Registrants For
Augusta Sailing Club's
67th Annual Halloween Regatta
Appling, GA

October 08-10, 2021
165 people have registered for this event

Club 420 trap/spin
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. Stephanie Griffin 8533 Club 420 trap/spin *, * Lake Lanier Sailing Club
2. Emilia Szylman 8542 Club 420 trap/spin *, * LLSC
3. Eric Suter 12 Club 420 trap/spin ATHENS, GA N/A
 


E Scow
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. Palmer Russell GA-14 E Scow Evans, GA ASC
2. Cliff Russell SC55 E Scow Evans, GA ASC
3. Ed Durant GA-8 E Scow Augusta, GA ASC
4. Bob Hagler GA21 E Scow Modoc, SC ASC
5. James Holder 87 E Scow Evans, GA ASC
6. Daniel Fodera GA-19 E Scow Modoc, SC Augusta Sailing Club
7. Walter Prause sc-6 E Scow North Charleston, sc Carolina
8. Robert Allan LN-5 E Scow *, * NCESA
 


Laser 4.7 (ILCA 4)
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. Leif Carlson 165976 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * Atlanta Yacht Club
2. Emily Sternkopf 187771 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * Augusta Sailing Club
3. Dane Turner TBD-4 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * BYSC
4. Saylor-Rae Waldorf 10 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * BYSC
5. Elliott Lipp 218610 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * Carolina Yacht Club - SC
6. Louise Martin 218595 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * Carolina yacht club Sc
7. Trinity Maddison 148818 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * Columbia Sailing Club
8. Scott Thomas 159071 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * Columbia Sailing Club
9. Cecelia Stewart 126699 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * Columbia Sailing Club
10. Luke Horton 66444 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * Columbia Sailing Club
11. Liam Modzelewski 218598 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * CYC Charleston
12. Owen Zurinskas 77 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * CYCNC/LLSC
13. William McCarty 111 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * James Island Club
14. Jackson Fisher 115106 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * James Island Yacht Club
15. Oscar Oberle 192924 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * JIYC
16. Felix Hagar 156808 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * JIYC
17. Aleksei Lopatin 1 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * Lakewood/RCYC
18. Will Bryant 177343 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * LLSC/SCYC
19. Brently Barnhill 173222 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * SCYC
20. Bode Snider 189721 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * SCYC
21. Aiden Postell 192085 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * SCYC
22. Arabella Duer 159815 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * South Carolina Yacht Club
 


Laser Full (ILCA 7)
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. Michael Carlson 191920 Laser Full (ILCA 7) Atlanta, GA Atlanta Yacht Club
2. Marcus Moehlman 184634 Laser Full (ILCA 7) Evans, GA Augusta sailing club
3. Eli Putnam 218590 Laser Full (ILCA 7) Appling, GA Augusta Sailing Club
4. Sean Sternkopf 173970 Laser Full (ILCA 7) Augusta, GA Augusta Sailing Club
5. Jason Rucker 208107 Laser Full (ILCA 7) Moncks Corner, SC CofC Sailing Association
6. Walter Everett 84885 Laser Full (ILCA 7) Florence, SC Columbia Sailing Club
7. Daniel Diederich 415 Laser Full (ILCA 7) *, * CYC-NC
8. Pete Durst 187811 Laser Full (ILCA 7) Mt. Pleasant, SC Hobcaw
9. Caleb Fisher 1073 Laser Full (ILCA 7) Charleston, SC James Island Yacht Club
10. Mason Baird 200014 Laser Full (ILCA 7) *, * James Island Yacht Club
11. David Loring 178558 Laser Full (ILCA 7) Charleston, SC Jiyc
12. Rob Bowden 170345 Laser Full (ILCA 7) Charleston, SC JIYC
13. Marten Kendrick 181864 Laser Full (ILCA 7) Atlanta, GA LLSC
14. Zachary Scallan 160220 Laser Full (ILCA 7) *, * LNYC
15. William Gilden 201212 Laser Full (ILCA 7) Chester, SC NA
16. Andrew Addie 149999 Laser Full (ILCA 7) Stow, OH Pymatuning Yacht Club
17. Clay Mobley 159815SYC Laser Full (ILCA 7) Savannah, GA Savannah Yacht Club
18. Shane Sablotsky 165142 Laser Full (ILCA 7) CHARLESTON, SC Staniel Cay Yacht Club
 


