Registrants For
Augusta Sailing Club's
67th Annual Halloween Regatta
Appling, GA

October 08-10, 2021
165 people have registered for this event

Club 420 trap/spin
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. Emilia Szylman 8542 Club 420 trap/spin *, * LLSC
2. Eric Suter 12 Club 420 trap/spin ATHENS, GA N/A
3. Stephanie Griffin 8533 Club 420 trap/spin *, * Lake Lanier Sailing Club
 


E Scow
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. Daniel Fodera GA-19 E Scow Modoc, SC Augusta Sailing Club
2. Palmer Russell GA-14 E Scow Evans, GA ASC
3. Cliff Russell SC55 E Scow Evans, GA ASC
4. Walter Prause sc-6 E Scow North Charleston, sc Carolina
5. Ed Durant GA-8 E Scow Augusta, GA ASC
6. Bob Hagler GA21 E Scow Modoc, SC ASC
7. James Holder 87 E Scow Evans, GA ASC
8. Robert Allan LN-5 E Scow *, * NCESA
 


Laser 4.7 (ILCA 4)
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. Brently Barnhill 173222 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * SCYC
2. Owen Zurinskas 77 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * CYCNC/LLSC
3. Dane Turner TBD-4 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * BYSC
4. Aleksei Lopatin 1 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * Lakewood/RCYC
5. Oscar Oberle 192924 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * JIYC
6. Bode Snider 189721 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * SCYC
7. Jackson Fisher 115106 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * James Island Yacht Club
8. Will Bryant 177343 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * LLSC/SCYC
9. Leif Carlson 165976 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * Atlanta Yacht Club
10. Emily Sternkopf 187771 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * Augusta Sailing Club
11. William McCarty 111 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * James Island Club
12. Elliott Lipp 218610 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * Carolina Yacht Club - SC
13. Liam Modzelewski 218598 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * CYC Charleston
14. Trinity Maddison 148818 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * Columbia Sailing Club
15. Louise Martin 218595 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * Carolina yacht club Sc
16. Felix Hagar 156808 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * JIYC
17. Aiden Postell 192085 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * SCYC
18. Scott Thomas 159071 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * Columbia Sailing Club
19. Saylor-Rae Waldorf 10 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * BYSC
20. Arabella Duer 159815 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * South Carolina Yacht Club
21. Cecelia Stewart 126699 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * Columbia Sailing Club
22. Luke Horton 66444 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * Columbia Sailing Club
 


Laser Full (ILCA 7)
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. Daniel Diederich 415 Laser Full (ILCA 7) *, * CYC-NC
2. Marcus Moehlman 184634 Laser Full (ILCA 7) Evans, GA Augusta sailing club
3. David Loring 178558 Laser Full (ILCA 7) Charleston, SC Jiyc
4. William Gilden 201212 Laser Full (ILCA 7) Chester, SC NA
5. Zachary Scallan 160220 Laser Full (ILCA 7) *, * LNYC
6. Caleb Fisher 1073 Laser Full (ILCA 7) Charleston, SC James Island Yacht Club
7. Clay Mobley 159815SYC Laser Full (ILCA 7) Savannah, GA Savannah Yacht Club
8. Mason Baird 200014 Laser Full (ILCA 7) *, * James Island Yacht Club
9. Eli Putnam 218590 Laser Full (ILCA 7) Appling, GA Augusta Sailing Club
10. Marten Kendrick 181864 Laser Full (ILCA 7) Atlanta, GA LLSC
11. Jason Rucker 208107 Laser Full (ILCA 7) Moncks Corner, SC CofC Sailing Association
12. Sean Sternkopf 173970 Laser Full (ILCA 7) Augusta, GA Augusta Sailing Club
13. Rob Bowden 170345 Laser Full (ILCA 7) Charleston, SC JIYC
14. Shane Sablotsky 165142 Laser Full (ILCA 7) CHARLESTON, SC Staniel Cay Yacht Club
15. Michael Carlson 191920 Laser Full (ILCA 7) Atlanta, GA Atlanta Yacht Club
16. Pete Durst 187811 Laser Full (ILCA 7) Mt. Pleasant, SC Hobcaw
17. Andrew Addie 149999 Laser Full (ILCA 7) Stow, OH Pymatuning Yacht Club
18. Walter Everett 84885 Laser Full (ILCA 7) Florence, SC Columbia Sailing Club
 


