Registrants For
40th Annual Sarasota Yacht Club Invitational
Sarasota Yacht Club

November 05-06, 2021
93 people have registered for this event

420
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Maximillian Chyshkevych
*

Unknown 420
*, * Sarasota Sailing Club
2. Curt Wheeler
*

TBA 420
*, * Sarasota Yacht Club
3. Brynn DeJongh


Skunk Ape TBD 420
Sarasota, FL Sarasota Yacht Club
4. Jake Hoddinott
*

LGB 9174 420
*, * Sarasota Yacht Club
5. Danika Hoddinott
*

LGB 9047 420
*, * Sarasota Yacht Club
6. Tanner Isaacs
*

420 420
*, * Sarasota Yacht Club Member
7. Cahan Raymond
*

00000 420
*, * SYC
 


Cruiser
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Adam Hange


Lucky J 3069 Cruiser
Bradenton, FL BGYC
2. Bob Armstrong


Silver Lining2 307 Cruiser
Bradenton, FL BYC
3. Mauro Harto


Mojo 8 Cruiser
Sarasota, FL MHYC USSailing
4. Dean Scarborough


Wine Knot 86 (not shown) Cruiser
Sarasota, FL Sarasota Yacht Club
5. Dave Powell


After Math II 199 Cruiser
Longboat Key, FL Sarasota YC
6. Barry McClure


April none Cruiser
Osprey, FL SYC
7. Robert Holsbeke


L.L. Windancer 6822 Cruiser
Sarasota, FL SYC
8. William Gately


Fruition 30707 Cruiser
Venice, FL Venice Yacht Club
9. Dave Ettinger


Dave Ettinger 84 Cruiser
Sarasota, FL WFPHRF
 


Flying Scot
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Bob Twinem


Eightball 5141 Flying Scot
Bradenton, FL Sarasota Sailing Squardron
2. Joe Nelson


Chasing After the Wind 4765 Flying Scot
Sarasota, FL SSS
3. Donald Perry


Leprechaun 5360 Flying Scot
Sarasota, FL SSS
4. Ronald Pletsch


Steamboat willie 3914 Flying Scot
Sarasota, FL SSS
5. Susan Davidson


P.O.S. 3176 Flying Scot
Palmetto, FL SSS/spyc
 


Laser
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Wyatt Wrigley
*

211828 Laser
*, * Sarasota Yacht Club
2. Nathaniel Meloro
*

177002 Laser
*, * Sarasota Yacht Club
3. Maxwell Freeman
*

Radial Laser 216966 Laser
*, * Sarasota Yacht Club
4. Morgan Smith
*

194546 Laser
*, * Sarasota Youth Sailing
5. Sebastian Spinelli-Sax
*

Chicken 143964 Laser
*, * Sarasota Youth Sailing
6. Alex Liebel
*

216972 Laser
*, * Sarasota Youth Sailing
 


Laser 4.7
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Ayla Edwards
*

My Boyfriend 208574 Laser 4.7
*, * Sarasota Sailing Squadron
2. Ethan Perrin
*

214508 Laser 4.7
*, * Sarasota Yacht Club
3. Sophia Woodbury
*

170739 Laser 4.7
*, * Sarasota Youth Sailing
4. Samantha Jones
*

Salmon 190474 Laser 4.7
*, * SYS
 


Melges 15
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Ray Markham


#156 156 Melges 15
Longboat Key, FL Sarasota Sailing Squadron
2. Lance Thomas


Bartender 107 Melges 15
Sarasota, FL Sarasota Sailing Squadron
3. Richard Elsishans


Big Bang 119 Melges 15
Sarasota, FL Sarasota Sailing Squadron
4. Ted Weihe


Passion 120 Melges 15
Sarasota, FL Sarasota Sailing Squadron
5. Herb Larrabee


Freedom 154 Melges 15
Sarasota, FL SSS
6. Robert Cole


White Lightning 11 Melges 15
Hammondsport, New York SSS
7. Travis Yates


Sidewinder 155 Melges 15
Sarasota, FL SSS/SYS/USF
 


Multi hull
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. George Entrikin


PATHFINDER 159 Multi hull
NO FORT MYERS, FL Gulf coast sailing club
2. John Novak


Triple Threat 12 Multi hull
Sarasota, FL Sarasota Sailing Squadron
3. Jon Dowd


Iguana 187 Multi hull
sarasota, Florida Sarasota Sailing Squadron
4. Bill Johnsen


