Club
10. Nadia Khalil
*
Isabelle McNabb
8746 C420
*, * SSP/CYC
11. Avian de Keizer Mendoza
*
Evan Glasgow
unkown C420
*, * Olympia Yacht Club
12. Riley Grover
*
Blake Bundesmann
8958 C420
*, * MBYC
13. Everett McAvoy
*
Annika Phillips
12 C420
*, * Willamette Sailing Club
14. Samantha Tessier
*
annika Duyvestein
TBD C420
*, * Willamette Sailing Club
15. Hannah Fritz
*
Simone Recks
TBD C420
*, * Olympia Yacht Club
16. Emily Smith
*
Corinne Harrison
9021 C420
*, * Narrows Race Team
 


FJ
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Patrick Louden
*
Cameron Mansour
Tbd2 FJ
*, * Meydenbauer Bay Yacht Club
2. Kaden Kim
*
Logan Roberts
Unknown FJ
*, * Olympia yacht club
3. Shepherd Southworth
*
William Embick
5 FJ
*, * Tacoma Narrows
4. Alex Weed
*

[Pending]
TBD* FJ
*, * Olympia Yacht Club
5. Charlie Christ
*
Forbes Noland
7 FJ
*, * Tacoma Yacht Club
6. Caleb Laxson
*
Caleb Laxson
Unknown FJ
*, * Olympia Sailing
7. Liam Taylor
*
Caleb Laxson
To Be Determine FJ
*, * Olympia Yacht Club
8. Nikhil Damji
*
Emil Damji
TBD1 FJ
*, * MBYC
9. Maddox Gorum
*
Alex Weed
TBD FJ
*, * OYC Race Team
10. Francesca Dougherty
*
Esther Goodell
TBD FJ
*, * Corinthian Yacht Club
11. William Peters
*
Colton Hong
94 FJ
*, * Anacortes Waterfront Alliance
12. Phoebe Howe
*
Anna Cezik
37 FJ
*, * Cyc
13. Nathan Pease
*
Henry Thomas
TBD FJ
*, * CYC of Seattle
14. Matthew Embick
*
Aspen Merrill
8 FJ
*, * Narrows Race Team
15. Catie Vandervort
*
Emilia McNabb
TBD FJ
*, * Corinthian Yacht Club
16. Colin Olson
*
Matthew Lindburg
11 FJ
*, * SSP
17. Lauren Heinzelman
*
Elliott Chalcraft
33 FJ
*, * PMYC
18. Kira Blumhagen
*
Maia Dock
2 FJ
*, * Sail Sand Point
 


Laser 4.7
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Ava Beaver
*

216857 Laser 4.7
*, * SYC / SSP
2. Daniella "Danny" Cheng-Sun
*

199991 Laser 4.7
*, * Port Madison Yacht Club
3. Stone Dewey
*

TBD Laser 4.7
*, * Port Madison Yacht Club
4. Elijah Dekker
*

5 Laser 4.7
*, * Narrows Race Team
5. Ian Blakemore
*

TBD Laser 4.7
*, * SSP
6. Max Conze
*

TBD xx Laser 4.7
*, * Meydenbauer YC
7. Alexander Turloff
*

216536 Laser 4.7
*, * SYC
8. Mayah Grover
*

183849 Laser 4.7
*, * MBYC
9. Sarah Sherley
*

210109 Laser 4.7
*, * MBYC
 


Laser Full-rig
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Daniel Roberts
*

767 Laser Full-rig
*, * olympia yacht club
2. Colin Byler
*

152209 Laser Full-rig
*, * Oak Harbor Wildcats
 


Laser Radial
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Kairo Zimmerman-Goad
*

