Registrants For
Augusta Sailing Club's
68th Annual Halloween Regatta
Appling, GA

October 07-09, 2022
130 people have registered for this event

420 non-spin
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. Andrew Ettlemyer 00 420 non-spin *, * Columbia Sailing Club
2. Olson Smith 0 420 non-spin *, * Columbia Sailing Club
3. Scott Thomas TBD 420 non-spin *, * Columbia Sailing Club
4. Luke Horton TBD 420 non-spin *, * Columbia Sailing Club
5. Stephanie Griffin 8528 420 non-spin *, * LLSC
 


Club 420 trap/spin
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. Emilia Szylman LLSC TBD Club 420 trap/spin *, * LLSC
 


E Scow
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. Daniel Fodera GA-19 E Scow Modoc, SC Augusta Sailing Club
2. James Holder GA87 E Scow Evans, GA Augusta Sailing Club
3. Bob Hagler GA21 E Scow Modoc, SC ASC
4. Cliff Russell GA27 E Scow Evans, GA ASC
5. TJ O'Brien LN-? E Scow Mint Hill, NC Lake Norman Yacht Club
6. Nathan Bowen GA-8 E Scow Washington, GA Augusta Sailing Club
 


ILCA 4 (Laser 4.7)
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. Will Bryant 177343 ILCA 4 (Laser 4.7) *, * SCYC/LLSC
2. William McCarty 9 ILCA 4 (Laser 4.7) *, * James Island Yacht Club
3. Logan Mosley 169699 ILCA 4 (Laser 4.7) *, * CSC
4. Leif Carlson 165976 ILCA 4 (Laser 4.7) *, * Atlanta Yacht Club
5. Catherine Jowers .. ILCA 4 (Laser 4.7) *, * Columbia Sailing Club
6. Emily Sternkopf 187771 ILCA 4 (Laser 4.7) *, * Augusta Sailing Club
7. Anna Kate Horton 66444 ILCA 4 (Laser 4.7) *, * Columbia Sailing Club
8. James Folk 168600 ILCA 4 (Laser 4.7) *, * Atlanta Yacht Club
9. Saylor Waldorf 8 ILCA 4 (Laser 4.7) *, * BYSC
10. Coleman Emrich 188855 ILCA 4 (Laser 4.7) *, * Carolina Yacht Club- SC
11. Sarah Plants 0001 ILCA 4 (Laser 4.7) *, * AYC
12. Louise Martin 218595 ILCA 4 (Laser 4.7) *, * Carolina YC SC
 


ILCA 6 (Laser Radial)
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. Britton Fyffe 204108 ILCA 6 (Laser Radial) *, * Privateer Yacht Club
2. Kate Zurinksas 200603 ILCA 6 (Laser Radial) *, * CYCNC / LLSC
3. Alex Bagnoni 197111 ILCA 6 (Laser Radial) *, * Augusta Sailing Club
4. Diego Pryor 181296 ILCA 6 (Laser Radial) *, * Augusta Sailing Club
5. Marco Pryor 206539 ILCA 6 (Laser Radial) *, * Augusta Sailing Club
6. Kaitlyn Bagnoni 217496 ILCA 6 (Laser Radial) EVANS, GA Augusta Sailing Club
7. Grace Christman 184400 ILCA 6 (Laser Radial) *, * Augusta Sailing Club
8. James Fabian 187307 ILCA 6 (Laser Radial) *, * BYSC
9. Parker Thran 178530 ILCA 6 (Laser Radial) *, * LLSC
10. Preston Miller 170114 ILCA 6 (Laser Radial) *, * LNYC
11. Dean Plants 0000 ILCA 6 (Laser Radial) *, * AYC
12. Tucker Mansfield 217337 ILCA 6 (Laser Radial) *, * AYC
 


