Registrants For
2022 Sail West

July 15-17, 2022
36 people have registered for this event

29er
    Team Members Fleet School Team Name Hometown
1. Anna Kearns
Joe Kingdon
29er No Langdon, AB
2. Erika Markentin
Elisa Markentin
29er No Saskatoon, SK
3. Haley Poirier
Kaitlyn Buchart
29er No Airdrie, AB
4. Ben Cox
Jonah Friesen
29er Yes Pine Falls, MB
5. Jordan Oteruelo
Isaac Bedard-Haughn
29er Yes Saskatoon, SK
6. Kendra Penner
Katie Sauer
29er Select La Salle, MB
7. Charles Peddlesden
Nicholas Dixon
29er Yes Calgary, Ab
 


Club 420
    Team Members Fleet School Team Name Hometown
1. Lily Anderson
Ava Stephens
Club 420 Yes Whistler, BC
 


ILCA 4 (Laser 4.7)
    Team Members Fleet School Team Name Hometown
1. Elly Heimbecker
ILCA 4 (Laser 4.7) Select Headingley, MB
2. Zairyn Mierau
ILCA 4 (Laser 4.7) Yes Langdon, Alberta
3. Orson Peddlesden
ILCA 4 (Laser 4.7) Select Calgary, Ab
 


ILCA 6 (Laser radial)
    Team Members Fleet School Team Name Hometown
1. Judith Krimski
ILCA 6 (Laser radial) No Quincy, MA
2. Nathan Lemke
ILCA 6 (Laser radial) Select Calgary, AB
3. Cameron Sullivan
ILCA 6 (Laser radial) Select Chestermere, AB
4. Joan Markentin
ILCA 6 (Laser radial) No Saskatoon, SK
5. Ella Radcliffe
ILCA 6 (Laser radial) Yes Winnipeg, MB
6. Tayha Rolfes
ILCA 6 (Laser radial) No Saskatoon, SK
7. Rebeka Patterson
ILCA 6 (Laser radial) Yes Calgary, AB
8. Kingsley Parkhill
ILCA 6 (Laser radial) No North Vancouver, BC
9. Natassha Ruiz
ILCA 6 (Laser radial) No Prince Albert, SK
 


ILCA 7 (Laser Standard)
    Team Members Fleet School Team Name Hometown
1. Charlie Burns
ILCA 7 (Laser Standard) No Winnipeg, MB
2. Alec Watters
ILCA 7 (Laser Standard) Yes SASKATOON, SK
3. Jacob Watters
ILCA 7 (Laser Standard) Yes Saskatoon, SK
4. Evan Owen
ILCA 7 (Laser Standard) Yes Winnipeg, MB
5. Luke Anderson
ILCA 7 (Laser Standard) Yes Whistler, British Columbia
6. Connor Boyle
ILCA 7 (Laser Standard) Yes Saskatoon, SK
7. Rex Armor
ILCA 7 (Laser Standard) No Heritage Pointe, AB
8. phil paxton
ILCA 7 (Laser Standard) Select Chestermere, AB
9. Michael Couture
ILCA 7 (Laser Standard) Select Winnipeg, MB
 


Open Class Portsmouth Handicap fleet single handed
    Team Members Fleet School Team Name Hometown
1. Kryztle Shewchuk
Open Class Portsmouth Handicap fleet single handed No Prince Albert, SK
2. Jackson Douglas
Open Class Portsmouth Handicap fleet single handed No Ottawa, ON
3. Bobby Wells
Open Class Portsmouth Handicap fleet single handed No Denver, CO
4. joseph gerlinsky
Open Class Portsmouth Handicap fleet single handed Yes Battleford, SK
5. Avery Sandblom
Open Class Portsmouth Handicap fleet single handed Yes Calgary, AB
 


Optimist Blue
    Team Members Fleet School Team Name Hometown
1. Samuel Mierau
Optimist Blue Yes Langdon, Alberta
 


Optimist Red
    Team Members Fleet School Team Name Hometown
1. Gavin Garabed
Optimist Red Yes Ninette, MB
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2022 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network