Registrants For
2022 Bay Cup II
Lakewood Yacht Club

August 06, 2022
22 people have registered for this event

Cruising Classic Canvas Spin
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Nicole Laster

GBCA 60120 Bad Girl Cruising Classic Canvas Spin / Cal / 33-2 156 08/01/2022
2. Roy Olsen
Leslie
LYC/GBCA 10312 Danelaw Cruising Classic Canvas Spin / Morgan / 42-2 117 07/24/2022
3. Walter Horton

LYC, GBCA 21335 Firewater Cruising Classic Canvas Spin / C & C / 38 mark 2 129 07/28/2022
4. Martin Pedowicz

GBCA 586 Hobgoblin Cruising Classic Canvas Spin / Hunter / Legend 40 117 07/27/2022
 


J/105
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Chuck Wielchowsky

LYC/HYC 624 Texas Ranger IV J/105 / J Boats / J/105 78 07/17/2022
2. uzi ozeri

lyc 184 bonbon J/105 / jboat / j105 78 08/03/2022
3. Bill Mead

LYC/SYC New Orleans/GBCA 41 Spitfire J/105 / J Boats / J105 78 07/17/2022
4. Scott Spurlin

Kevin Hayes
Chris Dees
Daniel Dalgleish
Xavier Varela
Heath Mills
LYC 23 YOLO! J/105 / TPI for J/Boats / J/105 0 07/29/2022
5. Jonnie Bednar
Jonnie B Bednar
Kevin Bednar
Mary Iwanicki
Grant Seibolt
Darren Woods
Ann Binion
LYC/GBCA 296 Stinger J/105 / J Boats / J 105 78 08/04/2022
6. Joe Aikins
Chris Kelley
Chris Kelley
Jenny James
Travis James
Chris Chandler
Samuel Todd
LYC 378 Rocky J/105 / J / J105 0 07/30/2022
 


Multihull
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Greg Way

Velita Way
HYC, GBCA 148 Try Me Multihull / Corsair / F-31R -33 07/29/2022
2. Chad Wilson

Cody Wilson
Lakewood Y.C. 28 Team America 142 Multihull / Corsair / Pulse 600 27 07/30/2022
 


ORC TOT - Spinnaker
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Thomas Sellers

GBCA 93266 Zulu ORC TOT - Spinnaker / Beneteau / First 36.7 1.0866 08/03/2022
2. Stephen Guerin

Al Goethe
Al Poindexter
Steve Hammerman
Devin Hull
Kevin Orff
Suhail Khan
LYC 56443 MicroDarcy ORC TOT - Spinnaker / J Boats / J 124 1.2074 07/28/2022
3. David Christensen
Denise Christensen
LYC/GBCA 238 Airborne ORC TOT - Spinnaker / J boats / J/109 1.1127 08/03/2022
4. Chris Waters

GBCA 51316 Second Wind ORC TOT - Spinnaker / J-Boat / J130 1.2218 07/14/2022
5. Dennis Kokkinis

Kelly Caudel
Carrie Novark
Art Cayer
LYC 555 Havoc ORC TOT - Spinnaker / J Boats / J/70 0.9984 07/20/2022
6. Ken Humphries

Jordan Bush
Andrew Kramer
Stuart Humphries
Aaron Bar
Andrew Barrett
Jim Apple
HYC 12039 Outrageous 2 ORC TOT - Spinnaker / J Boats / J-120 1.1684 08/02/2022
7. Forbes Durdin

Bill Rose
Alan Woodyard
Tim Snyder
Don Thinschmidt
Evan Smith
Katrina Miesch
James Berry
Lyc 61241 Bear ORC TOT - Spinnaker / J Boats / J 121 1.2104 07/19/2022
 


PHRF Non-Spin
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. HANS KNICKREHM

LYC 1152 SEUTE DEERN PHRF Non-Spin / TRINTELLA / 42' SLOOP 132 07/25/2022
2. Rob Freas

Sea Scouts, BSA 657610 Sirly PHRF Non-Spin / Hyundai Precision / Kalik 40 131 07/27/2022
3. Ash Walker

LYC/GBCA 17 GOOD NEWS PHRF Non-Spin / TPI / Alerion Express 117 07/19/2022
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2022 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network