22nd Annual Harvest Moon Regattaź
Lakewood Yacht Club | October 16-December 31, 1969

Cruising with Spinnaker (top)
Series Standing - 1 race scored

Information is final.
Regatta results last updated: Saturday, October 18, 2008 1:43:56 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: A (5 boats)
Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club Corrected  1  Total Pos
1  
007   Parrot Tales   78   Larry Blankenhagen [A]   Lakewood Yacht Club   13:16:30   5   5  
1  
2  
238   Surprise   69   Jim Bradley [A]   LYC   13:33:43   6   6  
2  
3  
53494   Hot Ticket   84   Jim Hightower [A]   SAMS   14:24:15   12   12  
3  
4  
32887   $iphon   84   Peter van Oosten [A]   GBCA   15:26:39   15   15  
4  
5  
29A   Bacchanal   72   Lance French [A]   Bayview yacht club   17:05:20   16   16  
5  
 



Division: B (8 boats)
Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club Corrected  1  Total Pos
1  
27   Soy Un Gatito JPB   123   Bob Brindley [B]   Waterford   12:34:31   1   1  
1  
2  
31A   Christine'a-Mae   125   Daniel Malak [B]   Chandlers Landing Yacht Club   12:48:36   2   2  
2  
3  
109   Material Girl   93   Tom Youens [B]   LYC   12:49:33   3   3  
3  
4  
25 aka 48004   Bayside   93   Ken Womack [B]   Texas Corinthian Yacht Club   13:05:52   4   4  
4  
5  
510   Sweet Leilani   120   Mark Rock [B]   None   14:17:23   11   11  
5  
6  
275a   Wild Thing   99   Brian DeWitt [B]   none   15:19:42   13   13  
6  
7  
52492   Ambition   93   Philip Schutts [B]   Lakewood Yacht Club   15:22:20   14   14  
7  
8  
1295(GBR)R   eXocet   102   George Bright [B]   TMCA   NO TIME   21/DNF   21  
8  
 



Division: C (7 boats)
Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club Corrected  1  Total Pos
1  
34A   Night Magic   246   Rocky Poovey [C]   laguna madre yacht club   13:39:21   7   7  
1  
2  
10095   MOXIE   144   Stephen Lack [C]   LYC   13:40:04   8   8  
2  
3  
21764   Soothsayer   138   Michael Chaplinsky [C]   Lakewood Yacht Club   13:53:28   9   9  
3  
4  
584   Big D   126   Jim Foster [C]   none   14:13:39   10   10  
4  
5  
38514   Gine 2   126   Sandra Cross [C]   BVYC   17:25:00   17.5/SCP   17.5  
5  
6  
325   First Born   159   Richard Sherman [C]   none   20:42:02   18   18  
6  
7  
273   Rima   155   Robert Jack [C]   Bay Yacht Club   NO TIME   21/DNF   21  
7  
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2013-2016

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is final.


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2019 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network