Multihull
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Payment
1. Michael Last
Peter Lucas
Sgyc 27065 Flexible Flyer Multihull / Corsair / F-31 -6
2. John Gallagher
MBYC 6202 Chim Chim Multihull / Gunboat / GB62 -83
3. St. Elmo Crawford
Cortez Racing Association 61537 Erasmus Multihull / Nautitech / Open 40 0
4. Mark Berdan
SGYC 23 Uneven Keel Multihull / Farrier / F82R 51
 


Non-Spinnaker
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Payment
1. Bill Vogt
San Diego Yacht Club J44 Rumsquall Non-Spinnaker / J/Boat / J44 54
2. Don Garber
SWYC 4 Zealot Non-Spinnaker / TPI / Alerion Express 38-2 107
3. Carol Keigher
sdyc 60491 Emma Tres Non-Spinnaker / Beneteau / Oceanis 96
 


ORR A
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Payment
1. Ernie Pennell
Sdyc 66960 More Madness ORR A / J boats / J145 1.0338
2. robert pacer
CRA 691482 Andiamo2 ORR A / J BOATS / J145 1.0338
3. Ivan Batanov
SDYC 7219 Zero Gravity ORR A / M-Boats / Soto 40 1.0602
4. Mark Surber
Ian Trotter
Southwestern YC 75553 Bribon ORR A / Cookson / TP52 1.2187
5. John Brynjolfsson
SDYC 61469 Saga ORR A / Latini Marine / TP52 1.2114
6. Roy Disney
SDYC 70007 Pyewacket 70 ORR A / King Marine / Volvo 70 1.5585
7. Rudolph Hasl
SDYC 93145 Palaemon ORR A / J Boats / J145 1.0338
8. Tom Holthus
SDYC 88856 BadPak ORR A / King Marine / Botin 56 1.295
9. Steve Torres
Doris Torres
SDYC 77000 Pendragon IV ORR A / Davidson 52 / TP52 1.1566
 


ORR B
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Payment
1. George Roland2
Andrew Constantine
SDYC 4892a Minotaur ORR B / Santa Cruz / Santa Cruz 37 0.9531
2. Ed Sanford II
SDYC 103z Creativex ORR B / J Boats / J-111 0.9332
3. Standish Fleming
CRA 7065 Nereid ORR B / J-Boats / J-125 1.0271
4. Jadon Neuendorf
CRA 28z Invisible Hand ORR B / C & C / 30 OD 0.974
5. Keith Ericson2
CRA 43513z B'Quest ORR B / Carroll Marine / Trip 40 0.892
6. Paul Grossman
SDYC, St. Francis YC 84550 White Cloud ORR B / Cookson / Cookson 12M / Farr 39 0.9557
7. Dan Merino1
SWYC 33819A Juno ORR B / Alsberg / Express 0.85
8. Chuck 2 Bowers 2
CRA 32217z Rhumb Runner ORR B / J Boats / J/29 0.801
9. Gene Pitkin1
CRA 198A Geronimo ORR B / JBoats / J/109 0.884
 


PHRF 1
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Payment
1. Thomas Barker
CRA 60010 Good Call PHRF 1 / Swan / 60 -42
2. Brynjo Brynjolfsson
SDYC 61469 Saga PHRF 1 / Latini Marine / TP52 -74
3. Alec Oberschmidt
SWYC 69152 Staghound PHRF 1 / Franklin / RP50 -48
4. bob Pace
CRA 691482z Andiamo2 PHRF 1 / J BOATS / J145 -15
5. Rudy Hasl
SDYC 93145z Palaemon PHRF 1 / J Boats / J145 -15
6. Kjeld Hestehave
SDYC 22208 Velos PHRF 1 / Custon / Sloop -24
 


PHRF 2
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Payment
1. Lawrence Andrews
SWYC 69933 TooLoco PHRF 2 / Shaw Boats / Riptide 35 30
2. Standish Flemingz
CRA 7065 Nereid PHRF 2 / J-Boats / J-125 -7
3. Johannes Neuendorf
Jadon Neuendorf
CRA 28 Invisible Hand PHRF 2 / C&C / 30 OD 36
4. Ed Sanford
SDYC 103 Creative PHRF 2 / J boat / J -111 33
5. George Roland
Andrew Constantine
SDYC 4892 Minotaur PHRF 2 / Santa Cruz / Santa Cruz 37 30
6. Timothy Chin
SGYC 8 ABACUS PHRF 2 / FT Boats / FT10M 45
7. neil senturia
sdyc 83 leverage PHRF 2 / flying tiger / ft-10 45
 


