Registrants For
Augusta Sailing Club's
67th Annual Halloween Regatta
Appling, GA

October 08-10, 2021
136 people have registered for this event

Club 420 trap/spin
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. Eric Suter 12 Club 420 trap/spin ATHENS, GA N/A
2. Emilia Szylman *TBD* Club 420 trap/spin *, * LLSC
3. Will Bryant 8533 Club 420 trap/spin *, * LLSC/SCYC
 


E Scow
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. James Holder 87 E Scow Evans, GA ASC
2. Daniel Fodera GA-19 E Scow Modoc, SC Augusta Sailing Club
3. Ed Durant GA-8 E Scow Augusta, GA ASC
4. Cliff Russell 27 E Scow Evans, GA ASC
5. Robert Allan LN-5 E Scow *, * NCESA
6. Bob Hagler GA21 E Scow Modoc, SC ASC
7. Walter Prause sc-6 E Scow North Charleston, sc Carolina
8. Palmer Russell GA-14 E Scow Evans, GA ASC
 


Laser 4.7 (ILCA 4)
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. Saylor-Rae Waldorf 10 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * BYSC
2. Leif Carlson TBD Laser 4.7 (ILCA 4) *, * Atlanta Yacht Club
3. Owen Zurinskas 77 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * CYCNC/LLSC
4. Arabella Duer 159815 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * South Carolina Yacht Club
5. Cecelia Stewart 126699 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * Columbia Sailing Club
6. Jackson Flynn TBD Laser 4.7 (ILCA 4) *, * South Carolina Yacht club
7. Aiden Postell 192085 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * SCYC
8. Trinity Maddison 148818 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * Columbia Sailing Club
9. Felix Hagar 156808 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * JIYC
10. Scott Thomas 159071 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * Columbia Sailing Club
11. Anna Kate Horton 66444 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * Columbia Sailing Club
12. Luke Horton TBD Laser 4.7 (ILCA 4) *, * Columbia Sailing Club
13. Oscar Oberle 192924 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * JIYC
14. Bode Snider 189721 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * SCYC
15. Emily Sternkopf 187771 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * Augusta Sailing Club
16. Liam Modzelewski 218598 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * CYC Charleston
17. Jackson Fisher TBD Laser 4.7 (ILCA 4) *, * James Island Yacht Club
18. Louise Martin 218595 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * Carolina yacht club Sc
19. Andersen Mohre 209648 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * SDYS
20. Dane Turner TBD-4 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * BYSC
21. Elliott Lipp 218610 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * Carolina Yacht Club - SC
22. Aleksei Lopatin 1 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * Lakewood/RCYC
 


Laser Full (ILCA 7)
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. Eli Putnam 218590 Laser Full (ILCA 7) Appling, GA Augusta Sailing Club
2. Michael Carlson 191920 Laser Full (ILCA 7) Atlanta, GA Atlanta Yacht Club
3. Marcus Moehlman 184634 Laser Full (ILCA 7) Evans, GA Augusta sailing club
4. Stanley Hassinger 21 Laser Full (ILCA 7) Chapin, SC Columbia Sailing Club
5. Sean Sternkopf 173970 Laser Full (ILCA 7) Augusta, GA Augusta Sailing Club
6. Shane Sablotsky 165142 Laser Full (ILCA 7) CHARLESTON, SC Staniel Cay Yacht Club
7. Andrew Addie 149999 Laser Full (ILCA 7) Stow, OH Pymatuning Yacht Club
8. Walter Everett 84885 Laser Full (ILCA 7) Florence, SC Columbia Sailing Club
9. William Gilden 201212 Laser Full (ILCA 7) Chester, SC NA
10. Caleb Fisher TBD Laser Full (ILCA 7) Charleston, SC James Island Yacht Club
11. Daniel Diederich TBD1 Laser Full (ILCA 7) *, * CYC-NC
12. Clay Mobley 159815SYC Laser Full (ILCA 7) Savannah, GA Savannah Yacht Club
13. Hannah Moultrie TBD1A Laser Full (ILCA 7) Shaw Air Force Base, SC Augusta Sailing Club
14. Jason Rucker 208107 Laser Full (ILCA 7) Moncks Corner, SC CofC Sailing Association
15. Rob Bowden 170345 Laser Full (ILCA 7) Charleston, SC JIYC
 


