Class 1
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. robert pace

CRA 69148 Andiamo2 Class 1 / j BOATS / J 145 -15 05/13/2022
2. Ray Pope

Ned Warner
Brent Rasmussen
Rob Wilkenson
Jeffery Johnson
Catalina Lawsin
Dustin Ochoa
Andre Batista
Michael Chopp
CRA 58885 Maasai Class 1 / Welbourn / DK 46 -15 05/26/2022
3. Ernie Pennell

Sdyc 66960 More Madness Class 1 / J boats / J145 -15 05/16/2022
 


Class 2
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Paul Farrell

PLYC / CRA 7447 Spin Doctor Class 2 / Andrews / Andrews 40 Custom 14 05/24/2022
2. Brion Murray

Mark Whitehouse
Doug Phillipson
Bob Lamoureux
Tom Jacobs
Matt Frazar
George Karris
SWYC 60122 Pronto 122 Class 2 / J Boat / J/122 21 05/06/2022
3. Jay Sorensen

Jay Sorensen
CRA 46705 Infinity Class 2 / Sydney / 41 18 05/13/2022
4. Brad Alberts

Augie Gavalin





SWYC/MBYC/CRA 46307 El SueƱo Class 2 / Beneteau / First 47.7 18 04/18/2022
5. Alec Charters

CRA 7531 Tenacious Class 2 / Beneteau / First 44.7 41 04/13/2022
6. Tom & Terri Manok

OYC 46714 Pole Dancer Class 2 / JBoats / J120 42 05/18/2022
 


Class 3
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Keith Ericson

CRA 43513 B'Quest Class 3 / Carroll Marine / Trip 40 51 04/26/2022
2. David Cattle

Tiem Tran
CRA 60161 Flashheart Class 3 / JBoats / J100 69 05/22/2022
3. Warren Gross

SDYC 51504 Silhouette Class 3 / Beneteau / First 40.7 54 04/26/2022
4. Mark Clements

Joel Larimer
James Conner
Chris Clements
Yoshio Takashima
James Schieberl
Tom Larimer
CRA/sgyc 87887 Restless Class 3 / Schock / 35 69 04/12/2022
5. Richard Hosker

swyc 0000 Malo Class 3 / C@C / 37+ 78 05/12/2022
6. Brett Allen

SWYC 30231 Vamos Class 3 / Olson / Olson 30 96 05/09/2022
 


Class 4
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Ken Henehan

CRA 52170 An Dara Claddagh Class 4 / C&C / MKII33 132 05/19/2022
2. Chuck Bowers

CRA 32217 Rhumb Runner Class 4 / J-Boats / J/29 111 05/02/2022
3. Ryan Rogers
Mark Thaidigsman
SWYC/NYCSD 7005 Elusive Class 4 / Beneteau / First 33.7 123 04/24/2022
4. MICK MOORE

PLYC / SGYC / CRA 37600 Masquerade Class 4 / Ranger / 37 126 04/18/2022
5. Mike Schrager

CRA 87268 Blind Squirrel Class 4 / Santana / 3030 120 05/06/2022
6. Dale Greaney

CRA 7431 Pelican Class 4 / Ericson / Olson 911 SE 129 04/18/2022
7. Don Garber

SWYC 4 Zealot Class 4 / TPI / Alerion Express 38-2 107 04/18/2022
8. James Morgan

Nicole Stinson
Barry Cade
Lisa Halterman
Monica Willbrand
Jay Ligotino
Nicole Stinson
OYC 56872 GREEN FLASH Class 4 / ERICSON / 35 MK3 123 05/25/2022
9. Joseph Saad

CRA 32636 FIASCO III Class 4 / S2 / 10,3 120 05/25/2022
 


Class5
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Chip Droege
Craig Droege
Staci Droege
Craig Droege
Sam Phillips
San Diego Catalina Association 1180 Ca$hedout Class5 / Catalina / 34 Sloop 176 05/16/2022
2. William Mason

SWYC 61181 Komet Class5 / Dehler 34 / Optima 106 135 05/10/2022
3. Scott Bennett

CRA 30918 Lucky Charms Class5 / Mirage / Kirby 30 138 05/02/2022
4. Denise Isaacson
Corey Isaacson
Corey Isaacson
Cortez Racing Association 77812 Ciao Bella! Class5 / C&C / C&C 34 144 04/18/2022
5. Jacques Naviaux

Michelle Lindwall
Vince Zoni
Todd Oneto
SWYC 56952 Belle Class5 / Jeanneau / Sun Odyssey 349 148 05/16/2022
6. Jerry Lewis

SWYC/CRA/GCYC 67123 Kudzu 2 Class5 / Catalina / Catalina 27 198 05/06/2022
7. Tom Hammons

Curt Snyder
Rick Smith
Tim Traaen
SWYC 56396 Spirit Of Constellation Class5 / Catlina / 36 MKII 163 04/27/2022