Registrants For
Open Orange Bowl Regatta
Coconut Grove Sailing Club

December 27-30, 2013
98 people have registered for this event

29ER
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Sam Thompson


[Pending]
1440 29ER
Oakville, Ontario Kingston Yacht Club
2. Geronimo Nores

Scott Ewing
USA 1418 29ER
Miami, fL Miami Yacht Club
3. Christina Black

Naomi Flanagan
NOR 697 29ER
Kingston, Ontario Kingston Yacht Club
4. Jean Matthieu Bolland


[Pending]
CAN 2155 29ER
Barrie, Ontario KYC
5. Quinn wilson

Riley Gibbs
USA 8 29ER
ojai, California SBYC/ABYC
6. Jacob Rosenberg

Kyle Blair
2190 29ER
Huntington Beach, CA ABYC / LBYC
7. Lloyd Lyall

Andrew Moreno
1050 29ER
Vancouver, British Columbia Royal Vancouver Yacht Club
8. Stephane Vinet

Sophie-Andree Vinet
CAN 1472 29ER
montreal, quebec Royal st-lawrence yatch club
9. Emily Merry

Max Flinn
NO NUMBER 29ER
Oakville, Ontario RNSYS
10. Conner Harding

Ian MacDiarmid
USA 1844 29ER
Delray Beach, FL US Performance Academy
11. Veronika Zivna

Jakub Halouzka
[Pending]
NED 1109 29ER
, YCSSS
12. Sean Brennan

Pere Puig
USA 1131 29ER
Miami, FL CRYC
13. Nic Muller Muller

Kai Friesecke
USA 11 29ER
Fort Pierce, FL Lauderdale YC
14. Michael Sabourin

Wells Drayton
1998 29ER
Newport Beach, CA NHYC
15. Michael Pacholski

Haydon Stapleton
219 29ER
Los Altos, CA RYC / SCYC
16. Nathan Colburn

Cameron Colburn
CAN 659 29ER
Kingston, Ontario Collins Bay Yacht Club
17. Max Brill

Zach Malcolm
USA 2251 29ER
San Diego, CA Mission Bay Yacht Club
18. Peter Lin Janezic

Anze Podlogar
[Pending]
SLO 15 29ER
, JK MIPC
19. Rhodes Garner

Briggs D'Eliscu
USA 2001 29ER
Newport Beach, California NHYC
20. Romain Screve

Andrew Person
USA 1258 29ER
Kentfield, California San Francisco YC
21. Jillian Eisener

Sam Eisener
258 29ER
waterdown, ontario Kingston Yacht Club
 


I420
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Chris Keller

Peter Schneider
5378 I420
Riverside, CT Riverside Yacht Club
2. Eric Belda

Rodrigo Dabus
BRA 54642 I420
São Paulo, SP Lisot Team
3. Kristopher Swanson

Alexander Ron
54069 I420
Kentfield, California San Francisco Yacht Club
4. Shawn Harvey

Andrew Swerdlow
55174 I420
Coconut Grove, Florida Coral Reef Yacht Club/LISOT
5. Wade Waddell

Henry Fernberger
53900 I420
Palm Beach Gardens, Florida PBSC/MYC
6. Christopher Jakob (Jake) Megaffin

Alexander Sapp
CAN 53960 I420
Halifax, NS RNSYS
7. Chrissie Klinger

Vicki Thompson
53628 I420
Darien, CT Larchmont
8. James Westerberg

pierce ornstein
64063 I420
riverside, ct Stephen Westerberg
9. Jack Parkin

Florian Eenkema van Dijk
55162 I420
Riverside, CT Riverside YC/LISOT
10. Tyler Paige


[Pending]
53438 I420
New York, Ny Norwalk Yacht Club/LISOT
11. Lucy Wilmot


[Pending]
53899 I420
Orinda, CA San Francisco Yacht Club / Richmond Yacht Club
12. Mitchell Kiss

Natalya Doris
53719 I420
Holland, MI MBYC
13. Russell Clarida

Forrest Thomas
USA 54068 I420
SOUTHPORT, Connecticut Pequot Yacht Club
14. Antonio Aranha

Stephan Kunath
BRA 54643 I420
Sao paulo, Sp Ycsa
15. William Logue

Bram Alexander Brakman
55175 I420
Riverside, Connecticut RYC /LISOT
16. Diogo Pereira

Manuel MacedozzzzzzHD
[Pending]
NED 53179 I420
, Clube Naval de Cascais (CNC)
17. Audrey Giblin

Taylor Gavula
3782 I420
Monmouth beach, Nj SSYC
18. Thiago Ribas

Luiz Augusto Mergel
BRA 52201 I420
Porto Alegre, Rio Grande do Sul VDS - Veleiros do Sul
19. Kathryn Hall

