28th Annual Lakewood Yacht Club Harvest Moon Regatta® and Sail-a-thon for Ovarian Cancer Awareness
Lakewood Yacht Club | October 09-11, 2014in

Sail-a-thon Virtual Boat (top)
Series Standing - 1 race scored

Information is final.
Regatta results last updated: Sunday, October 19, 2014 12:38:10 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (5 boats)
Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club  1  Total Pos
1  
52107   CENTURION   0   Jim Winton   Lakewood Yacht Club   6/DNC   6T  
1  
1  
266   Dixie Apple 3   177   Glenn Robinson   Lakewood Yacht Club   6/DNC   6T  
1  
1  
0   Pirate   0   Tom Collier   Lakewood   6/DNC   6T  
1  
1  
None   Coral Caye   0   Don Mitchell   Lakewood Yacht Club   6/DNC   6T  
1  
1  
1   Moonstruck   0   Joyce Maxwell   Lakewood Yacht Club   6/DNC   6T  
1  
 



PHRF Bacardi (top)
Series Standing - 1 race scored

Information is final.
Regatta results last updated: Sunday, October 19, 2014 12:38:10 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: A-Sprit (7 boats)
Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club Corrected  1  Total Pos
1  
145   Rebecca   48   Glenn Gault [A-Sprit]   LYC   17:46:47   6   6  
1  
2  
USA74   Second Star   33   J.D. Hill [A-Sprit]   LYC   18:13:50   11   11  
2  
3  
75   Gold Rush   66   Gregory Way [A-Sprit]   LYC   18:15:23   12   12  
3  
4  
12039   Aeolus   48   James Liston [A-Sprit]   HYC   18:17:37   14   14  
4  
5  
US 52899   Cyrano   33   Jens Kaalstad [A-Sprit]   HYC   18:32:38   16   16  
5  
6  
162   Leading Edge   69   Tom Sutton [A-Sprit]   LYC/HYC/GBCA   19:00:19   20   20  
6  
7  
1009   RENEGADE   84   Joseph A Salinas III [A-Sprit]   GBCA   21:50:33   24   24  
7  
 



Division: B-J105 (5 boats)
Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club Corrected  1  Total Pos
1  
624   ViCi   78   John Barnett [B-J105]   lyc   17:24:49   2   2  
1  
2  
226   Horny Toad   87   Greg Turman [B-J105]   Corpus Christi Yacht Club   17:25:35   3   3  
2  
3  
430   Kinderspel2   87   John Bell [B-J105]   CCYC   17:47:46   7   7  
3  
4  
649   Radiance   78   Bill Lakenmacher [B-J105]   LYC   17:55:04   8   8  
4  
5  
296   Stinger   78   J B Bednar [B-J105]   LYC/GBCA   18:01:17   9   9  
5  
 



Division: C (4 boats)
Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club Corrected  1  Total Pos
1  
46864   Joyride   75   Greg A Casamayor [C]   GBCA   17:46:05   5   5  
1  
2  
USA007   Parrot Tales   81   Larry Blankenhagen [C]   LYC   18:17:10   13   13  
2  
3  
87572   Millennium Express   72   Christopher Dees [C]   GBCA/LYC   18:59:04   19   19  
3  
4  
32887   $iphon   84   Peter vanOosten [C]   GBCA   19:41:07   22   22  
4  
 



Division: D (4 boats)
Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club Corrected  1  Total Pos
1  
135   Happy Ending   141   Osmond Young [D]   LYC   17:15:37   1   1  
1  
2  
15   Mystique   96   Allan Garvin [D]   GBCA   18:10:33   10   10  
2  
3  
52295   Chinook   87   Hugh Irvine [D]   Lakewood YC   18:18:46   15   15  
3  
4  
42570   Phoenix   123   David / Karen Atkinson / Penrose [D]   GBCA/HYC   18:52:14   18   18  
4  
 



