Registrants For
Open Orange Bowl Regatta
Coconut Grove Sailing Club

December 27-30, 2013
98 people have registered for this event

29ER
    Skipper/Crew Bow# / Sail# Class Division Hometown Country Payment
1. Veronika Zivna
Jakub Halouzka
[Pending]
NED 1109 29ER, ,
2. Peter Lin Janezic
Anze Podlogar
[Pending]
SLO 15 29ER, ,
3. Sam Thompson

[Pending]
1440 29ER, Oakville, Ontario CAN
4. Christina Black
Naomi Flanagan
NOR 697 29ER, Kingston, Ontario CAN
5. Jean Matthieu Bolland

[Pending]
CAN 2155 29ER, Barrie, Ontario CAN
6. Lloyd Lyall
Andrew Moreno
1050 29ER, Vancouver, British Columbia CAN
7. Stephane Vinet
Sophie-Andree Vinet
CAN 1472 29ER, montreal, quebec CAN
8. Emily Merry
Max Flinn
NO NUMBER 29ER, Oakville, Ontario CAN
9. Nathan Colburn
Cameron Colburn
CAN 659 29ER, Kingston, Ontario CAN
10. Jillian Eisener
Sam Eisener
258 29ER, waterdown, ontario CAN
11. Geronimo Nores
Scott Ewing
USA 1418 29ER, Miami, fL USA
12. Quinn wilson
Riley Gibbs
USA 8 29ER, ojai, California USA
13. Jacob Rosenberg
Kyle Blair
2190 29ER, Huntington Beach, CA USA
14. Conner Harding
Ian MacDiarmid
USA 1844 29ER, Delray Beach, FL USA
15. Sean Brennan
Pere Puig
USA 1131 29ER, Miami, FL USA
16. Nic Muller Muller
Kai Friesecke
USA 11 29ER, Fort Pierce, FL USA
17. Michael Sabourin
Wells Drayton
1998 29ER, Newport Beach, CA USA
18. Michael Pacholski
Haydon Stapleton
219 29ER, Los Altos, CA USA
19. Max Brill
Zach Malcolm
USA 2251 29ER, San Diego, CA USA
20. Rhodes Garner
Briggs D'Eliscu
USA 2001 29ER, Newport Beach, California USA
21. Romain Screve
Andrew Person
USA 1258 29ER, Kentfield, California USA
 


I420
    Skipper/Crew Bow# / Sail# Class Division Hometown Country Payment
1. Diogo Pereira
Manuel MacedozzzzzzHD
[Pending]
NED 53179 I420, ,
2. Eric Belda
Rodrigo Dabus
BRA 54642 I420, São Paulo, SP BRA
3. Antonio Aranha
Stephan Kunath
BRA 54643 I420, Sao paulo, Sp BRA
4. Thiago Ribas
Luiz Augusto Mergel
BRA 52201 I420, Porto Alegre, Rio Grande do Sul BRA
5. Christopher Jakob (Jake) Megaffin
Alexander Sapp
CAN 53960 I420, Halifax, NS CAN
6. Chris Keller
Peter Schneider
5378 I420, Riverside, CT USA
7. Kristopher Swanson
Alexander Ron
54069 I420, Kentfield, California USA
8. Shawn Harvey
Andrew Swerdlow
55174 I420, Coconut Grove, Florida USA
9. Wade Waddell
Henry Fernberger
53900 I420, Palm Beach Gardens, Florida USA
10. Chrissie Klinger
Vicki Thompson
53628 I420, Darien, CT USA
11. James Westerberg
pierce ornstein
64063 I420, riverside, ct USA
12. Jack Parkin
Florian Eenkema van Dijk
55162 I420, Riverside, CT USA
13. Tyler Paige

[Pending]
53438 I420, New York, Ny USA
14. Lucy Wilmot

[Pending]
53899 I420, Orinda, CA USA
15. Mitchell Kiss
Natalya Doris
53719 I420, Holland, MI USA
16. Russell Clarida
Forrest Thomas
USA 54068 I420, SOUTHPORT, Connecticut USA
17. William Logue
Bram Alexander Brakman
55175 I420, Riverside, Connecticut USA
18. Audrey Giblin
Taylor Gavula
3782 I420, Monmouth beach, Nj USA
19. Kathryn Hall
Michael Munger
54063 I420, Haverford, PA USA
20. Wiley Rogers
Ian Robinson
USA 55143 I420, kemah, Tx USA
 


Laser
    Skipper/Crew Bow# / Sail# Class Division Hometown Country Payment
1. Bill Mckenzie

