Registrants For
Augusta Sailing Club's
67th Annual Halloween Regatta
Appling, GA

October 08-10, 2021
165 people have registered for this event

Club 420 trap/spin
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. Stephanie Griffin 8533 Club 420 trap/spin *, * Lake Lanier Sailing Club
2. Eric Suter 12 Club 420 trap/spin ATHENS, GA N/A
3. Emilia Szylman 8542 Club 420 trap/spin *, * LLSC
 


E Scow
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. Robert Allan LN-5 E Scow *, * NCESA
2. Ed Durant GA-8 E Scow Augusta, GA ASC
3. Daniel Fodera GA-19 E Scow Modoc, SC Augusta Sailing Club
4. Bob Hagler GA21 E Scow Modoc, SC ASC
5. James Holder 87 E Scow Evans, GA ASC
6. Walter Prause sc-6 E Scow North Charleston, sc Carolina
7. Palmer Russell GA-14 E Scow Evans, GA ASC
8. Cliff Russell SC55 E Scow Evans, GA ASC
 


Laser 4.7 (ILCA 4)
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. Brently Barnhill 173222 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * SCYC
2. Will Bryant 177343 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * LLSC/SCYC
3. Leif Carlson 165976 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * Atlanta Yacht Club
4. Arabella Duer 159815 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * South Carolina Yacht Club
5. Jackson Fisher 115106 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * James Island Yacht Club
6. Felix Hagar 156808 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * JIYC
7. Luke Horton 66444 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * Columbia Sailing Club
8. Elliott Lipp 218610 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * Carolina Yacht Club - SC
9. Aleksei Lopatin 1 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * Lakewood/RCYC
10. Trinity Maddison 148818 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * Columbia Sailing Club
11. Louise Martin 218595 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * Carolina yacht club Sc
12. William McCarty 111 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * James Island Club
13. Liam Modzelewski 218598 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * CYC Charleston
14. Oscar Oberle 192924 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * JIYC
15. Aiden Postell 192085 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * SCYC
16. Bode Snider 189721 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * SCYC
17. Emily Sternkopf 187771 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * Augusta Sailing Club
18. Cecelia Stewart 126699 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * Columbia Sailing Club
19. Scott Thomas 159071 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * Columbia Sailing Club
20. Dane Turner TBD-4 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * BYSC
21. Saylor-Rae Waldorf 10 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * BYSC
22. Owen Zurinskas 77 Laser 4.7 (ILCA 4) *, * CYCNC/LLSC
 


Laser Full (ILCA 7)
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. Andrew Addie 149999 Laser Full (ILCA 7) Stow, OH Pymatuning Yacht Club
2. Mason Baird 200014 Laser Full (ILCA 7) *, * James Island Yacht Club
3. Rob Bowden 170345 Laser Full (ILCA 7) Charleston, SC JIYC
4. Michael Carlson 191920 Laser Full (ILCA 7) Atlanta, GA Atlanta Yacht Club
5. Daniel Diederich 415 Laser Full (ILCA 7) *, * CYC-NC
6. Pete Durst 187811 Laser Full (ILCA 7) Mt. Pleasant, SC Hobcaw
7. Walter Everett 84885 Laser Full (ILCA 7) Florence, SC Columbia Sailing Club
8. Caleb Fisher 1073 Laser Full (ILCA 7) Charleston, SC James Island Yacht Club
9. William Gilden 201212 Laser Full (ILCA 7) Chester, SC NA
10. Marten Kendrick 181864 Laser Full (ILCA 7) Atlanta, GA LLSC
11. David Loring 178558 Laser Full (ILCA 7) Charleston, SC Jiyc
12. Clay Mobley 159815SYC Laser Full (ILCA 7) Savannah, GA Savannah Yacht Club
13. Marcus Moehlman 184634 Laser Full (ILCA 7) Evans, GA Augusta sailing club
14. Eli Putnam 218590 Laser Full (ILCA 7) Appling, GA Augusta Sailing Club
15. Jason Rucker 208107 Laser Full (ILCA 7) Moncks Corner, SC CofC Sailing Association
16. Shane Sablotsky 165142 Laser Full (ILCA 7) CHARLESTON, SC Staniel Cay Yacht Club
17. Zachary Scallan 160220 Laser Full (ILCA 7) *, * LNYC
18. Sean Sternkopf 173970 Laser Full (ILCA 7) Augusta, GA Augusta Sailing Club
 


