Registrants For
Annapolis to Miles River Race
Miles River Yacht Club

May 28, 2022
53 people have registered for this event

Cal 25
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Payment
1. Leo Surla PRSA 1203 Harlequin Cal 25 / Jensen Marine / Cal 25 231
2. Lisa Finney Cambridge Yacht Club 1569 Fahrve Cal 25 / Cal / Cal 25 0
3. David Hoyt CBYRA 896 ZEPHYR Cal 25 / Jensen Marine / Cal 25 231
4. Barton Goldenberg SSC 478 Love Shack Cal 25 / Jensen / CAL25 231
5. Charles Husar AYC 1657 Chicken Little Cal 25 / Jensen Marine / CAL 25 234
 


CRCA A
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Payment
1. William (Bill) Morrison Miles River Yacht Club 61234 Finnesse CRCA A / Finn Flyer / 33R 0.855
2. Robert Foley Miles River Yacht Club 17 La Cinquieme CRCA A / J Boats / J99 0.864
3. Dennis Glackin MRYC 93442 ReJoyce CRCA A / C&C / 115 0.867
4. Francis Albert PCRC USA 33 Resolute CRCA A / TPI / J 109 0.88
5. Sean Gallagher EYC 93176 Ippon CRCA A / X-Yachts / X-332 0.818
6. David Dodson CBYRA 93679 Jahazi CRCA A / Bavaria / Bavaria 38 0.789
 


CRCA B
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Payment
1. Nick Simpson Miles River Yacht Club 218 Cordelia CRCA B / Ericson / 35 mk3 0.745
 


CRCA CRUISER
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Payment
1. Paul Bellezza CYC 60850 Gotcha NS CRCA CRUISER / Beneteau / 36S7 0.793
2. James Fehrmann MRYC 61354 Characters CRCA CRUISER / Beneteau / Oceanis 46.1 0.849
3. Richard Snow CBYRA 52654 Snow Day CRCA CRUISER / Salona / Sloop 0.881
4. Philip Maiese CRCA CS34 LEGACY NS CRCA CRUISER / Canadian Sail / CS34 0.719
5. Steven Toole Eastport Yacht Club 83470 Hot Pepper CRCA CRUISER / J-Boats / J/120 66
 


J/105
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Payment
1. Richard Hinds AYC 251 Breakaway J/105 / J boats / J 105 0
2. David & Beth Scheidt AYC 250 Smoke n Oakum J/105 / TPI / J-105 0
3. Robert Mock EWYC 261 Unbridled J/105 / J / J 105 90
4. Doug and Amy Stryker Eastport YC / Raritan YC USA 67 MAYHEM J/105 / J Boats / J105 0
5. John Kircher PRSA 407 Chessie J/105 / / J/105 0
 


J/24
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Payment
1. Peter Rich SSA USA 4006 Buxton J/24 / J Boats / J/24 0
 


J/30
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Payment
1. Heidi Frist EYC 203 Suzie Q J/30 / J Boat / J30 0
2. David Johnson CBYRA 63102 Avenger J/30 / J-Boats / J/30 0
3. Dan Watson CBYRA 63300 Avita J/30 / Tillotson Pearson / J30 Sloop 144
4. Bruce Irvin EYC 33504 Shamrock J/30 / J/Boats / J/30 0
 


MultihullA
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Payment
1. Douglas Dykman CMA/AYC 27042 Temple of the Wind MultihullA / Corsair / 31R 1.061
 


MultihullB
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Payment
1. Jere Glover CMA 528 Gemini MultihullB / Performance Cruising / Catamaran 0.771
 


ORC
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Payment
1. David van derSpuy AYC 93352 Kolohe ORC / Beneteau / First36.6 612
2. Martin Roesch AYC USA 87 Galatea ORC / Dufour / 45E 567.6
3. Richard Born AYC / SCC 51120 WINDBORN ORC / J / J/120 0
4. Dan Lewis PCRC 369 Skoot ORC / J/Boat / J/109 72
5. Kevin McNeil Annapolis Yacht club 40 Seabiscuit ORC / Farr / Farr 30 0
6. David Poff CBYRA USA93377 MAGIC DRAGON ORC / Beneteau / First 44.7 0
7. John and Kevin White Annapolis Yacht Club USA 38 ORC / Abbott Boats / Abbott 33 0
8. Steven Young US Patriot Sailing USA 51 PATRIOT VII ORC / J Boats / J/109 618.5
9. Stephen Hale EYC 04 Cookie Monster ORC / Salona / 380 0
10. Pat and Amy Teeling CBYRA 83348 Blaze Star ORC / Pearson / Flyer 687.8
11. Tony/Celia Moynagh srsa 52983 ELVIS ORC / Beneteau / 10R 626.3
12. Keith Mayes HHSA USA 52324 Jubilee ORC / Beneteau / First 36.7 623.6
13. Benedict Capuco AYC 38012 Zuul ORC / Aerodyne / Aerodyne 38 563.7
 


ORC Cruiser
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Payment
1. Paul Kaladas Eastport Yacht Club 9 Cloud Nine ORC Cruiser / Catalina / 275 S 165
2. Rick Lober EYC 61473 Celerity ORC Cruiser / Beneteau / 473 108
3. Michael Jewell EYC 256 Five oclock ORC Cruiser / O Day / 40 694.6
4. Erik Halverson N/A 411 Miles to Go ORC Cruiser / Beneteau / Oceanis 41.1 108
 


ORC Double Handed
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Payment
1. Joseph Zebleckes eyc 60340 Anneliese ORC Double Handed / Beneteau / B-40 153
 


PHRF A0/1
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Payment
1. Bob Bennett Mikes River Yacht Club 60624 maƱana PHRF A0/1 / Tartan / Tartan 101 66
 


PHRF A2
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Payment
1. Jacqueline McClaskey HHSA 50525 Cimarron PHRF A2 / J / /110 96
2. Willem Roosenburg MRYC 262 unPhazeD PHRF A2 / Melges / Melges 24 90
3. Trevor Trevor Carouge CYC 51682 Blur PHRF A2 / J Boat / J 105 75
 


PHRF C
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Payment
1. Nick Iliff SCC 3184 Alaris PHRF C / American BB / Block Island 40 153
2. Julianne DeGraw Fettus CHESSS 627627 Bennu PHRF C / Cherubini / Ketch 150
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2022 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network