Registrants For
2022 Spring Series
Lake Murray Yacht Racing Association

March 05-May 21, 2022
34 people have registered for this event

Non-Spinnaker A
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. roger dowdy


32383 Non-Spinnaker A
[A]
Columbia, SC LMSC
2. Jeff Buchanan


Mischief 256 Non-Spinnaker A
[A]
Lexington, SC WPYC
3. Brad Owens


At Ease 26162 Non-Spinnaker A
[A]
Irmo, SC WPYC
4. Chuck Henderson


Scottish Rogue 411 Non-Spinnaker A
[A]
West Columbia, SC Columbia Sailing Club
5. Linton Lewis


Cloud Nine 439 Non-Spinnaker A
[A]
Aiken, SC CSC
6. Chris Robnett


Steadfast 380 Non-Spinnaker A
[A]
Columbia, SC Columbia Sailing Club
7. Cary Palmer


Island Time 4575 Non-Spinnaker A
[A]
Irmo, SC CSC
8. Franklin McKinnon


Calypso 84 Non-Spinnaker A
[A]
Chapin, SC LMSC
9. John Gandolfo


Schlante 513 Non-Spinnaker A
Columbia, SC CSC
 


Non-Spinnaker B
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Shawn Waggoner


Goin Coastal 518 Non-Spinnaker B
[B]
Spartanburg, SC Columbia Sailing Club
2. David Parshall


Problem 1188 Non-Spinnaker B
[B]
Gilbert, SC CSC
3. Rolf De Swardt


Juanderdog 220 Non-Spinnaker B
[B]
Blythewood, SC CSC
4. George Lackey


Halcyon 416 Non-Spinnaker B
[B]
WEST COLUMBIA, SC WPYC CSC
5. Bradley Anderson


Knot Last 1583 Non-Spinnaker B
[B]
Columbia, SC Columbia Sailing Club
6. Gaither Speaks


Old # 9 9 Non-Spinnaker B
[B]
Lexington, SC Columbia Sailing Club
7. Fran Trapp


Babe 513 Non-Spinnaker B
[B]
Winnsboro, SC CSC/WPYC
8. Will Haltiwanger


Cygnet 5081 Non-Spinnaker B
[B]
Columbia, SC Columbia Sailing Club
9. Curt Rone


Crackerjack 795 Non-Spinnaker B
[B]
West Columbia, SC Columbia Sailing Club
10. Ron Loring


Bad Sneakers 2 1721 Non-Spinnaker B
[B]
Lexington, SC Columbia Sailing Club
11. Richard Dommel


White Knuckles 1085 Non-Spinnaker B
[B]
Lugoff, SC Columbia Sailing Club
 


Spinnaker A
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Jared Cronin


Bandit 487 Spinnaker A
[A]
Columbia, SC Columbia Sailing Club
2. Eleni Adkins


Hush 335 Spinnaker A
[A]
Irmo, SC LMSC
3. David Krausz


Salsa 94 Spinnaker A
[A]
Columbia, SC Columbia Sailing Club
4. John Harr


Propenultimate 402 Spinnaker A
[A]
Chapin, SC LMSC
5. Mark Thompson


Walla-B USA 43 Spinnaker A
[A]
Columbia, SC Columbia Sailing Club
6. Crawford Milling


Flying Fish 19 Spinnaker A
[A]
Columbia, SC Columbia Sailing Club
7. Frank McKinnon


Topless 585 Spinnaker A
[A]
Chapin, SC LMSC
8. michial smith


zoom zoom 136 Spinnaker A
[A]
Irmo, SC csc
9. Bruce Seiffert


Solera 88 Spinnaker A
[A]
Columbia, SC CSC
10. Mark Siebert


Contango 79 Spinnaker A
[A]
Chapin, SC LMSC
 


Spinnaker B
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Gamecock Sailing


Winsome 3687 Spinnaker B
[B]
columbia, SC CSC
2. Matthew OConnor


Shoo Fly 201 Spinnaker B
[B]
West Columbia, SC CSC
3. George Murray


Warpspeed 4030 Spinnaker B
[B]
Gilbert, SC Columbia Sailing Club
4. Roger Dougal


Tutakrnaut 5274 Spinnaker B
[B]
Columbia, SC CSC
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2022 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network