Laser Radial (ILCA 6)
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. Alex Bagnoni 197111 Laser Radial (ILCA 6) *, * Augusta Sailing Club
2. Kaitlyn Bagnoni 217496 Laser Radial (ILCA 6) Evans, GA Augusta Sailing Club
3. Grace Christman 184400 Laser Radial (ILCA 6) *, * ASC
4. Noah Clarke 187964 Laser Radial (ILCA 6) Hilton Head Island, SC SCYC
5. Andrew Ettlemyer 187866 Laser Radial (ILCA 6) *, * Columbia Sailing Club
6. James Fabian 187307 Laser Radial (ILCA 6) *, * BYSC
7. Britton Fyffe 204108 Laser Radial (ILCA 6) *, * Privateer Yacht Club
8. Gaines Johnson 189776 Laser Radial (ILCA 6) *, * ASC
9. Ashton Loring 178558 Laser Radial (ILCA 6) *, * JIYC
10. Molly Aiken Loring 44 Laser Radial (ILCA 6) *, * JIYC
11. Tucker Mansfield 203926 Laser Radial (ILCA 6) *, * Atlanta Yacht Club
12. Garner Mobley 151627 Laser Radial (ILCA 6) *, * Savannah Yacht Club
13. TJ O'Brien 007 Laser Radial (ILCA 6) Mint Hill, NC Lake Norman Yacht Club
14. Murphy Olson 429 Laser Radial (ILCA 6) *, * Lake Norman YC
15. Diego Pryor 181296 Laser Radial (ILCA 6) *, * Augusta Sailing Club
16. Will Rucker 166003 Laser Radial (ILCA 6) *, * SCYC/CYC
17. Zeal Saballa 205512 Laser Radial (ILCA 6) *, * Augusta Sailing Club
18. Michael Sickinger 179193 Laser Radial (ILCA 6) Aiken, SC Augusta Sailing Club
19. Tavia Smith 218611 Laser Radial (ILCA 6) *, * CYC1853
20. William Tebrake 218454 Laser Radial (ILCA 6) *, * SCYC
21. Parker Thran 178530 Laser Radial (ILCA 6) *, * Parker Thran
22. Ben Usher 181339 Laser Radial (ILCA 6) *, * CYC1853
23. Kate Zurinskas 200603 Laser Radial (ILCA 6) *, * CYCNC/LLSC
 


MC Scow
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. Jeremy Coghlan 1448 MC Scow Augusta, GA cogbigjer@yahoo.com
2. Robert Damen 1962 MC Scow Evans, GA ASC
3. Jay Hopkins 892 MC Scow Evans, GA ASC
4. Chris Norman 1836 MC Scow Aiken, SC Shore Acres Yacht Club
 


Melges 14
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. Jennifer Canestra 531 Melges 14 Greenbrae, CA CYC of San Francisco
2. Auric Horneman 547 Melges 14 Miami, FL CYC
3. Scott Terrell 567 Melges 14 Watkinsville, GA Lake Lanier Sailing Club
4. Daniel Thielman 7676 Melges 14 Tiburon, CA Corinthian Yacht Club
 


Open Skiff (BIC)
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. Hailey Bagnoni 9167 Open Skiff (BIC) *, * Augusta Sailing Club
2. Sophia Church 10086 Open Skiff (BIC) *, * Hampton Cove Herons
3. Noah Dailey 11063 Open Skiff (BIC) *, * James Island Yacht Club
4. Katelyn Dietert 10122 Open Skiff (BIC) *, * Augusta Sailing Club
5. Grant Dietert 10231 Open Skiff (BIC) *, * Augusta Sailing Club
6. Chase Fa'amausili 9205 Open Skiff (BIC) *, * Augusta Sailing Club
7. Bradley Fabian 10065 Open Skiff (BIC) *, * BYSC
8. Sophia Heaton 10111 Open Skiff (BIC) *, * Hampton Cove Herons
9. Catherine Jowers 9647 Open Skiff (BIC) *, * Columbia Sailing Club
10. Isabella Lackey 10220 Open Skiff (BIC) *, * Hampton Cove Herons
11. Jackson McMullen 5174 Open Skiff (BIC) *, * ASC
12. Logan Mosley 9636 Open Skiff (BIC) *, * CSC
13. Indiana Olson 10873 Open Skiff (BIC) *, * LNYC
14. Brendan Pennington 7604 Open Skiff (BIC) *, * Augusta Sailing Club
15. Brody Poteet 7324 Open Skiff (BIC) *, * Augusta
16. Cannon Poteet 7591 Open Skiff (BIC) *, * Augusta
17. Marco Pryor 8776 Open Skiff (BIC) *, * Augusta Sailing Club
18. Oliver Putnam 9249 Open Skiff (BIC) *, * Augusta Sailing Club
19. Robby Saballa 9203 Open Skiff (BIC) *, * Augusta Sailing Club
20. Graeme Slater 11909 Open Skiff (BIC) *, * Augusta Sailing Club
21. Ian Sternkopf 9078 Open Skiff (BIC) *, * Augusta Sailing Club
22. Noelle Tardy 11960 Open Skiff (BIC) *, * Hampton Cove Herons
23. Brighton Turner 7505 Open Skiff (BIC) *, * BYSC
24. Elliana Willens 8975 Open Skiff (BIC) *, * ASC
 