Division: OakHeart (3 boats)
Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club Corrected  1  Total Pos
1  
130   Andiamo   213   John Mastroianni [OakHeart]   HYC   18:32:59   17   17  
1  
2  
60397   Isabelle   147   Daniel Bendig [OakHeart]   Watergate   24:41:46   25   25  
2  
3  
1   Bay Girl   189   Paul Francis [OakHeart]   HYC   NO TIME   28/DNC   28  
3  
 



Division: Superior (4 boats)
Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club Corrected  1  Total Pos
1  
13   Aloha   96   Don Lemke [Superior]   na   17:40:41   4   4  
1  
2  
32111   Passion   -24   Steve Hastings [Superior]   CCYC   19:03:42   21   21  
2  
3  
USA 14   Rented Mule   69   Bryan Taylor [Superior]   SAYC   19:52:34   23   23  
3  
4  
69   Ono   48   Jeff Kitterman [Superior]   GBCA   NO TIME   28/DNC   28  
4  
 



Multihull (top)
Series Standing - 1 race scored

Information is final.
Regatta results last updated: Sunday, October 19, 2014 12:38:10 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: A (6 boats)
Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club Corrected  1  Total Pos
1  
129   Gimme Samoa   -12   John Williams [A]   Rockport Yacht Club   16:41:48   1   1  
1  
2  
276   Abandoned Assets   -51   Bo Kersey [A]   Austin Yacht Club   17:33:10   2   2  
2  
3  
88   Bucket List   -30   Scott Self [A]   Chandlers Landing YC   19:04:53   6   6  
3  
4  
215   Tribology   -24   Doug Casey [A]   Austin Yacht Club   20:36:37   8   8  
4  
5  
273   Condor   -48   Chris Croninger [A]   LCYC   NO TIME   18/DNC   18T  
5  
5  
009   Nelda Ray   -45   Peter Pattullo [A]   Longview Yacht Club / TOMA   NO TIME   18/DNF   18T  
5  
 



Division: B (4 boats)
Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club Corrected  1  Total Pos
1  
122   Quiklee 5   30   Brett Lee [B]   CC MORF   19:03:14   5   5  
1  
2  
8   Pachuco   36   William Loving [B]   william loving   NO TIME   18/DNF   18T  
2  
2  
14   ground effect   21   Martin Hamilton [B]   Houston Yacht Club   NO TIME   18/DNF   18T  
2  
2  
30   Tritium   45   Steve Frick [B]   Austin Yacht Club   NO TIME   18/DNC   18T  
2  
 



Division: C (7 boats)
Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club Corrected  1  Total Pos
1  
5855   JEDICCO   147   Fred Pounds [C]   LYC   18:05:38   3   3  
1  
2  
853   Vivace   159   Scott Weaver [C]   none   19:00:51   4   4  
2  
3  
379   The Family Cat   147   Scott Moore [C]   Lakewood Yacht Club   19:40:57   7   7  
3  
4  
410A   jaja   153   Oliver Maxwell [C]   none   23:03:00   9   9  
4  
5  
22   CatNap   123   Richard Wheeler [C]   HYC   24:11:09   10   10  
5  
6  
47   Heart To Heart   144   Frank Eckles [C]   None   25:30:22   11   11  
6  
7  
3A   Sailawaycat   123   Dave Liggett [C]   GBCA   NO TIME   18/DNF   18  
7  
 



Cruising Spinnaker (top)
Series Standing - 1 race scored

Information is final.
Regatta results last updated: Sunday, October 19, 2014 12:38:10 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: A (6 boats)
Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club Corrected  1  Total Pos
1  
1145   Nachtwacht   105   Thomas Caskey [A]   Lakewood yacht club   17:10:41   2   2  
1  
2  
A122   easy does it   84   Uzi Ozeri [A]   LYC   17:28:45   3   3  
2  
3  
40707   SHAKEN NOT STIRRED   96   Walter Caldwell [A]   GBCA   18:28:52   7   7  
3  
4  
28422   Chiron   81   Greg Gladden [A]   GBCA   19:31:57   12   12  
4  
5  
40   Ruthless   108   Donald H. Anderson [A]   Corpus Christi Yacht Club   19:35:53   13   13  
5  
6  
83   Karma   81   Robert Moore [A]   GBCA   19:59:52   15   15  
6  
 



