Registrants For
Oxford Regatta - Centerboard One Designs
Tred Avon Yacht Club/Chesapeake Bay Yacht Club

August 10-11, 2013
67 people have registered for this event

Club 420
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. John Ryder
*

Anarchy 6987 Club 420
*, * SSA
2. Zachary Thomas
*

6398 Club 420
*, * SSA
3. Christian Neuman
*
Brett Maute
5251 Club 420
*, * Riverton Yacht Club
4. sunrae sturmer
*

007 Club 420
*, * ssa
5. Jack Irvin
*
Trevor Shanahan
15 Club 420
*, * Annapolis Yacht Club
6. Casey Cabot
*

18 Club 420
*, * AYC
7. Emma White
*

7054 Club 420
*, * annapolis yacht club
8. Sam Croft
*
David Batastini
5715 Club 420
*, * Riverton Yacht Club
9. Clayton Russell
*

5906 Club 420
*, * SSA
10. Porter Kavle
*

653 Club 420
*, * Annapolis Yacht Club
11. Colin Shanahan
*
Katie Bell-Wright
17 Club 420
*, * Annapolis Yacht Club
12. Harrison Koller
*
Ian Mathiesen
Ian Mathiesen
NA 4769 Club 420
*, * AYC
13. Victoria Marquez
*

3 Club 420
*, * Annapolis Yacht Club
14. Sean Walker
*

C420 5825 Club 420
*, * Annapolis Yacht Club
15. JD Parks
*

1375 Club 420
*, * Tred Avon Yacht Club
 


Comet
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Reed Rogers
*
John Courtney
Alice 4077 Comet
*, * Cryc
2. wick dudley
*

[Pending]
new boat 4148 Comet
*, * cryc
3. Andrew Wood
*
Lindsay Wood
Merlot 4087 Comet
*, * CRYC
 


Junior Laser Radial
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Ellie Pline
*

BLOODY EL! 182928 Junior Laser Radial
*, * Severn Sailing Assn
2. Sarah Alexander
*

204097 Junior Laser Radial
*, * Severn Sailing Association
3. max voellinger
*

186562 Junior Laser Radial
*, * riverton yacht
4. Aaron Helmly
*

196168 Junior Laser Radial
*, * TAYC
5. Bryan Bay
*

193990 Junior Laser Radial
*, * WRSC/SSA
6. Ainsley Parramore
*

182423 Junior Laser Radial
*, * Severn Sailing Association
7. Shannon Kearney
*

166147 Junior Laser Radial
*, * Toms River Yacht Club
8. Phillip Schofield
*

199585 Junior Laser Radial
*, * SSA/AYC
9. Leo Boucher
*

157851 Junior Laser Radial
*, * SSA
10. Cole Daitch
*

187952 Junior Laser Radial
*, * Severn Sailing Association
11. Christopher Gibbs
*

170355 Junior Laser Radial
*, * TAYC
12. Luke DuFour
*

Laser 177298 Junior Laser Radial
*, * TAYC
13. Noah Kullman
*

See U Later Alligator 197995 Junior Laser Radial
*, * TAYC
14. Christian Filter
*

175945 Junior Laser Radial
*, * SSA
 


Penguin
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Martin Krafft
*
molly greenfield
I don't know 9575 Penguin
*, * SSA
2. Charles Krafft
*
Donna McKenzie
Wooden Bucket 9478 Penguin
*, * SSA
3. Hank Krafft
*
None None
Feather 9320 Penguin
*, * PRSA
4. David Cox
*

[Pending]
8823 Penguin
*, * tayc
5. Sandy McAllister
*

[Pending]
SPAX 9632 Penguin
*, * TAYC
6. David Cox
*

[Pending]
In Sox's 1234 Penguin
*, * TAYC
7. Charlotte Cutts
*
Sophie Cutts
Tweedle Dee 9723 Penguin
*, * CBYC
8. Jonathan Bartlett
*
Annie Bartlett
Sister Mary Stigmata 9576 Penguin
*, * AYC
9. Patrick Firth
*
Lauren Hayley Crowder
9233 Penguin
*, * TAYC
10. William Lane
*
Charlotte Cook
Chesshire Cat 9140 Penguin
*, * CBYC
 


Senior Laser
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Jerry Smith
*

185776 Senior Laser
*, * SSA
2. Bob Myers
*

79941 Senior Laser
*, * MCSC
3. Chris Myers
*

190205 Senior Laser
*, * Drexel University
4. Nicholas Place
*

Agincourt 196910 Senior Laser
*, * Corsica River YC
5. George Bowie
*

41120 Senior Laser
*, * CRYC
6. Read Beigel
*

Baby Blue 133795 Senior Laser
*, * Annapolis Yacht Club
7. Spencer McAllister
*

156969 Senior Laser
*, * tayc
8. Matthew Schofield
*

199355 Senior Laser
*, * AYC
9. Philip Logan
*

125104 Senior Laser
*, * TAYC
10. Roger Link
*

Otter 188702 Senior Laser
*, * West River Sailing Club
11. Robert Tan
*

196023 Senior Laser
*, * Severn Sailing Association
 


Senior Laser Radial
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Danielle Bellezza
*

175957 Senior Laser Radial
*, * Cambridge Yacht Club
 


Snipe
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Edgar Diminich Diminich
*

[Pending]
Green Machine 30 Snipe
*, * syc
2. Alex Pline
*
Lisa Pline
30860 Snipe
*, * Severn Sailing Assn
3. Randy Holl
*
Terry Forbes
26109 Snipe
*, * Severn Sailing Association
4. Matt Schoene
*
Paige Conlin
The Mauve Avenger 30857 Snipe
*, * SSA
5. Mark Fuhrmann
*
Lee Polites
27734 Snipe
*, * SSA
6. Brian Hetherington
*
Jason Hill
30500 Snipe
*, * SSA
7. Chris Jankowski
*
Jimmy Jankowski
30928 Snipe
*, * SSA
8. Lee Griffith
*
Julia Melton
30904 Snipe
*, * SSA
9. H Martin Fetsch
*
stephanie Fetsch
3055 Snipe
*, * SSA
10. Holly OHare
*
Gavin Ohare
2901 Snipe
*, * Eastport YC
11. Mike Carr
*
Andrew Schoene
27092 Snipe
*, * Annapolis Yacht Club
12. Russell Wesdyk
*
Sarah Wesdyk
Loaner 305 Snipe
*, * SSA
13. Henry Filter
*
Katie Wesdyk
30552 Snipe
*, * SSA
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2021 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network