Laser Radial (ILCA 6)
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. Gaines Johnson 189776 Laser Radial (ILCA 6) *, * ASC
2. Grace Christman 184400 Laser Radial (ILCA 6) *, * ASC
3. Tucker Mansfield 203926 Laser Radial (ILCA 6) *, * Atlanta Yacht Club
4. Diego Pryor 181296 Laser Radial (ILCA 6) *, * Augusta Sailing Club
5. Zeal Saballa 205512 Laser Radial (ILCA 6) *, * Augusta Sailing Club
6. Michael Sickinger 179193 Laser Radial (ILCA 6) Aiken, SC Augusta Sailing Club
7. Alex Bagnoni 197111 Laser Radial (ILCA 6) *, * Augusta Sailing Club
8. Kaitlyn Bagnoni 217496 Laser Radial (ILCA 6) Evans, GA Augusta Sailing Club
9. James Fabian 187307 Laser Radial (ILCA 6) *, * BYSC
10. Andrew Ettlemyer 187866 Laser Radial (ILCA 6) *, * Columbia Sailing Club
11. Tavia Smith 218611 Laser Radial (ILCA 6) *, * CYC1853
12. Ben Usher 181339 Laser Radial (ILCA 6) *, * CYC1853
13. Kate Zurinskas 200603 Laser Radial (ILCA 6) *, * CYCNC/LLSC
14. Ashton Loring 178558 Laser Radial (ILCA 6) *, * JIYC
15. Molly Aiken Loring 44 Laser Radial (ILCA 6) *, * JIYC
16. TJ O'Brien 007 Laser Radial (ILCA 6) Mint Hill, NC Lake Norman Yacht Club
17. Murphy Olson 429 Laser Radial (ILCA 6) *, * Lake Norman YC
18. Parker Thran 178530 Laser Radial (ILCA 6) *, * Parker Thran
19. Britton Fyffe 204108 Laser Radial (ILCA 6) *, * Privateer Yacht Club
20. Garner Mobley 151627 Laser Radial (ILCA 6) *, * Savannah Yacht Club
21. Noah Clarke 187964 Laser Radial (ILCA 6) Hilton Head Island, SC SCYC
22. William Tebrake 218454 Laser Radial (ILCA 6) *, * SCYC
23. Will Rucker 166003 Laser Radial (ILCA 6) *, * SCYC/CYC
 


MC Scow
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. Jay Hopkins 892 MC Scow Evans, GA ASC
2. Robert Damen 1962 MC Scow Evans, GA ASC
3. Jeremy Coghlan 1448 MC Scow Augusta, GA cogbigjer@yahoo.com
4. Chris Norman 1836 MC Scow Aiken, SC Shore Acres Yacht Club
 


Melges 14
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. Daniel Thielman 7676 Melges 14 Tiburon, CA Corinthian Yacht Club
2. Auric Horneman 547 Melges 14 Miami, FL CYC
3. Jennifer Canestra 531 Melges 14 Greenbrae, CA CYC of San Francisco
4. Scott Terrell 567 Melges 14 Watkinsville, GA Lake Lanier Sailing Club
 


Open Skiff (BIC)
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. Elliana Willens 8975 Open Skiff (BIC) *, * ASC
2. Jackson McMullen 5174 Open Skiff (BIC) *, * ASC
3. Brody Poteet 7324 Open Skiff (BIC) *, * Augusta
4. Cannon Poteet 7591 Open Skiff (BIC) *, * Augusta
5. Oliver Putnam 9249 Open Skiff (BIC) *, * Augusta Sailing Club
6. Marco Pryor 8776 Open Skiff (BIC) *, * Augusta Sailing Club
7. Robby Saballa 9203 Open Skiff (BIC) *, * Augusta Sailing Club
8. Chase Fa'amausili 9205 Open Skiff (BIC) *, * Augusta Sailing Club
9. Ian Sternkopf 9078 Open Skiff (BIC) *, * Augusta Sailing Club
10. Brendan Pennington 7604 Open Skiff (BIC) *, * Augusta Sailing Club
11. Katelyn Dietert 10122 Open Skiff (BIC) *, * Augusta Sailing Club
12. Grant Dietert 10231 Open Skiff (BIC) *, * Augusta Sailing Club
13. Graeme Slater 11909 Open Skiff (BIC) *, * Augusta Sailing Club
14. Hailey Bagnoni 9167 Open Skiff (BIC) *, * Augusta Sailing Club
15. Bradley Fabian 10065 Open Skiff (BIC) *, * BYSC
16. Brighton Turner 7505 Open Skiff (BIC) *, * BYSC
17. Catherine Jowers 9647 Open Skiff (BIC) *, * Columbia Sailing Club
18. Logan Mosley 9636 Open Skiff (BIC) *, * CSC
19. Sophia Heaton 10111 Open Skiff (BIC) *, * Hampton Cove Herons
20. Noelle Tardy 11960 Open Skiff (BIC) *, * Hampton Cove Herons
21. Isabella Lackey 10220 Open Skiff (BIC) *, * Hampton Cove Herons
22. Sophia Church 10086 Open Skiff (BIC) *, * Hampton Cove Herons
23. Noah Dailey 11063 Open Skiff (BIC) *, * James Island Yacht Club
24. Indiana Olson 10873 Open Skiff (BIC) *, * LNYC
 


