Registrants For
Northwest Junior Olympics Regatta 2021
Seattle Yacht Club

August 28-29, 2021
129 people have registered for this event

C420
    Skipper/Crew [Status] Sail# Hull Color Fleet Yacht Club
1. Ellie Blakemore

Kaia Armas
8745 C420 SSP
Sail Sand Point
2. Anna Davis

Poppy Green
USA TBD C420 Olympia Yacht Club
Olympia Yacht Club
3. Avian de Keizer Mendoza

Evan Glasgow
unkown C420 Olympia Yacht Club
Olympia Yacht Club
4. Hannah Fritz

Simone Recks
TBD C420 Olympia Yacht Club
Olympia Yacht Club
5. Riley Grover

Blake Bundesmann
8958 C420 MBYC
Meydenbauer Bay Yacht Club
6. Vadim Hettena


[Pending]
TBD C420 Olympia Yacht Club
7. Sophia Hubbard

Peter Kelleher
8859 C420 Oyc
Oyc
8. Nadia Khalil

Isabelle McNabb
8746 C420 SSP/CYC
Sail Sand Point
9. Charlie Kuluz

Brent Hu
9027 C420 Narrows Race Team
Narrow’s sailing team
10. Everett McAvoy

Annika Phillips
12 C420 Willamette Sailing Club
Willamette Sailing Club
11. Nolan Petrin

Catherine Harding
4 C420 Willamette Sailing Club
Willamette Sailing Club
12. Jacob Posner

Peter Schnell
TBD C420 Seattle yacht club
Willamette Sailing Club
13. Bailey Rainbolt

Forbes Noland
9025 C420 Narrows Race Team
Narrows Race Team
14. Emily Smith

Corinne Harrison
9021 C420 Narrows Race Team
Narrows Race Team
15. Rian Stanton

Sahana Samrat
9026 C420 MBYC
Meydenbauer Bay Yacht club
16. Samantha Tessier

annika Duyvestein
TBD C420 Willamette Sailing Club
Willamette Sailing Club
 


FJ
    Skipper/Crew [Status] Sail# Hull Color Fleet Yacht Club
1. Kira Blumhagen

Maia Dock
2 FJ Sail Sand Point
Sail Sand Point
2. Charlie Christ

Forbes Noland
7 FJ Tacoma Yacht Club
Narrows Race Team
3. Nikhil Damji

Emil Damji
TBD1 FJ MBYC
MBYC
4. Francesca Dougherty

Esther Goodell
TBD FJ Corinthian Yacht Club
Corinthian Yacht Club
5. Matthew Embick

Aspen Merrill
8 FJ Narrows Race Team
Gig Harbor Yacht Club
6. Maddox Gorum

Alex Weed
TBD FJ OYC Race Team
OYC Race Team
7. Lauren Heinzelman

Elliott Chalcraft
33 FJ PMYC
PMYC
8. Phoebe Howe

Anna Cezik
37 FJ Cyc
Cyc
9. Kaden Kim

Logan Roberts
Unknown FJ Olympia yacht club
Olympia Yacht Club
10. Caleb Laxson

Caleb Laxson
Unknown FJ Olympia Sailing
Olympia Sailing
11. Patrick Louden

Cameron Mansour
Tbd2 FJ Meydenbauer Bay Yacht Club
Meydenbauer Bay Yacht Club
12. Colin Olson

Matthew Lindburg
11 FJ SSP
SSP
13. Nathan Pease

Henry Thomas
TBD FJ CYC of Seattle
CYC of Seattle
14. William Peters

Colton Hong
94 FJ Anacortes Waterfront Alliance
Anacortes Waterfront Alliance
15. Shepherd Southworth

William Embick
5 FJ Tacoma Narrows
Narrows Race Team
16. Liam Taylor

Caleb Laxson
To Be Determine FJ Olympia Yacht Club
Olympia Yacht Club
17. Catie Vandervort