Division: B (6 boats)
Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club Corrected  1  Total Pos
1  
27   Soy Un Gatito JPB   126   Bob Brindley [B]   BGSU Sailing Club   18:07:26   5   5  
1  
2  
40860   Tomfoolery 2   114   Tom Meeh [B]   gbca   18:57:17   9   9  
2  
3  
40645   Texas Ranger II   126   Chuck Wielchowsky [B]   GBCA   19:18:32   10   10  
3  
4  
155   Gizmo   117   Robin Rice [B]   Watergate yachting center   20:50:47   17   17  
4  
5  
109   Cool Breeze II   117   Richard Robinson [B]   Watergate Yacht Club   21:15:04   18   18  
5  
6  
166   Menage a Trois   111   Jeff Harding [B]   Waterford Yacht Club   23:22:13   21   21  
6  
 



Division: C (5 boats)
Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club Corrected  1  Total Pos
1  
30957   Wings   129   Michael Welch [C]   HYC   17:29:00   4   4  
1  
2  
584   Big D   129   Jim Foster [C]   GBCA   18:19:58   6   6  
2  
3  
46   Makan Angin   129   Jill Hughes [C]   LYC   18:41:18   8   8  
3  
4  
1326   Le Fay   129   Erik Jansson [C]   None   21:38:42   19   19  
4  
5  
9   Longhawk   135   Sam Crowder [C]   LYC &TMCA & FLYSWATTER STEEL PAN TEMPERANCE SOCIETY   21:41:02   20   20  
5  
 



Division: D (6 boats)
Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club Corrected  1  Total Pos
1  
52   Sodalis   180   Jim Demarest [D]   LYC   17:00:01   1   1  
1  
2  
60184   Moondance   150   Randy Pike [D]   LYC   19:21:47   11   11  
2  
3  
111   Fiddler   141   Taylor Smith [D]   Lakewood   19:54:04   14   14  
3  
4  
602A   Tracen J   144   Charles Singstad [D]   none   20:10:38   16   16  
4  
5  
19A   Spiritus Ventus   204   David Cathcart [D]   Waterford Harbor   25:18:24   22   22  
5  
6  
31A   Man Cave   216   Robert O'Bryant [D]   Galveston Yacht basin   NO TIME   24/DNF   24  
6  
 



Cruising without Spinnaker (top)
Series Standing - 1 race scored

Information is final.
Regatta results last updated: Thursday, October 23, 2014 4:45:58 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: A-PHRF (5 boats)
Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club Corrected  1  Total Pos
1  
001   Other Woman   137   Brantly Minor [A-PHRF]   GBCA   17:29:34   9   9  
1  
2  
1152   Seute Deern   129   Hans Knickrehm [A-PHRF]   LYC   18:10:06   11   11  
2  
3  
12440   Tenacious   195   Jim Apple [A-PHRF]   GBCA   18:43:40   20   20  
3  
4  
334   Cache'   88   Robert Giles [A-PHRF]   LYC   19:49:09   39   39  
4  
5  
34   Overdraft   192   John Cashin [A-PHRF]   Galveston Yacht Basin   NO TIME   100/DNF   100  
5  
 



Division: B-B%26R (7 boats)
Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club Corrected  1  Total Pos
1  
h450   Transcend   130   CD Sharp [B-B&R]   None   20:01:26   42   42  
1  
2  
45   DagEli   158   Dag O Calafell II [B-B&R]   Waterford   20:16:00   45   45  
2  
3  
29A   The Gail Mary   138   Daniel Knierien [B-B&R]   Optima Marine   20:30:23   49   49  
3  
4  
38109   Wandering Star   134   Thomas Sherrill Jr [B-B&R]   GBCA, PHYC, TMCA   21:00:06   54   54  
4  
5  
12A   Seafari   143   Kent Sick [B-B&R]   Windward SeaVenture   21:58:19   57   57  
5  
6  
162   Tarah Shell   148   Bill Mcbride [B-B&R]   Windward SeaVenture Charters   23:05:51   60   60  
6  
7  
74A   Vortex   136   Steve Stoever [B-B&R]   ??   23:06:58   61   61  
7  
 