ILCA 7 (Laser Full)
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. Shane Sablotsky 165142 ILCA 7 (Laser Full) Charleston, SC DBYC
2. Samuel Sablotsky 217456 ILCA 7 (Laser Full) *, * DBYC
3. Dan Bagnoni 851 ILCA 7 (Laser Full) Evans, GA Augusta Sailing Club
4. Eli Putnam 218590 ILCA 7 (Laser Full) Appling, GA Augusta Sailing Club
5. Joe McMullen TBD2 ILCA 7 (Laser Full) Augusta, GA ASC
6. Michael Carlson 191920 ILCA 7 (Laser Full) Atlanta, GA Atlanta Yacht Club
7. Marcus Moehlman 184634 ILCA 7 (Laser Full) Evans, GA ASC
8. Sean Sternkopf 173970 ILCA 7 (Laser Full) Augusta, GA Augusta Sailing Club
9. Scott Barnas 173643 ILCA 7 (Laser Full) Roswell, GA Atlanta Yacht Club
10. Stanley Hassinger 21 ILCA 7 (Laser Full) Chapin, SC Columbia Sailing Club
11. Andrew Addie 149999 ILCA 7 (Laser Full) Stow, OH Pymatuning Yacht Club
12. Jared Cronin 159059 ILCA 7 (Laser Full) Columbia, SC Columbia Sailing Club
13. Zachary Scallan 180566 ILCA 7 (Laser Full) *, * LNYC
 


MC Scow
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. Stefan Schulze 2742 MC Scow Gainesville, GA Lake Lanier Sailing Club
2. Fred Herr 2446 MC Scow Mooresville, NC Catawba Yacht Club
3. Rick Grajirena 2683 MC Scow Clearwater, FL None
4. Mark Storrs 2855 MC Scow Pompano Beach, FL Lake Eustis Sailing Club
5. Chris Norman 1836 MC Scow Aiken, SC ASC
6. Steven North 1922 MC Scow Atlanta, GA Lake Lanier Sailing Club
7. Brian Slater 1800 MC Scow Augusta, GA Augusta Sailing Club
8. Dave Forrest 2827 MC Scow Charlotte, NC Catawba Yacht Club
9. Rob Sherman 2799 MC Scow Augusta, GA ASC
10. david helmick 2843 MC Scow Eustis, FL Lake Eustis Sailing Club
11. Jean Pierre Bordes 1699 MC Scow St. Charles, MO Carlyle Sailing Association
 


Melges 15
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. Rich Horton 222 Melges 15 Columbia, SC Columbia Sailing Club
2. William McIntosh 398 Melges 15 SAVANNAH, GA Savannah Yacht Club
3. Tyler Benjamin 331 Melges 15 Mount Pleasant, SC ChYC
 


Open Skiff (BIC)
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. Hailey Bagnoni 11032 Open Skiff (BIC) *, * Augusta Sailing Club
2. Isabella Lackey 12442 Open Skiff (BIC) *, * Hampton Cove Herons
3. Kinley Salvo TBD Open Skiff (BIC) *, * Pensacola Yacht Club
4. Katelyn Dietert 10122 Open Skiff (BIC) *, * Augusta Sailing Club
5. Grant Jr Dietert 10231 Open Skiff (BIC) *, * Augusta Sailing Club
6. Jackson McMullen Tbd Open Skiff (BIC) *, * ASC
7. Katelyn Craig 12264 Open Skiff (BIC) *, * Hampton Cove Herons
8. Noah Dailey 11063 Open Skiff (BIC) *, * James Island Yacht Club
9. Reagan Wyatt Unknown Open Skiff (BIC) *, * Augusta sailing club
10. Lachlan Duer 11111 Open Skiff (BIC) *, * SCYC
11. Graeme Slater 11909 Open Skiff (BIC) *, * Augusta Sailing Club
12. Sophia Heaton 6245 Open Skiff (BIC) *, * Hampton Cove Herons
13. Bradley Fabian 10065 Open Skiff (BIC) *, * BYSC
14. Ian Sternkopf 12138 Open Skiff (BIC) *, * Augusta Sailing Club
15. Oliver Putnam 11928 Open Skiff (BIC) *, * Augusta Sailing Club
16. Shivaan Patel TBD Open Skiff (BIC) *, * Columbia Sailing Club
17. Elliana Willens 12166 Open Skiff (BIC) *, * ASC
18. Eli Castro 8773 Open Skiff (BIC) *, * Hampton Cove Herons
19. Matthew Hassinger 12303 Open Skiff (BIC) *, * Columbia Sailing Club
20. Noelle Tardy 11964 Open Skiff (BIC) *, * Hampton Cove Herons
 


