Registrants For
2022 DIYC Commodore's Cup
Davis Island Yacht Club

January 22-23, 2022
35 people have registered for this event

Cruiser
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. David Knapp


Serenade None Cruiser
Tampa, FL DIYC
2. Mike Danielson


Wings 53275 Cruiser
Tampa, FL DIYC
3. Brad Ripkey


Equinox 212 Cruiser
St. Petersburg, FL DIYC
4. robert Abberger


Impulse 10863 Cruiser
Tampa, FL DIYC
5. Tim Ruman


Another Road H100 Cruiser
Plant City, FL DIYC
6. Ralph Stoddard
Dragos Zanchi

Esperanza 007 Cruiser
Tampa, FL Davis Island Yacht Club
7. Rusty Shenk
Collin Thompson

Komus 283 Cruiser
Tampa, FL DIYC
8. Antonio Sanpere


CAYENNITA III 632 Cruiser
St. Petersburg, FL St. Petersburg YC
 


L30
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Nick Amendola


USA 24 USA 24 L30
Naples, FL Sarasota Sailing Squadron
2. Klaus Wagner


GER 31 L30
Freilassing, BY UYC Mattsee
3. Michael Norris
Christina Norris/ Doug Petter

Morning Breeze USA 28 L30
Holland, MI Macatawa Bay Yacht Club
4. Johannes Helsen


L30 #14 USA 14 L30
St. Petersburg, FL SPYC
 


Racer/Cruiser
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Jonathan Bush


Scorpion 52686 Racer/Cruiser
Tampa, FL Davis Island Yacht Club
2. NEAL OBENDORF


SEADUCTION 5314 Racer/Cruiser
NOKOMIS, FL VYC
3. Lee Burstiner


Revenge 005 Racer/Cruiser
Tampa, FL DIYC and TSS
4. Rene BenAvraham


Therapy 23556 Racer/Cruiser
Tampa, Fl Diyc
5. Dave German


Sacred Cow 60740 Racer/Cruiser
Tampa, FL DIYC
6. Gail Heausler
Penny & Ed Ruark

Liquid Time 8484 Racer/Cruiser
Tampa, FL Davis Island Yacht Club
7. Mark Requa
Richard Gress

Mother Ocean 164 Racer/Cruiser
Redington Shores, FL Davis Island Yacht Club
8. William Gately


Fruition 30707 Racer/Cruiser
Venice, FL Venice Yacht Club
 


Spin A
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Gordon Latrobe


ALPHADOG 83170 Spin A
Trinity, FL DIYC
2. Grant Dumas
Grant Dumas

Warrior 42341 Spin A
Gulfport, Florida St Petersburg YC
3. Michael Royer


Bad Monkey 130 Spin A
Ruskin, FL St Pete Sailing Center
4. J A Booker


Shambhala USA 169 Spin A
St. Petersburg, FL Diyc
5. Chip Merlin


Chip's All In 46453 Spin A
Tampa, FL DIYC
6. Lon Ethington
meg gimmi

gimmi shelter 15 Spin A
St. Petersburg, FL St Petersburg yacht club
7. JOSSETTE AND ANDREW MALTI CHENEY
JAMES WRIGHT AND MIKE SIEDLECKI

TACKTICK 11 Spin A
St. Petersburg, FL SPSA/SPYC
 


Spin B
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. JOHN POULSON


long shot 777 Spin B
St. Petersburg, FL DIYC
2. James Myers
Brent Bacon

Yard Goat 40688 Spin B
Tampa, FL DIYC
3. Stephen Mitcham


Breezin Bayou 92 Spin B
St. Petersburg, FL DIYC
4. Joel Berry


Rambunctious 83141 Spin B
Wesley Chapel, FL DIYC
5. George Cussins


Fire & Ice 83198 Spin B
Apollo Beach, FL DIYC
6. Steven Lewis


Raptor 155 Spin B
Tampa, FL Davis Island YC
7. Tarry Grimsdale
Dale Nelson

Rocket 48 Spin B
Tampa, FL DIYC
 


Spin C
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Kevin Holmberg
Jennifer Holmberg

Fawkes 715 Spin C
Tampa, FL DIYC
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2022 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network