Division: C-CTR (6 boats)
Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club Corrected  1  Total Pos
1  
167   Snowflake   162   James Bradley [C-CTR]   LYC   17:24:11   6   6  
1  
2  
14   Ilean   162   Jonathon Davis [C-CTR]   DILLON   17:40:03   10   10  
2  
3  
40175   Ananda   158   John Frederick [C-CTR]   LYC   19:52:19   40   40  
3  
4  
25   Wave Dancer   164   Edmund Lowrie [C-CTR]   gbca   20:34:31   50   50  
4  
5  
35A   Kulani   189   Francis Garrigues [C-CTR]   None   25:29:06   67   67  
5  
6  
2   Candace Ann   152   John Walsh [C-CTR]   Waterford Yacht Club   NO TIME   100/DNF   100  
6  
 



Division: D-CTR (6 boats)
Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club Corrected  1  Total Pos
1  
38   Talmid   219   Greg Standard [D-CTR]   Windward SeaVenture   17:28:30   8   8  
1  
2  
06   Low Keys   199   Ed Bush [D-CTR]   n/a   19:31:00   33   33  
2  
3  
11A   Stardust   217   Wayne Alderman [D-CTR]   Watergate   28:05:30   73   73  
3  
4  
24   Cimboco   199   Phil Pierce [D-CTR]   None   NO TIME   100/DNF   100T  
4  
4  
86   Company   218   Dave Miller [D-CTR]   Southern Yacht Club   NO TIME   100/DNC   100T  
4  
4  
514   Morning Sun   255   Todd Johnson [D-CTR]   TMCA/GBCA   NO TIME   100/DNF   100T  
4  
 



Division: E (6 boats)
Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club Corrected  1  Total Pos
1  
60187   Sea Nymph   146   Joan van Ravenswaay [E]   Houston Yacht Club   18:51:39   22   22  
1  
2  
1650   Starfish   105   Ken Weatherford [E]   none   19:08:28   26   26  
2  
3  
158   Force Majeure   137   John Lehman [E]   none   19:24:05   31   31  
3  
4  
168   Osprey   93   Walter Barnett [E]   GBCA   21:29:00   56   56  
4  
5  
376   Big Fun   127   Michael Sharp [E]   not affiliated   NO TIME   100/DNF   100T  
5  
5  
us7150   Terrorist   145   Paul Tullos [E]   gbca   NO TIME   100/DNC   100T  
5  
 



Division: F (6 boats)
Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club Corrected  1  Total Pos
1  
307   Good Leif   151   Mike Montgomery [F]   Lakewood Yacht Club   17:28:17   7   7  
1  
2  
14641   Bianca   169   Marc Bruderer [F]   none   18:15:40   12   12  
2  
3  
849   Dutch Boy   168   Hans Treu [F]   Non affiliated   18:42:43   19   19  
3  
4  
1311   Booty Ful   214   Tom Miller [F]   CSC   19:28:27   32   32  
4  
5  
34   Sailscall   158   Dave Allen [F]   Watergate   25:29:58   68   68  
5  
6  
4096   Mary O   161   Adele Molloy [F]   Lets Go Sailing Sailing School   NO TIME   100/DNF   100  
6  
 



Division: G (7 boats)
Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club Corrected  1  Total Pos
1  
1005   Jonre   260   Douglas Byerly [G]   LYC   16:12:16   1   1  
1  
2  
019   Blanca Luna   212   Mark Zimmerman [G]   none   20:28:35   48   48  
2  
3  
1984   Chakota Red   165   Carl Curtiss [G]   Unaffiliated   20:45:33   52   52  
3  
4  
39   Sea Esta   214   Suzy Bradford [G]   Galveston Yacht Basin   26:06:25   69   69  
4  
5  
425A   Bradna Rose   170   John Vardiman [G]   johnvardiman@gmail.com   NO TIME   100/DNF   100T  
5  
5  
6   Indian Summer   262   Pat Cunningham [G]   Lakewood   NO TIME   100/DNF   100T  
5  
5  
50   Hot Fudge   205   Scott Perry [G]   G.Y.B.   NO TIME   100/DNF   100T  
5  
 