Michael Munger
54063 I420
Haverford, PA LISOT
20. Wiley Rogers

Ian Robinson
USA 55143 I420
kemah, Tx Coral Reef Yacht Club
 


Laser
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Eric Ferrier


1886 Laser
boca raton, fl USAT
2. David Hartman


199916 Laser
Vero Beach, FL NOMAD
3. William Hofmeister


184607 Laser
Wartrace, Tn Highland yacht club
4. Mandy Hofmeister


8 Laser
Nashville, Tn Hiyc
5. Rebecca Hofmeister


168356 Laser
Nashville, Tn Hiyc
6. Bill Mckenzie


173996 Laser
Or ilia, Ontario Pbsc
7. Roman Plutenko


201273 Laser
Chicago, Il Chicago
8. Bryant Wood


196134 Laser
Halifax, NS RNSYS
9. David Anthes


195943 Laser
Santa Cruz, California Coconut Grove Sailing Club
10. Christina Person


199400 Laser
Weston, Fl Fleet 413 / Sail Newport
11. Page Anderson


204843 Laser
Nashua, Montana Key West Community Sailing Center
12. Augie Diaz


172957 Laser
Miami, FL Coral Reef Yacht Club
13. Michelle Davis


199911 Laser
Homestead, FL USSC Miami
14. Erik Bowers


203751 Laser
Excelsior, MN Minnetonka Yacht Club
15. Joseph David


153117 Laser
Norfolk, Virginia Old Dominion University
16. J. Liebl


170673 Laser
Titusville, FL CGSC
17. Rick Strilky


176078 Laser
Chicago, Ill CCYC
18. Paul Wurtzebach


175529 Laser
woodridge, IL chicago corinthian yacht club
19. Philip Karcher


191958 Laser
Sarasota, Florida Sarasota Sailing Squadron
20. Windy Key


148688 Laser
Columbia, SC Columbia Sailing Club
21. Robert Key


205389 Laser
Columbia, SC Columbia Sailing Club
22. Roberto Porter


204771 Laser
Miami, FL USSC Miami
23. David Hiebert


187687 Laser
Jupiter, Fl USSMC/fwbc
 


RSX Windsurfer
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Nicole Level


GBR 94 RSX Windsurfer
Cozumel, Quintana Roo Mike's beach club
2. Martin Lefebvre


VEN RSX Windsurfer
Montreal, QUEBEC Multivoile
3. Jonathan Rudich


USA 528 RSX Windsurfer
Clearwater, FL CCSC
4. Olivia Mew


CAN 24 RSX Windsurfer
Toronto, Ontario TWC/RCYC
5. Beatriz Castillo


MEX 87 RSX Windsurfer
Mérida, Yucatán Costa Club
6. Nicolas Ballueil


USA 105 RSX Windsurfer
Miami, FL Myc
7. James Tucker Mcelwaney


USA 241 RSX Windsurfer
Belleair Bluffs, Florida CCSC
8. Connor Oursler


USA 313 RSX Windsurfer
Belleair, Florida CCSC
9. Roy Itzhaki


CAN 4 RSX Windsurfer
Thornhill, Ontario Toronto Windsurfing Club
10. Max Robinson


CAN 7 RSX Windsurfer
Toronto, ON TWC
11. Marion Lepert


USA 143 RSX Windsurfer
Belmont, CA Saint Francis Yacht Club
12. Christopher Waldo


USA 289 RSX Windsurfer
Gainesville, Florida Clearwater Community Sailing Center
13. Solvig Sayre


USA 009 RSX Windsurfer
Vineyard Haven, MA Vineyard Haven YC
14. Carson Crain


USA 75 RSX Windsurfer
Houston, TX US Sailing Team Sperry Topsider
15. Juan Fernando Bazo


PER 30 RSX Windsurfer
Lima, Lima, Peru Club Regatas Lima
16. Rasmus Sayre


USA 09 RSX Windsurfer
Vineyard Haven, MA Vineyard Haven Yacht Club
17. Jean-Sebastien Fugère


CAN 51 RSX Windsurfer
yamachiche, Quebec multivoile
18. Laurence Bonneau-Charland


CAN 65 RSX Windsurfer
Sainte-Agathe-des-Monts, QC Multivoile
19. Andrea Holm


SWE 306 RSX Windsurfer
, KSSS
20. Raul Lopez


USA 529 RSX Windsurfer
miami, fl Miami Yacht Club
21. Gabriel Verrier-Paquette


CAN 3 RSX Windsurfer
Outremont, Quebec CVDM
22. Charlotte Samson


US 294 RSX Windsurfer
Belleair, Florida CCSC
23. Ricardo Enrique Perez Gio


MEX 135 RSX Windsurfer
progreso, yucatan mexico
 


Techno Windsurfer
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Manuel Nores


USA 108 Techno Windsurfer
Miami, FL Miami Yacht Club
2. Maximo Nores


USA 102 Techno Windsurfer
Miami, FL Miami Yacht Club
3. Michael Cramer


USA 519 Techno Windsurfer
maimi beach, fl Miami yacht club
4. Justin Louden


USA 711 Techno Windsurfer
Miami, Fl Miami Yacht Club
5. Steven Max


ARU 888 Techno Windsurfer
Santa Cruz, Fl ASA Aruba Sailing Association
6. Zane Feder


CAN 80 Techno Windsurfer
Toronto, Ontario Toronto Windsurfing Club
7. Mateo Salles-Ize


MEX 81 Techno Windsurfer
Mérida, Yucatán Costa Club Yucatán
8. Steven Cramer


USA 242 Techno Windsurfer
maimi beach, fl Miami yacht club
9. Jose Luis Ponce Baqueiro


MEX 131 Techno Windsurfer
Mérida, Yucatán MEX 131
10. Frederic Verrier-Paquette


CAN 28 Techno Windsurfer
Outremont, Quebec CVDM
11. Juan C. Nores


USA 467 Techno Windsurfer
miami beach, florida MYC
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2022 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network