PHRF 3
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Payment
1. Warren Gross
SDYC 51504 Silhouette PHRF 3 / Beneteau / 40.7 54
2. John Lundgren
NYCSD 56894 Pacifico PHRF 3 / Beneteau / First 44.7 12
3. Charles Nichols
Wayne Terry
SDYC/CRA 28596 CC Rider PHRF 3 / JBoats / J120 42
4. Brad Alberts
SWYC 46307 El Sueno PHRF 3 / Beneteau / First47.7 18
5. Keith Ericson
CRA 43513 B'Quest PHRF 3 / Carroll Marine / Trip 40 51
6. Joe Markee
Paul Hogue
SDYC 34 Ohana PHRF 3 / Swede / Swede 55 (mod) 65
7. J Michael Honeysett
SDYC 46412 Sundance PHRF 3 / Grand Soleil / GS44 30
8. Alec Charters
CRA 7531 Tenacious PHRF 3 / Beneteau / First 44.7 41
9. Jay Sorensen
CRA 46705 Infinity PHRF 3 / Sydney / 41 18
10. Greg Price
SDYC 56440 AEOLOS PHRF 3 / Beneteau / F44.7 18
11. Gene Pitkin
Steve Carter
CRA 198 Geronimo PHRF 3 / Boats / J/109 60
 


PHRF 4
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Payment
1. Chris Winnard
SWYC/CRA/North Sentinel Island YC 3350 Positron PHRF 4 / Dehler / db2 111
2. Jeff Urdahl
Kris Urdahl
SDYC 57004 Odyssea PHRF 4 / Beneteau / Oceanis 45 96
3. Don Fulton
SDYC 97300 Blue Lunatic PHRF 4 / JBoats / J35 72
4. Christopher Bennett
CRA 42733 Maleficent PHRF 4 / Beneteau / First 42s7 72
5. Paul Hemond
SWYC 46854 Falcon PHRF 4 / Hobie / Hobie 33 81
6. Enrique Mereles
SDYC 97001 Al Na'ir PHRF 4 / Adhara / Adhara 30 87
7. George Scheel
SDYC 514 Sun Puffin PHRF 4 / J Boats / J/105 84
8. Dan Merino
SWYC 33819 Juno PHRF 4 / Alsberg / Express 37 72
9. Geoff Giblin
SDYC 7410 La Tueuse de Dragon PHRF 4 / Beneteau / Oceanis 45 96
10. Chuck Bowers
CRA 32217 Rhumb Runner PHRF 4 / J Boats / J/29 111
 


PHRF 5
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Payment
1. Todd Schak
CRA 57001 SKOL PHRF 5 / Beneteau / Oceanis 38.1 152
2. Larry VanderPloeg
CRA 61410 Happy Ours PHRF 5 / Ericson / 30+ 162
3. Jacques Naviaux
SWYC 56952 Belle PHRF 5 / Jeanneau / Sun Odyssey 349 148
4. Carolyn/Sandra Sherman
Carolyn/Sandra
SWYC 46447 Sea Maiden PHRF 5 / Ericson / Mk III 120
5. Toralf Strand
CRA 57006 Hen o' the C PHRF 5 / Jeanneau / 349 146
6. William Mason
SWYC/CRA 61181 KOMET PHRF 5 / Dehler / Optima 106 135
7. Joe Saad
CRA 32636 Fiasco III PHRF 5 / S 2 / 10.3 120
8. Mike Schrager
CRA 87268 Blind Squirrel PHRF 5 / Santana / 30/30 120
9. Ken Henehan
CRA 52170 An Dara Claddagh PHRF 5 / C&C / MKII33 132
10. Ryan Rogers
Mark Thaidigsman
NYCSD/SWYC 7005 Elusive PHRF 5 / Beneteau / First 33.7 123
11. Scott Bennett
CRA 30918 Lucky Charms PHRF 5 / Mirage / Kirby 30 138