Opti Green
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. Fletcher McDonald UNK Opti Green *, * JIYC/ChYC
2. Kelsey Crouch TBD1 Opti Green *, * LLSC
3. Kale Jones 4108 Opti Green *, * LNYC
4. Leo Dailey tbd Opti Green *, * James Island Yacht Club
5. Cohen Burwell 16959 Opti Green *, * Lake Lanier Sailing Club
6. Baxter Haynes Q2 Opti Green *, * James Island Yacht Club
7. Walton Macpherson 671 Opti Green *, * James Island Yacht Club
8. Max Branchini TBD Opti Green *, * Hobcaw Yacht Club
9. Jack Scheerer TBD Opti Green *, * Hobcaw
10. Edison Will na Opti Green *, * James Island Yacht Club
 


Opti RWB
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. ANNA KENNEDY 19977 Opti RWB *, * LLSC
2. Blaine deTuro 19570 Opti RWB *, * LNYC
3. Andrew Spiller 16719 Opti RWB *, * LLSC
4. Oliver Johnston 3305 Opti RWB *, * CYC SC
 


Other
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. Cecelia Stewart tbd Other *, * Columbia Sailing Club
2. Henri Richards TBA Other *, * Columbia Sailing Club
 


PHRF Non-Spinnaker
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. George Inman 1757 PHRF Non-Spinnaker Augusta, GA ASC
2. Rocky Kight 777 PHRF Non-Spinnaker North Augusta, SC Augusta Sailing club
3. Greg Hatcher H355 PHRF Non-Spinnaker North Augusta, SC ASC
4. Jeff Hart 184 PHRF Non-Spinnaker Grovetown, GA Augusta Sailing Club
5. Allen Willingham 14525 PHRF Non-Spinnaker Appling, GA ASC
6. Douglas Reiman 237 PHRF Non-Spinnaker Grovetown, GA ASC
7. Curtis Ruck 398 PHRF Non-Spinnaker Evans, GA ASC
8. Thomas Zickgraf 11 PHRF Non-Spinnaker Evans, GA Augusta Sailing Club
 


PHRF Spinnaker
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. Tim Sparks 32988 PHRF Spinnaker Evans, GA Augusta Sailing Club
2. Jim Claffey 42175 PHRF Spinnaker Augusta, GA ASC
3. Crisp McDonald USA 828 PHRF Spinnaker Charleston, SC JIYC/ChYC/CORA
4. Josh White 545 PHRF Spinnaker Savannah, GA ASC
 


Sunfish
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. Mac deTuro 81718 Sunfish Charlotte, NC LNYC
2. Beth deTuro 81718 Sunfish Charlotte, NC LNYC
3. Donna Norman 24 Sunfish Aiken, SC ASC
4. Sue Putnam 76 Sunfish Modoc, SC Augusta Sailing Club
5. Stephen Szymanski 81501 Sunfish Columbia, South Carolina CSC, Columbia Sailing Club
6. Peter Fraker 43 Sunfish Aiken, SC South Bay Sailing Association
7. Annslee Peoples 9 Sunfish *, * ASC
8. Madison Franks TBD Sunfish *, * Augusta Sail Club
 


Sunfish Junior
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. Payton Brown 5081 Sunfish Junior *, * Savannah Yacht Club
2. Julia Ball 5029 Sunfish Junior *, * Savannah Yacht Club
3. Trino Castro Woolum 81639 Sunfish Junior *, * Lake Norman Yacht Club
4. Robby Saballa 11 Sunfish Junior *, * Augusta Sailing Club
5. Chase Fa'amausili 12 Sunfish Junior *, * Augusta Sailing Club
6. Dylan Gensheimer Usa Sunfish Junior *, * Savannah Yacht Club
 


Y Flyer
    Skipper Sail# Class Hometown Yacht Club
1. Ed-o Durant 2377 Y Flyer Augusta, GA 30904, USA, GA ASC
2. Henry McCray 2759 Y Flyer Seabrook Island, SC Sea Island Yacht Club
3. Bob Turner 2639 Y Flyer Pawleys Island, SC BYSC
4. David Loring 2786 Y Flyer Charleston, SC Ccs
5. Jeff Butts 2619 Y Flyer Midlothian, VA Greater Richmond Sailing Association
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2022 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network