216694 Laser Radial
*, * MBYC
2. Kai Vurno
*

218033 Laser Radial
*, * Sail Orcas
3. Nico Konyk
*

925 Laser Radial
*, * Tacoma Yacht Club- Narrows Race Team
4. Liam Power
*

(TBD) Laser Radial
*, * Olympia Yacht Club
5. Robert Frazer
*

unknown Laser Radial
*, * MBYC
6. Dieter Creitz
*

216568 Laser Radial
*, * SYC
7. Emy Kissick
*

191555 Laser Radial
*, * OYC
8. Alex Shemwell
*

USA 216516 Laser Radial
*, * Seattle Yacht Club
9. Aaron Beaver
*

216531 Laser Radial
*, * SYC / SSP
10. Levi Morse
*

191542 Laser Radial
*, * Olympia Yacht Club
11. Camryn Lee
*

215662 Laser Radial
*, * Narrows Race Team
12. Max Hanson
*

TBD Laser Radial
*, * CYC Seattle
13. Hannah Beaver
*

216586 Laser Radial
*, * SYC / SSP
14. Kaitlyn Beaver
*

216554 Laser Radial
*, * SYC / SSP
15. Matteo Horvat
*

216527 Laser Radial
*, * Seattle Yacht Club
16. Charlie Snyder
*

158715 Laser Radial
*, * Olympia Yacht Club
17. Adam Turloff
*

216583 Laser Radial
*, * SYC
18. Jack Carroll
*

210702 Laser Radial
*, * Seattle Yacht Club
19. Lucien Freemesser
*

THA216528 Laser Radial
*, * SSP
20. Gianna Dewey
*

177277 Laser Radial
*, * Port Madison Yacht Club
21. Advik Eswaran
*

20059 Laser Radial
*, * Sail Sand Point
22. Kirin Dhaka
*

10 Laser Radial
*, * Sail Sand Point
23. Alex Zaputil
*

217779 Laser Radial
*, * SYC & RVYC
24. Filippa Cable
*

198664 Laser Radial
*, * SYC
25. Miles Kirkbride
*

188853 Laser Radial
*, * Olympia yacht club
26. Sammy Farkas
*

208820 Laser Radial
*, * SYC/BYC
27. Marco Peron
*

161973 Laser Radial
*, * Willamette Sailing Club
28. Barrett Lhamon
*

172473 Laser Radial
*, * PMYC
29. Zane Walker
*

175058 Laser Radial
*, * PMYC
30. Reed Kregenow
*

137317 Laser Radial
*, * Narrows Race Team
31. Max Richardson
*

216697 Laser Radial
*, * Meydenbauer Bay Yacht Club
32. Jaden Unruh
*

199923 Laser Radial
*, * Narrows Race Team
33. Ryan Milne
*

178859 Laser Radial
*, * SYC
34. Corbin Torralba
*

198658 Laser Radial
*, * Narrows Race Team
35. Nathan Gerber
*

198374 Laser Radial
*, * MBYC
36. Nicholas Chesemore
*

182899 Laser Radial
*, * MBYC
37. Dalton Lovett
*

187295 Laser Radial
*, * Narrows Race Team
38. Marina West
*

210707 Laser Radial
*, * Sail Orcas
 


Optimist Blue
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Aditri Eswaran
*

5606 Optimist Blue
*, * Sail Sand Point
2. Ethan Lee
*

17268 Optimist Blue
*, * Sail Sand Point
3. Andrew Lin
*

15878 Optimist Blue
*, * CYC Seattle
4. Albertino Pozzo
*

22951 Optimist Blue
*, * SYC
5. Samantha Schreiber
*

TBD Optimist Blue
*, * SYC
6. Liam Franchuk
*

23157 Optimist Blue
*, * Olympia Yacht Club
7. Anneliese Jones
*

TBD Optimist Blue
*, * Olympia Yacht Club
8. Logan Woolf
*

TBA Optimist Blue
*, * Narrows Race Team
9. Alex Cain
*

TBD Optimist Blue
*, * Narrows Race Team
10. Joshua Aviles
*

Tbd Optimist Blue
*, * Seattle Yacht Club
11. JACK Shen
*

21174 Optimist Blue
*, * MBYC
12. Barrett Milne
*

21212 Optimist Blue
*, * SYC
13. Garrick Pease
*

TBD Optimist Blue
*, * CYC of Seattle
14. Corin gamble-webster
*

TBD. Optimist Blue
*, * olympia
 


Optimist Green
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Nikolas Sankey
*

SYC Optimist Green
*, * Seattle Yacht Club
2. Claire Valiani
*

TBD Optimist Green
*, * Narrows Race Team
3. Reagan Starke
*

TBD Optimist Green
*, * Narrows Race Team
4. Kate Schmidt
*

TBD2 Optimist Green
*, * SYC
5. Eli Zehnder
*

tbd Optimist Green
*, * SYC
6. Samantha Johnson
*

TBD Optimist Green
*, * Narrows Race Team
7. Elliot Popper
*

9646 Optimist Green
*, * Sail Sand Point
8. Sebastian Samano
*

TBD Optimist Green
*, * Corinthian Yacht Club
9. Max Wilkinson
*

0 Optimist Green
*, * Seattle Yacht Club
10. Maecie Harrison
*

Tbd Optimist Green
*, * Narrows Race Team/TYC
11. Rebecca Wu
*

21177 Optimist Green
*, * MBYC
12. Wyatt Graybill
*

TBD Optimist Green
*, * Corinthian Yacht Club
13. Leo McIntyre
*

?? Optimist Green
*, * Seattle Yacht Club
14. Cole Batterberry
*

Not assigned ye Optimist Green
*, * Seattle Yacht Club
15. Esmé Berger
*

CYC Optimist Green
*, * CYC
16. Charlie Yando
*

TBD Optimist Green
*, * Narrows Race Team
17. Avery Saliba
*

Not sure Optimist Green
*, * Sail sand point
18. Leonidas Cranmer
*

G-Force Optimist Green
*, * Sail Sand Point
 


Optimist Red
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Oona Lacey
*

TBD Optimist Red
*, * Narrows Race Team
2. Sebastien LeRoy
*

22941 Optimist Red
*, * Seattle Yacht Club
3. Genevieve Shemwell
*

1434 Optimist Red
*, * Seattle Yacht Club
4. Nelson Dorsey
*

6687 Optimist Red
*, * Port Madison Yacht Club
5. Noelani Li
*

20950 Optimist Red
*, * SYC
6. Suraj Siddaiah
*

To be decided Optimist Red
*, * PMYC
7. Alan Timms
*

19146 Optimist Red
*, * Seattle Yacht Club
8. Bing Kawasaki
*

22526 Optimist Red
*, * Seattle Yacht Club
9. Finn Deprez
*

15081 Optimist Red
*, * Narrows Race Team
10. Henry Tuttle
*

19503 Optimist Red
*, * WSC
11. Gaby Hastings
*

15906 Optimist Red
*, * SYC
 


Optimist White
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Weston Rainbolt
*

TBD Optimist White
*, * Narrows Race Team
2. Christy Shen
*

20886 Optimist White
*, * MBYC
3. Ben Yuret
*

USA15027 Optimist White
*, * CYC Seattle
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2021 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network