Division: H-B%26R (5 boats)
Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club Corrected  1  Total Pos
1  
444   Escape Hatch   166   GILBERT GARCIA [H-B&R]   gbca   19:48:53   38   38  
1  
2  
23A   Shiraz   186   Robert Best [H-B&R]   NauticShare   20:08:37   44   44  
2  
3  
20   Family Ties   207   Bill Jorgensen [H-B&R]   Waterford Yacht Club   31:49:46   75   75  
3  
4  
413A   Carpe Diem   155   Robert Rolf [H-B&R]   None   NO TIME   100/DNF   100T  
4  
4  
217A   Bright Spot   186   Keith Kaiser [H-B&R]   NauticShare   NO TIME   100/DNC   100T  
4  
 



Division: I-CV (7 boats)
Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club Corrected  1  Total Pos
1  
650 jib   French Kiss   133   John Broderick [I-CV]   lyc   16:58:21   3   3  
1  
2  
169   Pamplona   141   Randolph Lopez [I-CV]   LYC   17:11:49   5   5  
2  
3  
35   Tipsea   132   Dennis Kokkinis [I-CV]   GBCA   19:00:48   24   24  
3  
4  
422A   Rapide   130   Don Pearson [I-CV]   Waterford   19:34:21   35   35  
4  
5  
306   Josephine   116   Joe Powers [I-CV]   Houston Yacht Club   19:44:52   37   37  
5  
6  
13   Cayenne   126   Mike Nodier [I-CV]   none   19:55:25   41   41  
6  
7  
1   Nauti Girl   89   Shannon Hicks [I-CV]   Watergate   26:23:34   70   70  
7  
 



Division: J-CV (6 boats)
Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club Corrected  1  Total Pos
1  
101   FRAYED KNOT   130   Ted Greak [J-CV]   LYC   16:25:32   2   2  
1  
2  
22   Sun Runner   144   Ralph Unglaube [J-CV]   Lake Charles Yacht Club   18:34:48   15   15  
2  
3  
28A   Rodeless Traveler   141   Evan Macaluso [J-CV]   Sail Ventures USA   18:40:14   17   17  
3  
4  
655   Royal Crescent   139   Bob Crosby [J-CV]   Lakewood Yacht Club   18:52:18   23   23  
4  
5  
412A   Arianna   124   Edwin D'Artois [J-CV]   NauticShare   19:19:44   30   30  
5  
6  
201   Coho   139   Jason MacInnis [J-CV]   None   22:52:07   59   59  
6  
 



Division: K-KCH (5 boats)
Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club Corrected  1  Total Pos
1  
17   Patriot   201   Carl Drechsel [K-KCH]   LYC   17:01:30   4   4  
1  
2  
48   Island Jade   238   Bill E. Nowlin [K-KCH]   Portofino Yacht Club   23:11:33   62   62  
2  
3  
Y50   Mermaid III   201   William Young [K-KCH]   Seabrook Shipyard   23:16:38   63   63  
3  
4  
22102   Gypsy North   214   Christopher Kemp [K-KCH]   GYC   NO TIME   100/DNF   100T  
4  
4  
102   Vive Tu Vida   228   Lonny Doss [K-KCH]   Lake Charles Yacht Club   NO TIME   100/DNC   100T  
4  
 



Division: L-CV (5 boats)
Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club Corrected  1  Total Pos
1  
800   Bumboat   145   Chip Spence [L-CV]   Bay Yacht Club   18:19:03   13   13  
1  
2  
135A   Shell Seaker   168   David Glascock [L-CV]   Tmca   18:33:08   14   14  
2  
3  
89   Max Mare   140   Kevin Foley [L-CV]   Windward SeaVenture   18:41:51   18   18  
3  
4  
760   Island Time   139   Jimmy Jones [L-CV]   TMCA, Portofino   18:45:58   21   21  
4  
5  
63   Fresh Aire   140   Gene Wallin [L-CV]   TMCA   20:07:01   43   43  
5  
 