Opti Green
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. Shivaan Patel 13778 Opti Green *, * columbia sailing club
2. Cort Smith 13826 Opti Green *, * Columbia Sailing Club
3. Luke Tully 0 Opti Green *, * Columbia Sailing Club
4. Zerick Pierstorff 13908 Opti Green *, * Columbia Sailing Club
5. Callaway Terrell UYC1 Opti Green *, * Lake Lanier Sailing Club
6. Marcus Stauner 1 Opti Green *, * Lake Norman Yacht Club
7. Anorah Stauner 20791 Opti Green *, * Lake Norman Yacht Club
8. Sergei Lopatin 22444 Opti Green *, * Lakewood/RCYC
9. Anastasiia Lopatina 17761 Opti Green *, * Lakewood/RCYC
10. Anna Kennedy 2950 Opti Green *, * LLSC
11. Andrew Spiller 111 Opti Green *, * LLSC
12. Blaine deTuro 3 Opti Green *, * LNYC/BLYC
13. Frank Peluso 11 Opti Green *, * Savannah yacht club
 


Opti RWB
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. James Folk 20494 Opti RWB *, * Atlanta Yacht Club
2. Robin Diederich 20781 Opti RWB *, * CYC-NC
3. Hank Bashford 14095 Opti RWB *, * James Island Yacht Club
4. Warren Terrell 10167 Opti RWB *, * Lake Lanier Sailing Club
5. Henry Hill 16174 Opti RWB *, * LLSC
 


PHRF Non-Spinnaker
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. Curtis Ruck 398 PHRF Non-Spinnaker Evans, GA asc
2. Rocky Kight 777 PHRF Non-Spinnaker North Augusta, SC Asc
3. Greg Hatcher 355 PHRF Non-Spinnaker North Augusta, SC ASC
4. Kevin Kilchenstein 2211 PHRF Non-Spinnaker Augusta, GA Asc
5. Tim Sparks 282 PHRF Non-Spinnaker EVANS, Georgia Augusta Sailing Club
6. Phill Peavler 10542 PHRF Non-Spinnaker Evans, GA Augusta Sailing Club
 


PHRF Spinnaker
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. Jim Claffey 32988 PHRF Spinnaker Augusta, GA Augusta Sailing Club
2. Brett Gorrell 545 PHRF Spinnaker Augusta, GA Augusta Sailing Club
3. Edwin Joy 4449 PHRF Spinnaker Evans, GA Augusta SailingClub
 


Sunfish
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. John Helman 80620 Sunfish Augusta, GA ASC
2. David Parshall 80588 Sunfish Gilbert, SC Columbia Sailing Club
3. David Krausz 81526 Sunfish Columbia, SC Columbia Sailing Club
4. Elaine Parshall 2311 Sunfish Hartsville, SC Columbia sailing club
5. Michael Szabo 80802 Sunfish Columbia, SC CSC
6. Stephen Szymanski 81501 Sunfish Columbia, SC CSC, Columbia Sailing Club
7. Gail Turluck 24186 Sunfish Richland, MI Gull Lake Sailing Club
8. Mike Kerman 27316 Sunfish Atlanta, GA Halifax Sailing Association
9. Alex Dean 4820 Sunfish Raleigh, NC Harkers Island Sailing Club
10. Sonya Dean 4821 Sunfish Raleigh, NC Harkers Island Sailing Club
11. David Hanselman 4839 Sunfish Harkers Island, NC Harkers Island Sailing Club
12. Tom Payne 35083 Sunfish Mooresville, NC Lake Norman Yacht Club
13. Mark Evans 81173 Sunfish Winston-Salem, NC Lake Norman Yacht Club
14. Preston Miller 81639 Sunfish *, * lake norman yacht club
15. John Butine 3884 Sunfish Charlotte, NC Lake Norman YC
16. Lizzie Oetgen 1 Sunfish Savannah, GA Savannah yacht club
 


Sunfish Junior
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. Annslee Peoples 10 Sunfish Junior *, * ASC
2. Ethan Christman 12 Sunfish Junior *, * ASC
3. Coralyn O'Maielson 9 Sunfish Junior *, * Aspiring ASC Member
4. Madison Franks 13 Sunfish Junior *, * Augusta Sailing Club
5. Ethan Pennington 6 Sunfish Junior *, * Augusta Sailing Club
6. Rhett Lamb 99 Sunfish Junior *, * Savannah yacht Club
7. Lucas Keller 8 Sunfish Junior *, * Savannah Yacht Club
8. Julia Ball 80 Sunfish Junior *, * Savannah Yacht Club
9. Payton Brown PJB Sunfish Junior *, * Savannah Yacht Club
10. Andrew Grady A3 Sunfish Junior *, * savannah yacht club
11. Emma McIntosh 641 Sunfish Junior *, * Savannah Yacht Club
 


Vanguard 15
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. Stanley Hassinger 436 Vanguard 15 Chapin, SC Columbia Sailing Club
2. Michael Chenard 1528 Vanguard 15 Mooresville, NC Lake Norman Yacht Club
3. Paul King 1659 Vanguard 15 Fort Mill, SC Lake Norman Yacht Club
4. Scott Olson 984 Vanguard 15 Terrell, NC LNYC
5. Isaac Kuykendall 19 Vanguard 15 Wilmington, NC LNYC
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2021 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network