Registrants For
2014 Junior Ol’ Man of the Sea Regatta

September 05-07, 2014
95 people have registered for this event

420
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Natalie Hopper 5708 alexander muller
420 / RCYC
2. William Toothe 6198 Harrison Alexander
420 / FWBC
3. Dane Byerly RC1 Dougie Byerly
420 / Lakewood Yacht Club
4. Anna Willits 5061 Julia Sheaffer
420 / LYC
5. Schmiege Kate 5709 Calk Sydney
420 / RCYC
6. Ryan Vittimberga 7469 Maxwell Vittimberga
420 / Houston Yacht Club
7. zane tinnell 6225 Michael Morran
420 / corpus christi yacht club
8. Abigail Beck 5454 Ian Beck
420 / Houston Yacht Club
 


Laser 4.7
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Katy Hannan 153393
Laser 4.7 / Rush Creek
2. Christa Hvidsten 171000
Laser 4.7 / CSC
3. shelby thornton 10
Laser 4.7 / fort worth boat club
4. Caleb Shi 155648
Laser 4.7 / CSC/RCYC
5. Bryan Trammell 204114
Laser 4.7 / TCYC
6. Remington O'Kelley 173991
Laser 4.7 / FWBC
7. Sean Ronan TBD
Laser 4.7 / Corinthian Club
8. Christophe Chaumont 44
Laser 4.7 / FWBC
9. Ben Froelich 113062
Laser 4.7 / AYC
10. Sara Taylor 18767
Laser 4.7 / Fort Worth Boat Club
11. Ryan Dickey 149907?
Laser 4.7 / DCYC
12. Kiera O'Reardon 88
Laser 4.7 / Lakewood Yacht Club
13. Dylan Ascencios 204108
Laser 4.7 / Lakewood yacht club
14. John Henry Lightfoot 14
Laser 4.7 / GSC
15. Brandon Cassard 206615
Laser 4.7 / LCYC
16. Drake Ditmer 40254
Laser 4.7 / DCYC
17. Lillian Gilbreath TBD
Laser 4.7 / Corinthian Sailing Club, Dallas
 


Laser Radial
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Skylar Bayman 194070
Laser Radial / CSC/HYC
2. Nick Keathley 117780
Laser Radial / FT WORTH BOAT CLUB FWBC
3. Alexandra Mares 206090
Laser Radial / Lakewood Yacht Club
4. Nick Tsigas 8
Laser Radial / GSC
5. Alexander Hankins 20411
Laser Radial / LYC
6. Laura Masterson 175518
Laser Radial / TCYC
7. Jessica Utz 4025
Laser Radial / DCYC
8. Kelly Cole 200123
Laser Radial / OCBC
9. Alex Schwinn 170672
Laser Radial / Fort Worth Boat Club
10. Spencer LeGrande 206098
Laser Radial / AYC/HYC
11. Carson Shields 151911
Laser Radial / Lakewood
12. Graham Viegut 154473
Laser Radial / CSC
13. Kallie Keen 71
Laser Radial / DCYC
14. Chandler Hill 75543
Laser Radial / CSC
15. Kirsten Gradel 181862
Laser Radial / Dallas Corinthian Yacht Club
 


Opti
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Julius Heitkoetter 16636
Opti / Blue AYC
2. Alex Wise 16102
Opti / Blue HYC
3. Atlee Kohl ISV 480
Opti / Blue SCYC
4. Noah Zittrer 15673
Opti / Blue Lakewood Yacht Club
5. Dawson Kohl ISV 360
Opti / Blue SCYC
6. Lucija Ruzevic CRO 14102
Opti / Blue DCYC
7. Dutch Byerly 19455
Opti / Blue Lakewood Yacht Club
8. Emilie Janzen 18951
Opti / Blue HYC
9. Emma McInnis 18595
Opti / Blue Corpus Christi Yacht Club
10. Yumi Yoshiyasu 19289
Opti / Blue LYC
11. GRACE BATES 18950
Opti / Blue LYC
12. Hanna Progelhof 18422
Opti / Blue RCYC
13. Ethan Froelich 19624
Opti / Blue AYC
14. Wendi Froelich 19907
Opti / Blue AYC
15. Paul Houston 20548
Opti / Blue LYC
16. Trey Leathers 17154
Opti / Blue Grapevine Sailing Club
17. Lucy Brock 19924
Opti / Blue AYC
18. Gust Schmiege 18490
Opti / Blue RCYC
19. Katie McGagh 14783
Opti / Blue LYC
20. Andrew Vandling 21040
Opti / Blue RCYC
21. NICOLAS MARTIN 15510
Opti / Red Lakewood
22. Nathan Asher Zittrer 12586
Opti / Red Lakewood Yacht Club
23. Matias Martin 16630
Opti / White Lakewood
24. Stuart Adams 17420
Opti / White Lakewood Yacht Club
25. KELLY BATES 12564
Opti / White LYC
26. Fiona Froelich 15120
Opti / White AYC
27. Scott Mather 17770
Opti / White LYC
28. Tony Slowik 19636
Opti / White Lakewood Yacht Club
29. James Brock 20139
Opti / White AYC
 


Opti Green
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Jackson Cobb 7736
Opti Green / FWBC
2. Chase Remmers 3997
Opti Green / DCYC
3. Zane Gordon 14765
Opti Green / Grapevine
4. Lola Kohl ISV 280
Opti Green / SCYC
5. JB Lilley 4698
Opti Green / DCYC
6. Carter Calk 18674
Opti Green / RCYC
7. Maxamillion Nilsson 17746
Opti Green / FWBC
8. Catherine Froelich 9280
Opti Green / AYC
9. Olivia Chaumont 20124
Opti Green / FWBC
10. Jake Cary 121
Opti Green / GSC
11. Anthony Ceplecha 10608
Opti Green / FWBC
12. Justin Leathers 12
Opti Green / Grapevine Sail Club
13. Reid Johnson 17354
Opti Green / Fort Worth Boat Club
14. Jacob Granberry 12225
Opti Green / CCYC
15. Daniel Polson 13
Opti Green / GSC
16. Alexis Clevenger 17
Opti Green / Grapevine Junior Racing
17. Quinn Campbell 7737
Opti Green / FWBC
18. Nicholas Carew 19627
Opti Green / AYC
19. Colby Keen 398
Opti Green / DCYC
20. Lindsay Campbell 5810
Opti Green / FWBC
21. Claire Duncan 7780
Opti Green / FWBC
22. Cayden Vandling 13138
Opti Green / RCYC
23. Ben Gair 7273
Opti Green / Grapevine Sailing Club
24. Jackson Pettit 15379
Opti Green / Corinthians Sailing Club
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2021 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network