Division: M-CV (5 boats)
Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club Corrected  1  Total Pos
1  
41749   SSTV Gremlin   149   Rob Freas [M-CV]   Sea Scouts, BSA / LYC   18:39:58   16   16  
1  
2  
133   Stellar of Course   174   Ron Eddleman [M-CV]   TMCA, GBCA   19:01:35   25   25  
2  
3  
52846   Susanne B   165   D Slack [M-CV]   Houston Yacht Club   20:38:25   51   51  
3  
4  
32   Windrose   176   Harold Yoesel [M-CV]   none   29:05:59   74   74  
4  
5  
41C   La Vie Dansante   175   Ron Hebert [M-CV]   BYC   NO TIME   100/DNF   100  
5  
 



Division: N-CV (7 boats)
Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club Corrected  1  Total Pos
1  
505   St. Somewhere   178   David Comeaux [N-CV]   LYC   19:18:49   29   29  
1  
2  
371   Caya   167   Kent Little [N-CV]   Lakewood   19:32:45   34   34  
2  
3  
777A   Mary Jane   158   Mike Wilkinson [N-CV]   Lavon Yacht Club   20:16:16   46   46  
3  
4  
21   Medicinal Purpose   175   Eric Heinz [N-CV]   None   20:54:16   53   53  
4  
5  
26A   OUTCOME   168   Kevin Mitchell [N-CV]   Lakewood Yacht Club   21:16:44   55   55  
5  
6  
16A   Moon Shadow   179   Terry Godbold [N-CV]   Rockport Yacht Club   27:37:40   72   72  
6  
7  
18A   Midnight Star   148   Richard McBride [N-CV]   Seabrook Marina   NO TIME   100/DNF   100  
7  
 



Division: O-CV (6 boats)
Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club Corrected  1  Total Pos
1  
21335   Firewater   140   Walter Horton [O-CV]   GBCA   19:12:41   27   27  
1  
2  
31630   Leopard   141   Robert Hunkins [O-CV]   Lakewood Yacht Club   19:17:15   28   28  
2  
3  
84   Dram Buoy   193   Peter Larabee [O-CV]   None   23:24:19   64   64  
3  
4  
25   Oread   148   Doug Kelley [O-CV]   None   NO TIME   100/DNF   100T  
4  
4  
21   Sugar Bean   142   Roland Mann [O-CV]   None   NO TIME   100/DNF   100T  
4  
4  
53   Astarte   139   Cheryl Morvillo [O-CV]   Waterford Yacht Club   NO TIME   100/DNF   100T  
4  
 



Division: P-CV (5 boats)
Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club Corrected  1  Total Pos
1  
828   Sanctuary   192   Mike Tyson, II [P-CV]   HYC   19:43:08   36   36  
1  
2  
208A   Lady Melinda   178   Terry Hollar [P-CV]   waterford   22:33:03   58   58  
2  
3  
472   Breezing Up   183   William Howze [P-CV]   None   23:52:11   65   65  
3  
4  
55   Gemini   191   James Lee Hammond [P-CV]   USPS/GBCA   27:00:58   71   71  
4  
5  
710   Skimmer   197   Rick Henegar [P-CV]   Portofino Harbor Yacht Club   NO TIME   100/DNF   100  
5  
 



Division: Q-CV (5 boats)
Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club Corrected  1  Total Pos
1  
376   Moonlighter   204   Travis Smith [Q-CV]   Brazosport Yacht Club   20:18:47   47   47  
1  
2  
5981   Compulsion II   219   Edward Hughes [Q-CV]   none   25:24:19   66   66  
2  
3  
1945   Gypsy Soul   204   William King [Q-CV]   Island Moorings   NO TIME   100/DNF   100T  
3  
3  
144   Joan III   198   Maarten van Hasselt [Q-CV]   HYC   NO TIME   100/DNF   100T  
3  
3  
321   Eivissa (former Unicorn)   258   Ramon Sanchez [Q-CV]   Galveston Boat Club   NO TIME   100/DNF   100T  
3  
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2013-2016

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is final.


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by US SAILING Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2017 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta Network