173996 Laser, Or ilia, Ontario CAN
2. Bryant Wood

196134 Laser, Halifax, NS CAN
3. Eric Ferrier

1886 Laser, boca raton, fl USA
4. David Hartman

199916 Laser, Vero Beach, FL USA
5. William Hofmeister

184607 Laser, Wartrace, Tn USA
6. Mandy Hofmeister

8 Laser, Nashville, Tn USA
7. Rebecca Hofmeister

168356 Laser, Nashville, Tn USA
8. Roman Plutenko

201273 Laser, Chicago, Il USA
9. David Anthes

195943 Laser, Santa Cruz, California USA
10. Christina Person

199400 Laser, Weston, Fl USA
11. Page Anderson

204843 Laser, Nashua, Montana USA
12. Augie Diaz

172957 Laser, Miami, FL USA
13. Michelle Davis

199911 Laser, Homestead, FL USA
14. Erik Bowers

203751 Laser, Excelsior, MN USA
15. Joseph David

153117 Laser, Norfolk, Virginia USA
16. J. Liebl

170673 Laser, Titusville, FL USA
17. Rick Strilky

176078 Laser, Chicago, Ill USA
18. Paul Wurtzebach

175529 Laser, woodridge, IL USA
19. Philip Karcher

191958 Laser, Sarasota, Florida USA
20. Windy Key

148688 Laser, Columbia, SC USA
21. Robert Key

205389 Laser, Columbia, SC USA
22. Roberto Porter

204771 Laser, Miami, FL USA
23. David Hiebert

187687 Laser, Jupiter, Fl USA
 


RSX Windsurfer
    Skipper/Crew Bow# / Sail# Class Division Hometown Country Payment
1. Andrea Holm

SWE 306 RSX Windsurfer, ,
2. Martin Lefebvre

VEN RSX Windsurfer, Montreal, QUEBEC CAN
3. Olivia Mew

CAN 24 RSX Windsurfer, Toronto, Ontario CAN
4. Roy Itzhaki

CAN 4 RSX Windsurfer, Thornhill, Ontario CAN
5. Max Robinson

CAN 7 RSX Windsurfer, Toronto, ON CAN
6. Jean-Sebastien Fugère

CAN 51 RSX Windsurfer, yamachiche, Quebec CAN
7. Laurence Bonneau-Charland

CAN 65 RSX Windsurfer, Sainte-Agathe-des-Monts, QC CAN
8. Gabriel Verrier-Paquette

CAN 3 RSX Windsurfer, Outremont, Quebec CAN
9. Nicole Level

GBR 94 RSX Windsurfer, Cozumel, Quintana Roo MEX
10. Beatriz Castillo

MEX 87 RSX Windsurfer, Mérida, Yucatán MEX
11. Ricardo Enrique Perez Gio

MEX 135 RSX Windsurfer, progreso, yucatan MEX
12. Juan Fernando Bazo

PER 30 RSX Windsurfer, Lima, Lima, Peru PER
13. Jonathan Rudich

USA 528 RSX Windsurfer, Clearwater, FL USA
14. Nicolas Ballueil

USA 105 RSX Windsurfer, Miami, FL USA
15. James Tucker Mcelwaney

USA 241 RSX Windsurfer, Belleair Bluffs, Florida USA
16. Connor Oursler

USA 313 RSX Windsurfer, Belleair, Florida USA
17. Marion Lepert

USA 143 RSX Windsurfer, Belmont, CA USA
18. Christopher Waldo

USA 289 RSX Windsurfer, Gainesville, Florida USA
19. Solvig Sayre

USA 009 RSX Windsurfer, Vineyard Haven, MA USA
20. Carson Crain

USA 75 RSX Windsurfer, Houston, TX USA
21. Rasmus Sayre

USA 09 RSX Windsurfer, Vineyard Haven, MA USA
22. Raul Lopez

USA 529 RSX Windsurfer, miami, fl USA
23. Charlotte Samson

US 294 RSX Windsurfer, Belleair, Florida USA
 


Techno Windsurfer
    Skipper/Crew Bow# / Sail# Class Division Hometown Country Payment
1. Steven Max

ARU 888 Techno Windsurfer, Santa Cruz, Fl ARU
2. Zane Feder

CAN 80 Techno Windsurfer, Toronto, Ontario CAN
3. Frederic Verrier-Paquette

CAN 28 Techno Windsurfer, Outremont, Quebec CAN
4. Mateo Salles-Ize

MEX 81 Techno Windsurfer, Mérida, Yucatán MEX
5. Jose Luis Ponce Baqueiro

MEX 131 Techno Windsurfer, Mérida, Yucatán MEX
6. Manuel Nores

USA 108 Techno Windsurfer, Miami, FL USA
7. Maximo Nores

USA 102 Techno Windsurfer, Miami, FL USA
8. Michael Cramer

USA 519 Techno Windsurfer, maimi beach, fl USA
9. Justin Louden

USA 711 Techno Windsurfer, Miami, Fl USA
10. Steven Cramer

USA 242 Techno Windsurfer, maimi beach, fl USA
11. Juan C. Nores

USA 467 Techno Windsurfer, miami beach, florida USA
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2018 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network