Laser Radial (ILCA 6)
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. Alex Bagnoni 197111 Laser Radial (ILCA 6) *, * Augusta Sailing Club
2. Kaitlyn Bagnoni 217496 Laser Radial (ILCA 6) Evans, GA Augusta Sailing Club
3. Kate Zurinskas 200603 Laser Radial (ILCA 6) *, * CYCNC/LLSC
4. Diego Pryor 181296 Laser Radial (ILCA 6) *, * Augusta Sailing Club
5. Elyse Bernthal 181272 Laser Radial (ILCA 6) *, * SDYS-Salty Dogs
6. Noah Clarke 187964 Laser Radial (ILCA 6) *, * SCYC
7. Zeal Saballa 205512 Laser Radial (ILCA 6) *, * Augusta Sailing Club
8. Grace Christman 184400 Laser Radial (ILCA 6) *, * ASC
9. Andrew Ettlemyer 187866 Laser Radial (ILCA 6) *, * Columbia Sailing Club
10. James Fabian 187307 Laser Radial (ILCA 6) *, * BYSC
11. Gaines Johnson 189776 Laser Radial (ILCA 6) *, * ASC
12. TJ O'Brien 007 Laser Radial (ILCA 6) Mint Hill, NC Lake Norman Yacht Club
13. Ben Usher 181339 Laser Radial (ILCA 6) *, * CYC1853
14. Will Rucker 200323 Laser Radial (ILCA 6) *, * SCYC/CYC
15. Tavia Smith 218611 Laser Radial (ILCA 6) *, * CYC1853
16. Parker Thran 178530 Laser Radial (ILCA 6) *, * Parker Thran
17. Garner Mobley 151627 Laser Radial (ILCA 6) *, * Savannah Yacht Club
18. William Tebrake 218454 Laser Radial (ILCA 6) *, * SCYC
19. Britton Fyffe 204108 Laser Radial (ILCA 6) *, * Privateer Yacht Club
20. Tucker Mansfield 203926 Laser Radial (ILCA 6) *, * Atlanta Yacht Club
21. Molly Aiken Loring dont know yet Laser Radial (ILCA 6) *, * JIYC
 


MC Scow
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. Jay Hopkins 892 MC Scow Evans, GA ASC
2. Jeremy Coghlan 1448 MC Scow Augusta, GA cogbigjer@yahoo.com
3. Chris Norman 1836 MC Scow Aiken, SC Shore Acres Yacht Club
4. Robert Damen 1962 MC Scow Evans, GA ASC
 


Melges 14
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. Jennifer Canestra 531 Melges 14 Greenbrae, CA CYC of San Francisco
2. Daniel Thielman 7676 Melges 14 Tiburon, CA Corinthian Yacht Club
3. Auric Horneman 547 Melges 14 Miami, FL CYC
 


Open Skiff (BIC)
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. Hailey Bagnoni 9167 Open Skiff (BIC) *, * Augusta Sailing Club
2. Oliver Putnam 9249 Open Skiff (BIC) *, * Augusta Sailing Club
3. Graeme Slater 11909 Open Skiff (BIC) *, * Augusta Sailing Club
4. Sophia Church 10086 Open Skiff (BIC) *, * Hampton Cove Herons
5. Sophia Heaton 10111 Open Skiff (BIC) *, * Hampton Cove Herons
6. Marco Pryor 8776 Open Skiff (BIC) *, * Augusta Sailing Club
7. Jackson McMullen 9999 Open Skiff (BIC) *, * ASC
8. Robby Saballa 9203 Open Skiff (BIC) *, * Augusta Sailing Club
9. Chase Fa'amausili 9204 Open Skiff (BIC) *, * Augusta Sailing Club
10. Indiana Olson 10873 Open Skiff (BIC) *, * LNYC
11. Bradley Fabian 10065 Open Skiff (BIC) *, * BYSC
12. Brody Poteet 7324 Open Skiff (BIC) *, * Augusta
13. Ian Sternkopf 9078 Open Skiff (BIC) *, * Augusta Sailing Club
14. Cannon Poteet 7591 Open Skiff (BIC) *, * Augusta
15. Katelyn Dietert 10122 Open Skiff (BIC) *, * Augusta Sailing Club
16. Grant Dietert 10231 Open Skiff (BIC) *, * Augusta Sailing Club
17. Elliana Willens 8795 Open Skiff (BIC) *, * ASC
18. Isabella Lackey 10220 Open Skiff (BIC) *, * Hampton Cove Herons
19. Brighton Turner 7505 Open Skiff (BIC) *, * BYSC
20. Noah Dailey 11063 Open Skiff (BIC) *, * James Island Yacht Club
21. Brendan Pennington 7604 Open Skiff (BIC) *, * Augusta Sailing Club
 