Opti Green
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. Blaine deTuro 3 Opti Green *, * LNYC/BLYC
2. Anna Kennedy 2950 Opti Green *, * LLSC
3. Sergei Lopatin 22444 Opti Green *, * Lakewood/RCYC
4. Anastasiia Lopatina 17761 Opti Green *, * Lakewood/RCYC
5. Shivaan Patel 13778 Opti Green *, * columbia sailing club
6. Frank Peluso 11 Opti Green *, * Savannah yacht club
7. Zerick Pierstorff 13908 Opti Green *, * Columbia Sailing Club
8. Cort Smith 13826 Opti Green *, * Columbia Sailing Club
9. Andrew Spiller 111 Opti Green *, * LLSC
10. Marcus Stauner 1 Opti Green *, * Lake Norman Yacht Club
11. Anorah Stauner 20791 Opti Green *, * Lake Norman Yacht Club
12. Callaway Terrell UYC1 Opti Green *, * Lake Lanier Sailing Club
13. Luke Tully 0 Opti Green *, * Columbia Sailing Club
 


Opti RWB
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. Hank Bashford 14095 Opti RWB *, * James Island Yacht Club
2. Robin Diederich 20781 Opti RWB *, * CYC-NC
3. James Folk 20494 Opti RWB *, * Atlanta Yacht Club
4. Henry Hill 16174 Opti RWB *, * LLSC
5. Warren Terrell 10167 Opti RWB *, * Lake Lanier Sailing Club
 


PHRF Non-Spinnaker
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. Greg Hatcher 355 PHRF Non-Spinnaker North Augusta, SC ASC
2. Rocky Kight 777 PHRF Non-Spinnaker North Augusta, SC Asc
3. Kevin Kilchenstein 2211 PHRF Non-Spinnaker Augusta, GA Asc
4. Phill Peavler 10542 PHRF Non-Spinnaker Evans, GA Augusta Sailing Club
5. Curtis Ruck 398 PHRF Non-Spinnaker Evans, GA asc
6. Tim Sparks 282 PHRF Non-Spinnaker EVANS, Georgia Augusta Sailing Club
 


PHRF Spinnaker
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. Jim Claffey 32988 PHRF Spinnaker Augusta, GA Augusta Sailing Club
2. Brett Gorrell 545 PHRF Spinnaker Augusta, GA Augusta Sailing Club
3. Edwin Joy 4449 PHRF Spinnaker Evans, GA Augusta SailingClub
 


Sunfish
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. John Butine 3884 Sunfish Charlotte, NC Lake Norman YC
2. Alex Dean 4820 Sunfish Raleigh, NC Harkers Island Sailing Club
3. Sonya Dean 4821 Sunfish Raleigh, NC Harkers Island Sailing Club
4. Mark Evans 81173 Sunfish Winston-Salem, NC Lake Norman Yacht Club
5. David Hanselman 4839 Sunfish Harkers Island, NC Harkers Island Sailing Club
6. John Helman 80620 Sunfish Augusta, GA ASC
7. Mike Kerman 27316 Sunfish Atlanta, GA Halifax Sailing Association
8. David Krausz 81526 Sunfish Columbia, SC Columbia Sailing Club
9. Preston Miller 81639 Sunfish *, * lake norman yacht club
10. Lizzie Oetgen 1 Sunfish Savannah, GA Savannah yacht club
11. David Parshall 80588 Sunfish Gilbert, SC Columbia Sailing Club
12. Elaine Parshall 2311 Sunfish Hartsville, SC Columbia sailing club
13. Tom Payne 35083 Sunfish Mooresville, NC Lake Norman Yacht Club
14. Michael Szabo 80802 Sunfish Columbia, SC CSC
15. Stephen Szymanski 81501 Sunfish Columbia, SC CSC, Columbia Sailing Club
16. Gail Turluck 24186 Sunfish Richland, MI Gull Lake Sailing Club
 


Sunfish Junior
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. Julia Ball 80 Sunfish Junior *, * Savannah Yacht Club
2. Payton Brown PJB Sunfish Junior *, * Savannah Yacht Club
3. Ethan Christman 12 Sunfish Junior *, * ASC
4. Madison Franks 13 Sunfish Junior *, * Augusta Sailing Club
5. Andrew Grady A3 Sunfish Junior *, * savannah yacht club
6. Lucas Keller 8 Sunfish Junior *, * Savannah Yacht Club
7. Rhett Lamb 99 Sunfish Junior *, * Savannah yacht Club
8. Emma McIntosh 641 Sunfish Junior *, * Savannah Yacht Club
9. Coralyn O'Maielson 9 Sunfish Junior *, * Aspiring ASC Member
10. Ethan Pennington 6 Sunfish Junior *, * Augusta Sailing Club
11. Annslee Peoples 10 Sunfish Junior *, * ASC
 


Vanguard 15
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. Michael Chenard 1528 Vanguard 15 Mooresville, NC Lake Norman Yacht Club
2. Stanley Hassinger 436 Vanguard 15 Chapin, SC Columbia Sailing Club
3. Paul King 1659 Vanguard 15 Fort Mill, SC Lake Norman Yacht Club
4. Isaac Kuykendall 19 Vanguard 15 Wilmington, NC LNYC
5. Scott Olson 984 Vanguard 15 Terrell, NC LNYC
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2021 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network