Laser Radial (ILCA 6)
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. Kate Zurinskas 200603 Laser Radial (ILCA 6) *, * CYCNC/LLSC
2. Ashton Loring 178558 Laser Radial (ILCA 6) *, * JIYC
3. Molly Aiken Loring 44 Laser Radial (ILCA 6) *, * JIYC
4. Garner Mobley 151627 Laser Radial (ILCA 6) *, * Savannah Yacht Club
5. Tavia Smith 218611 Laser Radial (ILCA 6) *, * CYC1853
6. Parker Thran 178530 Laser Radial (ILCA 6) *, * Parker Thran
7. James Fabian 187307 Laser Radial (ILCA 6) *, * BYSC
8. Diego Pryor 181296 Laser Radial (ILCA 6) *, * Augusta Sailing Club
9. Gaines Johnson 189776 Laser Radial (ILCA 6) *, * ASC
10. TJ O'Brien 007 Laser Radial (ILCA 6) Mint Hill, NC Lake Norman Yacht Club
11. Zeal Saballa 205512 Laser Radial (ILCA 6) *, * Augusta Sailing Club
12. Ben Usher 181339 Laser Radial (ILCA 6) *, * CYC1853
13. Britton Fyffe 204108 Laser Radial (ILCA 6) *, * Privateer Yacht Club
14. Murphy Olson 429 Laser Radial (ILCA 6) *, * Lake Norman YC
15. Michael Sickinger 179193 Laser Radial (ILCA 6) Aiken, SC Augusta Sailing Club
16. Grace Christman 184400 Laser Radial (ILCA 6) *, * ASC
17. Will Rucker 166003 Laser Radial (ILCA 6) *, * SCYC/CYC
18. Noah Clarke 187964 Laser Radial (ILCA 6) Hilton Head Island, SC SCYC
19. Andrew Ettlemyer 187866 Laser Radial (ILCA 6) *, * Columbia Sailing Club
20. William Tebrake 218454 Laser Radial (ILCA 6) *, * SCYC
21. Tucker Mansfield 203926 Laser Radial (ILCA 6) *, * Atlanta Yacht Club
22. Alex Bagnoni 197111 Laser Radial (ILCA 6) *, * Augusta Sailing Club
23. Kaitlyn Bagnoni 217496 Laser Radial (ILCA 6) Evans, GA Augusta Sailing Club
 


MC Scow
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. Jeremy Coghlan 1448 MC Scow Augusta, GA cogbigjer@yahoo.com
2. Jay Hopkins 892 MC Scow Evans, GA ASC
3. Chris Norman 1836 MC Scow Aiken, SC Shore Acres Yacht Club
4. Robert Damen 1962 MC Scow Evans, GA ASC
 


Melges 14
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. Scott Terrell 567 Melges 14 Watkinsville, GA Lake Lanier Sailing Club
2. Jennifer Canestra 531 Melges 14 Greenbrae, CA CYC of San Francisco
3. Daniel Thielman 7676 Melges 14 Tiburon, CA Corinthian Yacht Club
4. Auric Horneman 547 Melges 14 Miami, FL CYC
 


Open Skiff (BIC)
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. Noah Dailey 11063 Open Skiff (BIC) *, * James Island Yacht Club
2. Oliver Putnam 9249 Open Skiff (BIC) *, * Augusta Sailing Club
3. Elliana Willens 8975 Open Skiff (BIC) *, * ASC
4. Indiana Olson 10873 Open Skiff (BIC) *, * LNYC
5. Sophia Heaton 10111 Open Skiff (BIC) *, * Hampton Cove Herons
6. Marco Pryor 8776 Open Skiff (BIC) *, * Augusta Sailing Club
7. Bradley Fabian 10065 Open Skiff (BIC) *, * BYSC
8. Robby Saballa 9203 Open Skiff (BIC) *, * Augusta Sailing Club
9. Chase Fa'amausili 9205 Open Skiff (BIC) *, * Augusta Sailing Club
10. Jackson McMullen 5174 Open Skiff (BIC) *, * ASC
11. Brody Poteet 7324 Open Skiff (BIC) *, * Augusta
12. Ian Sternkopf 9078 Open Skiff (BIC) *, * Augusta Sailing Club
13. Cannon Poteet 7591 Open Skiff (BIC) *, * Augusta
14. Brendan Pennington 7604 Open Skiff (BIC) *, * Augusta Sailing Club
15. Noelle Tardy 11960 Open Skiff (BIC) *, * Hampton Cove Herons
16. Katelyn Dietert 10122 Open Skiff (BIC) *, * Augusta Sailing Club
17. Grant Dietert 10231 Open Skiff (BIC) *, * Augusta Sailing Club
18. Graeme Slater 11909 Open Skiff (BIC) *, * Augusta Sailing Club
19. Catherine Jowers 9647 Open Skiff (BIC) *, * Columbia Sailing Club
20. Isabella Lackey 10220 Open Skiff (BIC) *, * Hampton Cove Herons
21. Sophia Church 10086 Open Skiff (BIC) *, * Hampton Cove Herons
22. Logan Mosley 9636 Open Skiff (BIC) *, * CSC
23. Hailey Bagnoni 9167 Open Skiff (BIC) *, * Augusta Sailing Club
24. Brighton Turner 7505 Open Skiff (BIC) *, * BYSC
 