Sunspot 7 Multi hull
SARASOTA, FL SSS
 


Non Spin
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. David Wilson


solitude 30 Non Spin
Bradenton, FL Bay shore gardens
2. Christopher Palmer


Green with Envy 43 Non Spin
Sarasota, FL SSS
3. Chad Weiss


Zephyr 104 Non Spin
Osprey, fl The Field Club
4. Rolf Hahn


Raegan-e 67818 Non Spin
Nokomis, FL VSS
 


Optimist Green
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Logan Curie


22155 Optimist Green
Sarasota, FL Sarasota Sailing Squadron
2. Alex Infanti
*

Perseverance 21959 Optimist Green
*, * Sarasota Yacht Club
3. Greyson Milligan
*

22996 Optimist Green
*, * Sarasota Yacht Club
4. Luke Hoddinott
*

Little Legend TBD Optimist Green
*, * Sarasota Yacht Club
5. Eddie Miersch
*

8 Optimist Green
*, * Sarasota Yacht Club
6. Stefan Sultana
*

23138 Optimist Green
*, * Sarasota Yacht Club
7. Jonas Schechter
*

22095 Optimist Green
*, * Sarasota Yacht Club
8. Piper Roberts
*

5 Optimist Green
*, * Sarasota Yacht Club
9. Grant Campbell
*

14698 Optimist Green
*, * Sarasota yacht club
10. Dylan Lopez
*

116 Optimist Green
*, * Sarasota Youth Sailing
11. Payton Ruback
*

3 Optimist Green
*, * Sarasota Youth Sailing
12. Dylan Ruback
*

22864 Optimist Green
*, * Sarasota Youth Sailing
13. Samuel Welty
*

Opti 12 Optimist Green
*, * Sarasota Youth Sailing
14. Alyson Fernandez
*

Optipus 7 Optimist Green
*, * SYC
 


Optimist RWB
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Andrew Getzels
*

19712 Optimist RWB
*, * Sarasota Yacht Club
2. Alexander Getzels
*

23116 Optimist RWB
*, * Sarasota Yacht Club
3. Matthew RAY
*

23063 Optimist RWB
*, * Sarasota Yacht Club
4. Oliver Woodbury
*

14698 Optimist RWB
*, * Sarasota Yacht Club
5. Jason Folvig
*

22969 Optimist RWB
*, * Sarasota Yacht Club
6. Josh Folvig
*

22996 Optimist RWB
*, * Sarasota Yacht Club
7. Ernie Plass
*

23161 Optimist RWB
*, * Sarasota yacht club
8. Khol Hoddinott
*

Crazy Man TBD Optimist RWB
*, * Sarasota Yacht Club
9. Mak's Hoddinott
*

Silent Assassin TBD Optimist RWB
*, * Sarasota Yacht Club
10. Rachel Ady
*

23330 Optimist RWB
*, * Sarasota Yacht Club
11. Oliver Osterman
*

21716 Optimist RWB
*, * Sarasota Yacht Club
12. Nils Wheeler
*

22977 Optimist RWB
*, * Sarasota Yacht Club
13. Wesley Wrigley
*

22979 Optimist RWB
*, * Sarasota Yacht Club
14. Griffin Roberts
*

Salty Puffin 22518 Optimist RWB
*, * Sarasota Yacht Club
15. Everett Perrin
*

22970 Optimist RWB
*, * Sarasota Yacht Club
16. Gwendolyn Woodbury
*

20163 Optimist RWB
*, * Sarasota Yacht Club
17. Cole Wall
*

21914 Optimist RWB
*, * Sarasota Youth Sailing
18. Ella Diaz
*

21330 Optimist RWB
*, * SYC
 


Pocket Cruiser
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Shahe Momjian


Elixir 290 Pocket Cruiser
Longboat Key, FL LBHYC
2. John Huber


Green Flash 16 Pocket Cruiser
Nokomis, FLORIDA SSS
 


Rumrunners Mono
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Jason Baxley


Misty 250 Rumrunners Mono
Myakka City, FL Bayshore Gardens
2. Bill Woodcock


The Goose 20 Rumrunners Mono
Longboat Key, FL Bird Key Yacht Club
3. Henry Picco


Bam Bam 1032 Rumrunners Mono
Merritt Island, FL Sarasota Sailing Squadron
4. CHRIS SIMPSON


RUBICON 33 Rumrunners Mono
Bradenton, FL Snead Island
5. Henry Mason


Sails Call None Rumrunners Mono
Sarasota, FL SYC
6. Tom Beames


Ellie 198 Rumrunners Mono
Atlantic Beach, FL USSailing
 


Rumrunners Multi
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. ben appel


Botanica 381 Rumrunners Multi
Sarasota, FL ben appel
2. Tung Nguyen


Triple Barrel 13 Rumrunners Multi
Bradenton, FL BGYC
3. Jim Zellmer


USA 21 Rumrunners Multi
Bradenton, FL Sarasota Sailing Squadron
4. robert Neff


triforce 161 Rumrunners Multi
osprey, FL sarasota sailing squardron
 


Spin
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. robert harkrider


shark rider 9354 Spin
Augusta, GA augusta sailing club
2. Karl Hobart


Easy Wind 9656 Spin
ALEXANDRIA, VA Sarasota Sailing Squadron
3. Rick Gress


Mother Ocean 164 Spin
Sarasota, FL SYC
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2021 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network