Treasure Coast Youth Series Regatta #5
US Sailing Center Martin County | November 19, 2017

Opti Gold (7 boats) (top)
Series Standing - 6 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Sunday, November 19, 2017 3:10:10 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6  Total Pos
1  
11   Jacob Ammons   Treasure Coast Youth Sailing   [1]   1   1   1   1   1   5  
1  
2  
18544   Elizabeth Wire   USSCMC   [4]   2   3   3   2   2   12  
2  
3  
21628   William Kulas   USSCMC   5   4   [6]   2   3   3   17  
3  
4  
21652   Austin Peterson   USSCMC   3   3   4   4   4   [6]   18  
4  
5  
33   Shae Riley   ysf   [6]   6   2   5   5   4   22  
5  
6  
21644   Jakub Barski   USSCMC   2   5   5   [6]   6   5   23  
6  
7  
21654   Robert Johannsen   USSCMC   [8/DNC]   8/DNC   8/DNC   8/DNC   8/DNC   8/DNC   40  
7  
 



Opti Silver (17 boats) (top)
Series Standing - 6 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Sunday, November 19, 2017 3:13:05 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6  Total Pos
1  
USA08   Cadance Oswald   PBSC   [2]   1   1   1   1   1   5  
1  
2  
21667   Sebastian Weiss   USSCMC   1   4   7   2   [9]   3   17T  
2  
3  
4606   Killian Embler   Palm beach sailing club   [5]   3   2   5   5   2   17T  
3  
4  
4605   Julianna DiSalvo   Palm Beach Sailing Club   [8]   2   3   4   2   7   18  
4  
5  
21648   Christopher See   USSCMC   [10]   7   6   10   3   4   30T  
5  
6  
4604   Isabella Dadey-McMaster   PBSC   6   [9]   9   6   4   5   30T  
6  
7  
28   Peik Sander   Youth sailing foundation   9   [11]   4   3   6   9   31T  
7  
8  
4603   Finn Martin   Palm Beach Sailing Club   7   5   5   7   7   [8]   31T  
8  
9  
4607   Oden Embler   Palm beach sailing club   3   [8]   8   8   8   6   33  
9  
10  
21658   Savanna Hendrix   USSCMC   4   10   [11]   11   10   10   45  
10  
11  
21645   Grant Schmidt   USSCMC   [11]   6   10   9   11   11   47  
11  
12  
21663   Lukas Ferreira   USSCMC   12   [18/DNC]   18/DNC   18/DNC   18/DNC   18/DNC   84  
12  
13  
21668   Philip Dillon   USSCMC   [18/DNC]   18/DNC   18/DNC   18/DNC   18/DNC   18/DNC   90T  
13  
13  
21664   Sophie Jaen   USSCMC   [18/DNC]   18/DNC   18/DNC   18/DNC   18/DNC   18/DNC   90T  
13  
13  
21653   Tynan Molloy   USSCMC   [18/DNC]   18/DNC   18/DNC   18/DNC   18/DNC   18/DNC   90T  
13  
13  
44   Melanie Carter   TCYSF   [18/DNC]   18/DNC   18/DNC   18/DNC   18/DNC   18/DNC   90T  
13  
13  
21669   Zoe Freedman   USSCMC   [18/DNC]   18/DNC   18/DNC   18/DNC   18/DNC   18/DNC   90T  
13  
 



Open Bic (12 boats) (top)
Series Standing - 5 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Sunday, November 19, 2017 3:15:02 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5  Total Pos
1  
14   Caroline Locke   USSCMC   1   2   1   1   [3]   5  
1  
2  
6245   Julie Zahniser   US Sailing Center Martin County   [2]   1   2   2   1   6  
2  
3  
7641   Keegan MacKinnon   USSCMC   [3]   3   3   3   2   11  
3  
4  
8964   Morgan Smith   Sarasota Youth Sailing   4   4   4   5   [7]   17  
4  
5  
7730   Ben Mohrman   Egyc   5   5   5   4   [6]   19  
5  
6  
5172   Zuzanna Barska   USSCMC   [6]   6   6   6   5   23  
6  
7  
7660   Ethan Linder   Eau Gallie Yacht Club   8   8   8   [9]   4   28  
7  
8  
7846   Jacob Suttin   USSCMC   7   7   7   8   [9]   29  
8  
9  
7812   Kathryn Mathews   Melbourne Yacht Club/Space Coast Sailing   9   [10]   9   7   10   35  
9  
10  
7663   Liam Nolte   Eau Gallie Yacht Clubt-Space Coast Sailing   [10]   9   10   10   8   37  
10  
11  
1   Jaxon Aversa   EGYC   [11]   11   11   11   11   44  
11  
12  
5509   Nicholas Nassif   Palm Beach Sailing   [13/DNC]   13/DNC   13/DNC   13/DNC   13/DNC   52  
12  
 



Club 420 (9 boats) (top)
Series Standing - 5 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Sunday, November 19, 2017 3:16:46 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5  Total Pos
1  
11   Brendan Williams   YSF   [1]   1   1   1   1   4  
1  
2  
12   Holly Gandolfo   ysfirc   3   2   [4]   2   2   9  
2  
3  
5   Josh Dillon   West Dennis Yacht Club   2   3   2   3   [4]   10  
3  
4  
53   Natalie Powers   Melbourne yacht club   [5]   5   3   4   3   15  
4  
5  
8   Brian Villa   TCYSF   4   [6]   5   5   5   19  
5  
6  
4   Coby Flannery   USSCMC   6   4   6   6   [7]   22  
6  
7  
2   Gillian Gotay   Melbourne Yacht Club   7   7   7   7   [8]   28  
7  
8  
6   Grace Beard   Sheridan Shores - Wilmette, IL   [8]   8   8   8   6   30  
8  
9  
TBD   Sophia Licata   USSCMC   [10/DNC]   10/DNC   10/DNC   10/DNC   10/DNC   40  
9  
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2017-2020.

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is final.


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by US SAILING Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2017 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta Network