Opti Green
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. Luke Tully 0 Opti Green *, * Columbia Sailing Club
2. Frank Peluso 11 Opti Green *, * Savannah yacht club
3. Zerick Pierstorff TBD Opti Green *, * Columbia Sailing Club
4. Cort Smith 00 Opti Green *, * Columbia Sailing Club
5. Anna Kennedy TBD Opti Green *, * LLSC
6. Sergei Lopatin 22444 Opti Green *, * Lakewood/RCYC
7. Anastasiia Lopatina 17761 Opti Green *, * Lakewood/RCYC
8. Blaine deTuro TBD7 Opti Green *, * LNYC/BLYC
 


Opti RWB
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. Catherine Jowers 14231 Opti RWB *, * Columbia Sailing Club
2. Logan Mosley 10795 Opti RWB *, * CSC
3. Robin Diederich 20781 Opti RWB *, * CYC-NC
4. James Folk 20494 Opti RWB *, * Atlanta Yacht Club
 


PHRF Non-Spinnaker
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. Phill Peavler 10542 PHRF Non-Spinnaker Evans, GA Augusta Sailing Club
2. Kevin Kilchenstein 2211 PHRF Non-Spinnaker Augusta, GA Asc
3. Tim Sparks 282 PHRF Non-Spinnaker EVANS, Georgia Augusta Sailing Club
 


PHRF Spinnaker
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. Edwin Joy 4449 PHRF Spinnaker Evans, GA Augusta SailingClub
2. Jim Claffey 32988 PHRF Spinnaker Augusta, GA Augusta Sailing Club
 


Sunfish
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. Stephen Szymanski 81501 Sunfish Columbia, SC CSC, Columbia Sailing Club
2. David Krausz 81526 Sunfish Columbia, SC Columbia Sailing Club
3. Michael Szabo 80802 Sunfish Columbia, SC CSC
4. Alex Dean 4820 Sunfish Raleigh, NC Harkers Island Sailing Club
5. John Helman 80620 Sunfish Augusta, GA ASC
6. Sonya Dean 4821 Sunfish Raleigh, NC Harkers Island Sailing Club
7. Coralyn O'Maielson 9 Sunfish *, * Aspiring ASC Member
8. Elaine Parshall 2311 Sunfish Hartsville, SC Columbia sailing club
9. David Hanselman 80774 Sunfish Harkers Island, NC Harkers Island Sailing Club
10. Mark Evans 81173 Sunfish Winston-Salem, NC Lake Norman Yacht Club
11. John Butine 3884 Sunfish Charlotte, NC Lake Norman YC
 


Sunfish Junior
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. Annslee Peoples 1 Sunfish Junior *, * ASC
2. Madison Franks 13 Sunfish Junior *, * Augusta Sailing Club
3. Julia Ball 83 Sunfish Junior *, * Savannah Yacht Club
4. Payton Brown PJB Sunfish Junior *, * Savannah Yacht Club
5. Emma McIntosh 0001 Sunfish Junior *, * Savannah Yacht Club
6. Ethan Christman 21 Sunfish Junior *, * ASC
7. Rhett Lamb 99 Sunfish Junior *, * Savannah yacht Club
8. Ethan Pennington 6 Sunfish Junior *, * Augusta Sailing Club
 


Vanguard 15
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. Scott Olson 984 Vanguard 15 Terrell, NC LNYC
2. Isaac Kuykendall 19 Vanguard 15 Wilmington, NC LNYC
3. Paul King 1659 Vanguard 15 Fort Mill, SC Lake Norman Yacht Club
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2021 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network