Opti Green
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. Shivaan Patel 13778 Opti Green *, * columbia sailing club
2. Callaway Terrell UYC1 Opti Green *, * Lake Lanier Sailing Club
3. Cort Smith 13826 Opti Green *, * Columbia Sailing Club
4. Sergei Lopatin 22444 Opti Green *, * Lakewood/RCYC
5. Anastasiia Lopatina 17761 Opti Green *, * Lakewood/RCYC
6. Blaine deTuro 3 Opti Green *, * LNYC/BLYC
7. Anna Kennedy 2950 Opti Green *, * LLSC
8. Marcus Stauner 1 Opti Green *, * Lake Norman Yacht Club
9. Luke Tully 0 Opti Green *, * Columbia Sailing Club
10. Anorah Stauner 20791 Opti Green *, * Lake Norman Yacht Club
11. Andrew Spiller 111 Opti Green *, * LLSC
12. Frank Peluso 11 Opti Green *, * Savannah yacht club
13. Zerick Pierstorff 13908 Opti Green *, * Columbia Sailing Club
 


Opti RWB
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. Robin Diederich 20781 Opti RWB *, * CYC-NC
2. Warren Terrell 10167 Opti RWB *, * Lake Lanier Sailing Club
3. James Folk 20494 Opti RWB *, * Atlanta Yacht Club
4. Hank Bashford 14095 Opti RWB *, * James Island Yacht Club
5. Henry Hill 16174 Opti RWB *, * LLSC
 


PHRF Non-Spinnaker
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. Curtis Ruck 398 PHRF Non-Spinnaker Evans, GA asc
2. Tim Sparks 282 PHRF Non-Spinnaker EVANS, Georgia Augusta Sailing Club
3. Phill Peavler 10542 PHRF Non-Spinnaker Evans, GA Augusta Sailing Club
4. Rocky Kight 777 PHRF Non-Spinnaker North Augusta, SC Asc
5. Greg Hatcher 355 PHRF Non-Spinnaker North Augusta, SC ASC
6. Kevin Kilchenstein 2211 PHRF Non-Spinnaker Augusta, GA Asc
 


PHRF Spinnaker
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. Jim Claffey 32988 PHRF Spinnaker Augusta, GA Augusta Sailing Club
2. Edwin Joy 4449 PHRF Spinnaker Evans, GA Augusta SailingClub
3. Brett Gorrell 545 PHRF Spinnaker Augusta, GA Augusta Sailing Club
 


Sunfish
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. Tom Payne 35083 Sunfish Mooresville, NC Lake Norman Yacht Club
2. Stephen Szymanski 81501 Sunfish Columbia, SC CSC, Columbia Sailing Club
3. David Parshall 80588 Sunfish Gilbert, SC Columbia Sailing Club
4. Mike Kerman 27316 Sunfish Atlanta, GA Halifax Sailing Association
5. Mark Evans 81173 Sunfish Winston-Salem, NC Lake Norman Yacht Club
6. David Krausz 81526 Sunfish Columbia, SC Columbia Sailing Club
7. Lizzie Oetgen 1 Sunfish Savannah, GA Savannah yacht club
8. Alex Dean 4820 Sunfish Raleigh, NC Harkers Island Sailing Club
9. John Butine 3884 Sunfish Charlotte, NC Lake Norman YC
10. Elaine Parshall 2311 Sunfish Hartsville, SC Columbia sailing club
11. John Helman 80620 Sunfish Augusta, GA ASC
12. Gail Turluck 24186 Sunfish Richland, MI Gull Lake Sailing Club
13. Sonya Dean 4821 Sunfish Raleigh, NC Harkers Island Sailing Club
14. Preston Miller 81639 Sunfish *, * lake norman yacht club
15. Michael Szabo 80802 Sunfish Columbia, SC CSC
16. David Hanselman 4839 Sunfish Harkers Island, NC Harkers Island Sailing Club
 


Sunfish Junior
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. Madison Franks 13 Sunfish Junior *, * Augusta Sailing Club
2. Annslee Peoples 10 Sunfish Junior *, * ASC
3. Rhett Lamb 99 Sunfish Junior *, * Savannah yacht Club
4. Ethan Pennington 6 Sunfish Junior *, * Augusta Sailing Club
5. Ethan Christman 12 Sunfish Junior *, * ASC
6. Lucas Keller 8 Sunfish Junior *, * Savannah Yacht Club
7. Julia Ball 80 Sunfish Junior *, * Savannah Yacht Club
8. Payton Brown PJB Sunfish Junior *, * Savannah Yacht Club
9. Andrew Grady A3 Sunfish Junior *, * savannah yacht club
10. Coralyn O'Maielson 9 Sunfish Junior *, * Aspiring ASC Member
11. Emma McIntosh 641 Sunfish Junior *, * Savannah Yacht Club
 


Vanguard 15
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. Stanley Hassinger 436 Vanguard 15 Chapin, SC Columbia Sailing Club
2. Michael Chenard 1528 Vanguard 15 Mooresville, NC Lake Norman Yacht Club
3. Paul King 1659 Vanguard 15 Fort Mill, SC Lake Norman Yacht Club
4. Scott Olson 984 Vanguard 15 Terrell, NC LNYC
5. Isaac Kuykendall 19 Vanguard 15 Wilmington, NC LNYC
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2021 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network