Emilia McNabb
TBD FJ Corinthian Yacht Club
Sail Sand Point
18. Alex Weed


[Pending]
TBD* FJ Olympia Yacht Club
 


Laser 4.7
    Skipper/Crew [Status] Sail# Hull Color Fleet Yacht Club
1. Ava Beaver


216857 Laser 4.7 SYC / SSP
2. Ian Blakemore


TBD Laser 4.7 SSP
3. Daniella "Danny" Cheng-Sun


199991 Laser 4.7 Port Madison Yacht Club
4. Max Conze


TBD xx Laser 4.7 Meydenbauer YC
5. Elijah Dekker


5 Laser 4.7 Narrows Race Team
6. Stone Dewey


TBD Laser 4.7 Port Madison Yacht Club
7. Mayah Grover


183849 Laser 4.7 MBYC
8. Sarah Sherley


210109 Laser 4.7 MBYC
9. Alexander Turloff


216536 Laser 4.7 SYC
 


Laser Full-rig
    Skipper/Crew [Status] Sail# Hull Color Fleet Yacht Club
1. Colin Byler


152209 Laser Full-rig Oak Harbor Wildcats
2. Daniel Roberts


767 Laser Full-rig olympia yacht club
 


Laser Radial
    Skipper/Crew [Status] Sail# Hull Color Fleet Yacht Club
1. Aaron Beaver


216531 Laser Radial SYC / SSP
2. Hannah Beaver


216586 Laser Radial SYC / SSP
3. Kaitlyn Beaver


216554 Laser Radial SYC / SSP
4. Filippa Cable


198664 Laser Radial SYC
5. Jack Carroll


210702 Laser Radial Seattle Yacht Club
6. Nicholas Chesemore


182899 Laser Radial MBYC
7. Dieter Creitz


216568 Laser Radial SYC
8. Gianna Dewey


177277 Laser Radial Port Madison Yacht Club
9. Kirin Dhaka


10 Laser Radial Sail Sand Point
10. Advik Eswaran


20059 Laser Radial Sail Sand Point
11. Sammy Farkas


208820 Laser Radial SYC/BYC
12. Robert Frazer


unknown Laser Radial MBYC
13. Lucien Freemesser


THA216528 Laser Radial SSP
14. Nathan Gerber


198374 Laser Radial MBYC
15. Max Hanson


TBD Laser Radial CYC Seattle
16. Matteo Horvat


216527 Laser Radial Seattle Yacht Club
17. Miles Kirkbride


188853 Laser Radial Olympia yacht club
18. Emy Kissick


191555 Laser Radial OYC
19. Nico Konyk


925 Laser Radial Tacoma Yacht Club- Narrows Race Team
20. Reed Kregenow


137317 Laser Radial Narrows Race Team
21. Camryn Lee


215662 Laser Radial Narrows Race Team
22. Barrett Lhamon


172473 Laser Radial PMYC
23. Dalton Lovett


187295 Laser Radial Narrows Race Team
24. Ryan Milne


178859 Laser Radial SYC
25. Levi Morse


191542 Laser Radial Olympia Yacht Club
26. Marco Peron


161973 Laser Radial Willamette Sailing Club
27. Liam Power


(TBD) Laser Radial Olympia Yacht Club
28. Max Richardson


216697 Laser Radial Meydenbauer Bay Yacht Club
29. Alex Shemwell


USA 216516 Laser Radial Seattle Yacht Club
30. Charlie Snyder


158715 Laser Radial Olympia Yacht Club
31. Corbin Torralba


198658 Laser Radial Narrows Race Team
32. Adam Turloff


216583 Laser Radial SYC
33. Jaden Unruh


199923 Laser Radial Narrows Race Team
34. Kai Vurno


218033 Laser Radial Sail Orcas
35. Zane Walker


175058 Laser Radial PMYC
36. Marina West


210707 Laser Radial Sail Orcas
37. Alex Zaputil


217779 Laser Radial SYC & RVYC
38. Kairo Zimmerman-Goad


216694 Laser Radial MBYC
 


Optimist Blue
    Skipper/Crew [Status] Sail# Hull Color Fleet Yacht Club
1. Joshua Aviles


