Class 1 IRC
    Skipper Club Sail# Boat Name Division Make/Model Rating
1. John Brim
-
New York YC 55155 Rima2 - McConaghy / RP55 1.418 / - / -
2. Takashi Okura
-
NYYC USA5095 SLED - - / TP 52 1.392 / - / -
3. Ron O'Hanley
-
NYYC 50009 Privateer - Cookson Boats / Cookson 50 1.374 / - / -
4. Steve & Heidi Benjamin
-
Seawanhaka Corinthian & Noroton USA 95 SPOOKIE - McConaghy / Carkeek HP 40 1.274 / - / -
5. Gunther Buerman
-
NYYC US521 Hooligan - Cookson / TP52 1.392 / - / -
6. Jim Swartz
-
EYC USA52007 Vesper - - / IRC52 1.394 / - / -
7. Austin and Gwen Fragomen
-
NYYC 5210 INTERLODGE - Botin / Tp 52 1.393 / - / -
8. Karl Funk
-
Sail Newport USA60206 True - Westerly Marine / Kernan 47 1.333 / - / -
 


Class 2 PHRF
    Skipper Club Sail# Boat Name Division Make/Model Rating
1. Stephen Besse
-
Vineyard Haven and Holmes Hole 50454 Apr├Ęs - J boats / J-120 51 / - / -
2. Tyler Martenstein
-
Naval Academy Sailing Squadron USA 52919 DOLPHIN - Johnstone / J-122 CF 33 / - / -
3. Brandt Clemons
-
Naval Academy Sailing Squadron 60059 RANGER - Farr / FARR 40 ODR -6 / - / -
4. Eliot Shanabrook
-
Marblehead Yacht Club 289 Hafa Adai - Pearson Composites / J109 66 / - / -
5. Stephen McManus
-
Annapolis Yacht Club USA77 Saykadoo - J-Boats / J-120 51 / - / -
6. paul Ulyatt
-
N/A 26 Sophie - custom / custom 129 / - / -
7. Donald Tofias
-
Royal Thames Yacht Club, London W.37 / US-1 RACE HORSE - W-Class Yacht Company / W.76 / sloop 45 / - / -
8. John Schimenti
-
NONE USA35035 Zefiro Torna - Carroll Marine / 1D35 Modified 30 / - / -
9. Matthew Schmitt
-
Buzzards 563 Hardtack - J Boats / J 105 90 / - / -
10. John Chuang
-
Constitution Yacht Club 51918 Shout - Farr / Farr 40 -6 / - / -
 


Class 3 PHRF N/S
    Skipper Club Sail# Boat Name Division Make/Model Rating
1. James Swent
-
None 21 Osprey - Alerion / Alerion Express 38 126 / - / -
2. Gordon McNabb
-
NYYC 51244 Flying Cloud 11 - Nautor / Swan 44 mk2 78 / - / -
3. brian crowley
-
megansett yacht club 60484 fidelis - Sabre / 426 99 / - / -
4. NORMAN LEWIS
-
ANTIGUA 33813 CYGNE - SWAN / 46 78 / - / -
5. Arthur Gates
-
Platinum Point YC 21449 Hilarious - Pearson / 10M TM 156 / - / -
6. Chip Hawkins
-
Barrington Yacht Club 22926 Caneel - Pearson / 10M 153 / - / -
7. Allen Eddy
-
PLYMOUTH 92 Kinsale - Pearson / P36-2 153 / - / -
8. Jeffrey Koch
-
North Shore Yacht Club - Port Washington 52896 Avalon - Jeanneau / Sun Odyssey 84 / - / -
 


Class 4 Double-Handed
    Skipper Club Sail# Boat Name Division Make/Model Rating
1. RICHARD EGAN
-
HYANNIS YACHT CLUB US60464 WINGS - JBOATS / J46 57 / - / -
2. Sandy Vietor
-
Edgartown YC 10 Orpheus - Alerion / Alerion Express 33 132 / - / -
3. Harald Findlay
-
Edgartown 18 Arrow - Bianca Yachts / Aphrodite 101 138 / - / -
4. Paul Stafford
-
EYC 18 Iniki - Pearson / Alerion Express 38 120 / - / -
5. Richard Sides
-
Eastern YC 20283 ATALANTA - Sabre / 28 Ketch 207 / - / -
6. Edward Cerullo
-
EYC 57 UNDINE - Morris / Morris M36 SD 129 / - / -