Registrants For
Annual One Design Regatta & BBYRA OD #2
Coconut Grove Sailing Club

October 02-03, 2021
35 people have registered for this event

Flying Scot
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Philippe Dusser
*

Dida 3 / 49 Flying Scot
*, * CGSC
2. Tyler Andrews


Fela 6208 Flying Scot
Deer Park, MD Deep Creek
3. Chip Merlin


5696 Flying Scot
Ruskin, FL Davis Island Yacht Club
4. Andy/Evan/ Jim


Mad dog 5675 / 5675 Flying Scot
Miami, FL CGSC
5. Rynne Family


Dashing White Sergeant 4926 Flying Scot
Miami, FL CGSC
6. Victor Sopena


Sally R 8 / 8 Flying Scot
Miami, FL Coconut Grove Sailing Club
7. David Ames
David Ames

Braveheart 5350 Flying Scot
Sarasota, FL SSS
8. Amy DeGirolamo
Eileen Kross

Air America 5220 Flying Scot
Coral Gables, FL CGSC
9. Juan Alvarez Gomez
Rogelio Villanueva, Eduardo Ojesto

Two docs 5 / 5 Flying Scot
Coral Gables, FL CGSC
10. Bruno Felix


Phoenix 4832 Flying Scot
Miami, FL CGSC
11. Matt Sanford
Rick Rosen

6163 Flying Scot
Miami Beach, FL Bbyc
12. Keith Davids


Cool Change 5982 Flying Scot
Miami, FL CGSC
13. Oliver Buckwell


Culpable 5246 Flying Scot
Miami Beach, FL CGSC
14. Jim Signor


Oh Henry! 6152 Flying Scot
Key Largo, FL UKSC
15. Luis Martinez-Moure


Lucky Dog 1 / 1 Flying Scot
Miami, FL CGSC
16. Joerg Reinhold
Richard Etkin, Danielle Barcilon

Scarface 6 / 3423 Flying Scot
Coral Gables, FL CGSC
17. Keven Briggs
Arial

Orion 5469 Flying Scot
Mount Dora, FL Lake Eustis Sailing Club
18. Juan Gaitan


Jigsaw 5957 Flying Scot
Okeechobee, FL LESC
19. Peter Houseworth
Shawn Beightol Joaquin Dulitsky

Carolina 2 / 2 Flying Scot
Miami, FL CGSC
20. Doug Sherman
Alex Sellar

Bandit 6161 Flying Scot
Delray Beach, FL Coconut Grove Sailing Club
21. ryan alexander


beija flor 6075 Flying Scot
Miami, FL cgsc
22. John McNally
Robert

REDEEM 6058 Flying Scot
Jupiter, FL Palm Beach SC
23. Obie Smith


i gone 6109 Flying Scot
Coral Gables, FL Coconut Grove Sailing Club
24. Charles Price
Denyer/Schrodt

Bionic 6220 Flying Scot
Miami, FL Coconut Grove Sailing Club
 


J24
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. oliver waite

eduardo Luaces
Raul Sanchez
Andele Andele 1758 J24
Miami, FL USSC
2. Freddie Sambolin

DORIAN GOLDBERG-Sambolin
JIBARO "He-bah-roh" 4591 J24
West Palm Beach, FL CRYC/USSC
 


Lasers
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Jennifer Rehage


9 Lasers
Miami, FL Coconut Grove Sailing Club
2. Roberto Laub


Cascais 188085 Lasers
Miami, FL USSC
3. Marcello Correa


Oxossi 208408 Lasers
Miami, FL KBYC
 


Sunfish
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Gregorio Imperatori


1 Sunfish
New York, NY CGSC
2. Enrique Guitart


19 Sunfish
Miami, FL Cgsc
3. Luis Reyes


30 Sunfish
Miami, FL Coconut Grove Sailing Club
4. Ahcene Iddir


4 4 / 600 Sunfish
Miami, FL CGSC
5. Hector Santini


1964 Sunfish
Miami, FL CGSC
6. Steven Schwartz


7 Sunfish
Miami, FL coconut grove sailing club
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2021 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network