Tbd Optimist Blue Seattle Yacht Club
2. Alex Cain


TBD Optimist Blue Narrows Race Team
3. Aditri Eswaran


5606 Optimist Blue Sail Sand Point
4. Liam Franchuk


23157 Optimist Blue Olympia Yacht Club
5. Corin gamble-webster


TBD. Optimist Blue olympia
6. Anneliese Jones


TBD Optimist Blue Olympia Yacht Club
7. Ethan Lee


17268 Optimist Blue Sail Sand Point
8. Andrew Lin


15878 Optimist Blue CYC Seattle
9. Barrett Milne


21212 Optimist Blue SYC
10. Garrick Pease


TBD Optimist Blue CYC of Seattle
11. Albertino Pozzo


22951 Optimist Blue SYC
12. Samantha Schreiber


TBD Optimist Blue SYC
13. JACK Shen


21174 Optimist Blue MBYC
14. Logan Woolf


TBA Optimist Blue Narrows Race Team
 


Optimist Green
    Skipper/Crew [Status] Sail# Hull Color Fleet Yacht Club
1. Cole Batterberry


Not assigned ye Optimist Green Seattle Yacht Club
2. Esmé Berger


CYC Optimist Green CYC
3. Leonidas Cranmer


G-Force Optimist Green Sail Sand Point
4. Wyatt Graybill


TBD Optimist Green Corinthian Yacht Club
5. Maecie Harrison


Tbd Optimist Green Narrows Race Team/TYC
6. Samantha Johnson


TBD Optimist Green Narrows Race Team
7. Leo McIntyre


?? Optimist Green Seattle Yacht Club
8. Elliot Popper


9646 Optimist Green Sail Sand Point
9. Avery Saliba


Not sure Optimist Green Sail sand point
10. Sebastian Samano


TBD Optimist Green Corinthian Yacht Club
11. Nikolas Sankey


SYC Optimist Green Seattle Yacht Club
12. Kate Schmidt


TBD2 Optimist Green SYC
13. Reagan Starke


TBD Optimist Green Narrows Race Team
14. Claire Valiani


TBD Optimist Green Narrows Race Team
15. Max Wilkinson


0 Optimist Green Seattle Yacht Club
16. Rebecca Wu


21177 Optimist Green MBYC
17. Charlie Yando


TBD Optimist Green Narrows Race Team
18. Eli Zehnder


tbd Optimist Green SYC
 


Optimist Red
    Skipper/Crew [Status] Sail# Hull Color Fleet Yacht Club
1. Finn Deprez


15081 Optimist Red Narrows Race Team
2. Nelson Dorsey


6687 Optimist Red Port Madison Yacht Club
3. Gaby Hastings


15906 Optimist Red SYC
4. Bing Kawasaki


22526 Optimist Red Seattle Yacht Club
5. Oona Lacey


TBD Optimist Red Narrows Race Team
6. Sebastien LeRoy


22941 Optimist Red Seattle Yacht Club
7. Noelani Li


20950 Optimist Red SYC
8. Genevieve Shemwell


1434 Optimist Red Seattle Yacht Club
9. Suraj Siddaiah


To be decided Optimist Red PMYC
10. Alan Timms


19146 Optimist Red Seattle Yacht Club
11. Henry Tuttle


19503 Optimist Red WSC
 


Optimist White
    Skipper/Crew [Status] Sail# Hull Color Fleet Yacht Club
1. Weston Rainbolt


TBD Optimist White Narrows Race Team
2. Christy Shen


20886 Optimist White MBYC
3. Ben Yuret


USA15027 Optimist White CYC Seattle
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2021 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network